Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z PG

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
boarder171
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Št 09 06, 2016 6:16 pm

Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z PG

Príspevok od používateľa boarder171 »

Zdravím.Pozerám túto diskusia istý čas, no až teraz som sa odvážil napísať sem.
V niektorých veciach si niesom istý a preto sa pýtam, určite som tu ešte neprečítal všetko, ale tak za pokus tu vám napísať mi to stojí. :)
Mám 24 rokov, pracujem v štátnej správe a zarábam 670 €. Zatiaľ sa mi porarilo odložiť okolo 700€ ako aktíva(ešte len prednedávnom som začal sporiť a niečo málo som nasporil na auto. Toho roku by mi mali prísť peniaze z poistky, čiže tak asi 5000€ pôjde mne.
Študujem externe 4. ročník. momentálne odkladám 100€-čisto len sporenie ako aktívum a môžem to aj navíšiť(škola, vzdelanie), 60€ splácam auto, 50 € do domácnosti(bývam u rodičov), som slobodný. Prácu meniť nechcem, lebo ma baví a časom očakávam karierny aj finančný rast, bývam na východnom Slovensku. Mám ponuku stretnúť sa so sprostredkovateľom z PG.
Čo by ste poradili- ísť do toho alebo nie? 1. Ak nie, tak prečo?
2.Ktoré finančné produkty by ste mi potom odporúčali, alebo ako si rozložiť portfólio? Do 30r. chcem (tak u rodičov donekonečna bývať nechcem a ani podnájom nechcem tak mi z toho vyplýva len -vlastné bývanie). Dôchodok by som mal mať od štátu, tak tu neviem že ako a tiež čo sa týka poistky.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa JUGGLER »

boarder171 napísal: Mám ponuku stretnúť sa so sprostredkovateľom z PG.
Čo je to PG?

Dve veci, čo ma v tvojom príspevku vytočili

1. PG ..ani Google to nevie (načo píšeš obsiahle príspevky ked klúčové slovo skrátiš?)
Vidím, že si finančne negramotný, ale PG je zrejme niečo, čo by mal vedieť každý.

2. ,,navíšiť,, ... učebná látka 2 ročníka ZŠ...v 4 ročníku VŠ by už hrubky nemal robiť :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Jarda
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 02 06, 2016 9:04 pm

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa Jarda »

Juggler:
1. Často keď idem v Bratislave od letiska po okruhu smerom k Prístavnému mostu tak sa na mňa usmieva z billboardu Dominika Cibulkova s nesympatickým pánom a presviedča ma, že vždy je dôležitý kvalitný servis. Neviem ako to myslí, ale ten pán je z Partners Group. Tak si myslím, že to asi bude to PG.
2. Mám 2 dcéry. Jedna je druháčka a druhá štvrtáčka. Tá mladšia vybrané slová ešte nebrala, lebo v druhom ročníku preberajú iba tvrdé a mäkké spoluhlásky. Vybrané slová sú až v treťom ročníku ZŠ. Napriek tomu to asi nemení big picture toho, čo si napísal. :-)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Máš pravdu. Ja mám druháčku. :)

Bolo mi to PG povedomé. Nedávno u mňa sedel agent Partners Group. Alebo Winners Group? A kedže išlo o takmer rodinného člena, tak som si ho vzorne vypočul. A mali že to pekné propagačné materiály o tom ako sa komplexne postarajú o celú rodinu. Od poistení, cez zmenu nevýhodných zmlúv, až po zabezpečenie sa na dôchodok. Skončilo to tým, že na oplátku dostal odo mňa prednášku a iba jednu domácu úlohu: zadať do Googla ,,Peter Cmorej - blog,, a čítať a čítať a čítať. :wink:

Here we go:

http://cmorej.blog.sme.sk/c/181801/Inve ... Group.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://cmorej.blog.sme.sk/c/178215/Prib ... tvach.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://cmorej.blog.sme.sk/c/178510/Druhe-svinstvo.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Výber najlepších blogov, keď študujete ako sa zabezpečiť na dôchodok: http://vox-bloguli.maxivyber.sk/peter-cmorej" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa pedro.v »

