Kam diverzifikovať 25k?

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Mi_t_is
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 20 07, 2017 10:09 pm

Kam diverzifikovať 25k?

Príspevok od používateľa Mi_t_is »

Ahojte, pozeral som pioneer fondy rozmyslam tam na rôzne programy hodiť po 3*8tisic je to dobrý napad? Peniaze mi netreba, na 5 rokov by tam boli. Počas toho by sa tam nič nepridávalo, alebo je iny sposob kde vložiť a nechať?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Kam diverzifikovať 25k?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

tu si pozri ake je tvoje riziko straty: https://cmorej.blog.sme.sk/c/397107/je- ... ikove.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ak to chces mat bezpracne, s 25k nic lepsie ako fondy nevymyslis. Ale portfolio moze byt poskladane urcite aj lepsie ako cisto z Pioneer fondov. Ak budes chciet navrh portfolia odomna, pokojne sa ozvi.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Kam diverzifikovať 25k?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Zaujimave Peto je, ze po najvyssej rocnej strate by najvyssi rocny rast (podla statistiky z Tvojho blogu) stratu stale nevykryl.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Kam diverzifikovať 25k?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rokosák napísal:Zaujimave Peto je, ze po najvyssej rocnej strate by najvyssi rocny rast (podla statistiky z Tvojho blogu) stratu stale nevykryl.
Súhlasím. A platí to aj naopak. Aj po najvyššom zhodnotení +53,3% by ťa následných -37,7% dostalo do straty ( -4,5% ). :wink:

Ja to riziko straty vidím ináč. Veď chlapík povedal, že jeho investičný horizont je 5 rokov. Takže, možno dosiahne dlhodobý priemer 8-9% p.a., ale pri riziku straty -50%.

Tie čísla sú len podľa kalendárnych rokov. Všetci vieme, že poklesy akciových trhov za posledných 17 rokov boli medzi 50-60% ! Len so šťastím si to neodniesol jediný kalendárny rok.

Investovať 25K do Pioneer fondov teraz, ked sú trhy na maximách a mať iba 5 ročný horizont, to je investičná hlúposť !
Prílohy
SP500.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Kam diverzifikovať 25k?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mozno trhy 5 rokov linearne (alebo exponencialne) porastu a zrutia sa az o 5 rokov a Mi_t_is sa pripravi o pekny zisk :). Na burze sa zvlastnosti predsa deju bezne.
Ale je pravda ze radsej by som to v sucasnej dobe vsadil na cervenu na rulete nez na rast indexu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Kam diverzifikovať 25k?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Mna skor zaujima, co taha ten index hore ?
Spotreba ?
Odoslané z počítača
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Kam diverzifikovať 25k?

Príspevok od používateľa Istiach »

TAha ho hore to ze ludia nakupuju akcie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"