Investovanie 1000E

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Gordon Gekko
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut 29 03, 2016 2:48 pm

Investovanie 1000E

Príspevok od používateľa Gordon Gekko »

Caute,

Sledujem to tu daky cas tak mi z toho jasne vypliva, ze by som sa mal zamerat na invsetovanie do ETF.
Poplatkom sa treba vyhybat, to som si zistil.

Ak by som daval 1000 mesacne, kam s tym ? Co znamnea ''UCITS'' v nazve ETF, googlil som, ale moc som tomu nepochopil...,
je lepsie investovat do ''UCITS'' ETF, ci ?

Spravil som si u Degira a vo Fiu Ucet. Najpodstatnejsou prioritu je pre mna
bezpecnost ulozenych penazi a likvidita.

Dakujem za kazdu radu :D
timeswapper
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 15 10, 2016 3:08 pm

Re: Investovanie 1000E

Príspevok od používateľa timeswapper »

UCITS znamená, že je príslušný ETF fond regulovaný vyššou autoritou - zvyčajne na úrovni Európskej únie. Ak by som mal 2 rovnaké fondy a jeden z nich má UCITS, tak by som investoval doňho. Neznamená to ale, že fondy označené týmto spôsobom sú nejakým spôsobom kvalitnejšie. Iba to, že majú predpísanú zodpovednosť za to kam investujú + ďalšie veci.

Samotné ETF je podľa mňa super nástroj, ale všetko s mierou. 1000 € mesačne by som neinvestoval hneď každý mesiac. Začni v menšom.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Investovanie 1000E

Príspevok od používateľa iceberg8 »

hlavne investovat tolko, o kolko si ochotny prist, keby nieco padlo (ciastocne)
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"