IŽP Amslico VS Ing

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Martyr
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 18 07, 2010 9:56 pm

IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa Martyr »

Zdravicko, mam malicky problem a snad mi bude niekto vediet dobre poradit. Mam ZP v ING uz cca. 7 rokov a dostal som novu ponuku na ZP v Amslicu s ovela vyssimi cislami.
neviem com amm robit kedze sa chystam brat hyp.uver a rad by som bol viac kryty ako som doteraz.
V ING platim 44,5 ale poistnu sumu mam iba nieco okolo 17 000 eur co je dost malo. Saomzrejme ze v sume 44,5 sa skryvaju aj nejake pripoistenia, urazovka a pod.
V AMSLICU by som mal platit celkovo 44,5 ale poistna suma by mala byt 47 000 € . Tiez tam mam urazovku, oslobodenie od platenia atd.

Zaujimalo by ma aj ci sumy ktore mam uvedene ako "moje nasporene" napr. po 11 r - 4 755 €, po 21 r. 15 300 €, 31r. 33 000 € a 39r. 65 000 € su skutocne realne a budu aj realne vyplatene, kedze niekde som cital ze to tak nemusi byt.

Tak isto by som sa chcel spytat ci existuje nieco ako " Uvedenie ZP do splateneho stavu" kedze mi bolo povedane, ze tymto krokom by som na mojej doterajsej poistkne nic nestratil ale by sa mi iba posunulo vyplatenie mojich vlozenych penazi o 5 rokov. Hm?

Dakujem za odpovede
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa filip glasa »

spýtaj sa v ING na akú maximálnu sumu sa vie zdvihnúť krytie s tým, že mesačné poistné zostane rovnaké. Ono to nakoniec môže vyjsť podobne ako v Amslicu. Lebo v Amslicu ti chceli ukázať jak parádne ťa vedia poistiť, tak minimaliozovali sporenie, pripoistenia a maximalizovali poistné smrti. To isté ti môžu urobiť aj v ING a až následne to porovnaj.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1384 times

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Daj si pozor, aby ti Ťa neodrbali. Napríklad, aby ti neurobili zbrusu novú poistku, alebo pôvodnú nerozdelili na dve. Tým by si im na novú platil odznovu náklady (1-2 roky by vsetko išlo len im) a v starej, kde máš výhodný technický úrok by sa zbavili vyššieho zhodnocovania, ktoré je v prospech Teba.
Z dôvodu vysokých počiatočných nákladov nie je pre Teba výhodné zakladať si novú poistku, alebo mať dve poistky.
To sa týka najmä IŽP a kapitálových poistiek (kde je šetriaca zložka).
Ja by som si na tvojom mieste len zvýšil krytie v pôvodnej.

Sporiť cez životné poistenia je veľmi nevýhodné. Už sme to tu tisíc krát rozoberali. Poisťovňa ma také velké náklady, že za desať rokov tam nebudeš mať nasporené ani tolko, čo si vložil. A medzitým klesne cena peňazí (inflácia, devalvácia) a stúpnu príjmy. Takže za tridsať rokov tam budeš mať dajme tomu 33 000 €, ale platy budú 5 000 € a byt bude stáť 500 000 €.
Je velká šanca, že východiskom z tejto krízy bude dokonca hyperinflácia. To by znamenalo úplné znehodnotenie úspor aj za kratší čas. Z toho hľadiska je lepšie investovať do nehnuteľnosti cez hypo a zobrať si čím dlhšiu dobu fixácie úroku.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

