Oplati sa zmenit dochodkovu spravcovsku spolocnost?

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
garbo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2010 7:47 am

Oplati sa zmenit dochodkovu spravcovsku spolocnost?

Príspevok od používateľa garbo »

Zdravim vospolok,

ako vacsina slovakov som sa doteraz o svoju/manzelkinu DSSku viac-menej vobec nezaujimal. Az v poslednej dobe, ked prisli rocne vypisy som si to zacal podrobnejsie studovat.
Mal by som na Vas otazku - manzelkina DSS AXA = rastovy fond = http://www.vubgenerali.sk/Default.aspx?contentID=1244" onclick="window.open(this.href);return false; nevykazuje svetobornu vykonnost.

Chcem sa vas spytat, ci sa jej oplati prestupit do VUB Generali?
Ak dobre chapem a ratam, tak pocet jej DDJ v aktualnej DSS sa prerata k aktualnemu kurzu, z toho vyjde hodnota a ta sa pouzije na vypocet DDJ v novej DSS = pricom DDJ v novej DSS bude < DDJ v aktualnej DSS.

Prosim pripojit i vase nazory, do ktoreho fondu jej/mne odporucate vstupit? V niektorom fore som sa docital odporucanie dlhopisovy / indexovy 50%/50% = pricom so zakladnou financnou uvedomelostou a rozhladom by som sa snazil sledovat vyvoj toho indexoveho fondu.
Dakujem za vase nazory.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Oplati sa zmenit dochodkovu spravcovsku spolocnost?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dnes tu uz bola uplne rovnaka otazka:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =54&t=3655" onclick="window.open(this.href);return false;
garbo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2010 7:47 am

Re: Oplati sa zmenit dochodkovu spravcovsku spolocnost?

Príspevok od používateľa garbo »

2PeterCmorej: vdaka za upozornenie, ospravedlnujem sa za duplicitu.

Otazka na margo: co potom robi VUB Generali lepsie/inak ako ostatne DSS, ked vykazuje najlepsiu vykonnost?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Oplati sa zmenit dochodkovu spravcovsku spolocnost?

Príspevok od používateľa filip glasa »

pokial by si chcel vyberať zo zmiešaných, alebo akciových fondov, tak je samozrejme dobré pozrieť si ich portfóliá, pozrieť ako sa DSSka chovala v minulosti pred/po kríze pred/po zavedení garancií a podobne.

Ale pokiaľ by si vybral indexový fond, tak je jedno ktorú z troch DSSiek budeš mať. Každá zo štyroch spomínaných bude kopírovať rovnaký index MSCI World. Na tebe bude už len zvoliť so pomer akcií (indexu) a dlhopisov (dlhopisový garantovaný fond).
Ešte samozrejme môže byť, že aj ten dlhopisový fond bude niektorá DSSka viesť horšie/lepšie. Ale tam budú rozdiely v desatinkách keďže cieľový výnos okolo výnosu sporiacich účtov a peňažného trhu. Teda v tomto období okolo 1,5-2,5%.
Čiže môžeš si to skomplikovať tým, že porozmýšľaš ktorá DSSka má najlepšie portfólio v tom ktorom fonde. Aj v dlhopisovom. Ale zásadný význam to bude mať len ak pôjdeš do aktívne spravovaných fondov a nie do indexového.

A ak budeš mix 25% dlhopisový fond + 75% indexový fond, tak ti je skoro jedno či ten dlhopisový zarobí 1,5 alebo 1,57% keďže má relatívne nízku váhu.

Zatiaľ by som nechal tú DSS čo máš. Počkal aké budú zmeny za novej vlády, počkal ako sa vyvinú akciové a zmiešané fondy a potom sa rozhodol.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"