Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa Istiach »

Sonny a aku mas strednu ak sa mozem opytat?
Sonny8484
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 07 10, 2016 9:34 pm

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa Sonny8484 »

Zdravím,

školu mam stavebnu odbor elektromechanik, vyučný list. Momentálne robim nadstavbu v podobnom odbore (išiel som hlavne kvoli maturite) a mam posledný rok. (už pomaly polrok) než sa rozhodnem čo dalej, aby som bol uprimný elektrika ma sice baví ale živit sa tým asi nie mam silnoprúd a práca na stavbe sa mi moc nevidela v lete fajn ale v zime robit tak to fakt radšej skúsim niečo trošku íne nechcem znieť ako fajnovka nejaka no ja mam prirodzene studene ruky aj nohy pomaly aj v lete cele obdobie takže v zime je to premna omnoho horšie, na vysoku typu pranvnik,pedagog nejaké technicke zameranie to nevidím moc v technike je aj dost matematiky a fyziky a to premna je dosť zle pretože to pomaly chápem a niektorím Mat. výrazom nechapem takže ked su niekde nejake vzorce je to premna velmi neprijemne. Možno by ma bavila umelecká škola alebo nejaky Archeolog, dejiny dejepis geologia lenže s týchto škôl na slovensku fakt osoch moc není, mam aj ine zdrav. problemy ktoré riešim (je ich dosť) doktori mi našli len pár vecí zahajili klasicku liečbu ktora nefunguje takže si musim pomôcť sám najhoršie je že mam "chorobu" dnes už velmi populárnu a tou je chronická unava, počas dna som dosť unavený pri väčšiej fyz. aktivite si to namne vybere daň v skratke je toho vela... preto by som v buducnosti chcel robiť bud niečo čo ma baví + investovanie alebo podnikanie a + investovanie lenže ako som už viac krát písal neviem takmer nič, na škole mal len 1 rok ekonomiku a aj to sme to mali vzhladom na školu takmer ako volnu hodinu takže uroven mojej finančnej gramotnosti je nízka, rád by som to dohnal preto som si tu aj spravil učet aby som ziskal nejake zdroje odkial sa učit no ide to pomaly a keď si občas čítam nejaku temu tu o investovaní tak tomu väčšinou nechapem. Takže tak. Trochu som sa rozpísal ale samotne bez tohto by to možno nedávalo ani zmysel. Typujem že väčšina z vás čo tu ste ma určite obchodne zameranie alebo niečo na tento štýl pripade nejake kurzy alebo druhu školu, alebo ste mali štastie a mali ste dobru ekonomiku v škole čo som ja nemal, na stavebnej som vlastne za tie 3 roky zlenivel. Tak to by bolo snad už všetko. :) pekný večer.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa Chris »

tak prajem vela stastia potom. (skus si precitat tento tvoj topic niekolkokrat, urcite tam nieco najdes co ti uniklo :) )
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa iceberg8 »

mna stala rekonstrukcia elektriny (ak to tak mozem povedat, rozvodov) v 2i byte 1500 s materialom, nech je material max 500, chlapik zarobil 1 tisic eur, za 2,5 dna.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Sonny8484 napísal:Zdravím,
...no ja mam prirodzene studene ruky aj nohy pomaly aj v lete cele obdobie takže v zime je to premna omnoho horšie,
... mam aj ine zdrav. problemy ktoré riešim (je ich dosť) doktori mi našli len pár vecí zahajili klasicku liečbu ktora nefunguje takže si musim pomôcť sám najhoršie je že mam "chorobu" dnes už velmi populárnu a tou je chronická unava, počas dna som dosť unavený pri väčšiej fyz. aktivite si to na mne vybere daň v skratke je toho vela... preto by som v buducnosti chcel robiť bud niečo čo ma baví + investovanie alebo podnikanie ...
Si mladý, študuješ a máš toľko chorôb?
Najprv si daj zdravie do poriadku...na podnikanie a investovanie potrebuješ energiu a zdravie.
Keď lekári nič nenašli, musíš to nájsť sám a niečo zmeniť...buď máš nesprávnu životosprávu (pohyb, výživa, spánok..), alebo máš imunitu v kýbli, alebo na niečo alergiu (môžeš mať i na pozeranie do smartfónu ), alebo potravinovú intoleranciu, vírus v tele...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa Istiach »

