životné poistenie BENEFIT

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
ibi2525
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: So 01 09, 2007 11:33 am
Has thanked: 31 times
Been thanked: 25 times

životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa ibi2525 »

Chcel by som sa spytat na vase nazory na tento produkt od Aegonu..ake mate skusensot ak mate nejake., a ak by sa niekto vyznal tak aj plusy a minusy..dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Plusy a minusy? Kazdy produkt ma nejake plusy a minusy. Na co ma tento produkt sluzit Vam? Na dochodkove setrenie? Alebo na poistenie? Kolko mesacne chcete davat do tohto produktu a ako dlho?

Potom sa mozme bavit o plusoch a minusoch :)
Obrázok
ibi2525
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: So 01 09, 2007 11:33 am
Has thanked: 31 times
Been thanked: 25 times

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa ibi2525 »

Chcel by som mesacne davat 1000, pricom urcita cast by sla na poistenie a ostatok by sa investoval a doba poistenia do dôchodku.Plusy minusy som myslel..skusenosti s tymto produktom, porovnanie s ostatnymi na trhu a pod.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Porovnanie? Nemyslím si, že toto poistenie je naj na SK trhu. Pozeral som ceny pripoistení len zbežne, a pri porovnaní s inými poisťovňami sú ceny za krytie rizík nezaujímave, resp. vyššie.

Čo konkrétne chcete mať kryté v poistení? Aké pripoistenia?
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ibi2525 napísal:Chcel by som mesacne davat 1000, pricom urcita cast by sla na poistenie a ostatok by sa investoval a doba poistenia do dôchodku.Plusy minusy som myslel..skusenosti s tymto produktom, porovnanie s ostatnymi na trhu a pod.
Urcite to vyzera pekne, ze "cast sa mi investuje", ale ta cast sa este poriadne okrese o poplatky. Su aj lepsie sposoby ako investovat, nez cez IZP. Je tu toho o tom popisane kopec.
ibi2525
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: So 01 09, 2007 11:33 am
Has thanked: 31 times
Been thanked: 25 times

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa ibi2525 »

Viem ze investovat sa da aj inak ako cez IZP, ale chcem byt poisteni...tie pripoistenia..len zakladne (proti urazu, hospitalizacia, a pod. len zakladne..nic specialne) a zaroven aj investovat tak preto sa pytam na dobre IZP.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

ibi, ake je Vaše zamestnanie? Pýtam sa kvôli zaradeniu do správnej rizikovej skupiny...
Ak mi poviete zamestnanie, hodím Vám sem nejaký orientačný prepočet... A ešte dôležitá vec, aký je Váš vek?
Obrázok
ibi2525
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: So 01 09, 2007 11:33 am
Has thanked: 31 times
Been thanked: 25 times

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa ibi2525 »

Pracujem na Železnici a mam 23.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Pracujete na železnici, to je široký pojem... Napíšte mi prosím do súkromnej správy čo presne tam robíte...

Tu sú nejaké návrhy, čo by ste mohli mať za 1000sk:

Riziková skupina 1 (administratívna práca, sprievodca, revízor...)

Dožitie 65rokov: 636 850sk pri predpokladanom zhodnotení 6% p.a. (21 139,55€)
Smrť akákoľvek: 200 000sk (6638,78 €)
Smrť úrazom: 300 000sk + 200 000sk (9958,18 € + 6638,78 €)
Trvalé následky: 1 000 000sk (33193,92 €) s progresiou na 4 000 000sk (132775,68 €)
Denné odškodné z úrazu: 400sk/deň (13,28 €)
Kritické choroby: 200 000sk (6638,78 €)
Oslobodenie od platenia pri trvalej invalidite nad 70%

Mesačné poistné 990sk. (32,86 €)


Riziková skupina 2 (výpravca, nosič batožiny...)

