Ako fungujú dlhopisy?

Garantované fondy, zaistené vklady, investičné certifikáty, dlhopisy a obligácie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Romana741
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 12 05, 2015 4:19 pm

Ako fungujú dlhopisy?

Príspevok od používateľa Romana741 »

Viem že ma teraz asi vysmejete. Ale nerozumiem tomu ako to funguje. Rozlišujem korporatne a štátne. To poznám. Ale čomu nerozumiem je systém. Ja nakúpim dlhopisy ktoré su napríklad na 3 roky - a úrok je pri nich nap. 3 %. To znamená že za tie 3 roky mi štát vráti môj vklad + 9% úrok?

Ďakujem za odpoveď-
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Ako fungujú dlhopisy?

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Romana741 napísal:Viem že ma teraz asi vysmejete. Ale nerozumiem tomu ako to funguje. Rozlišujem korporatne a štátne. To poznám. Ale čomu nerozumiem je systém. Ja nakúpim dlhopisy ktoré su napríklad na 3 roky - a úrok je pri nich nap. 3 %. To znamená že za tie 3 roky mi štát vráti môj vklad + 9% úrok?

Ďakujem za odpoveď-
Áno. Dlhopis má nominálnu hodnotu 100 000 evri kupon 3% p.a tak každý rok ti vyplatia 3000 evri z toho zacvakáš 19% daň (570 evri) netto 2430 evri ti ostane.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Napísať odpoveď

Návrat na "Garantované vklady, investičné certifikáty, dlhopisy"