cestovne poistenie k debetke

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
romino
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Št 25 11, 2010 9:25 pm

cestovne poistenie k debetke

Príspevok od používateľa romino »

mate skusenosti s cestovnym poistenim k debetnej karte ?
napr. mBank take ponuka:
http://www.mbank.sk/individualni/poiste ... poistenie/" onclick="window.open(this.href);return false;

vrta mi v hlave, ako mozu tu poistku tak lacno ponukat, dokonca varianta po celu rodinu len 2.20eur mesacne (!!!),
to je smiesnych 26,40eur rocne,
pricom su v tom veci aj ako Strata, krádež alebo poškodenie batožiny .. Poistenie zodpovednosti za škodu .. a vela ineho.

lebo moja predstava je, ze pomerne casto sa nejaka ta batozina strati, ukradne, daco sa znici, nejaky ten zub treba osetrit ..uz nevravim o vaznejsich veciach co idu do tisicov eur.
Uz na zbezny pohlad mi to nevychadza , ze na tom moze dako poistovna aj zarobit (kedze to je urcite prvorade pre poistovnu :) ) ..

.. takze, je tam daky chytak ?
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: cestovne poistenie k debetke

Príspevok od používateľa rmaly »

neviem, ci ti to pomoze, ale ja som mal od Allianzu cestovne poistenie (rodinne) ku kreditnej karte (visa). Dokonca sme to aj vyuzili (preplatenie vysetrenia a liekov v Chorvastku po navrate do 10 dni tusim)...
tazko povedat... su tam podla mna rozne obmedzenia (na tej mojej boli urcite) - akoze iba ked je drzitel karty pritomny, tak vtedy to plati (takze dieta so starymi rodicmi alebo manzleka s dietatom sama su vylucene)...
romino
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Št 25 11, 2010 9:25 pm

Re: cestovne poistenie k debetke

Príspevok od používateľa romino »

ok, dik, pomoze.
podrobne si este precitam tie podmienky.
ano, to ze musi byt drzitel karty pritomny, som si vsimol. Ak by to mali byt len taketo drobnosti, tak je vsetko ok
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: cestovne poistenie k debetke

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

Mbank cestovne k debetnej karte - budem sa bavit o poisteni liecebnych nahrad.
Nejake poistenie batoziny by som neriesil, je tam plno vynimiek, obmedzeni, limitov a vyluk. radsej si na veci davaj pozor, z poistovne nedostanes skoro nic.

Takze, toto poistenie ma vyborny pomer cena/vykon, pokial ti limit poistenia staci (je velmi nizky, ale tipujem ze na 99,8% poistnych udalosti bez problemov dostacuje). Poistovne casto strasia milionovymi sumami (v korunach) ktore za klientov uhradili, ale musi ist maximalne o jednotky pripadov rocne za celu SR, vacsina su nepochybne uhrady v desiatkach-stovkach eur za drobne osetrenia.

Do ameriky by som ale urcite pre klud duse s tymto nesiel, taktiez lyzovanie napr. v Rakusku by chcelo ovela lepsie poistenie zodpovednosti.

Taktiez, u rodinneho poistenia ten limit plati pre celu rodinu spolu, nie pre kazdeho clena samostatne. Sice sa kedysi v ceskom mbank fore zamestnanec z mbank zmienil o tom ze to tak nebolo myslene a pokusia sa to v zmluve opravit, nic sa vsak nezmenilo. ak bude mat rodina v jednom aute autonehodu, moze byt problem...

Taktiez si pamatam ze je tam nejasne riesena otazka co sa povazuje za turistiku v horach, vyplyvalo tam ze je sice kryta, ale bolo to take divne, v zmysle ze musi byt "nenáročná"...tiez to bolo obmedzene aj nadmorskou vyskou, tusim 3500m. Aj bicyklovanie je tak podivne definovane tusim. Rekreacne lyzovanie na oficialnych trasach je ale zahrnute.

P.S:
Coho by som sa trochu bal je ze mbank je taka amaterska banka ze si viem napriklad aj predstavit ze poistenie nebude platne, pretoze banka zabudla poistovni zaplatit, resp. ze nesplnila povinnost im zasielat nejake prehlady o menach poistenych klientov a pod. ktore jej vyplyvaju z ramcovej zmluvy. Ok, extrem, ale predstavit si to viem, je to bankova zumpa :P
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"