Ako si positit zivot (urazove)

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Ako si positit zivot (urazove)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No, rozmyslal som, ale vzdy natrafim na niekoho, kto ma velmi odlisny nazor...
Preto som zalozil tuto temu, ci existuje nejaky univerzalny model urazoveho poistenia sa..
Napr.. ista agentka z isteho groupu mi poradila, aby som urcite isiel pre denne davky v nezamestnanosti, alebo pripade hospitalizacie..
lenze.. naozaj tento produkt bezny clovek potrebuje? clovek, ktory ma rezervu (ona o tom vie) a ktory si rad prepocitava, ci sa dany produkt oplati matematicky? myslim, ze tam mi vyslo platit tolko, ze by som mohol autmaticky kazdy rok lezat x dni.. uz si nepamatam kolko, neviem to najst..
v nemocnici som lezal par dni, tyzdnov, ale ako dieta a to tiez z dovodu, ze ma do*ebali lekari a ockovania.. odkedy nechodim k lekarom, pozoruhodne sa mi zlepsilo zdravie, sila, vykon a nalada.. famozne nieco.. neodpustim si tento fakt nikdy a nikde :)
cize ja neviem, to by musela byt autonehoda, uraz v praci, uraz na chate, alebo na streche, ked cistim odkvap..
2. (druhy bod, nie druhy raz) ... raz som isiel do istej poistovne osobne, s tym, ze chcem poistit smrt na 150 tisic eur. nemam hypo, ani dlhy, ani sa nechystam umriet, ako sa ma ironicky pytali, len to bolo pekne cislo a moj postreh, co ak oplodnim priatelku den pred svojou smrtou/nehodou a budu dvojicky? to, ze nemam dlhy, a zakladna poistka je 7-16 tisic eur, no kazdy to vnima inak, ja si myslim, ze by som svojim konanim tesne pred smrtou zanechal na tomto svete isty moralny dlh voci priatelke a potomkom. zivot je dnes drahy, inflacia deflacia, to je fuk - je nekompromisny. samozrejme poistovna to odmietla a prisla s protiponukou na 7 tisic :) na to som uz ani nereagoval.. ale vratim sa tam za 25 rokov a ukazem im, ako prerobili..
3. je pravda, ze horsie pre mna ako takeho, by bol uraz, ktory by ma zmrzacil.. na toto som nikdy nemyslel, naco aj, ked clovek je mlady a zaraba vlastnou hlavou prevazne.. no ale seriozne, staci pri tom odkvale upadnut zle a 40 rokov budem slintat na vlastnu koselu v nejakej kriplkare.. to uz nebude sranda, kedze taktiez rodine a sebe sposobim skodu.. cize aj toto je dobre poistit...
lenze - poistenie je biznis, poistovna nie je samaritan a co ak mi udalost nepreplatia? riesi to niekto diverzifikaciou u 2-3 poistovni na to iste (ale suma ponechana, nie nasobena)?
no ked tak pocitam, obycajne sedenie doma by cloveka priemere stalo 1 tisic eur mesacne (plus minus zdravotne pomocky), pri veku 30 rokov, pocitam ze bud vydrzim aspon do 70, alebo pri 70 sa odstrelim, tak to by som potreboval 12*40 tisic eur, nie ? to je 480 tisic.. lenze poistit sa na taku sumu, by bolo kontraproduktivne, lebo jednak nechystam sa zmrzacit dnes, ani zajtra a bolo by to drahe.
tak ako zistim, kolko je taka suma, na ktoru je realne vhodne sa poistit? smrt/uraz ?
je to vobec mozne, alebo je lepsie si vyspekulovat nejakyvlatny fond/poistovnu ? (len toto by chcelo aby sa nic nestalo po isty cas, kym clovek bude financne za vodou viacmenej).
No nic, len mi to tak vrta hlavou...
Odoslané z počítača
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Ako si positit zivot (urazove)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

vsak ked dostanes balik, tak z neho mozes cerpat "anuitu". Nakupis dlhopisy z jaAty so 7% kuponom a je to ;)
Hospitalizacia a PN = pomer cena/vykon nic moc.
150 tisic Eur na smrt sa bezne poistuje pri hypotekach. Bud si bol v divnej poistovni alebo je tvoja zdravotna anamneza taka, ze si tazko poistitelny
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"