To je tazko ked clovek nevie co chce v zivote robit. Tym si prejde asi vacsina ludi. Co chces musis zistit ty sam. No ver mi ze ziadny carovny prutik neexistuje. Ani podnikanie, ani zamestnanie, ani investovanie nieje med lizat. Vsetko ma svoje pre a proti.

Hlavne si davaj pozor na to, ked ti niekto bude slubovat hory doly. Tu plati jedno zakladne pravidlo. Ak to vyzera byt prilis dobre na to aby to bola pravda, s najvacsou pravdepodobnostou to pravda nebude.

PS: inak myslim ze ludi co tu maju nejaku podnikatelsku skolu(ak vobec nieco take existuje), ekonomicku skolu alebo take nieco je tu mensina. Dnes mas pristup na internet a vsetky informacie mas k dispozicii. Staci sa len vzdelavat.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Hlavne si zapamataj z tohoto vlakna - ked k tebe 20-rocnemu niekto pride a poradi ti aby si dal peniaze do akcii, podielovych fondov, ETF, forexu, dlhopisov, ... X inych cudzich slov ktorym nebudes rozumiet... a bude o tom hovorit akoby to bola zlata bana a ze len budes sediet na zadku a peniaze sa ti budu sypat a paradne si privyrobis popri zamestnani pripadne neskor nebudes uplne nic robit - TAK MU HLAVNE NEVER a nenechaj sa obrat o peniaze.
Toto ti bude na najblizsich 5 rokov uplne stacit ako zakladna vedomost o investovani.
5 rokov mozes medzitym studovat cudzie vyrazy cez google, wikipediu a podobne. Nic viac na prvych 5 rokov nepotrebujes.

Usetris ti tak kopu penazi a sklamania.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa iceberg8 »

hlavne doktorom netreba verit, to pisem ako clovek, ktoreho oficialni slovenski doktori/lekari takmer zabili, ako dieta a neskor tam bol pokus o zabitie aj ako dospeleho.
zdravie si musis osvojit sam. na chronicku unavu never... resp daj do gugla a hladaj alternativne veci, ako si zdravie ziskat spat.. toto sice forum na to nie je, no zacal by som identifikaciou a ked nie, tak ocista, chelacia, ci ine odmorenie, zamedzenie nezdravych veci, a ako pisali, jemne nahodit pohyb, vyluc napr lepok, mliecne veci. pripade investuj do vitaminovych doplnkov.. toto pisem ako clovek, ktory bol na tom fakt biedne.. milion alergii mi zistili, dnes seriem na alergie a mozem si dovolit makat pomerne dost aj fyzicky, prah bolesti sa posunul vysoko nad priemer beznej populacie :D ale pozor, fyziku nikdy neobabreme prilis - ja mam napr aj skoliozu a dost silnu.. s tym sa neda nic robit.. cize - nelutuj sa, nie si na tom urcite este tak zle, ako budes neskor.. vyuzi ten cas na zivot...
Odoslané z počítača
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa Istiach »

na zdravie je tu jedno cele vlakno, asi najvacsie na tomto fore :D Inak, nic v zlom, ale radsej nez verit radam od random duda z internetu, by som veril lekarom.

offtopic
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa Chris »

iceberg8 napísal:hlavne doktorom netreba verit, to pisem ako clovek, ktoreho oficialni slovenski doktori/lekari takmer zabili, ako dieta a neskor tam bol pokus o zabitie aj ako dospeleho.
to by ma zaujimalo, ako sa to da ?