boarder171: ja osobne ti poslem 50 EUR na ucet ak ti pan z PG neponukne v ramci vypracovania tvojho financneho planu Investicne Zivotne Poistenie AXA alebo AEGON.
tym chcem povedat ze od PG daj ruky prec, su to vymeteni fanatici a neuraz sa, ale budes rad ked si nasetris na zivot nieco a splatis dlh na auto. Za 6 rokov by si toho moc nenamutil nejakymi investicnymi produktami a aj ked sa hovori ze zacat setrit (alebo investovat?) je najlepsie vcera, tak vzhladom na tvoj vek sa mi javi pre teba najlepsia investicia do seba (vzdelanie, zahranicna staz, pripadna relokacia kvoli lepsej praci lebo v statnej sfere dieru do sveta neurobis) alebo do podnikania (nieco kupis a so ziskom predas, alebo zacnes nejaky vlastny biznis, pripadne niekomu pozicias a on ti vrati viac :-) )
Vladimir J
Active Member
Príspevky: 80
Dátum registrácie: St 29 10, 2014 11:05 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa Vladimir J »

boarder - platí všetko horenapísané. V prvom rade - ide o tvoje prachy, mal by si sa trocha vzdelávať v tejto oblasti, nenechávať to na druhých. PG sú predajcovia produktov, navyše dosť drahých. Dominika si ich možno môže dovoliť, ty určite nie. Takže tu je pár rád/postrehov zadarmo:
- máš podpriemerný príjem, 24 rokov, žiadny majetok a kúpil si si AUTO?!?
- ak sa spoliehaš na štátny dôchodok, obávam sa, že ťa čaká nepríjemné vytriezvenie
- načo ti je poistka? A čo si chceš poistiť?
- To že odkladáš 100 EUR mesačne, je super. Vytvor si cash rezervu, z ktorej budeš vedieť prežiť 3-6 mesiacov. Potom si nájdi lacný "širokospektrálny" akciový ETF a investuj všetko doň.
- zváž predaj auta, kúp si radšej bicykel
- a podumaj and tým, čo by si mohol spraviť pre to, aby si zarábal viac a prestal visieť rodičom na krku

Držím place, tech sa ti darí.
Vladimir, http://www.peniazesucas.sk/aiailp/" onclick="window.open(this.href);return false;. It is about time in the markets, not timing the markets.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa Rokosák »

Vladimir J napísal: - ak sa spoliehaš na štátny dôchodok, obávam sa, že ťa čaká nepríjemné vytriezvenie
Blahozelam Vladimir k jasnovidectvu. Ja do buducnosti nevidim, takze sa pozeram do minulosti. A ta ukazuje, ze statne dochodky za poslednych vyse sto rokov spolahlivo sluzili, kdezto treti pilier 20 rokov a druhy pilier 15 rokov sposobili mnohym vytriezvenie.

Pre Boardera doporucujem nudne sporenie v banke.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
boarder171
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Št 09 06, 2016 6:16 pm

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa boarder171 »

Juggler - Pg znamená partners group a naozaj ma neťuklo že to má byť navýšiť a nie navíšiť, ospravedlňujem sa.

Pedro.v - viem že v štátnej sfére dieru do sveta neurobím, ale práca ma baví, preto ju nechcem aspoň zatiaľ meniť. Keď dokončím školu a uplatním ju v práci, tak sa mi zdvihne aj plat, preto ju beriem ako moju investíciu. A áno ja sa skôr pýtam na spôsoby ako si zvýšiť príjem popri práci. Chcel by som si žiť dôstojne, a pod 1000 eur na mesiac neísť.

Vladimir J - auto potrebujem do práce, nebudem predsa chodiť každý druhý deň 35 km do práce a navyše som ho kúpil lacno a od rodiny. Pod štátnym dôchodkom som myslel výsluhový dôchodok po 25 rokoch, ktorý sa vypočítava od funkcie a počtu odslúženych rokov a ešte tam sú nejaké premenné. Poistku som myslel úrazovú, keďže som v zásahovej jednotke v polícii a je dosť veľké riziko že sa zraním. O tom ETF si vygooglim a od rodičov sa plánujem odsťahovať do 2 rokov, keď dokončím výšku a splatím auto, ale na druhej strane sa sám seba pýtam, že načo, keď som slobodný a bez záväzkov.