spýtaj sa v ING na akú maximálnu sumu sa vie zdvihnúť krytie s tým, že mesačné poistné zostane rovnaké. Ono to nakoniec môže vyjsť podobne ako v Amslicu
Tu to zalezi od toho, ci ma v tom ING Investicne Zivotne poistenie alebo Kapitalove. Ak ma kapitalku, tak na 99% ma previazanu sumu na dozitie so sumou na krytie smrti. To znamena, ze plati do sporenia napr 40 EUR, zmluva je na 20 rokov. Nasporena suma o 20 rokov je napr. 10 000 EUR a tym padom aj krytie smrti bude 10 000 EUR, nie viac a ani menej. Zdvihnut sa to potom bude dat len vyraznym zvysenim sporiacej sumy, aby sa vyrazne dvihla suma dozitia a tym padom aj smrti.
Ak je to takto, tak krytie smrti cez ING sa urcite neoplati.
Sporiť cez životné poistenia je veľmi nevýhodné. Už sme to tu tisíc krát rozoberali. Poisťovňa ma také velké náklady, že za desať rokov tam nebudeš mať nasporené ani tolko, čo si vložil.
Tak tak. Martyrovi ale nejde o sporenie, ale o krytia kvoli hypoteke. V takom pripade sa druha poistka moze oplatit. Ale taktiez nemusi. Zalezi od toho, ako pusti ta povodna nastavenia. Ak to bude ale KZP, tak to bude bieda.
7 rokov a dostal som novu ponuku na ZP v Amslicu s ovela vyssimi cislami.
neviem com amm robit kedze sa chystam brat hyp.uver a rad by som bol viac kryty ako som doteraz.
Preco si dostal ponuku prave na Amslico? Najlepsia moznost pre teba bude co najviac vytazit zo starej poistky a novu uzatvarat len v nevyhnutnom pripade. A ked uz, tak urcite porovnat viacero poistovni - moze medzi nimi byt obrovsky rozdiel.
Ked nepozname tvoje udaje, to jest vek, pracovne zaradenie, nepozname tu staru zmluvu v ING atd, tak ti nikto nebude vediet zodpovedne povedat, ci to doplnit niecim a navyse ci to doplnit prave Amslicom.
Zaujimalo by ma aj ci sumy ktore mam uvedene ako "moje nasporene" napr. po 11 r - 4 755 €, po 21 r. 15 300 €, 31r. 33 000 € a 39r. 65 000 € su skutocne realne a budu aj realne vyplatene, kedze niekde som cital ze to tak nemusi byt.
Tymto myslis tu kalkulaciu v Amslicu? Ak ano, tak tie sumy su len odhad vynosnoti produktu pri nejakom vynose fondov. Cize suma nie je garantovana.
Tak isto by som sa chcel spytat ci existuje nieco ako " Uvedenie ZP do splateneho stavu" kedze mi bolo povedane, ze tymto krokom by som na mojej doterajsej poistkne nic nestratil ale by sa mi iba posunulo vyplatenie mojich vlozenych penazi o 5 rokov. Hm?
Splateny stav znamena, ze na zmluvu nemusis nic platit. Krytia sa minimalizuju a zmluva bezi dalej. Peniaze, ktore mas nasporene na zmluve ostavaju a dalej sa zhodnocuju, pricom sa z nich platia poplatky za vedenie zmluvy a za krytia. Ked zmluva skonci - skonci vtedy, kedy mala koncit aj pred prevedenim do splateneho stavu, tak dostanes aktualnu hodnotu konta. Ak mas Kapitalove zivotne poistenie - tak ti v poistovni presne povedia, kolko to bude. Nebude to ale to, co si doteraz vlozil. Bude to to, co tam realne mas + uroky - poplatky (za vedenie zmluvy a krytia). Cize to moze byt aj viac, aj menej ako si doteraz vlozil, zalezi od viacerych veci.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Martyr napísal: Tak isto by som sa chcel spytat ci existuje nieco ako " Uvedenie ZP do splateneho stavu" kedze mi bolo povedane, ze tymto krokom by som na mojej doterajsej poistkne nic nestratil ale by sa mi iba posunulo vyplatenie mojich vlozenych penazi o 5 rokov. Hm?
uvedenie do splateneho stavu je pre poistovnu vyhodne, lebo si dalsich X rokov mozu strhavat svoje pravidelne poplatky z tvojej nasporenej sumy. Ci dostanes na konci viac penazi alebo menej penazi ako by si dostal teraz, alebo ci vobec nieco dostanes, to zavisi o toho ako sa bude dalej vyvijat zhodnocovanie tych penazi, respektive aka je vyska poplatkov. V kazdom pripade plati, ze urcite mozes mat peniaze investovane lepsie (a hlavne menej nakladne) ako ti ich investuje poistovna. Takze ak pre teba nema dane poistenie iny zmysel, nad uvedenim do splateneho stavu by som neuvazoval.