Dožitie 65rokov: 636 850sk pri predpokladanom zhodnotení 6% p.a. (21 139,55€)
Smrť akákoľvek: 200 000sk (6638,78 €)
Smrť úrazom: 300 000sk + 200 000sk (9958,18 € + 6638,78 €)
Trvalé následky: 750 000sk (24895,44 €) s progresiou na 3 000 000sk (99581,76 €)
Denné odškodné z úrazu: 300sk/deň (9,96 €)
Kritické choroby: 200 000sk (6638,78 €)
Oslobodenie od platenia pri trvalej invalidite nad 70%

Mesačné poistné 993sk. (32,96 €)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Taketo veci by sa mali riesit cez emaily alebo PM. Navyse, sorry ze rypem Martinisko, ale toto nema s poradenstvom nic spolocne, toto je cisty predaj. Ked si sa do toho uz pustil, tak by si patrilo Ibimu vysvetlit, ze za 1000 Sk mesacne nemoze mat poistene vsetko na adekvatnu vysku. A uz vobec nie ked chce spolu s tym sporit. Vysledok sa predsa musi odvijat od nejakych osobnych preferencii, potrieb, vlastneho usudku Ibiho a jeho zivotnej a financnej situacie.

Denne odskodne je pre neho mozno nepodstatne, suma na kriticke choroby je mala, smrt 200 000 je tak na pokrytie pohrebu, nie na krytie buducich zavazkov, smrt urazom nie je plnohodnotne krytie smrti. Mozno si nakoniec Ibi uzatvori prave taketo poistenie, to je na jeho rozhodnuti, ale financny poradca by ho urcite nemal nechat v tom, ze toto je dostatocne krytie.

Btw. do temy som sa aktivne nezapajal, lebo Benefit od Aegonu vobec nepoznam. Ale ked som sa uz zapojil, tak nieco pre Ibiho: bolo by dobre keby si lepsie specifikoval otazku. Ak sa chces poistit a hladas pre seba najlepsiu poistku, asi by si sa nemal pytat na jedno konkretne poistenie, ale pockat si, kto ti co odporuci.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Peter, ja nevravím, že to má niečo spoločné s poradenstvom... Chce dávať do Aegonu ,,tisícku,, tak nech si mladý pán porovná, čo môže mať za tisícku inde... Pokiaľ bude ,,moja ponuka,, výhodnejšia, môžme sadnúť a objasniť si čo a ako by malo byť... Takže nemysli si, že sa mu chystám ,,predať,, 1000korunovku :D
Je jasné, že základ je vedieť výšku príjmu, následne výšku výdajov a výšku potenciálnych úverov, na základe toho môžme vybrať nejaké poistenie, zabezpečenie, šetrenie...

Takže toto je len čisto informatívny výpočet, ktorý slúži len a len na porovnanie... ;)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ok :) len mi takyto nejaky dodatok chybal pri tej "ponuke"
ibi2525
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: So 01 09, 2007 11:33 am
Has thanked: 31 times
Been thanked: 25 times

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa ibi2525 »

Pracujem ako sprievodca. Mesacne prijmy.su okolo 18 tis.

Vydavky:
2000 do fondov..VUB konzervativne porfolio
5000 mbank

Tie uvery v dobe 3-5 r neplanujem nic. A este k tym pripoisteniam, viem ze mozno to bude zniet blbo ale chcel by som mat najviac pripoistenu..PN, pobyt v nemocnici, zakladne nasledky urazu. a nemal by som zaujem ak sa to da o pripoistenie zavaznych ochoreni, plnej invalidity. Citim sa zdravo a chcem mat poistene len bezne urazy co sa mi stanu. zlomeniny.a pod.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa filip glasa »

Pracujem ako sprievodca. Mesacne prijmy.su okolo 18 tis.
íha, asi to podnikanie zabalím a idem na železnicu :wink:
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa Bebe »

ibi2525 napísal:Vydavky:
2000 do fondov..VUB konzervativne porfolio
5000 mbank

..chcel by som mat najviac pripoistenu..PN, pobyt v nemocnici, zakladne nasledky urazu. a nemal by som zaujem ak sa to da o pripoistenie zavaznych ochoreni, plnej invalidity. Citim sa zdravo a chcem mat poistene len bezne urazy co sa mi stanu. zlomeniny.a pod.
Chlapci poradcovia, povedzte prosím ibimu, že sporiť do konzervatívneho portfolia, je tak na dve veci. Možno, že sa ibi chystá stráviť pol života v nemocniciach, alebo má známeho doktora, ktorý mu bude fingovať zlomeniny a ibi bude inkasovať poistné, ale treba mu povedať, že na tom nezarobí. Prečo asi nechce jedno z najdôležitejších poistení t.j. invaliditu? Treba ho upozorniť, že takéto poistenie za uzatvára v časom keď sa cíti najzdravšie. Keď už bude na vozíku, tak už bude neskoro.