Ľudia, beriem Vás tu ako profesionálov, preto sa radím či sa radiť s niekým z Partnersu. Keď nie s vami, tak už potom neviem. Ohľadom finančného vzdelania mi stačí študovať tento blog a blog od Petra Cmoreja?
Ďakujem všetkým za ochotu. :)
Vladimir J
Active Member
Príspevky: 80
Dátum registrácie: St 29 10, 2014 11:05 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa Vladimir J »

boarder - prepáč, bol som z rána vytočený kvôli jednej veci, ktorá s tebou vôbec nesúvisela (aj keď tematicky podobná) a keď sa teraz pozriem na môj príspevok, bol zbytočne príkry. K tej poistke - to samozrejme mení situáciu, ale nemal by ťa za týchto okolností poistiť aj zamestnávateľ? Auto je obrovský žrút peňazí (stráca hodnotu, servis, poistka a tak), ak ho nepotrebuješ k práci. Alternatíva je buď MHD, alebo sa presťahovať bližšie k práci. To je na zváženie. Okrem toho, ak plánuješ kúpiť vlastné bývanie o 3-5 rokov, budeš zrejme potrebovať nejakú časť ceny zaplatiť v hotovosti. Bolo by dobré začať odkladať prachy na to už teraz (obyčajný termiňák alebo moneymarket fond, iné typy investícií sú podľa mňa takéto krátke obdobie dosť rizikové). Drž sa.
Vladimir, http://www.peniazesucas.sk/aiailp/" onclick="window.open(this.href);return false;. It is about time in the markets, not timing the markets.
Vladimir J
Active Member
Príspevky: 80
Dátum registrácie: St 29 10, 2014 11:05 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa Vladimir J »

Rokosák napísal:
Blahozelam Vladimir k jasnovidectvu. Ja do buducnosti nevidim, takze sa pozeram do minulosti. A ta ukazuje, ze statne dochodky za poslednych vyse sto rokov spolahlivo sluzili, kdezto treti pilier 20 rokov a druhy pilier 15 rokov sposobili mnohym vytriezvenie.

Pre Boardera doporucujem nudne sporenie v banke.
S jasnovidectvom to predsa nemá nič spoločné. Za posledných 100 rokov sa podmienky dosť zmenili. Aktuálne dôchodkový systém na Slovensku vytvára každoročne obrovský deficit. A ak raz niečo pravidelne vytvára deficit, tak to nevyhnutne, ak sa nič nezmení, skôr či neskôr skrachuje. Alebo sa niečo zmení - buď musí masívne narásť počet prispievateľov, alebo sa musia zdvihnúť odvody, alebo sa musí predľžiť vek odchodu do dôchodku, alebo sa musia dôchodky znížiť. Preto si myslím, že dôchodok o 20-30 rokov bude vyzerať oveľa horšie ako teraz.

Či vidíš to inak?
Vladimir, http://www.peniazesucas.sk/aiailp/" onclick="window.open(this.href);return false;. It is about time in the markets, not timing the markets.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hej Rokosák. Ty máš asi dôchodok z Ameriky. Nečudujem sa, že máš pocit, že dôchodkový systém 100 rokov funguje...

Boarder bude mať štátny dôchodok. A bude ho mať relatívne lepší ako priemer, aj možnosť ísť skôr do dôchodku.
Čiže o štátnom sa nebavme. To má garantovaný každý, kto odpracuje 30 rokov. Ten štátny bude, len bude zrejme veľmi biedny, lebo nebude mať kto na tú masu dôchodcov pracovať...

Boardera treba pochváliť za to, že už teraz v relatívne mladom veku na to myslí , je zodpovedný a hľadá cestu ako to riešiť.
Čo sa týka poistenia, áno..pri jeho práci to treba. Ale Boarder..počúvaj dobre...v Poisťovni si vybav iba poistenie..nedaj sa nahovoriť na nič iné ako poistenie. V tom ti poradia chlapci odtiaľ...majú prehľad o krytí rizík, chytákoch v zmluvách a pod.

Čo sa týka šetrenia na dôchodok. Je iba jedna trieda aktív, ktorá ti dlhodobo prinesie nadpriemerné výnosy. Ako povedal jeden múdry chlapík: akcie sú jediné aktíva pri ktorých môžeš profitovať na genialite iných...čiže najšikovnejších ľudí sveta, ktorí cez podnikanie vo firmách tvoria všetko bohatsvo tohto sveta.

Akcie dlhodobo rastú. Môžeš do nich smelo investovať, len potom 10-15 rokov pred dôchodkom treba všetko z akcií vybrať a prehodiť do menej rizikových akktív: dlhopisového, alebo peňažného trhu.