Ak chces byt poisteny, najdu sa urcite lepsie produkty ako ti moze ponuknut ING alebo Amslico. Co sa tyka "vytazenia" sucasnej poistky, aby si opat neplatil vstupne naklady, to na 99 % nepojde:
1. aj ked ti daju maximalne poistne sumy ake budu pri danej platbe mozne, vyhodnost takehoto kroku zavisi od toho kolko bude dane krytie rizik stat. Ak bude niekolko nasobne drahsie ako v inych poistovniach (co kludne moze byt), preplatis na tom za X rokov mozno viac ako by si mal pociatovne naklady v novej poistke
2. ak mas zmluvu staru 7 rokov, na 99 % ti ju v ING prerobia takym sposobom, ze za zmenou sa bude skryvat zrusenie starej a uzatvorenie novej "vyhodnejsej" poistky (noveho produktu, lebo stary sa uz neuzatvara) = aj tak zaplatis vstupne naklady novej zmluvy. A navyse budes mat stale drahsie poistenie ako v inych poistovniach.

Osobne ti odporucam, vyber si tu z fora poradcu (ja, vratko, ...) a prekonzultuj to s nim. Vypytaj si iny navrh. O vysledok sa mozes podelit opat tu na fore.
Martyr
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 18 07, 2010 9:56 pm

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa Martyr »

V prvom rade chcem podakovat vsetkym za reakcie, ktore mi pomohli este viac zamotat hlavu ako mam :)

V ING mam IZP a ide mi hlavne o to aby som si zvysil krytie. Ako podaktori pisete, tak sa to FP bude snazit zamaskovat novou zmluvou co mi podla vasich vysvetleni nepride dvakrat vyhodne. Ale da sa to spravit tak, aby mi stara zmluva pokracovala a ja budem platit rovnaku alebo o nieco vyssiu sumu na vyssiu poistnu sumu?
Luto mi pride prave to, ze mam rusit nieco co "budujem" uz zopar rokov kvoli niecomu co mi kazdy iny FP ofrfle a ponukne mi lepsiu alternativu :)
Zajtra mam stretnutie s poradcom s ING tak som zvedavy co mi ponukne.

Hlavnou prioritou je krytie kvoli hypoteke ale v druhom rade by som nehccel tie peniaze "vyhodit len tak do luftu" tz. keby sa vratilo "aspon" to co som do toho dal :lol:


Aby som bol uprimny, tak dokazem verit len ludom, ktori nemaju na mojom rozhodnuti ziadny osoh, takze asi viete preco pisem prave sem :wink:

Co robit ale stale fakt neviem. Minusov je citam dost ale kde su tie plusy?
Ako je mozne, ze v novej poistnej zmluve mi niekto ponukne za tie iste peniaze ovela vacsie cisla?
V com je to hlavne riziko, resp. je nejaky zasadny rozdiel ci nakladam do ING alebo Amslica?
Martyr
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 18 07, 2010 9:56 pm

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa Martyr »

filip glasa napísal:spýtaj sa v ING na akú maximálnu sumu sa vie zdvihnúť krytie s tým, že mesačné poistné zostane rovnaké. Ono to nakoniec môže vyjsť podobne ako v Amslicu. Lebo v Amslicu ti chceli ukázať jak parádne ťa vedia poistiť, tak minimaliozovali sporenie, pripoistenia a maximalizovali poistné smrti. To isté ti môžu urobiť aj v ING a až následne to porovnaj.
Ano to si myslim ze sa aj stalo. Nedal som si nejake tie pripoistenia a v podstate platim skoro rovnako. Co ma vsak zaujima, preco je krytie skoro 3x (!) take?
Z amslica ma totiz presvieedca, ze mam strasne malu poistnu sumu za velky peniaz, co si myslim ze je pravda. Len zaujimave je, ze moj poradca v ING si to zatial nevsimol :wink:
Ale dík za radu.

