Investovanie

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Peter Janiš
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 20 03, 2016 2:57 pm

Investovanie

Príspevok od používateľa Peter Janiš »

Chcel by som investovať pravidelne aspoň 10 rokov.
Sú tu nejaký klienti ktorí máte skúsenoti? Môžte sa poradiť a podeliť o skúsenostiach?
Ďakujem .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nájdeš tu tony informácii ako neprísť o peniaze cez rôzne finančné produkty. Nájdeš aj riešenie, len stačí hľadať.
Ak sa ti to nechce hľadať a chceš čo najrýchlejšie schladiť svoju túžbu po investovaní, tak si aspoň hoď do Googla: Peter Cmorej - blog
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Charlie Zsigray
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 21 03, 2016 12:30 am

Re: Investovanie

Príspevok od používateľa Charlie Zsigray »

Zdravim Vas Peter,

kontaktujte ma na emaily: carlos.zsigray@gmail.com
alebo na fb: Charlie Zsigray

mam skusenosti s investovanim a zhodnocovanim kapitalu, sam som klientom, ale zaroven podnikam v tejto sfere uz treti rok . Podavam relane informacie zo zakulisia o tom ako funguju banky, poistovne a ine financne institucie a svojim klientom prinasam rocny zisk v priemere od 10% do 30%.

Nevahajte ma kontaktovat, a velmi rad Vam ukazem viacero sposobov ktore su na trhu.

S pozdravom,

Karol Z.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Investovanie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Charlie, skus pridat na konkretnostiach, inak ta asi budeme musiet zmazat. Oblbovanie sa na tomto fore netoleruje. Ani kopirovanie toho isteho prispevku do roznych vlakien :wink:

Juggler, uz asi tisicikrat dakujem :)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie

Príspevok od používateľa Rokosák »

Spravne Peto.

Mozno by sme mali pripravit dotaznik pre podobne vlakna, kde zaciatocnici hladaju radu.

Poradca, ci uz amtersky, alebo profesionalny by mal zistit konkretne pohnutky, ciele a zdroje zaujemcu. Rady by mali byt na mieru nie take fastfoodove. Ja sa snazim zistit z otazky profil zaujemcu a podla toho odpovedam. Zial obycajne mnoho informacii o zaujemcovi chybaju.

Ja zasadne zaujemca typu, "ocul som, ze akoze burza. Moja mamicka hovori, ze som mudry chlapec a mam uz desat tisic tak aj ja chcem zbohatnut. Uspokojim sa zo 100% vynosom za rok". Takych sa snazim odradit.

Pritom je mozne, ze ide o cloveka, ktory je za vodou a moze si dovolit investovat pre zabavu a tych desat tisic mu vobec chybat nebude.

Skusim ten dotaznik pripravit a ponuknem na doplnenie ci diskusiu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Investovanie

Príspevok od používateľa jogo »

Peter Janiš napísal:Chcel by som investovať pravidelne aspoň 10 rokov.
Sú tu nejaký klienti ktorí máte skúsenoti? Môžte sa poradiť a podeliť o skúsenostiach?
Ďakujem .
Pozri si tieto stranky: http://peniazesucas.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to solidne napisane a na zaciatok to staci.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Peter Janiš
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 20 03, 2016 2:57 pm

Re: Investovanie

Príspevok od používateľa Peter Janiš »

Ako pozerám peter cmorej robi pre nejake fin volačo a nadáva na každú konkurenciu vo svojom bloku.
Je tu nejaký klient čo má reálne skúsenosti a nie oblbovač?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter Janiš napísal:Ako pozerám peter cmorej robi pre nejake fin volačo a nadáva na každú konkurenciu vo svojom bloku.
Je tu nejaký klient čo má reálne skúsenosti a nie oblbovač?
Klient koho?

Ked je Peter Cmorej oblbovač, tak ty musíš byť tá konkurencia :lol: Buď ničomu nerozumieš, alebo si tu prišiel hrať divadlo...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Investovanie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dakujem Juggler. Peter ma zjavne vyborne hodnotiace schopnosti. Ak by si sa chcel nahodou podelit o informaciu koho ohovaram, pokojne sa rozpis, mozeme si to rozdebatovat. A co sa tyka tvojho prveho postu, skus byt konkretnejsi, na hento ti nikto neodpise
smrekovica
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2011 2:18 pm

Re: Investovanie

Príspevok od používateľa smrekovica »

Realny priklad - sporenie Rytmus od Pioneeru:
Doba sporenia doteraz 55 mesiacov, konzervativne portfolio. Vynos na urovni cca 3,8% p.a. (uz ocisteny od poplatkov).
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie

Príspevok od používateľa BEN »

Chcem dať dar svojmu vnukovi v podobe investície, no myslím že to nebude také jednoduché. Najlepšia by asi bola long ETF na SP, predpokladaná doba držania min. 18 rokov, samozrejme muselo by to byť bez pripisovania dividend. Avšak ako kúpiť na mojom účte ETF a darovať ju vnukovi vo veku 1 mesiaca si organizačne neviem ani predstaviť. Vie niekto poradiť, či to je vôbec možné a ako? A tiež aká ETF by bola vhodná na tento účel?
InvestovanieDoCP
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 21 05, 2016 11:51 am

Re: Investovanie

Príspevok od používateľa InvestovanieDoCP »

Dobrý deň, p. Janiš. Rada by som sa dozvedela viac o tom aké máte predstavy o Vašom investovaní. Pracujem v tom odbore a tak by sme sa na to mohli pozrieť, či Vám nájdeme niečo pre Vás šité na mieru :). Ak máte záujem, kontaktujte ma na e-mail : investovaniecp@centrum.sk.
Peter4489
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 21 07, 2016 10:59 am

Re: Investovanie

Príspevok od používateľa Peter4489 »

Ja pravidelne nakupujem zlato. Vzhľadom k tomu že sa mi nechce každú chvíľu sledovať a stresovať, či sa investícia vyvíja môj prospech je pre mňa nakupovanie zlata z dlhodobého hľadiska najideálnejšia možnosť, ako svoje peniaze minimálne ochrániť pred infláciou. Na stránke link zmazany adminom v sekcií články sa o tom dlhodobo utvrdzujem.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Investovanie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Peter, uz druhykrat ta banujem. Tak ak si to este nepochopil: linkbuilding tu nie je tolerovany
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"