Aj by som rád vedel, že ak má klient takéto čudné predstavy o poistení, či je dobré jeho mienku napraviť, alebo mu ozaj uzavrieť to, čo chce, aj keď takto postavané zabezpečenie je prinajmenšom zvláštne.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Ibi, poslal som Vám súkromnú správu...

Bebe, málo kto si to dá naozaj vysvetliť... Ja v takomto prípade robím klientom dva návrhy, jeden ako to chce on a druhý, ako by to naozaj malo vyzerať, je na ňom, pre čo sa rozhodne... Ak sa rozhodne pre jeho variantu. nechám si podpísať papier, že nesúhlasil s mojim ,,návrhom,, a že preberá zodpovednosť. Aby sa nestalo neskôr to, že klient odmietne kritické choroby a o 10 rokov dostane rakovinu a bude sa mi on, alebo jeho rodina vyhrážať...
Obrázok
ibi2525
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: So 01 09, 2007 11:33 am
Has thanked: 31 times
Been thanked: 25 times

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa ibi2525 »

Bebe:

Co sa tyka konzervativneho porfolia to mam uz isty cas a viem ze to nebola najlepsia volba, ale to za par mesiacov uz nebude aktulane lebo to idem zrusit len cakam kym dosiahnem hranicu vyberu.

A k tym pripoisteniam..neviem ako ostatny.ale ja sa citim zdravo, nemal som ziadne choroby a k doktorke chodim len ked ma ona zavola, a k tomu este kazdy rok na preventivnu co mame v praci. Ja som si uz ujasnil co potrebujem..mal som tri zlomeniny a s predchadzajucich poistiek (co som mal uzavretu od narodenia.) som nedostal skoro nic, lebo tam boli len umrtia, invalidita,a pod.veci. Ja sa necitim a ani neplanujem (viem ze to nemozem povedat do predu) zomriet alebo byt invalid a verim ze aj rakovina ma obide. Preto chcem mat poistene zakladne urazy, potom PN aby som dostal viac ako 300 na den od socialnej poistovne. a ak nahodou tak pobyt v nemocnici. a nakoniec len cisto umrtie. Takto by mi to stacilo.

filip glasa:
K tomu platu: 15.tis. zaklad..plus veci okolo tak to robi ten plat..ale zas robim sviatky,nocne vykendy..vsetko. keby som sa rozumel do podnikania..urcite by som robil to. :))


Martinisko:

Diky za SZ, navrh dobry a priblizny mojim predstavam, len ak by sa dalo vyhodil by som polozku pripostenia "pre pripad trvaleho telesneho poskodenia nasledkom urazu" a tych 219 SK..co by som platil mesacne za toto pripostenie by som rozdelil percentualne medzi zvysne tri pricom.. 50% denne odskodne, 25% hospitaliacia, 25 smrt nasledkom urazu. A opravte ma ak sa mylim pripostenia sa daju doplnit aj dodatocne.vsak? TAkze tu invaliditu by som si mohol doplnit aj neskor ked zacnem starnut a bude väcsie % urazov a trvalich nasledkov a invalidity. A este by som sa spytal ten prepocet je spracovany na ktoru poistovnu.?
Naposledy upravil/-a ibi2525 v Št 25 09, 2008 1:41 pm, upravené celkom 3 krát.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa Bebe »