toto pisem ako clovek, ktory bol na tom fakt biedne.. milion alergii mi zistili, dnes seriem na alergie a mozem si dovolit makat pomerne dost aj fyzicky, prah bolesti sa posunul vysoko nad priemer beznej populacie :D
stal sa z teba superman ci spiderman ? :lol:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa Lance »

Iceberg a Jaroslav nie ste vy dvaja nahodov pribuzny?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja sa k temam ohladom zdravia obycajne nevyjadrujem :)

To ze hotovost je skvela alternativa prechovavania financii - to s icebergom suhlasim; ale zase nie je to pre kazdeho. To by sa totiz v cinziakoch v mestach rozsirili vlamacky este viac nez teraz a celkovo by to urobilo hotovost nevyhodnejsou.

Navyse ja som uz raz zabudol kabelu s takmer 2k eur hotovosti v beznom obchode a prisiel o nu. Tak poznam uz aj nevyhody hotovosti. Nesmiem mat pocas jej drzania vypnuty mozog.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa iceberg8 »

riesenie ?
vysadit alergeny na x rokov (u man to bolo tak na 7 asi), seriozne poctivo, ziadne prehresky.. zmena prostredia (!) ja som odisiel zo skoly a aj od rodicov.. stav sa zacal zlepsovat.. neskor som tieto veci znovu dal do jedalnicka a nic - ale predtym som mal bezlepkove, bezlaktozove, viacmenej ryza maso, vela zelenin ovocia, neskor som si dal aj doplnky ale tie asi nic s tym nemali spolocne.. fakt mam pocit, ze skor ta psychika, ale nie ze by ma MYSLIENKA vyliecila, ale skor zle prostredie MYSLIENKOVO znicilo a oslabilo... ohladom alergii na pel, kedysi pel prach bol moj zabijak, teraz nemam problem aj ked pel nadychnem priamo do nosa (vietor, nie snupanie)- sem tam kychnem este, ale v zasade ma to vobec neobmedzuje, co sa fakt cudujem... moj nazor je, ze som si zvysil nejak imunitu, aj ked si myslim, ze je stale nizka.. plus psychika - nedopustim aby ma nic obmedzovalo, proste idem si kracam cez ten les a ignorujem pocit na kychanie - mozno uplna blbost, ale u mna zatail funguje :D niekedy sa zobudim, resp prebudim a som zniceny, dal by som neviem co, aby som nevstal - ale spomeniem si na svoje priority a ciela uz makam, tvrdo cez krv a pot.. tolko na margo unavy.. verim v biochemiu a dam si energeticky silne jedlo a idem sa hybat.. ale mozno nemam nic spolocne s unavou a je to len lenivost, co ma rano chyta.. :D

ja som raz mal tiez tasku s tusim 7k (zaloha z ktorej nic nebolo), aj som chcel napisat prihodu, zasmiali by sme sa (mozno), ale potom som si uvedomil, ze by som dal tip pre zlodejov (cez reverse engineering), tak nenapisem nic, no tiez som mal na male a prisiel by som o ne, ale zivotny styl by mi to nezmenilo, lebo cez pozicky co som popoziciaval som prisiel o viac ja andílek - debílek.

ale na margo toho zdravia - je to komplikovane a vobec nie som expert... napr - zubny kaz, v cca 15tich mi nasli 13 kazov(!!!!!!!) a pritom som mal vzornu hygienu fyzicky a ani som nemal peniaze na cukor/sladkosti - ako to je mozne? ale mal som enormne stresy zo skoly, z viac dovodov.. v poslednom case klop klop, su zuby OK.. pricom paradoxne som v istom obdobi jedol viac cukrov, dnes sa snazim menej, ale to sa neda ked ma krmia zakuskami na navstevach :D toto mi do dnes nevojde do hlavy..

no ale so skoliozou nemozem nic, na to trik nie je, jedine ak by som si upravil dlzku koncatiny... ale to by som musel mat 50k cash a 6 mesiacov na voziku.. na to nemam gule...

