Ako najlepšie zhodnotiť 360 tis CZK?

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
dulinka
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 9:43 pm

Ako najlepšie zhodnotiť 360 tis CZK?

Príspevok od používateľa dulinka »

Nechcem to prevádzať na EUR a posielať na SVK. Čo by ste poradili ako najlepšiu investíciu na takýto budget? Prosím odpovedajte len ak sa vyznáte. Kúpiť garáž a prenajať hahaha ... Peniaze by som chcela mať k dispozícii o 7-10 rokov.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Ako najlepšie zhodnotiť 360 tis CZK?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Preco nechces prevadzat na EUR?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Ako najlepšie zhodnotiť 360 tis CZK?

Príspevok od používateľa Airmike »

dulinka napísal:Nechcem to prevádzať na EUR a posielať na SVK. Čo by ste poradili ako najlepšiu investíciu na takýto budget? Prosím odpovedajte len ak sa vyznáte. Kúpiť garáž a prenajať hahaha ... Peniaze by som chcela mať k dispozícii o 7-10 rokov.
ak ti ta investicia velmi neponahla , tak pockaj do konca roka. CNB by mala opustit fix kurzu na euro. nikto sice nevie co sa stane, ale vseobecny konsenzus je, ze ceska koruna posilni. ak teda nemas zrovna velky hlad po investovani. pockaj si na koniec roka. mohlo by sa ti totiz stat, ze paradoxne drzanie CZK ti prinesie peknych par percent v pomere k Euru. ovela viac ako akakolvek ina investicia.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Ako najlepšie zhodnotiť 360 tis CZK?

Príspevok od používateľa Aurelio »

ahoj, tiez ma trapi podobny problem, ze zarabam tuto bezcennu akoze-menu. donedavna som to prelieval do USD a vypisoval opcie na americke akcie, ale teraz uz je aj dolar dost na nic, takze zatial drzim cash a cakam na uvolnenie menovej politiky zo strany CNB - tak ako avizovali nado mnou. taktiez ocakavam posilnenie voci euru a zaroven i voci dollaru. snad to aj tak bude, inak netusim co budem robit.

zatial si rychlo otvor ucet u AirBank, zaloz si sporiaci ucet. davaju 1% p.a. co je super na tych par mesiacov /nikto ale nevie s istotou, ze to bude par mesiacov/
Power of Knowledge
Palo
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 7 times

Re: Ako najlepšie zhodnotiť 360 tis CZK?

Príspevok od používateľa Palo »

ak naozaj nebudes peniaze potrebovat skor ako o 7Y, tak co tak za cast kupit akcie Philip Morris CR - stabilna a vysoka dividenda okolo 7% (ak si dobre pamatam) a za druhu cast nejaky korporatny bond 3-5Y splatnost (ak ti staci vynos okolo 4pct p.a.). Pripadny posun CZK po opusteni zavazku CNB by mohol byt dodatocny vynos, ak to niekedy prevedies do EUR (ale bude EUR aj o 10Y ? :-))
Iste je to mala diverzifikacia (1akcia + 1 bond), ale z tvojej otazky chapem, ze sa tomu nechces moc venovat, proste nieco kupit a o par rokov pouzit. A aj objem (360k) je maly na nejake diverzifikovane portfolio.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Ako najlepšie zhodnotiť 360 tis CZK?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Kúpiť garáž a prenajať hahaha
-co je na tomto HAHAHA ?

Frosy
ze zarabam tuto bezcennu akoze-menu

odkial vies, ze je to bezcenna mena ? ja normalne za 30CZK dostanem liter benzinu, to je 1.11EUR a za 1.11EUR nedostanem liter benzinu na Slovensku, cize podla mna slovenske eura su menej cenen, ako CZK. alebo neviem ako to pocitas a ako si dospel k nazoru, ze CZK je bezcenna. a preco je dolar dost nanic? ved posinil, cize ked teraz je nanic, vtedy bol na nieco, tak hadam si dolar kupil a zarobil na jeho posilneni, alebo ako to, ze v tom nevidim logiku?
jediny logicky dovod preco na menu nadavas moze byt, ze si zvyknuty na 20CZK = 1USD z roku 2007 napr (ja som vtedy tak menil) a ocakvas, ze za 20CZK dostanes rovnaky dolar aj dnes? za zas cakam ze bezcenne euro mi zamenia na cenny 1.6USD, ako tou bolo pred par rokmi...

dulinka
zadefinuj ieru rizika, ktore si ochotna zniest, aby ti vedeli lepsie poradit ti, co sa len vyznaju.
tak ked je prenajom garaze zle, tak sa pozri kolko stala garaz pred 7-10rokmi a kolko stoji dnes - toko i mohla zarobit, ale to neznamena, ze tolko by si zarobila, kedze v investovani opakovanie historie nehrozi. ale vonkoncom sa mi nepaci, ked niekto robi HAHAHA na jeden sposob investicie. potom pride niekto, a povie HAHAHA na tvoj sposob investicie. treba pochopit, ze KAZDEMU sadne iny typ ivnesticie. niekomu sadne garaz, tebe nemusi, tebe moze sadnut nejaky fond, inemu nemusi a naopak. davas do toho zbytocne emocie, to je zabijak cislo jeden v investovani.

Frosy, aksa chces zbavit bezcennej CZK, tak ti poukam kurz 27,00 voci EUR. zamenime si ako dve FO za stred, obideme poplatky bank, vyhrame obaja.. ale potrebujem len tak 500-1000EUR.. aj ked, asi by si radsej pockal na ten lepsi kurz.. 25.5 alebo kolko to ma byt ? nieco take som cital.. to je napr pre mna nanic, lebo zaplatim viac eur za bezcenne CZK :D
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako najlepšie zhodnotiť 360 tis CZK?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

to posilnenie nemusi byt za az tak velke , ak si porovnam vyvoj mien V3 /CZK,PLN,HUF/ pred a po pegu CNB.
Prílohy
czk.jpg
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"