Alianz investicne zivotne poistenie - prosba o radu

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
morom
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:09 pm
Has thanked: 80 times
Kontaktovať používateľa:

Alianz investicne zivotne poistenie - prosba o radu

Príspevok od používateľa morom »

Ahojte,
mam investicne zivotne poistenie od Alianzu. Ako som sa dozvedel tu na strankach, tak je to jeden velmi nevyhodny produkt, teda aspon pre mna, za co dakujem ;).
Platim mesacne 1140 Sk, mam v tom:
- alianz dlhopisovy fond - 1000 sk
- urazove poistenie - 85 sk (kde je smrt 100.000 sk, trvale nasledky 100.000 sk, denne odskodne pocas liecenia a pobytu v nemocnici 100 sk)
- pripoistenie oslobodenia od platenia - 55 sk
Je to do veku 60 rokov, konci v roku 2042.
Hodnota uctu je cca 43.000 Sk.
V podstate som pochopil, ze tie sumy su na smiech a investovat cez poistku je dost hlupe. No prisla to so mnou uzatvorit pekna sprostredkovatelka a vtedy clovek nerozmysla a potom pyka za svoje chyby ;-).

Vie mi niekto poradit, co je najvyhodnejsie s tou zmluvou urobit? V podstate velmi ani poistku nepotrebujem, nie som zivitel rodiny, nikto odo mna nezavisi, mam dost financnych prostredkov, aby som mohol nejaky cas zit aj bez prijmu. Teraz tu poistku pouzivam na ziskanie danoveho bonusu (tych 12.000 sk rocne), tak nieco take by nebolo zle mat. Ale necham si poradit, ak sa najde niekto ochotny. Najlepsie z BA, prip. TN, kt. by mi to pomohol aj vsetko spisat atd. Na odmene sa snad dohodneme, ak nahodou nedostane nic za uskutocnene zmeny od poistovne alebo koho. Dakujem ;)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Alianz investicne zivotne poistenie - prosba o radu

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

je to Allianz Invest ? Ja by som to podla tychto info na tvojom mieste asi nerusil. Ak ti to nejak nenaburava fin. rozpocet a ak tam tie poistenia nebudu nejake drahe, ja by som si to na tvojom mieste nechal a upravil by som poistne sumy, tak aby to naozaj aj nieco krylo. Mas tam uz totiz splatene pociatocne naklady, takze ak by si si ju teraz zrusil a v buducnosti uzatvoril novu, opat by si platil pociatocne naklady. Co sa tyka potreby poistenia, tak TN by mal mat poistene kazdy. Poistenie smrti aj ked ho teraz nepotrebujes, cim budes starsi, tym bude pre teba drahsie a mozno uz ani nebudes poistitelny. Ak sa chces stretnut, som z BA.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Alianz investicne zivotne poistenie - prosba o radu

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Morom, síce investovanie cez Allianz IŽP nie je najlacnejšia forma (ani z pomedzi iných poisťovní, nevraviac o iných možnostiach investovania), keďže tam máš už nakumulovaných 43000sk, predpokladám, že zmluva beží už 5-6 rokov. Bola by naozaj hlúposť to rušiť. Teraz Ťa zmluva stojí mesačne možno 80sk (nerátajúc pripoistenia), čo teda nie je až také hrozné. Naozaj najhoršie sú prvé dva roky, ktoré máš už ty určite za sebou...
Takže odporúčam vyhodiť pripoistenia, nechať to ako čisté investičko aj napríklad kvôli daňovému odpočtu a keď tak niekde do úrazovky dorobiť poistenie minimálne trvalých následkov. Teraz síce krytie možno nepotrebuješ (no i o tom by sa dalo polemizovať), ale v budúcnosti určite raz živiteľ rodiny budeš.

Ak by na Teba Peter nemal čas v BA, ja som z TN, takže nie je problém stretnúť sa :)
Obrázok
morom
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:09 pm
Has thanked: 80 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Alianz investicne zivotne poistenie - prosba o radu

Príspevok od používateľa morom »

Ano, je to Alianz Invest. Plati od 14.2.2004. Rad sa stretnem. Za odmenu mozem zobrat frajerku, co nema vobec ziadnu poistku ani nic ine ;-). Just kidding ale vziat ju mozem ;)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Alianz investicne zivotne poistenie - prosba o radu

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

morom napísal:Ano, je to Alianz Invest. Plati od 14.2.2004. Rad sa stretnem. Za odmenu mozem zobrat frajerku, co nema vobec ziadnu poistku ani nic ine ;-). Just kidding ale vziat ju mozem ;)
hehe :D, napis maila
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Alianz investicne zivotne poistenie - prosba o radu

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Ok, tak ty sa stretni s Peťom a ja sa stretnem s Tvojou priateľkou :lol:
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Alianz investicne zivotne poistenie - prosba o radu

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

co by na to povedala ta blondyna, s ktorou som ta stretol v Dubnici v Tescu ? :lol:
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Alianz investicne zivotne poistenie - prosba o radu

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Peter, Peter, žiadna blondýna, brunetka ;) Zle vidíš, alebo si slabo pamätáš :D
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Alianz investicne zivotne poistenie - prosba o radu

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

:mrgreen:
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"