ibi2525 napísal: ..mal som tri zlomeniny a s predchadzajucich poistiek (co som mal uzavretu od narodenia.) som nedostal skoro nic, lebo tam boli len umrtia, invalidita,a pod.veci..
..Preto chcem mat poistene zakladne urazy, potom PN aby som dostal viac ako 300 na den od socialnej poistovne. a ak nahodou tak pobyt v nemocnici. a nakoniec len cisto umrtie..
Mal si tri zlomeniny a invalid nie si, ak si gratuluj a nerozmýšľaj nad poistením zlomenín. Tých pár korún za liečiteľnú zlomeninu Ťa vari vytrhne? Chceš dostať späť peniaze z poistenia? To nie je dobrá metodika. A ak budeš šetriť, alebo investovať, čo už teraz robíš a pritom nemáš žiadne záväzky, môžeš kašľať aj na PN, či nemocničné odškodnenie. Ak by si bol vodič z povolania, tak nepoviem, ale ako sprievodca môžeš dostať tak maximálne po držke. Výška poistenia smrti sa určuje podľa toho, kto na tebe závisí. Ak nikto, môže byť čo najnižšia. Dôležité je, aby si si mohol všetky parametre poistenia priebežne meniť.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
ibi2525
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: So 01 09, 2007 11:33 am
Has thanked: 31 times
Been thanked: 25 times

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa ibi2525 »

[/quote]Mal si tri zlomeniny a invalid nie si, ak si gratuluj a nerozmýšľaj nad poistením zlomenín. Tých pár korún za liečiteľnú zlomeninu Ťa vari vytrhne? Chceš dostať späť peniaze z poistenia? To nie je dobrá metodika. A ak budeš šetriť, alebo investovať, čo už teraz robíš a pritom nemáš žiadne záväzky, môžeš kašľať aj na PN, či nemocničné odškodnenie. Ak by si bol vodič z povolania, tak nepoviem, ale ako sprievodca môžeš dostať tak maximálne po držke. Výška poistenia smrti sa určuje podľa toho, kto na tebe závisí. Ak nikto, môže byť čo najnižšia. Dôležité je, aby si si mohol všetky parametre poistenia priebežne meniť.[/quote]



BEBE: Ano mal som zlomenu 2 ruku, raz nohu pricom dve z nich boli este ked som studoval a jedna ked som pracoval. A bol som tyzden v nemocnici, a 2 mesiace doma..rehabilitacia a pod.
A od mojej poitovne (alianz.) som dostal hovno lebo som tam nemal pripoistene nemocnicu, dennu davku, PN, nic, len sprostu smrt co mi fakt pomohlo v tomto pripade. A od socialky som dostal 334 na den, s roboty..10 dni..a potom nic. tak si vypocitaj kolko som dostal za 2 mesiace co som bol doma a potom mi pis ze ci chcem ziskat peniaze spät z poistenia. A tych par korun by mi pomohlo.aj ked si dovolim napisat ze by to bolo viac ako par korun ako pises. Kedze napr.300 od socialky a 400 od positovne na den (navrh co som teraz dostal) a plus 400 za kazdy den v nemocnici. Tak skus si aj toto vypocitat kolko by to bolo a daj k tomu minus 36000 co by som zarobil keby som bol tie 2 mesiace v robote..urcite by som nebol v takom minuse.ako som bol. A o to mi ide aby som vykril stratu ked sa mi stane uraz.

A jedna veta k mojej praci, neviem ale myslim si ze casto necestujes vlakom..a vobec nie uz nocnymi rychlikmi by si sa cudoval co sa ti moze stat a nieje to len ze dostanes po držke.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Ibi, nie je problem, ale je to s prepacenim ,,hlupost,,. Sam vravite, ze chcete mat vykryty uraz, lebo si mozno znova zlomite nohu. A co ked si ju zlomite tak, ze budete mat nasledky? Napr. obmedzenu hybnost, to Vam nebude vadit? Skor klientom odporucam vykryt trvale nasledky ako denne odskodne. 12 000sk za 30dni liecenia zlomeniny Vas nezachrani, no povedzme 200 000sk pri ztazenej hybnosti nohy v kolene pomoze, alebo sa mylim? Ale kazdopadne nie je problem vyhoviet Vasim poziadavkam. Ked mi podpisete papier, ze si to tak zelate, ja namietat nebudem...

