Prevod podielových jednotiek v IŽP

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Assi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 19 12, 2011 1:22 pm

Prevod podielových jednotiek v IŽP

Príspevok od používateľa Assi »

Dobrý deň,

Mám uzatvorené investičné životné poistenie v poisťovni Generali, prostredníctvom ktorého sa investuje do podielových fondov : 20% TAM Americký akciový fond, 30% - Európsky akciový fond, 50% - WPP New Global Equity Markets Risk 18% Porfolio. Hodnota podielových jednotiek išla v posledných 6 mesiacoch dole, ale sú to akciové fondy, takže s tým treba počítať. O čo mi ale ide : začiatkom decembra som dostala z poisťovne list, ktorý ma dosť znepokojil, a potom, keď som si zistila niektoré informácie, aj nahneval. Poisťovňa v ňom píše, že „vývoj na kapitálových trhoch sa v uplynulých mesiacoch odzrkadlil aj na vývoji hodnoty Vašich podielových jednotiek viazaných na investičné fondy. V prípade WIOF, WPP a WSP sme v poslednej dobe okrem poklesu výkonnosti jednotlivých fondov, zaznamenali aj iné nepriaznivé skutočnosti ako napr. omeškanie pri zostavovaní ročných uzávierok.“ A ďalej mi odporúčajú previesť jednotky investované do WPP fondov do Generali PPF rasového investičného programu bez poplatku za vykonanie zmeny. Ako dôkaz o výhodnosti sú na druhej strane grafy výkonnosti jednotlivých fondov. Za neseriózne pokladám to, že boli porovnané výkonnosti fondov WPP a Generali od založenia, pričom keby sa brala výkonnosť od rovnakého dátumu, nebol by výsledok v prospech Generali až taký evidentný. Vyslovene sa porovnali %-ne výsledky od založenia fondov, ako keby sa pri tomto produkte neinvestovalo pravidelne. Myslím, že v súčasnosti by bol predaj podielových jednotiek WIOF fondov veľmi nevýhodný. Ale na druhej strane som na internete zistila, že v tomto konkrétnom WIOF fonde je za rok 2011 čistý predaj -66% vlastného imania. O tom, že nesúhlasím s prevodom musím požiadať poisťovňu do 31.12.2011. Prosím Vaše názory, mám to nechať na poisťovňu, alebo nemám súhlasiť so zmenou ?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Prevod podielových jednotiek v IŽP

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

To znie zaujimavo. Okolo SFM (co je spolocnost pod ktorej taktovkou su Wiof a WPP fondy) sa deju zvlastne veci. Jeden pan mi pisal, ze mu pol roka zadrziavali peniaze. Dalsej klientke chcu strhnut pri vybere nejaky poplatok, ktory vobec nemaju v cenniku a na list, ze nech to niecim podlozia jej odpisali arogantne jednou vetou. A teraz toto z Generali ? no, tak to je viac nez divne...

Ano, mate pravdu, take porovnanie ako pisete je neseriozne, ale nemyslim si, ze v tomto pripade by Vam Generali radilo zle .. aj ked to podlozili takym "podvrhom". Wiof fondy su vseobecne velmi drahe, takze pohorsit si v podstate nemozete. Ci sa oplati alebo neoplati teraz predavat Wiof fondy .. to je vzdy realtivne. Ked teraz predate fond v strate (vyklesany) a nakupite iny fond v strate, tak ste v podstate len zmenili spravcu penazi, to je cele. Predali ste lacno (v strate) a nakupili ste rovnako lacno. Plus minus poplatky.

Ale skor ako nad fondmi sa zamyslite celkovo nad vyhodnostou tej poistky. Generali Comfort Invest boli predavane ako teple rozky "za ucelom dochodku", casto bez poistnych sum. A to veru nie je vhodny sposob investovania. Precitajte si tu na fore alebo na mojich blogoch nieco o IZP.
Assi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 19 12, 2011 1:22 pm

Re: Prevod podielových jednotiek v IŽP

Príspevok od používateľa Assi »

Ďakujem za informácie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"