Strategicka diverzifikacia investicii rodiny na Slovensku

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Strategicka diverzifikacia investicii rodiny na Slovensk

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

drzim palce, aby ti to tak islo dalsich 40 rokov. Zial, ze si genius, resp. ze mas pravdu bude overene az prilis neskoro
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Strategicka diverzifikacia investicii rodiny na Slovensk

Príspevok od používateľa jogo »

meduse55 napísal:Swing trading robim 4.rok a kazdy mam hruby zisk aspon 8percent z investovanej sumy /ale bol rok ked aj 17/. Takze tych cca 8percent rocne da s prehladom s prstom v nose ktokolvek kto si o tom nieco nastudoval a nasledne sa toho aj prisne drzi. Teraz davam vsetky peniaze do akcii, neriesim mimo to ziadnu diverzifikaciu, nic ine netreba.
Najprv gratulujem ku zisku a teraz zopar pripomienok:

Tradingujes 4 rok, tzn, ze si zacal niekde na konci krizy 2011, ked bol index SP500 na urovni 1100 a teraz je skoro na urovni 2100. Index zhodnotil cez 90%, ty si zhodnotil odhadujem tak 50%.To by nebolo zle, ak zarabas ako na longoch tak aj na shortoch v raste aj v prepade akciovych trhov.
Ak len longujes, tak potom na hodnotenie svojej strategie musis pockat na nejaku dlhodobejsiu krizu, aby si zistil, kolko v nej stratis. Potom mozes urobit lepsie vyhodnotenie svojej strategie. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
meduse555
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 01 11, 2015 9:43 pm

Re: Strategicka diverzifikacia investicii rodiny na Slovensk

Príspevok od používateľa meduse555 »

ahojte, musel som sa znovu registrovat lebo som hned zabudol heslo /bolo rovnake ako do prihlasovacieho emailu/ :lol:
einstein zo mna celkom urcite nebude..

peter.cmorej
neslo mi o chvalenie, nie je velmi na co. Ani som to nemyslel ako vyzvu ze nech sa ludia teraz vsetcia vrhnu bezhlavo do obchodovania na burze. Ucelom bolo podat informaciu o tom, ze na burze sa dla mna skutocne zarabat realne da, ak clovek najprv aj veci studuje a venuje im patricny cas.
Na to aby trader urobil 8percent z 20tis€ staci vykonat iba 10 obchodov vo vyske160€alebo 20 po 80€atd- co je na tom zlozite ked ma clovek pred sebou 365 dni? /teraz sa spytas - a co stratove obchody.-neviem,tento rok som ziadne nemal,iba nejake nulove/

jogo
ďakujem
Snazim sa o kombinaciu fundamentalnej analyzy a nasledne uplatnujem uplne zaklady technickej analyzy /definovanie aktualneho trendu/. Napisal som predtym ze swingujem ale to vlastne nie je uplne pravda, minimalne v 1/3 obchodov ide o daytrading. Definicia trendu, naskocenie nan,sekundove sledovanie bykov a medvedov a pri najmensom naznaku otocenia trendu do nepriazniveho /ci len slabnutia/- okamzite ukoncenie pozicie.
Vladimir J
Active Member
Príspevky: 80
Dátum registrácie: St 29 10, 2014 11:05 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Strategicka diverzifikacia investicii rodiny na Slovensk

Príspevok od používateľa Vladimir J »

Ako povedal Nick Leslau - Nikdy si nemýľte múdrosť a šikovnosť s rastúcim trhom.

Index S&P 500 z aposledné 4 roky (október 2011 - október 2015) rástol aj s reinvestovaním dividend o 16.74% ročne. Takže ak by si pred 4 rokmi kúpil lacné ETF trackujúce tento index, zarobil by si s jedným prstom v nose a s druhým v zadku 2 krát toľko ako sa ti reálne podarilo. Ešte si k tomu prirátaj, že USD za posledné 4 roky posilňoval voči EUR tempom 6,30% p.a. a prídeš k záveru, že tvoj trading bola celkom slušná strata času a peňazí. Rovnako ako pre tohto pána
http://blog.etrend.sk/vladimir-jurik/do ... ndoch.html

Každopádne želám všetko dobré a bacha na bear market! :-)
Vladimir, http://www.peniazesucas.sk/aiailp/" onclick="window.open(this.href);return false;. It is about time in the markets, not timing the markets.
Používateľov profilový obrázok
lopt
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Ne 10 05, 2015 7:44 am

Re: Strategicka diverzifikacia investicii rodiny na Slovensk

Príspevok od používateľa lopt »

Co poviete na strategicku investiciu do RUBLA, ako poistku pred padom EUR a USD ?
Marcus Tullius Cicero: Veľkým bohatstvom pre človeka je žiť skromne s pokojnou mysľou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"