ospravedlnte ma za offtopic.. ale mozno sa to da nejak aplikovat aj do podnikania :) zdravie = podnikatelska vyhoda.. a obrovska... viac casu a sustredenia na podnikanie.. cize ten co prvy napisal zdravie ma recht.. JUGGLER to bol tusim :) a obcas je mozno lepsie sa vyrovnat tym, ake telo clovek ma - konieckoncov, keby pridem o ruku, tak placem ze ako dobre mi bolo, aj ked dnes si myslim, ze mi je zle, toto obcas si hovorim pri chorobach, banalita co ma obmedzi na 1-2 dni, kiezby som nebol v chlade o 30 minut dlhsie, dnes by som bol fit.. ked clovek nieco straca, stava sa to cenne, ked to ma, neuveodmuje si co ma..
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

A ty Lance si sa uz vratil z UK? Libra je prilis slaba?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa jogo »

iceberg8 napísal: no ale so skoliozou nemozem nic, na to trik nie je, jedine ak by som si upravil dlzku koncatiny... ale to by som musel mat 50k cash a 6 mesiacov na voziku.. na to nemam gule...
Ak mas kratsiu koncatinu, tak s tym fakt nic neurobis, ale ak mas skrivenu chrbticu, tak cvicit. Tiez mi zistili skoliozu, ked som mal 30 rokov, 15 stupnov doprava, 5 rokov cvicenia(joga pod vedenim skusenej cvicitelky, ale len natahovacie cvicenia, ziadne velke meditacie alebo dychove cvicenia) a vyrovnal som sa. Dokonca som mal v tom case lepsiu postavu ako v 18-tich rokoch. :)
Inac tie diety, co popisujes, som tiez zopar z nich presiel a vyliecil som si civilizacne choroby, ktore vtedy na mna isli.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Sonny8484
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 07 10, 2016 9:34 pm

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa Sonny8484 »

Wau teda nečakal som že spustí takáto vlna reakcií na moju odpoveď, celkom ma to potešilo a hlavne ma potešilo ta ochota pomôcť v akomkoľvek smere, ďakujem keď budem mať viac času odpíšem tak celkovo aby s toho dostal odpoveď každý.

Ale ohľadom zdravia som si toho na to že mám 20 rokov prešiel celkom dosť si myslím. Na doktorov mam už vlastný názor po tomto všetkom ( možno sa vyjadrím ak budem písať dlhšiu odpoveď ) Riešim čokoľvek sa dá už s tým zdravím, aj lieky som skúsil aj prírodu ( to aj teraz) diety, zmena stravy kopu vyšetrení, aj na intolerancie atď... Ako ja som celkom schopný aj robiť pokiaľ fakt nemám jeden z príznakov čo mávam tak sa to dá aj keď najhoršia je asi únava ta mi znemožnuje robiť vela vecí lebo sa mi nič nechce keď ju zažívam. Ešte aj ohladom toho že takým krásnym ponukám ako ste písali že nemám veriť tak tu sa nemusíte báť mam dosť takú povahu čo neverí tomuto alebo nedá na prvý dojem aspoň keď je to také neskutočne lahké ako zarobiť a nič nerobiť.. to by robil potom každý.. ešte sa vyjadrím :) zatial študujem tie linky čo ste mi dali odkiaľ sa učiť a občas si čítam tu "knihu" alebo čo to je toho Čecha čo podnika v amerike, ked mám volný čas tak na mobile si to občas prečítam. Pekný večer.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa Aurelio »

Odporucam ti zacat ako zamestnanec. Kludne prestriedat viac profesii. To co ta bude bavit a v com budes vynikat nad kolegami, tak v tom potom zacni podnikat.

Ja tu strasne citim slaby tah na branku. Uz z tejto komunikacie, uz zo samotneho smerovania temy. Chces sa bavit o podnikani a sklzne to tu do offtopicu o zdravi. V kazdodennom biznise budes mat takychto "distractions" miliony. Ked sa nechas nimi zlakat, tak nikdy svoj ciel nedosiahnes.

