IZP AEGON

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
rastislaf
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Ut 21 10, 2014 10:07 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

IZP AEGON

Príspevok od používateľa rastislaf »

Dobrý deň,

bohužiaľ, aj ja som sa v roku 2011 nechal nahovoriť na IŽP "finančným poradcom" z P........ G.... Aj keď som si vtedy celé poistné podmienky čítal, stratil som sa v pojmoch ako je počiatočné osobné konto a podobne, a tak trochu som i dôveroval finančnému poradcovi, že je profesionál a naozaj mi ponúka niečo čo je pre mňa výhodné. Bohužiaľ, nenašiel som vtedy túto stránku :(

Každopádne, keď som sa teraz tomu finančnému poradcovi ozval ohľadom toho, že si nemyslím že moja poistná zmluva je výhodná a navrhol som nejaké zmeny, iba ma odbil, že nemám nič meniť a na ďalšie otázky mi neodpovedá. Tým som s ním i s P........ G.... definitívne skončil.

Rád by som sa opýtal na váš názor na moje IŽP: či ho ponechať, alebo zrušiť a riziko kryť inou zmluvou, prípadne ak ponechať, či sú moje pripoistenia výhodné, prípadne ktoré sú kandidátom na zrušenie / zmenu, alebo nahradenie iným produktom.

Zmluva: Profi Invest v AEGON, začiatok v decembri 2011:

Fond: Rentier Invest
Poistná suma v prípade úmrtia (hlavné poistenie), krytie 3 060.00 €, poistné 28.66 EUR/mes
Zvýšená poistná ochrana pri autonehode, krytie 9 180.00 €, poistné 0 EUR/mes
Oslobodenie od platenia poistného (invalidita), poistné 5.11 EUR/mes
Pripoistenie trvalých následkov úrazu s progresívnym plnením KOMPLET, krytie 30 600.00 €, poistné 7.19 EUR/mes
Pripoistenie bežných úrazov KOMPLET, krytie 18 870.00 €, poistné 8.24 EUR/mes
Pripoistenie denného odškodného za liečbu úrazu KOMPLET, krytie 18.36 € / deň, poistné 5.88 EUR/mes
Pripoistenie závažných chorôb II, krytie 20 400.00 €, poistné 5.55 EUR/mes
Pripoistenie závažných chorôb pre mužov, krytie 4 080.00 €, poistné 1,31 EUR/mes

Poplatky: 6% ročne z hodnoty počiatočného osobného konta, ktoré vzniká najmä z bežného poistného zaplateného počas prvých dvoch rokov poistenej doby.
Fixný administratívny poplatok: 0,66 EUR
Variabilný administratívny poplatok: maximálne 2,5% zo zaplateného bežného poistného
Poplatok za správu aktív: 0%

Môj vek je 27 rokov, príjem cca 1200 v cistom, žijem s priateľkou a rodinu plánujeme, mám hypotéku na 35 000 + pôžičku od rodičov v rovnakej sume.

V prípade odporučenia zrušenia / zmien hľadám teda i nového finančného poradcu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: IZP AEGON

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ahoj, Profi Invest je jedno z tych lacnejsich IZP. Teda lacnejsich .. lacnejsich na prevadzku. Pociatocne naklady (to je to pociatocne osobne konto) su vo vyske 2 rocnych platieb, co je standard. Tie ti uz nikto nevrati, takze o tych uz teraz uvazovat nemusime. Priebezne naklady su iba vstupny poplatok 2,5% mesacne a 0,66 Eur mesacne, co je prijatelne. Dolezita je ta 0 ako poplatok za spravu aktiv. To vacsina IZP nema a preto su na zrusenie. Ked si to ponechas, chybu neurobis. Je to slusne aj ako poistenie.

Najvacsou nevyhodou tej zmluvy je, ze do nej platis nejakych 72 Eur mesacne, kedze tam mas poistenie aj sporenie v jednom. Ked si raz zalozite rodinu, priatelka ostane na materskej a vsetko budete tahat z jedneho prijmu, tych 72 Eur ta bude zrejme boliet. Ak to potom zrusis, uz zaplatene pociatocne naklady budu tvojou stratou .. dost vysokou stratou. Predpoklad, ze v kazdej faze zivotneho cyklu dokaze clovek platit XY% svojho prijmu do nejakej poistnej zmluvy je vyslovene hlupy a niektori poradcovia PG by si za to zasluzili riadne vytahat za usi. 72 Eur je este nic, bezne sa stretavam so zmluvami za 100-150 Eur mesacne, ba uz aj zmluvu za 300e mesacne som videl. Na druhej strane musim dodat, ze poistne je mozne v pripade potreby znizit, minimalne o celu tu sporiacu ciastku. Ale pociatocne naklady si uz zaplatil z tej povodnej sumy :? a od toho sa samozrejme odvija ich provizia. Maju to premyslene, co Vam poviem.
mirodzurovcin
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 24 10, 2014 11:18 am

Re: IZP AEGON

Príspevok od používateľa mirodzurovcin »

