IZP Generali Garant T1/2

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

IZP Generali Garant T1/2

Príspevok od používateľa kobolcs »

Ahojte ,

neviete ako funguje Garant T1 od Generali ?
Hlavne ma zaujima toto :
- Držitelia podielov, ktorí svoje podiely odkúpia na konci 5-ročného investičného obdobia, dostanú najmenej 100 % úvodnej upisovacej ceny na podiel, ktorá bola platná v deň vzniku fondu.
- aktuálna garantovaná hodnota 105,90 € (k 29.4.2011).

Cize po uplynuti 5 rokovo dostanem spat celu sumu co som do toho daval? Alebo 105,9/jednotka ?

Povodne poistenie bolo ako vinkulacia Hypouveru, hypo som uz refinancoval, vinkulaciu v prospech banky zrusil, a sporit pre mna nema zmysel ja radsej investujem, ale krytie rizik ako smrt/uraz/choroba by som rad nechal/urobil, len podla mojich diagnoz som nepoistitelny a to mam len 35 rokov a nic vazne mi nie je len lekari mi spravili nakupny zoznam chorob do zdravotneho zaznamu (srdce,cukrovka,morbidna obezita , astma a pod. ).

Vie niekto poradit ako postupovat ak chcem peniaze spat ale poistenie mat?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: IZP Generali Garant T1/2

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dostanes 105,9 za podiel
Ak si uz nepoistitelny, tak si to poistenie nechaj. Neviem vsak ako je to s vyplatou .. ci je v tejto zmluve mozna vyplata casti nasporenej sumy a sucasne pokracovanie poistenia. Zrejme to mozne bude, ale nechaj si v poistovni zratat, dokedy ti potom ta poistka vydrzi. Pretoze poplatky za krytie rizik sa velkom zvysuju, takze ked vyberies cast uctu, poplatky ti ten zvysok co tam ostane "zozeru" ovela skor a poistenie zanikne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"