UInvest vs Rytmus vs 3D Invest

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: UInvest vs Rytmus vs 3D Invest

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ano ludia su lenivi. Taki lenivi, ze stracaju zmysel pre svoj zaujem. Pritom staci, aby vsetci Slovaci jednali iba v banke vlastnenej slovenskym kapitalom.

Zial nemozme si dovolit zahranicne banky vyhnat. Nie sme Americania, ktori v podobnom stadiu vyvoja ako Slovensko odobralo licenciu banke, pretoze "az" 40% banky vlastnili Anglicania.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
rrajcan
Príspevky: 13
Dátum registrácie: So 06 09, 2014 9:53 am

Re: UInvest vs Rytmus vs 3D Invest

Príspevok od používateľa rrajcan »

Prvé dva odstavce LTT úplný súhlas. Aj tretí odstavec súhlas. Malé ale.
V investovaní sa bežný človek nezorientuje tak rýchlo ako v elektronike. V médiách počuje len o tom, ako "v Číne ľudia prišli o všetky úspory", ako na to nadáva kamoš, ktorý po prepade 2008 všetko vybral a "už nikdy viac to neurobím" atď.
Takže presvedčiť ho už len na stratégiu "kúp index a drž" je problém. Tento spôsob investície má ale aj potom háčik.

Len minimum z nich má napr. 5000 a chce ich jednorázovo investovať na dlhý horizont. Ľudia v drvivej väčšine chcú pravidelne, trvalým príkazom z banky posielať napr. 30€ každý mesiac 30 rokov niekam, kde by mali vyšší výnos, ako úložka v banke. Doteraz boli všetci v stavebných sporiteľniach, ale tam proste poslední "zhasnú svetlo" a bude po večierku.

Na to, že cez poistku je to najdrahšie možné riešenie už väčšinou prišli. Banky spúšťajú reklamy na svoje akože "asset managementy", ale keďže vieme, ako to tam vynáša, vieme aj to, že opäť budú sklamaní.

Preto je tu stále viac sporiacich schém s využitím podielových fondov. Presne sem aj mierila otázka: Rytmus? UInvest? 3D? Čo si mám vybrať? Tu by mal prísť poradca a povedať: ak si mladý, nemáš 1000€ naraz, alebo raz za pol roka, tak ti nájdem sprostredkovateľa na trh, ktorý dokáže pracovať aj s malými sumami a je lacný. Uchmatne si zanedbateľné minimum.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: UInvest vs Rytmus vs 3D Invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

rrajcan napísal: Preto je tu stále viac sporiacich schém s využitím podielových fondov. Presne sem aj mierila otázka: Rytmus? UInvest? 3D? Čo si mám vybrať? Tu by mal prísť poradca a povedať: ak si mladý, nemáš 1000€ naraz, alebo raz za pol roka, tak ti nájdem sprostredkovateľa na trh, ktorý dokáže pracovať aj s malými sumami a je lacný. Uchmatne si zanedbateľné minimum.
Máš pravdu. Zorientovať sa v investovaní je ťažké. A odhaliť tie nástrahy poplatkov a výkonnosti - o to sa človek fakt musí zaujímať. Ešteže máme internet a ľudia si môžu urobiť vlastný research a naraziť na takých poctivých blogerov ako je Peter Cmorej. Problém poradcov je ten, že väčšinou ide len o rýchlokvasených sprostredkovatelov...teda licencovaných viazaných agentov. Ich motiváciou nie je poradenstvo, ale predaj produktu za províziu. Našťastie existujú výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo.

Myslím, že po tejto debate je záver jasný. Vzhľadom na oslobodenie od daní a odvodov sa od 2016 žiadne sporenie do podielových fondov neoplatí. Pretože dane a poplatky dlhodobo zožerú viac ako polovicu výnosov. Sporenie cez indexové etf by tak logicky malo prevalcovať všetky finančné produkty a podielové fondy. Samozrejme nestane sa tak, kým sa túto pravdu nedozvedia tí, ktorí to všetko poctivo platia - bežní ľudia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iMatko
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 16 04, 2011 11:27 am

Re: UInvest vs Rytmus vs 3D Invest

Príspevok od používateľa iMatko »