S poplatkami suhlasim s panom Petom Cmorejom. Este by som preveril ako sa sprava v danej zmluve akumulovany dlh, ci tam nebude aj po 3rokoch nula na konte - v tom pripade podla mna nema vyznam zmluvu dotovat dalej.
Co sa tyka pripoisteni - par poznamok:
Kriticke choroby - platite za zmluvu kazdy rok viac? Lebo cena za KCH vam rastie a odratavaju ju zo sporiacej zlozky.
Trvale nasledky komplet - musite sa trafit do tabulky, poistovna nepripodobuje.
Bezne urazy komplet- fakticky zdvojene pripoistenie s dennym odskodnim, podla mojich info vsak pri beznych urazoch neplati pripodobovanie.(skontroloval by som vpp v zmluve - na nete neviem najst,uz to pripoistenie nepredavaju)
Poistne sumy su okej, co je podla mna najvacsi nedostatok - mate poisteny uver?
V aegone uver poisteny nemate a mate pozicanu znacnu ciastku, ak nechcete byt predavat urcite by som dopoistoval smrt s klesajucou poistnou sumou v kombinacii so smrtou urazom alebo smrtou s konstantnou poistnou sumou.
Ak sa vam moj nazor pozdrava som k dispozicii cez sukromnu spravu.
Miroslav Dzurovcin, Ing.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: IZP AEGON

Príspevok od používateľa Rokosák »

Oddelit poistenie od investicii je vzdy lacnejsie a bezpecnejsie. V pripade problemov ci zmeny situacie nemusis riesit vsetko naraz.

Vyska poplatkov je na moj vkus perverzna.

Tolko vo vseobecnosti. Najpodstatnejsie je vsak zistit presne stav uctu a vyhodnotit vynos. Takisto porovnat s alternativami. Rozhodnutie ako pokracovat sa musi zakladat na konkretnych vysledkoch. Mas uz vzorku 4 rokov a najlepsie poznas svoje plany. Vseobecne rady (vratane mojej) su nepodstatne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
oko
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 18 03, 2013 9:25 pm
Has thanked: 2 times

Re: IZP AEGON

Príspevok od používateľa oko »

Ahojte, kedze sa jedna o rovnake poistenie tak nejdem zakladat novy temu. Mam tieto pripoistenia:

Pripoistenie oslobodenia od platenia poistného pre poistníka 2.37 €
Pripoistenie trvalých následkov úrazu s progresívnym plnením KOMPLET 30 000.00 € 7.05 €
Pripoistenie závažných chorôb II 15 000.00 € 3.81 €
Poistné za Pripoistenie sa zvyšuje každoročne pri výročí poistnej zmluvy v závislosti od aktuálneho veku poisteného a poistnej sumy.

Poistná suma v prípade úmrtia 4 000.00 €
Poistné 26.77 €

Spolu to je teda 40€ ale nie je mi momentalne jasne ako je to rozdelene na sporiacu a poistnu cast.

Struktura poplatkov je rovnaka, teda 6% z akumulovaneho konta (tu ak spravne chapem tak to funguje takym sposobom, ze tie peniaze "zarabaju" a postupne sa z nich ten poplatok vyciciava? teda neodrataju si to ihned, co by bola horsia moznost). Potom 0.66€ mesacne a 2.5% z vkladu.

Co je zaujimave tak zmluva je aktivna 29 mesiacov, vlozenych bolo 1200€ a na konte je 980, s moznostou vybrat 0. Je ta zmluva dobra/zla? To IZP nie je jedine moje sporenie a malo by mat tu vyhodu, ze pri ukonceni sa mi z dane odrata suma zaplateneho poistneho.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: IZP AEGON

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nie, tie prve dve rocne platby, ktore sa virtualne umoruju 6% rocne, nic nezarabaju. Je to iba virtualne konto, hned to islo na provizie. Ak tam mas aj ten mesacny poplatok 0,66 Eur, tak v tvojom pripade platis na poplatkoch mesacne viac ako 5% platby. Na sporenie ti totiz ide nejakych 25 Eur mesacne, 0,66 z 25 je cca 2,6% + dalsich 2,5% ako vstupny poplatok

ako sporenie by si si mal uzatvorit nieco lacnejsie. A ak si stale mlady, zdravy a v buducnosti budes chciet to poistenie upravovat, napr. kvoli rodine, hypoteke a pod., tak to radsej cele zrus a uzatvor si aj normalne rizikove poistenie
oko
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 18 03, 2013 9:25 pm
Has thanked: 2 times

Re: IZP AEGON

Príspevok od používateľa oko »

Nemalo by zmysel iba znizit sporenie tym padom? Nie je riziko v ramci IZP lacnejsie ako samostatne? Taktiez s tymi danami je to tak, odrata sa poistenie od sporenia (to by ciastocne tym padom zlepsovalo vyhodnost)?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: IZP AEGON

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

0,66 z mensej sumy bude percentualne viac ako 0,66 z 25. Takze znizenim platenej sumy si len zvysis realne % poplatkov. Rizika v IZP a rizikovkach stoja rovnako. Danovy stit je podla mna chaby argument pre IZP. Aj teraz je to len teoreticka koncepcia a nikto ti nezaruci, ze to tak bude danovy urad pri pripadnej kontrole akceptovat. A ako bude zniet zakon o dani z prijmov za 25 rokov nevie este ani vestkyna Teodora.
oko
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 18 03, 2013 9:25 pm
Has thanked: 2 times

Re: IZP AEGON

Príspevok od používateľa oko »

To je pravda :). Inac ked je poistne vacsia suma (nad 66) tak su pri vklade 2% aj fixny poplatok je tym padom nizsim %. Spekulujem, ze ci to ozaj rusit, ked uz su tie poplatky vyplatene :/
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: IZP AEGON

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

v situacii kedy su uz vstupne naklady zaplatene zalezi uz iba na vyske priebeznych nakladov. Kedze su cez 5% mesacne, vies si uzatvorit aj lacnejsie sporenie. Znizenim platby si ich percentualne iba zvysis. A nepomoze ti ani zvysenie mesacnej platby, lebo to by ti z toho zvysenia zasa dopocitali nove vstupne naklady.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"