A vie mi niekto poradit, aky ma zmysel ci sa moje many sustreduju na stredoeuropsky trh alebo cisto azijsky? Moze tam nastat ine zhodnocovanie resp. znehodnocovanie mojich penazi?
Martyr
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 18 07, 2010 9:56 pm

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa Martyr »

Splateny stav znamena, ze na zmluvu nemusis nic platit. Krytia sa minimalizuju a zmluva bezi dalej. Peniaze, ktore mas nasporene na zmluve ostavaju a dalej sa zhodnocuju, pricom sa z nich platia poplatky za vedenie zmluvy a za krytia. Ked zmluva skonci - skonci vtedy, kedy mala koncit aj pred prevedenim do splateneho stavu, tak dostanes aktualnu hodnotu konta. Ak mas Kapitalove zivotne poistenie - tak ti v poistovni presne povedia, kolko to bude. Nebude to ale to, co si doteraz vlozil. Bude to to, co tam realne mas + uroky - poplatky (za vedenie zmluvy a krytia). Cize to moze byt aj viac, aj menej ako si doteraz vlozil, zalezi od viacerych veci.
Zmluva bezi dalej znamena pre mna co? Viem o ludoch, ktori porusili poistky po par rokoch a dostali smiesny bagatel toho, co tam vlozili. Aj ked v mojom pripade to nebude milion ale predsa. Preto som dostal tuto "ponuku" a bolo mi to vysvetlene tak, ze ak takto prestanem platit tak po par rokoch mi v podstate vratia "vsetko" co som v dobe platenia do ZP zaplatil. Vraj finta, hm??
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Co ma vsak zaujima, preco je krytie skoro 3x (!) take?
Z amslica ma totiz presvieedca, ze mam strasne malu poistnu sumu za velky peniaz, co si myslim ze je pravda. Len zaujimave je, ze moj poradca v ING si to zatial nevsimol
Martyr - pointa je, ze IZP je kombinaciou poistenia a sporenia. Cize kludne mozes za 100 EUR len cisto sporit, alebo za 30 EUR mat pomerne velke krytia, je to len o tom, ako sa nastavi poistna zmluva. Preto ak ju Amslikac nastavil na maximalne krytia, tak sa ti zda, ze ake su v tom Amslicu fasa krytia a v ING platis vela, ale skoro ziadne krytia nemas. Je to ale preto, lebo v ING sa viacej spori.
Ak mas teda v tom ING investicko, najlepsi variant bude ziadne nove poistenie neuzatvarat a len upravit to "stare". Cize daj svojmu poradcovi spracovat maximalnu poistnu sumu na smrt + nejake ine pripoistenia a uvidis, ze zase tak velky rozdiel medzi ING a Amslicom nebude.
A vie mi niekto poradit, aky ma zmysel ci sa moje many sustreduju na stredoeuropsky trh alebo cisto azijsky? Moze tam nastat ine zhodnocovanie resp. znehodnocovanie mojich penazi?
UFF - toto je velmi na dlho. Ale urcite si nedavaj peniaze do jedineho fondu a este k tomu zameranemu uzko - bud len na Aziu alebo strednu Europu.
V ING mam IZP a ide mi hlavne o to aby som si zvysil krytie. Ako podaktori pisete, tak sa to FP bude snazit zamaskovat novou zmluvou co mi podla vasich vysvetleni nepride dvakrat vyhodne. Ale da sa to spravit tak, aby mi stara zmluva pokracovala a ja budem platit rovnaku alebo o nieco vyssiu sumu na vyssiu poistnu sumu?
Chlapik z ING sa ti asi bude snazit uzavriet novu zmluvu, alebo navysit tu staru. Ak ta na nieco z toho presvedci, tak trvaj na tom, aby boli v protokole o poistnom poradenstve uvedene tvoje predstavy. T.j. nieco v zmysle - chcem poistnu suma na smrt taku a taku, na kriticke choroby taku a taku a na trvale nasledky urazu taku a taku. Ak je to moze, ziadam tieto pripoistenia uzavriet v mojej poistnej zmluve cislo ..........
Kazdopadne kedykolvek po vykonani zmien si mozes overit na infolinke v ING, ci ti bola uzavreta nova zmluva, alebo zmenena stara.
Ak ti chlapik povie, ze mas menit variabilny symbol platby - tak ti uzavrel novu zmluvu.
V com je to hlavne riziko, resp. je nejaky zasadny rozdiel ci nakladam do ING alebo Amslica?
Zasadny rozdiel je v tom, ze uz vyhadzujes peniaze von oknom v ING. Tak si tu zmluvu aspon daj upravit tak, aby zabezpecovala tu hypoteku. Ak si uzavries Amslico, budes vyhadzovat peniaze von oknom dva krat.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa filip glasa »