Podnikanie je SAKRA tazke! Rozbeh je cisty porod. Ked to nemas v hlave poriadne nalajnovane ze presne vies co chces, tak to rychlo vzdas. Ked na to nemas vlohy, tak to vzdas dvakrat rychlejsie. A vlohy na to nemas, inak by si uz podnikal.

Toto neni vycitka ani spochybnovanie teba samotneho. Ked som mal 20, tak som bol tiez taky. Tiez nemam vlohy na podnikanie, preto je to tvrda drina. Nie som z tych, ktori kseftovali spoluziakom s pripravou desiaty, robenim uloh alebo s kadecim uz ked boli na strednej. Ani som nezalozil blog, ani som neotvoril ucet na ebay, nikdy som neskusil nic naprogramovat, nekseftoval na zlavomate atd atd. Ak si do svojich 20r nevyvinul ziadnu iniciativu, tak si ako drviva vacsina. O to horsie, ked si z rodiny, kde rodicia nepodnikaju, co si myslim na 99% ze to tak je a je to dalsia vec, kt. mame spolocnu. Preto si vezmi k srdcu moju radu v prvej vete, ja som to tak urobil :) Btw nez nieco aspon trochu rozbehnes, tak sa dobre vytrieskas na X napadoch. Preto je dobra ta "kniha" od toho Cecha.
Power of Knowledge
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa Lance »

jaroslav80 napísal:A ty Lance si sa uz vratil z UK? Libra je prilis slaba?
No Jaroslav,povedzme to tak ze som trocha viacej rozbehany a tak nejak od UK az po Australiu mozem byt tak nejak vsade a teda aj ta mena je tak nejak nepodstatna.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa jogo »

Je to vlakno aj o podnikani, tak napisem svoj pohlad a skusenost s podnikanim.
Zivnostnicil som v Prahe v rokoch jun 2006-maj 2008. Robil som elektromontaze na stavbach(silnoprud-slaboprud).Priemerna mzda na Slovensku vtedy bola 668 Euro, priemerny kurz ceskej koruny za to obdobie bol podobny ako teraz, cize 27CZK/Euro.
A teraz pocitajme spolu, ako by to dopadlo, keby som to nerobil ja ale moj priemerne plateny zamestnanec so vsetkymi platbami, na ktore ma narok.

Hruba mzda 668x24x27=432 864CZK
Naklady na odvody + dovolenka + platene statne sviatky+ priplatky za pracu nadcas +praca cez vikendy robi zhruba 50% z hrubej mzdy cize 216 432 CZK
Zamestnanec na pracovnej ceste ma narok na stravne a vreckove, vtedy to robilo 800CZK na den. Robil som 3 tyzdnove turnusy, cize 21x800x24 =403200CZK
Zamestnanec ma narok na ubytovanie 4000x24=96 000CZK
Zamestnancovi sa preplaca cestovne 1000x24=24 000CZK
Spocitame dokopy 1 172 000 CZK
Ja som nafakturoval za to obdobie asi 1 100 000 CZK
Aky by som mal ja zisk? Nuz -72 000 Czk
Oplati sa poctivo podnikat? :)

Jasne, mohol som zamestnancovi dat 70 CZK na hodinu a zaplatit ubytovnu, ako tam vtedy robili Slovaci.
70x240x24=403 200Czk
Zaplatit minimalne odvody 334x27x24=216 000CZK
Ubytovanie 96 000 CZK
Dokopy 715 632 CZK
Zisk 385 000 CZK
Mate na to zaludok? Tak podnikajte a zamestnavajte ludi. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To si ale pekne vytrhol z kontextu :roll:

tO žE SA NIEKTORýM žIVNOSTNíKOM NEOPLATí BRAť ZAMESTNANCOV, TO EšTE NEZNAMENá , žE PODNIKAť SA NEOPLATí.


