Allianz - Invest

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
danciak
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 28 08, 2009 11:05 am

Allianz - Invest

Príspevok od používateľa danciak »

Caute,
ked som mal 18 tak ma rodicia dotlacili do zivotneho poistenia od spolocnosti Allianz program Invest, ktory mam uz 5rokov, ale podla mna je to dost nevyhodne a chcel by som to zrusit.
Neviete mi poradit kedy by to bolo najvyhodnejsie?

Podla mna je spojenie zivotneho poistenia a sporenia velmi nevyhodne. Ja som do toho dal uz okolo 38 000sk a z toho na sporeni mam ledva 10 000sk.
A poistka? Neviem co by som k tomu dodal...V pripade nejakeho zranenia ako napr invalidita je tam kompenzacia max okolo 200 000sk ak si dobre pamatam, co je podla mna v dnesnej dobe pomaly nic.
Preto podla mna je ovela vyhodnejsi terminovany vklad kde sa daju nasporit peniaze ovela vyhodnejsie + tam su aj uroky.
Velmi sa do toho nevyznam, su to len moje nazory, tak co si o tom myslite?
Vopred vdaka za vsetky rady.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Allianz - Invest

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Je naozaj ťažké k niečomu takémuto sa vyjadriť...

Máte 4 možnosti:

a) pokračovať ďalej
b) zrušiť zmluvu
c) znížiť na minimálne poistné
d) zamraziť zmluvu (dať do splateného stavu)

Netrúfam si ale povedať, čo je v tomto prípade najvhodnejšie.
Ale aby som odpovedal na Vašu otázku, kedy je najvýhodnejšie zmluvu zrušiť, tak vždy v čase, ktorý je napísaný na zmluve, a teda na konci jej trvania. Mimo konca je to vždy nevýhodné.
Koľko dávate do tej zmluvy? 700sk mesačne? 500sk do ,,šetrenia,, a 200sk do poistenia?
Možno by nebolo zlé, nechať tam len to šetrenie, 500sk Vám určite nenabúra rozpočet (môžte si zmluvu naďalej dávať daňovo odpočítať) a poistenie spraviť niekde na normálne poistné sumy. Ako píšete, 200 000sk trvalá invalidita, nie je v dnešnej dobe naozaj nič moc...
Obrázok
danciak
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 28 08, 2009 11:05 am

Re: Allianz - Invest

Príspevok od používateľa danciak »

A preco je najvyhodnejsie zrusit v obdobi kedy som to uzavrel? Mimo toho obdobia su tam nejake sankcie alebo ...
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Allianz - Invest

Príspevok od používateľa Lobista »

Ja som na tom rovnako ako ty, tiez mi kedysi supli Invest az do 65ky :D .
Aj ked vynosnost tych fondov nie je nic moc, ja tam prispievam spolu nejakych 600 Sk mesacne, takze to ziadna horibilna suma nie je. To poistenie mi pripada ako prechodne riesenie pre mna celkom dobre -- kym nemam ziadne zavazky /hypoteka a pod./ ani rodinu, tak su tie poistne sumy ok. To, ci to zozenies niekde lacnejsie netusim.

Takze ja si to necham asi az do dochodku s tou minimalnou sumou :P.

Btw, myslim, ze v tych zmluvnych podmienkach bolo napisane, ze tusim po 10-tych rokoch z tych fondov mozes vyberat takmer vsetky peniaze bez poplatku /alebo s velmi nizkym poplatkom?/...
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Allianz - Invest

Príspevok od používateľa Lobista »

Ja som do toho dal uz okolo 38 000sk a z toho na sporeni mam ledva 10 000sk.
Ty si to dal do akciovych fondov ?
danciak
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 28 08, 2009 11:05 am

Re: Allianz - Invest

Príspevok od používateľa danciak »

Lobista napísal:Ty si to dal do akciovych fondov ?
Nie. Do dlhopisov.
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Allianz - Invest

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Danciak, jednoznacne ti to odporucam zrusit ak to mas hlavne na sporenie. Poplatky v produkte su -
2 rocne poistne(prve dva roky) je provizna nakladovost a poplatky suvisiace so spracovanim zmluvy(vytvori sa konto ku ktoremu nemas nikdy pristup a poistovna si ho kazdy rok rozpusta)
Poplatok za vedenie zmluvy 50 korun mesacne.
Spravcovsky poplatok v all. akciovom fonde je celkovo okolo 3 percent rocne(poistovna 0,7 plus allam cca 2,2)
Vystupny poplatok z fondu je 5 percent - cize vzdy ked zmenis fond platis 5 percent z celkoveho objemu investicie ktoru tam aktualne mas. Tento poplatok je v rovnakej vyske aj v penaznom! fonde, cize ak si budes presuvat investicu z akcii do dlhopisov(-5percent), neskor z dlhopisov do penazneho fondu (-5percent) a na zaver ked budes vyberat z penazneho fondu(-5percent)

Pociatocne naklady - prve dva roky neuvidis ak zmluvu zrusis, ale rovnako je otazne ci tie peniaze vobec niekedy(aspon ich cast) uvidis, kedze sa to konto rozpusta tempom 6 percent z hodnoty konta rocne a k zmluve ti na konci trvania poistenia pripoja len to, co tam ostane - ak tam nieco ostane.

Sam musis zvazit ci sa ti oplati platit sporenie do akcioveho fondu kde mas mesacny poplatok 50 korun(tipujem ze to je u teba okolo 8 percent z kazdej platby-cize akoby si mal 8 percentny vstupny poplatok), dalej as 5 percentny vystupny(aj z penazneho fondu) a spravcovsky 3 percenta rocne. V klasickom akciovom P.F. by si mal naklady 4 percenta vstupny poplatok z kazdej platby a 1,5 percenta spravcovsky. Za 30 rokov pri 6 percentnom vynose je to uspora radovo v statisicoch na nakladoch.

P.S. zamerne porovnavam s akciovymi P.F., pretoze ak je tvoja investicna naklonnost skor orientovana k terminovanym vkladom, tak akciovy fond cez poistku u teba nema vobec zmysel.
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Allianz - Invest

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

uprava- az teraz som si poriadne precital tvoj prispevok sorac.
Cize v tvojom pripade sa meni nasledovne -
Vedenie zmluvy 40 korun mesacne.
Spravcovsky poplatok poistovna 1,125 percenta rocne plus spravca a depozitar- cca 1,35percenta. Celkovo mas teda dlhopisovy fond s celkovymi nakladmi 40 korun mesacne plus 2,6 percenta rocne na spravu plus 5 percent vystupny poplatok.

Pri ruseni v prvych 6 rokoch je poplatok 2,5 percenta z hodnoty akumulacnych jednotiek(vytvaraju sa zo sporivej zlozky od tretieho roka), pociatocne jednotky(prve dva roky poistneho)-neuvidis ci zrusis zmluvu teraz alebo o desat alebo o dvadsat rokov.

Moj nazor je zrusit cim skor a dat si efektivne sporenie niekde inde. Cim dlhsie ten produkt budes drzat tym bude neefektivnejsi hlavne kvoli velkym nakladom na spravu, ale aj ostatnym.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"