Viem o ludoch, ktori porusili poistky po par rokoch a dostali smiesny bagatel toho, co tam vlozili.
to bude tým, že do poistiek sa peniaze nevkladajú (ako v banke), ale sa v nich poisťuje riziko. Poisťovňa nie je banka. Že ti agent tvrdil nie čo iné (niečo o sporení, investovaní, zhodnotení) je druhá vec.
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Zmluva bezi dalej znamena pre mna co? Viem o ludoch, ktori porusili poistky po par rokoch a dostali smiesny bagatel toho, co tam vlozili. Aj ked v mojom pripade to nebude milion ale predsa. Preto som dostal tuto "ponuku" a bolo mi to vysvetlene tak, ze ak takto prestanem platit tak po par rokoch mi v podstate vratia "vsetko" co som v dobe platenia do ZP zaplatil. Vraj finta, hm??
Martyr mas to napisane vyssie vo vlakne. Splateny stav znamena, ze ti na zmluve ostanu peniaze, ktore tam realne mas. Zmluva bezi dalej, strhavaju sa z nej poplatky za pripoistenia a poplatky za vedenie zmluvy. Ked zmluva skonci, vyberies to co tam bude.
Takze priklad - uzavrel si zmluvu v roku 2003. Je to investicko od ING. Platis 2000 korun sporenie a 500 korun pripoistenia. Doteraz si teda vlozil 2500*12*7 cize 210 000 SKK. Realne na zmluve budes mat tak 24000*5 cize okolo 120 000. Plus minus autobus. To preto, lebo sporis len 2 000 mesacne a sporis len 5 rokov, lebo prve dva roky idu na provizne naklady. Cize mas na zmluve 120 000. Ak zmluvu zrusis, dostanes 120 000 minus poplatok za zrusenie. Ten poplatok ale asi bude len par korun. Ak zmluvu das do splateneho stavu, ostane ti na nej 120 000, tie sa budu dalej urocit a bude sa z nich strhavat poplatok za vedenie zmluvy cca 40 skk mesacne. Ale urok vo fondoch nemas garantovany.
Vysledok - ziadnu garanciu, ze dostanes naspat to, co si doteraz vlozil nemas.
Cize - zmluva bezi dalej znamena, ze peniaze dostanes az na konci, mesacne nic neplatis a mas tam nejake minimalne poistenie - napr. smrt na 1 660 EUR.

* priklad je hrubo ilustrativny, zanedbava poplatok za vedenie zmluvy, vstupny poplatok do fondov a pripadne doterajsie zhodnotenie/znehodonotenie vo fondoch.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

[quote="vratko.michalik"
Ak mas teda v tom ING investicko, najlepsi variant bude ziadne nove poistenie neuzatvarat a len upravit to "stare".[/quote]

ak by boli vo vsetkych poistovniach rovnake poplatky za krytie rizika, tak by to bolo urcite najlepsie riesenie. Lenze je pravdopobne, ze aj ked mu zvysia poistne sumy na maximum co je za danu platbu mozne (a neuzatvoria mu novu zmluvu), tak ta zmluva bude stale oproti konkurencii velmi draha. To chce poriadne preratat, konkretne cisla.

zmluva bezi dalej: doplnim Vratka, na "zmrazenej zmluve" nemusis mat minimalne poistne, zavisi od poistovne. Poistna suma ti moze ostat aj rovnaka aku si mal. Len samozrejme cim mas vyssie poistne sumy, tym sa ti strhavaju vyssie poplatky. Zmysel pre teba: si poisteny a uz nic neplatis. Lenze, aj je ta poistka draha, drahou ostane aj po zmrazeni.
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

ak by boli vo vsetkych poistovniach rovnake poplatky za krytie rizika, tak by to bolo urcite najlepsie riesenie. Lenze je pravdopobne, ze aj ked mu zvysia poistne sumy na maximum co je za danu platbu mozne (a neuzatvoria mu novu zmluvu), tak ta zmluva bude stale oproti konkurencii velmi draha. To chce poriadne preratat, konkretne cisla.
Celkovo som nechcel zachadzat az prilis do podrobnosti, lebo Martyr pisal, ze uz teraz ma z toho tazku hlavu. A tu vetu hore som myslel na krytie smrti. Kriticke, trvalky atd si vie potom dopoistit aj v urazovke, ak by to v ING vyslo draho. Ale tazko sa radi, ked nemame k dispozicii konkretnu zmluvu a dalsie udaje. A rozpisovat tu vsetky, teoreticky dostupne moznosti nema zmysel. Z toho by sa nevysomarilo ani kopec poradcov, nie to este klient.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