Je tam veľa faktorov..závisí aj od povahy. Závisí aj od lukratívnosti tvojej kvalifikácie, či dostaneš dobre zaplatené ako zamestnanec. Napr. ako špičkový programátor, môžeš mať plat 5000 € a ked ti to je dosť, tak sa ti neoplatí podnikať.
Ale špičkový programátor sa môže presadiť aj podnikaním a zarábať 10 x viac... Pozri sa na príklady medzi nami...máme tu aj milionárov, ktorí nikdy neboli zamestnancami...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Zamestnanec na pracovnej ceste ma narok na stravne a vreckove, vtedy to robilo 800CZK na den.

ved to je nejaka haluz, tolko nezarobi priemerny robotnik,zamestnanec v cistom tu na Lovensku, ako to, ze potom ma tolko bonusv? tj 29eur, tj 29*22 = 638 - to je priemerka na lovensku (to s mi vypadlo omylom, prisaham), a nie 600eur + 638eur v hentych bonusoch. to je mi ale haluz...
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa jogo »

iceberg8 napísal:Zamestnanec na pracovnej ceste ma narok na stravne a vreckove, vtedy to robilo 800CZK na den.

ved to je nejaka haluz, tolko nezarobi priemerny robotnik,zamestnanec v cistom tu na Lovensku, ako to, ze potom ma tolko bonusv? tj 29eur, tj 29*22 = 638 - to je priemerka na lovensku (to s mi vypadlo omylom, prisaham), a nie 600eur + 638eur v hentych bonusoch. to je mi ale haluz...
Tak si pozri tieto linky:
https://www.ako-uctovat.sk/kalkulacka-z ... eckove.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://podnikam.webnoviny.sk/vreckove-p ... h-cestach/" onclick="window.open(this.href);return false;

Stravne je 600 CZK
Vreckove az 40% stravneho = 240CZK
Dokopy 840CZK

to Juggler: Sonny pise, ze je elektrikar, tak som mu napisal pravdu, ako to fungovalo pred 10 rokmi v jeho fachu.
Pozri sa na príklady medzi nami...máme tu aj milionárov, ktorí nikdy neboli zamestnancami...
Ved nech napisu svoje pribehy, nech sa inspirujeme. :)
Frosy napísal:Ja tu strasne citim slaby tah na branku. Uz z tejto komunikacie, uz zo samotneho smerovania temy. Chces sa bavit o podnikani a sklzne to tu do offtopicu o zdravi. V kazdodennom biznise budes mat takychto "distractions" miliony. Ked sa nechas nimi zlakat, tak nikdy svoj ciel nedosiahnes.
Mali sme na vyske takeho spoluziaka. Taky vegetak. Ked my sme rozmyslali o podnikani, on sa vobec o to nezaujimal.
Teraz nas vsetkych predbehol. Lebo so svojou povahou ako jediny vydrzal so svojim terajsim spolocnikom,ostatni spolocnici od neho usli. On robi medziclanok medzi nim a klientmi.
Cize aj Sonny sa moze uplatnit v podnikani. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa Adammd »

Keď nie si lucky loser(čo nie je 99% ľudí) , najlepšie je sa držať svojho "remesla". I keď šťastiu treba ísť naproti. Každý ti radí zo svojich skúseností. Tak dám aj ja jednu. Vzdelávaj sa, je jedno v čom, ale musíš mať krátkodobé a dlhodobé ciele a plány. Ale reálne! A nemysli si, že bez práce budú koláče. Aj tí skorumpovani politici tie majetky nemajú zadarmo.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Aj ja si myslím.

,,Šuster drž sa svojho kopyta,,.