Posledná vec, ktorú musíš vyriešiť je ako investovať do akcií. Pri väčšine finančných produktoch a sporiacích schém na teba číha jedna obrovská nástraha: všetci chcú parazitovať na tvojích výnosoch. A nie je to sranda...v mnohých prípadoch Ťa oberú o jednu tretinu, alebo aj o viac ako polovicu dlhodobého výnosu. Preto ti doporučujem to čítanie od ľudí, ktorý tie nástrahy poznajú. Na záver svojho vzdelávania dôjdeš k tomu, že existuje len niekolko málo možností, kde ťa paraziti neoholia o podstatnú časť výnosov. A nielen paraziti, ale aj platenie daní. Od 2016 môžeš do akcií investovať tak, že je to oslobodené od platenia daní, aj odvodov ( dane 19% a odvody 14% ).

Počítaj si toto fórum, aj tie blogy. Nemáš sa kde ponáhľať. Najlepšie rozhodnutia spravíš za seba ty, len musíš zistiť aký je stav a možnosti.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa Rokosák »

Za Rakuska-Uhorska stari ludia neumierali na chudobu. Nie uplne kvoli penziam. Nasledovala I. Sv. vojna. Za 1. CSR sme mali kombinaciu statnej a sukromnych penzii. Stari ludia vydrzali. To pretrvalo aj do Slovenskeho statu a prezilo 2. Sv. vojnu. Potom nastupili komunisti, ktori zlikvidovali dochodky od sukromnych poistovni, ale napriek tomu stari ludia prezili. Dnes je priebezny system hlavnym prvkom, ktory drzi starych ludi nad vodou.

Pokial ide o deficit tvoreny dochodkovym systemom tak k deficitu prispievaju aj nezamestnani ci jednotlivci a firmy, ktore sa vyhybaju daniam a odvodom. Mnohi klienti druheho a tretieho systemu maju osobny deficit, teda realne straty.

Co sa tyka americkeho dochodkoveho systemu k jeho uspechu prispel do velkej miery Reagan, ktory zvysil odvody a vytvoril v penzijnom systeme prebytok, ktory existuje dodnes.

Vela sa pise o nepriaznivom demografickom vyvoji. Riesenim je mat vela deti, alebo starych zabit. Pri dochodkoch je dolezitejsie hoci aj bojovat za svetovy mier ako riesit demograficku krizu. Dolezitejsie je vsak ako sa vylizat z prehry s Walesom.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa jogo »

Vladimir J napísal: Auto je obrovský žrút peňazí (stráca hodnotu, servis, poistka a tak), ak ho nepotrebuješ k práci. Alternatíva je buď MHD, alebo sa presťahovať bližšie k práci. To je na zváženie.
Vlado, tvoj web http://peniazesucas.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; doporucujem kazdemu zaciatocnikovi, lebo si myslim, ze je zrozumitelne a jednoducho napisany. Preto ho odporucam aj boarderovi, aby si ho precital ako prvu vec.

Ale radou, ze auto je zrut penazi a do prace ma chodit MHD, mladych ludi iba zbytocne odradis od investovania.
Pretoze dnes je auto pre mladeho cloveka absolutnou samozrejmostou, bez ktorej ani "frajerku na rande" nepozves, ani do prace sa u nas na vychode nedostanes.(vsetci nadcasujeme a posledny autobus ide o 16:10 h a potom az o 22:30h :)
Predsa nebude cakat s hladanim si zivotneho partnera az do casu, kym bude financne nezavisly. :)
Preto vsetko s mierou a povedal by som, ze mlademu clovekovi by som dovolil si zobrat pozicku nielen na hypoteku,"aby mal nielen kde byvat", ale aj na auto, "aby mal aj s kym byvat". :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Presne tak. Život nie je len o škudlení.. Treba si ho užiť. Kedy si má užívať, keď nie teraz, kým je slobodný?
Pracuje a študuje popri zamestnaní...ked dokončí VŠ, čaká ho kariérny rast. Príjem mu stúpne , nájde si stálu partnerku a potom nebude mať problém osamostatniť sa aj v bývaní.