vratko.michalik napísal: Martyr mas to napisane vyssie vo vlakne. Splateny stav znamena, ze ti na zmluve ostanu peniaze, ktore tam realne mas. Zmluva bezi dalej, strhavaju sa z nej poplatky za pripoistenia
Ja len dodám, že na zmluvách ING pri uvedení zmluvy do splateného stavu, sa nestrhávajú žiadne poplatky za pripoistenia, pretože všetky poistné sumy sa rušia, beží len investičná časť a aj to bez poistnej sumy.
Obrázok
Martyr
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 18 07, 2010 9:56 pm

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa Martyr »

Tkaze pani.

Bol osm na stretnuti s FP ING a uprimne som sa velmi pobavil. Nastienil som mu moje predstavy ale hned z prveho xichtu som usudilo, ze cisla ktore som mu povedal su pre neho absolutne nedosianutelnou metou co sa tyka toho, aby som neplatil milion korun mesacne. Okrem kecov o tom ako je ING to fakt dobre na trju, pricom netvrdi ze ostatne nie su sme sa dohodli, ze mi zavola a oznami co sa da urobit.
Dopredu sme si urcili predbezne sumy na ZP t.j asi 40 000 € a zrusil som vsetky pripoistenia proti urazu z urazu urazom a podobne. Co ma vsak zaujima je fakt, preco ing narodziel od amslica povazuje smrt urazom za nieco "extra". V amslicu mi bolopovedan, ze je je uplne jedno ako zomriem a poisteny som na nejakych 45 000 €.

Tak mi po 3 dnoch zavolal a oznamil, ze na sumu 40 000 € budem musiet platit 70 € mesacne. Tymto ma uplne odpisal, pretoze niesom ochodtny platit 70€ x 2 (priatelka) mesacne kedze v amslicu mam platit 45 € na vysssiu sumu a nezalezi, ci zomriem na infarkt alebo ma prejde auto.
Kazdopadne je IING asi najdrahsia ziv. poistka, o ktorej som doteraz pocul na najmensie krytie. To, ze holandania su "zidi severu" je mi v tomto pripade u prdele.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ono to poistenie v ING nemusí byť až také drahé, lebo si nezistil dve základné veci: koľko stojí samostatné krytie a koľko z tých 70 EUR by išlo na sporenie. A hlavne si sa mal spýtať, akú maximálnu sumu krytia dostaneš za tých tvojich terajších 45 EUR čo platíš. Čiže stále nevieš aké krytie dosiahneš, ak ti poradca posunie poistku max. na poistenie a min. na sporenie pri zachovaní rovnakej mesačnej platby (45 EUR).

Stále teda porovnávaš neporovnateľné, lebo nevieš koĺko v ktorej poisťovni ti ide na sporenie a koľko na krytie a ako sa tie pomery dajú pomeniť.
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Ono to poistenie v ING nemusí byť až také drahé, lebo si nezistil dve základné veci: koľko stojí samostatné krytie a koľko z tých 70 EUR by išlo na sporenie. A hlavne si sa mal spýtať, akú maximálnu sumu krytia dostaneš za tých tvojich terajších 45 EUR čo platíš.
Akurat som pozeral kalkulacku ING a ta poistovna ma naozaj hlupe limity na maximalnu poistnu sumu. To neznamena ze je draha, znamena to len, ze na to, aby si mohol byt poisteny na 40 000 EUR musis platit do sporenia 70 EUR mesacne. Z tych 70 by sa napriklad 10 strhavalo za krytie smrti a zvysok by sa sporil. Je ale velky problem zistit sadzbu za krytie smrti. Preto vacsina poradcov porovnava len samotne limity, na ktore poistovna pusti. Ale potom to moze dopadnut tak, ze klient sice nastavi max. poistnu sumu, ale o 20 rokov mozno bude musiet ajtak platit viacej, lebo povodne poistne uz nebude stacit na krytie rizika.
Cize bez podrobneho rozobratia toho produktu sa ti moze stat, ze sice v Amslicu nastavis za 45 EUR krytia ale o 10 rokov ti pride list, ze mesacna platba uz nestaci na krytie rizika a musis zacat platit viacej. Ono fakt by bolo asi najlepsie si odtialto vybrat niekoho, kto ti to spravi poriadne. Lebo bez tvojich udajov je to len strielanie do vetra a ked sa to skombinuje s "poloinformaciami" co dostanes od ING chlapika, Amslico poistovaka atd, tak to nemusi dopadnut dobre.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Tak tak, ako píše Filip a Vratko. Inak, trošku máš v tom chaoz, aj čo sa týka poistenia smrti a smrti úrazom...
Poistenie smrti je v každej poisťovni rovnaké a ide o akékoľvek poistenie smrti, akékoľvek. Potom existuje aj poistenie smrti úrazom a k plneniu dochádza len pri smrti úrazom. Dáva sa to väčšinou mladým ľuďom, keďže u nich je malý predpoklad, že by zomreli inak, ako úrazom...