A ktora je to poistovna? Nerad pisem verejne taketo veci, ale keby som Vam to nenapisal, urcite sa tu najde niekto, kto by Vam to napisal, takze tieto konkretne cisla su z Axy...
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Ibi, mi to s tebou myslime dobre, Bebe ma 100 % pravdu. Nechces dve najdolezitejsie poistenia: trvale nasledky a kriticke choroby. Kriticke choroby su podla mna dolezitejsie ako smrt. Ked umries mas to uz za sebou, lenze s kritickou chorobou, mozes zit dlho, liecit sa a bohuzial, musim to tak napisat, mozes byt bliznym este velmi dlho "na obtiaz". Trvale nasledky davam ja osobne vacsinou na 4 az 6 milionov a este stale sa mi to zda malo. Neviem, ci ti to Martinisko napisal v PM, ale trvale sa plnia podla % poskodenia tela, tz. nikdy nie 100 %, takze je potrebna vysoka poistna suma.

Pripoistis sa ked budes starsi: a myslel si na to, ze ked budes starsi, tak ta uz ziadna poistovna mozno nebude chciet ? Viem o tom svoje. A vies kolko ta to bude stat ? Teraz som robil navrh 50 rocnej pani. Poistka 50 000 rocne a to este nevie ci jej nedaju prirazky alebo ci ju vobec zoberu do poistenia. Pre jej 20 rocneho syna je to iste za 18 000 rocne. A to bude platit cely cas. V mladom veku stoja tie poistenia bagatel.

Hospitalizacia je sprostost. Sam si napisal ze v nemocnici si bol tyzden, ale PN si bol dva mesiace. Radsej si daj poriadnu PN, ta ti vykryje aj hospitalizaciu.

AXA je pri tvojom zadani idealna. Minimalne taka cast aka pojde na poistenia pojde aj do "sporenia". Lenze je to dobre ? za 500 Sk sa toho vela poistit neda
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

On myslel, ci sa da pripoistit invalidita, resp. oslobodenie v pripade invalidity. A to sa da, aj v 50ke, tak isto ak sa daju dopoistit aj trvale nasledky. A prosim nezavadzaj, nie je pravda, ze cim je starsi, tym je to drahsie. Dobre vies, ze s vekom stupa len cena pripoisteni ako smrt a kriticke choroby. Ostatne su nemenne, ci ma klient 20, alebo 54. ;)

A aj tak si myslím, že na 18 000 prijem pre mladeho muza, ktory je bez zavazkov je idelana tato varianta:

Riziková skupina 1 (administratívna práca, sprievodca, revízor...)

Dožitie 65rokov: 636 850sk pri predpokladanom zhodnotení 6% p.a. (21 139,55€)
Smrť akákoľvek: 200 000sk (6638,78 €)
Smrť úrazom: 300 000sk + 200 000sk (9958,18 € + 6638,78 €)
Trvalé následky: 1 000 000sk (33193,92 €) s progresiou na 4 000 000sk (132775,68 €)
Denné odškodné z úrazu: 400sk/deň (13,28 €)
Kritické choroby: 200 000sk (6638,78 €)
Oslobodenie od platenia pri trvalej invalidite nad 70%

Mesačné poistné 990sk. (32,86 €)

Samozrejme len ako poistenie (zabezpecenie v pripade straty prijmu), zabezpecenie dochodku je kapitola sama o sebe...
Obrázok
ibi2525
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: So 01 09, 2007 11:33 am
Has thanked: 31 times
Been thanked: 25 times

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa ibi2525 »

Martinisko.eu napísal: Riziková skupina 1 (administratívna práca, sprievodca, revízor...)

Dožitie 65rokov: 636 850sk pri predpokladanom zhodnotení 6% p.a. (21 139,55€)
Smrť akákoľvek: 200 000sk (6638,78 €)
Smrť úrazom: 300 000sk + 200 000sk (9958,18 € + 6638,78 €)
Trvalé následky: 1 000 000sk (33193,92 €) s progresiou na 4 000 000sk (132775,68 €)
Denné odškodné z úrazu: 400sk/deň (13,28 €)

Kritické choroby: 200 000sk (6638,78 €)
Oslobodenie od platenia pri trvalej invalidite nad 70%

Mesačné poistné 990sk. (32,86 €)