Na škudlenie bude čas. Treba si užiť, splniť sny, vidieť kus sveta. Kým je človek mladý, má inú psychiku, iné priority, iné hodnoty. Potom príde rodina, stereotypný život, človeka pohltí práca, zmení sa mu psychika. Teraz žije pre seba, potom bude pre rodinu a deti.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Vladimir J
Active Member
Príspevky: 80
Dátum registrácie: St 29 10, 2014 11:05 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa Vladimir J »

jogo, ďakujem za uznanie, veľmi si to cením
jogo napísal:Pretoze dnes je auto pre mladeho cloveka absolutnou samozrejmostou, bez ktorej ani "frajerku na rande" nepozves,
no tak je pravda, že tento "ašpekt" celej veci mi trochu unikol ... :-) a je pravda, že podľa výšky splátky naň boarder naozaj neminul veľa peňazí. Každopádne nič to nemení na fakte, že auto JE žrút peňazí. Podľa mňa považovať nákup auta za absolútnu samozrejmosť je chyba. Treba si jednoducho zvážiť každú individuálnu situáciu, či tie peniaze stoja za to. Ak niekto fakt býva niekde, odkiaľ sa inak nedá dostať, tak to asi má zmysel. Na druhú stranu, možno sú situácie, keď je v takomto prípade efektívnejšie sa presťahovať niekde, odkiaľ je to do roboty "na pešo". A ušetrené peniaze za auto (pokles ceny, pohonné hmoty, poistky, servis atď) hravo vyvážia nájomné alebo nebodaj splátku hypotéky. Nehovoriac o ušetrenom čase, ktorý netreba tráviť cestovaním. A keďže to zrejme bude väčšie mesto (aby som rozvinul tvoju teóriu), bola by tam aj väčšia šanca stretnúť vhodnú partnerku a väčší výber miest kam na to rande zájsť :-) Samé plusy. Nebavili sme sa pôvodne o peniazoch?!?
Vladimir, http://www.peniazesucas.sk/aiailp/" onclick="window.open(this.href);return false;. It is about time in the markets, not timing the markets.
Vladimir J
Active Member
Príspevky: 80
Dátum registrácie: St 29 10, 2014 11:05 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa Vladimir J »

JUGGLER napísal:Na škudlenie bude čas. Treba si užiť, splniť sny, vidieť kus sveta.
Záleží na tom, čo chce boarder dodsiahnuť. Ak je to príjem okolo 1000EUR v 65ke, 100 EUR mesačne, rozumne investovaných do akcií odteraz, spolu s jeho výsluhovým dôchodkom, by ho tam malo v pohode dostať. Ak chce viac, alebo skôr, treba odkladať a investovať viac.
Vladimir, http://www.peniazesucas.sk/aiailp/" onclick="window.open(this.href);return false;. It is about time in the markets, not timing the markets.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa jogo »

Vladimir J napísal:Nebavili sme sa pôvodne o peniazoch?!?
A co asi tak najviac motivuje chlapov zarabat vela penazi?... :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja by som boarderovi radil v prvom rade si davat velky pozor na zeny. Zena je najdrahsia investicia, daleko financne narocnejsia nez nejake auto. (A to pisem ako zenaty s troma malymi detmi).
Auto mu schvalujem - ved ma predsa 24.
My mame dve a nad tym kolko to stoji nekrutim hlavou, lebo bez druheho auta by bol rozvod. Zeny v sucasnej dobe su proste posadnute cestovanim (podstatna cast z nich, cest vynimkam ak nahodou existuju). A rozvod je drahsi nez druhe auto :D

Takze pamataj. Pozor pozor pozor na zeny. Nezapredaj slobodu prilis lacno :)
Auto si uzi.
Sporenie 100E mesacne nech urobis akekolvek, aspon si nieco okolo toho prestudujes a straty nebudu katastrofalne.
V 35 ocenis ze uz v 24 si sa o take veci zaujimal.
Ja som v 17-tke odrobil 8 dni v ovocnych sadoch dokopy za 650SK, dnes som rad ak za 20E odsedim 2 hodiny vo fabrike a precitam si zatial maily. Ale ako skusenost z mladeho veku to ocenujem.
V 24-ke nie je ohladom penazi vela co pokazit. Tvoja hlavna investicna sila je tvoja hlava a tvoje telo.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa Casey »

Jaroslav ty sa v tej robote neskutocne nudis.Typek robi v zasahovke,tak sa pred zenami asi obrani (urcite vie nasadit paku v najhorsom/lepsiom pripade rovno puta)ci?
Jaroslav mohol by si otvorit nove vlakno,povedzme:''poradna ako udrzat financne narocnu zenu pod kontrolou''
P.s.Cestovne vydavky su ok sa zvesies s nou.Co tak kabelka,boty,saty a to vsetko specialne,ked po jednom noseni pripadne len doneseny zo shopu zostane v skrini?To uz je v celku hardcore.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Dnes som mal paragraf, bolelo ma v krku :)
Ak by bola zena este marniva, tak to by bolo este horsie.
Praveze chlapik zo zasahovky moze byt trebars horolezec a mat rad klud ... a chcel predsa vediet co ho moze financne najviac ohrozit. Ak ho PG oberu o par EUR, nic sa nedeje. Manzelstvo = v porovnani s tym financne takmer koniec sveta.
dusantt
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Št 16 06, 2016 12:14 pm
Been thanked: 1 time