Ak vyslovene chceš najlacnejšie poistenie smrti akejkoľvek, pre dve osoby a nič iné, tak najlepšie vychádza Wustenrot. Za 40€ poistíš dve osoby na akúkoľvek smrť na poistnú sumu 40 000€ (pre každú osobu). Nie je to najlacnejšie riešenie na trhu, ale je to riešenie s najnižšou možnou platbou. Ale inak, pokiaľ nemáš s partnerkou viac ako 30 rokov, tak aj v Amslicu by ste mohli byť poistení za 2x20€, a aj na vyššie sumy ako 40 000€. Akurát by išlo o dve zmluvy a teda aj o zdvojené poplatky (napr. za vedenie zmluvy).
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Vratko, prave preto v poslednej dobe kazdemu pisem: vyber si poradcu a predebat to s nim. Ludia si myslia, poistka ako poistka, ale nie je to tak. Kazdy produkt je iny, ma ine pravidla a navaznosti a takto z cca udajmi sa to fakt neda porovnavat.
Martyr
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 18 07, 2010 9:56 pm

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa Martyr »

Tak tak, ako píše Filip a Vratko. Inak, trošku máš v tom chaoz, aj čo sa týka poistenia smrti a smrti úrazom...
Poistenie smrti je v každej poisťovni rovnaké a ide o akékoľvek poistenie smrti, akékoľvek. Potom existuje aj poistenie smrti úrazom a k plneniu dochádza len pri smrti úrazom. Dáva sa to väčšinou mladým ľuďom, keďže u nich je malý predpoklad, že by zomreli inak, ako úrazom...
Zle som sa vyjadril. Rozumiem aky je v tom rozdiel ale v ing by som dostal ( teda nie ja :) )na zaklade doterajsej zmluvy za 46 € pri infarkte 17 tisic eur a pri smrti z urazu tu istu sumu x 2. Tu sme nastavili asi velkmi davno a teraz neviem preco. To spolu robi 34 000 eury.
Pre porovnanie v Amslicu (kde to nerozlisuju) nieco cez 43 000 € co je z mojho laickeho pohladu stale viac ako v ING obe naraz, a je jedno ci ma prejde auto alebo umrierm v spanku.
Mam v tom aj TNÚ - 10 000 € ( 500 % progresia (?) aj ked uprimne poviem, ze neviem co ta progresia akoze znamena, a oslobodenie od platenia.
Martyr
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 18 07, 2010 9:56 pm

Re: IŽP Amslico VS Ing

Príspevok od používateľa Martyr »

filip glasa napísal:Ono to poistenie v ING nemusí byť až také drahé, lebo si nezistil dve základné veci: koľko stojí samostatné krytie a koľko z tých 70 EUR by išlo na sporenie. A hlavne si sa mal spýtať, akú maximálnu sumu krytia dostaneš za tých tvojich terajších 45 EUR čo platíš. Čiže stále nevieš aké krytie dosiahneš, ak ti poradca posunie poistku max. na poistenie a min. na sporenie pri zachovaní rovnakej mesačnej platby (45 EUR).

Stále teda porovnávaš neporovnateľné, lebo nevieš koĺko v ktorej poisťovni ti ide na sporenie a koľko na krytie a ako sa tie pomery dajú pomeniť.
Ááha.
A neda sa to nejako primerane skombinovat? No mne hlavne hybal s urazovkou a poistenim teda jedno zvysoval a umerne znizoval druhe. Vraj tak, ako ho pocitac pustil
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"