Ahojte vďaka za diskusiu, dozvedel som sa veľa nového. Tak ako píše rrajcan momentálne nemám k dispozícii napr. tých 500 eur aby som sa napríklad pustil do LTT tradingu, navyše tomu ešte ani nerozumiem. Je pravda, že sa chcem vzdelávať a riadiť si financie sám, ale to až časom. Preto som sa snažil nájsť spôsob ako čo najlepšie (najefektívnejšie) sporiť napr. 7 až 10 rokov po 100 eur. Ja som ten typ, ktorý si najprv veci preveruje a zisťuje okolo toho čo najviac, preto som vytvoril aj toto fórum. Minimálne som pochopil,. že investovanie do fondov, keďže sa zmenil zákon, už nemá význam. Prešiel som si stránku http://www.eic.eu" onclick="window.open(this.href);return false; a je tam možnosť sporiť, ale chcem sa opýtať nie je to tiež investovanie do fondov ? Navyše indexových fondov je tam len 7. Ak by som chcel investovať do indexov (etf) napr. každý mesiac po 100 eur ako to môžem urobiť ? resp. nie je investovanie do indexov (etf) skôr pre človeka, ktorý má nasporenú vyššiu sumu ? Ďakujem za odpovede.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: UInvest vs Rytmus vs 3D Invest

Príspevok od používateľa LTT trading room »

iMatko: To že chceš investovať sám a riadiť si financie sám je veľmi rozumné zmýšľanie, tiež to že sa chceš o tom dozvedieť najprv čo najviac. Vidieť niekoho takto rozmýšľať dnes je skôr výnimka. Ľudia skôr bez rozmyslu vložia peniaze do nejakých podielových fondov, poistiek a pod. a potom sa nestačia čudovať ako im tá investícia "zarába".

Môj názor na investovanie štýlom "30 € mesačne" je že sa nejedná a ani nemože jednať o investovanie. Niekto ti poradí že si za to kúp knihu o investovaní, čo je podľa mňa tiež hlúposť. Všetko čo sa potrebuješ naozaj dozvedieť o investovaní nájdeš dnes na internete - na fórach ako je toto. Len musíš vedieť filtrovať informácie a klásť správne otázky.

Takže čo robiť v prípade ak si "môžeš dovoliť" investovať iba 30€ mesačne? Dostať sa do situácie že si môžeš dovoliť investovať 5 000 - 10 000 €. Poviem to na rovinu ako to je. Ak robíš niekde za 500€ BTTO mesačne, tak nikdy nezbohatneš lebo a) nemáš čas sa vzdelávať, b) nemáš energiu sa tým zaoberať a c) nevieš odložiť žiadne peniaze bokom aby si mohol investovať. Takže čo teraz? Máš v podstate 2 možnosti:
1) Nájsť si lepší job
2) Začať podnikať

Rozhodni sa ktorou cestou sa vydáš a tomu prispôsob svoj život. Dnes napr. všetci zháňajú koderov a zarábajú relatívne dobre. Na to aby sa z teba stal koder nepotrebuješ 5 rokov stráviť na STU. Nájdi si opäť info na nete a nauč sa programovať sám. Ak už niečo budeš vedieť, tak choď na linkedin a napíš kúzelnú frázu "I am java programmer looking for a job". Do hodiny máš 38 invitov od HRistov. Ok, celá story je trošku pritiahnutá za vlasy ale dúfam že podstata problému je jasná. Môžeš samozrejme zvýšiť svoju hodnotu v akejkoľvek inej oblasti - nauč sa napr. jazyky nejaké, začni popri zamestnaní chodiť diaľkovo na výšku. Proste na začiatku musíš zainvestovať do seba a prekonať obdobie keď budeš makať + sa vzdelávať aby sa ti to v budúcnosti vrátilo vo forme vyššej mzdy. Ak budeš zarábať 2k mesačne, potom sa ti bude investovať ľahšie.

Ak sa rozhodneš podnikať je to už vlastne samotné investovanie. Je to ale o dosť zložitejšia cesta ako č.1 a väčšina ľudí pri pokusoch o podnikanie pohorí. Treba si sadnúť a bez ružových okuliarov zhodnotiť čo je pre teba jednoduchšie a čo ti umožní dosiahnuť tvoj finančný cieľ rýchlejšie. A dostali sme sa k tomu najdôležitejšiemu - pred týmto všetkým by si mal mať nejaký plán. Čo chceš dosiahnuť, aké zhodnotenie, koľko si schopný a ochotný tomu obetovať.