Rad si necham poradit.., tento navrh je fajn len predsa by som vynechal "kriticke choroby" a dal by som to do denneho odskodnenia ak sa da. Axa sa mi paci, a co sa tyka že 500 sa neda poistit vela, ako som pisal citim sa zdravo a nechcem sa poistit na velku sumu, uplne by mi postacilo toto.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa Bebe »

Ak by som to mal zhodnotiť zo svojho pohľadu, tak klienti častokrát chcú úplné hovadiny a niekedy si to iba ťažko dajú vyhovoriť. Je to tým, že poisteniu nerozumejú alebo majú o tom skreslené predstavy. Vždy treba porovnávať, čo kupujem, čo ma to stojí a čo za to dostanem. A pri poistení so všetkými výlukami a obmedzeniami pri plnení zo strany poisťovne.

Ak máte ale ozaj dobrého poradcu, ako napríklad Martinisko, alebo Cmorej, tak ten môže v tomto veľa pomôcť, aj keď sa ich názory môžu trochu odlišovať. Ale ako sa hovorí, kto chce kam, pomôžme mu tam. Klient by sa mal veľa pýtať, napr. kedy plnenie dostanem a kedy nedostanem, či bude plnenie v plnej, alebo čiastočnej výške, koľko ma bude stáť toto konkrétne pripoistenie a podobne.

Treba počítať aj s tým, že ak si časť príjmov odkladáme, tak si niektoré poistenia (hlavne také krátkodobé ako denné odškodné a podobne) vykryjeme našimi investíciami, respektíve ich výnosmi. Rovnako aj kritické choroby prichádzajú až v neskoršom veku, kedy by sme mohli byť zabezpečený inak. Predávajú sa dnes preto veľmi dobre, že sa ich každý obáva a strach je najväčší priateľ poistenia.

Úraz z trvalými následkami sa nám však môže stať hocikde a hocikedy. Jeho dôsledky sú však po zbytok nášho života. Preto je to najdôležitejšie poistenie. Ale ak z jeho plnenia nedostaneme ani korunu, mali by sme výskať od radosti a nie uvažovať nad zmenou štruktúry poistenia. Ak ho niekto nechce, potom asi nechápe, o čo tu ide.

Napríklad taký ibi chce mať pri mesačnej maródke 334Sk/21prac. dní zo sociálnej poisťovne, a z komerčnej ešte aspoň 500/deň/30dní. To je spolu 7000+15000=22000, teda ešte viac, ako keď pracuje. Už sa teší, že sa mu niečo stane, lebo za tie prachy sa to oplatí, či nie? Treba sa hlavne inforovať, kedy toto plnenie klient dostane a kedy nie, choroba, úraz, či za celé obdobie PN a podobne. http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =45&t=1256
Naposledy upravil/-a Bebe v Pi 26 09, 2008 11:19 am, upravené celkom 1 krát.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Martinisko.eu napísal:OA prosim nezavadzaj, nie je pravda, ze cim je starsi, tym je to drahsie. Dobre vies, ze s vekom stupa len cena pripoisteni ako smrt a kriticke choroby. Ostatne su nemenne, ci ma klient 20, alebo 54. ;)
Beriem, ze som to nenapisal dostatocne presne. Ale pre poriadok, jedine pripoistenia kde vekom nestupa cena su trvale nasledky a smrt urazom.
K zvysku sa uz nevyjadrujem, mas vlastnu hlavu.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: životné poistenie BENEFIT

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

ibi2525 napísal:...tento navrh je fajn len predsa by som vynechal "kriticke choroby" a dal by som to do denneho odskodnenia ak sa da...
Nie je problém, pokiaľ nikto z Vašich rodičov, resp. starých rodičov netrpel nejakou závažnou chorobou, súhlasím s názorom, že vykrytie kritickej choroby je ,,zbytočné,,... Takže ak sa Vám môj návrh pozdáva (s tým, že kritické preč a denné odškodné 500sk), môžme to začať riešiť. Napíšte mi prosím do súkromnej správy nejaký kontakt na Vás (telefón, mail) a ja sa Vám obratom ozvem...
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"