V chalanovi niečo je, veď má aspoň záujem o svoju budúcnosť. Ja som v jeho veku myslel len na zábavu a baby...
Lenže jeho kvalifikácia je velmi úzka...
Dokončil by som školu a získal prax ako zamestnanec. Potom by som zobral batoh a poďho do sveta... Ak by som sa necítil zdravotne, tak by som začal podnikať. Teraz schválili navýšenie paušálnych výdavkov pre živnostníkov, nie? Takže účtovníctvo netreba...keď rozvinie firmu, môže prejsť na s.r.o.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Sonny8484
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 07 10, 2016 9:34 pm

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa Sonny8484 »

Zdravím ludia ďakujem za reakcie, som rád že tu prispievate aj ked ja som teraz dlhšiu dobu neprispieval, je zaujimave čítať vaše názory, Kludne tu možete dalej prispievať budem len rád keď si budem môcť prečitať vaše prispevky za ktorými su aj nejake skusenosti atď.. o tej elektrike no uprimne niesom nič extra zvládam len taku polahšiu pracu na stavbe a tak.. zapojit par veci viem tahat kable vysekavať proste silnoprud... do slaboprudu sa moc nehrniem ako niektore veci su zaujimave ale ja ked vidím vzorce atd.. tak ma to prestáva baviť.. chcem zaregovať aj na toto

"Ja tu strasne citim slaby tah na branku. Uz z tejto komunikacie, uz zo samotneho smerovania temy. Chces sa bavit o podnikani a sklzne to tu do offtopicu o zdravi. V kazdodennom biznise budes mat takychto "distractions" miliony. Ked sa nechas nimi zlakat, tak nikdy svoj ciel nedosiahnes. "

Musim povedať že máš pravdu, aj to dalšie čo si písal niesom zrovna typek čo kšeftil na škole aj keď možno by som vedel ako na to alebo ako vyrobiť ludí.. lenže ja mam taku povahu že sa musim na niečo strašne dlho nakopavať kym začnem a ak mi to príde nepotrebne tak ani nezačnem... uvedomujem si to a viem že ak by som mal podnikať tak toto by som musel nejak pretrpieť prekusnuť ale myslím si že ak by sa už podnikanie rozbehlo a ten štart som nejak prežil tak by som to zvládol, dalšia vec je že ja niesom zrovna aspon myslím (to sa uvidí možno v buducnosti) ambiciózny takže ak by som to mal robiť tak že stúpať čo raz vyššie riskovať proste napriklad predať firmu a kupit niečo väčšie alebo niečo tam a niečo tam tak neviem ... skôr niečo menšie to mi vyhovuje... a zdokonalovať to nehrnut sa nejak v pred.

ohladom zdravia no aby som to zrhnul - problemy s chrbticov,travenie unavy a psychika.. chrbticu mam nejaku vrodenu anomaliu ... hrudnu chrbticu mam rovnu a tlačí sa mi dopredu - musim cvičiť celý život aby som to udržal v ako takom stave.. dalej krýva kostrč.. hrčka a boli ma.. mam povahu taku že sa dosť stresujem... problemy s travenim už 5+ rokov najprv začali len refluxi teraz je tam toho viac.. naovnok čo mam robene výsledky som zdravý .. no ja sa citim presne naopak.. niekedy mam problem niečo robiť cez den lebo som ustatý už ked vstanem boli ma hlava chrbat... unavený a proste bez nálady.. preto sa bojím aj fyzickej práce... neviem či som schopný to vydržať.. ono nejaku menej naročnu by som nejak pretrpieť vedel ale neviem no musim riešit aj toto dost sa mi to zlepšilo ked som si začal davať megnezium atd.. ak ma niekto zaujem si popísať o zdraví tak môže tu založiť temu ak je to môžne a neporušuju sa pravidlá fora, alebo mi napísať na mail - [ marek84lm@azet.sk ]
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zaklady podnikanie a investovanie kde sa učit

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Sonny8484 napísal:.. ak ma niekto zaujem si popísať o zdraví tak môže tu založiť temu ak je to môžne a neporušuju sa pravidlá fora, alebo mi napísať na mail - [ marek84lm@azet.sk ]
Témy o zdraví tu máme: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... &start=120" onclick="window.open(this.href);return false;

Skús si prečítať toto. Mne to dosť vylepšilo zdravie. Javíš príznaky zlej výživy a intoxikácie.

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... &start=320" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"