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa dusantt »

Dovolim si...
Auto vs zena, auto vs mhd,
tymto stylom sa dostanem do bodu, ked nechodit do prace je vyhdonejsie, ako tam chodit, pretoze:
1. cestovanie ci uz auto mhd stoji peniaze
2. v statnej sprave nesatia, musi sa elegantne satit sam, nie lacny spas
3. stravovanie sa v praci je narocne a drahe
4. cestovanie+praca = cas, ktoy by som mohol presediet doma
seriozne - nie som daleko od dokazania, ze pod priemerny plat sa neoplati pracovat, a to pocitam bez akejkolvek socialnej pomoci, zemiaky si zakopem a vykopem...

ale vazne:
auto vs mhd, hlasujem za auto, benzin stoji tolko, co MHD, opotrebenie auta sa rozlozi na privatne cesty, cize to sa do toho nepocita, on usetri KOPEC casu, ktory zpenazni inak, ako statim v MHD. napr, podla IMHD by mi mala trvat cesta do prace 17 minut s MHD, 1 presup, realne je to 30 minut, autom je to 10 minut, benzin je 1:1 s MHD, amortizaciu a servis nepocitam.
zena je draha? spolocne byvanie = nizsie naklady (od 50e mesacne pri vlastnictve pasivneho domu az po 150eur pri vlastnictve 3izbaku v panelaku v petrzalke, plus 100 tisic eur za strechu samotnu, ktoru by mohli investovat inak), 80% ludi by neprezilo keby nezdiela strechu nad hlavou, zial, tento kekonomicky system je nastaveny brutalne otrocky.
nehovoriac o tom, ze bez auta by som cast rodiny nemal sancu navstevovat.



citujem jarosalva80
Tvoja hlavna investicna sila je tvoja hlava a tvoje telo.

absolutna pravda.. ak aj investujes o 10eur menej do fondov a o 10 eur via do ZDRAVIA, resp TELA (pozor, to neznamena pernamentnku do fitka rovno), tak ti to da masivne viac, ako hociaky fond :) mas 24, to je vek, ked telo uz zacina degradovat.. ja lutujem, ze v tom case som nerobil nieco pre chrbat.. dnes nikto nema chrbat... asi ani ty nemas chrbat :D

PS:
pacia sa mi kecy (nic v zlom) o tom, ako by kazdy mal mat 1000+evri mesacne, lenze elementarna matematika toto nikdy nepusti, ani system samotny, pretoze keby kazdy ma 1000+ bezproblemov, tak to ide proti samotnej podstate trhu a optimalizovani nakaldov.. plat radoveho zamestnanca je tiez len naklad, nic viac, nic menej, taky isty naklad ako sluzobna fabia vs sluzobny passat. sluzobny passat znamena nizsi zisk pre vedenie, fabia je vyssi zisk pre vedenie = fabia je robotnik za 600e, passat je za 1000+e. nikdy nebude kazdy bohaty a nikdy nebude mat kazdy DOSTATOK, pokial sa nezmeni frakcny system, resp asopn kapitalizmus. vzdy bude mat niekto menej a niekto viac. nemozeme tuto vetu resp trik aplikovat na vsetkych, nemozu vsetci kseftovat s niecim postranne, postranne brigadovat.. je to sice pekne, ked by kazdy vymyslel ako mat min 1000e mesacne, lenze to je ekvivalent inflacii.. potom ta 1000 nebude to, co je ked ma polovica naroda 600... chape ma vobec niekto ? ale aj tak kazdemu kto sa snazi drzim palce, lebo vzdy budu lenivci, alebo ludia ktori peniaze nepotrebuju a zostane viac tym, ktori ich chcu :D
Inflacia je predsa nula.
boarder171
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Št 09 06, 2016 6:16 pm

Re: Investícia, sporenie, poistenie?? + sprostredkovateľ z P

Príspevok od používateľa boarder171 »

S tým úrazovým poistením sa na koho odtiaľ konkrétne treba obrátiť ľudia? A ďakujem za vaše postrehy, zoberiem si ich kk srdcu :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"