Takže môj názor je taký že s 30€ mesačne je to skôr o pseudoinvestovaní. Proste banky ponúkajú nezmyselný produkt pre klientov, ktorí následne majú dobrý pocit z toho že svoje peniaze investujú.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: UInvest vs Rytmus vs 3D Invest

Príspevok od používateľa LTT trading room »

iMatko napísal:Ahojte vďaka za diskusiu, dozvedel som sa veľa nového. Tak ako píše rrajcan momentálne nemám k dispozícii napr. tých 500 eur aby som sa napríklad pustil do LTT tradingu, navyše tomu ešte ani nerozumiem
Mojím zámerom s letstradetogether.com bolo síce vytvoriť možnosť zarábať na burze aj pre ľudí čo o obchodovaní a burze nevedia absolútne nič ale zároveň aj pri tom je potrebných nejaký minimálny kapitál. €500 je veľmi veľmi málo. Tento týždeň bol pre obchodovanie veľmi náročný - v emini prechádzame na nový kontraktný mesiac a v tomto období je obchodovať ťažké. A aj "vďaka" tomu som v utorok vytvoril stratu -$420. Síce sme ukončili celý týždeň v pluse ale to iba pre predstavu o tom ako málo je €500. Rozumné minimum pre začatie s LTT trading roomom je cca. $5 000 (s jedným kontraktom).
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: UInvest vs Rytmus vs 3D Invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

iMatko napísal: Minimálne som pochopil,. že investovanie do fondov, keďže sa zmenil zákon, už nemá význam. Prešiel som si stránku http://www.eic.eu" onclick="window.open(this.href);return false; a je tam možnosť sporiť, ale chcem sa opýtať nie je to tiež investovanie do fondov ? Navyše indexových fondov je tam len 7. Ak by som chcel investovať do indexov (etf) napr. každý mesiac po 100 eur ako to môžem urobiť ? resp. nie je investovanie do indexov (etf) skôr pre človeka, ktorý má nasporenú vyššiu sumu ? Ďakujem za odpovede.
Vyzerá to tak, že EIC je len určitý trh (broker) pre fondy. Takže ani ,,indexové fondy,, nie, lebo sú to len podielové fondy, ktoré investujú do etf. Zatial som sa na našom trhu s oficiálnym sporením stretol len cez o.c.p Across:
http://www.across.sk/najlepsie-sporenie ... e-od-dane/" onclick="window.open(this.href);return false;

Treba to brať tak, že tu máme konečne nejakú konkurenciu pre banky a poisťovne, ktoré cez obrovské poplatky vyciciavajú ľudí. Proste banky a poisťovne ľuďom nezarábajú, ale je to naopak: zarábajú na ľuďoch.

Lenže ani Across nie je zadarmo, takže ak nie si totálny leňoch (sporenie cez trvalý príkaz ), tak môžeš zobrať rozum do hrsti, otvoriť si účet u online brokera a nakupovať ETF sám.

Súhlasím s tým, čo napísal LTT, akurát toto vlákno beriem ako debatu pre tých, čo si chcú sporiť na dôchodok. Súhlasím s tým, že v malých sumách ide o pseudo investovanie, ale je to v určitom zmysle investícia do dôchodku, staroby atd.

LTT: ten tvoj trading room je pozoruhodný projekt. Páči sa mi. Založím ti osobitné vlákno, OK?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: UInvest vs Rytmus vs 3D Invest

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Juggler: ok, díky
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: UInvest vs Rytmus vs 3D Invest

Príspevok od používateľa iceberg8 »

preco je to prezitok ?
buy and hold by vynieslo menej, ako co? sledovanie a spekulovanie, resp. aby to neznelo provokacne, pytam sa normalne - sledovanie nejakych fundamentov, alebo kolko sanci alebo znalosti potrebuje uplny laik co by robil buy and hold, aby zvladol vyi level nez len buy and hold?
kedze by to vynieslo pravdepodobne viac ako podiely a poplatkove fondy, tak ano, buy and hold je super.. voci bankam a poistovniam atd..
len nechapem, co by bolo lepsie, ale za predpokladu, ze investor si netrufa, lebo je laik...
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"