update životnej poistky

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
baurex
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 15 02, 2012 2:56 pm

update životnej poistky

Príspevok od používateľa baurex »

Zdravím Vás,
poprosím o radu. Priateľke volala pred dvoma dňami jej finan. poradkyňa, že s ňou potrebuje rýchlo hovoriť ohľadom ŽP.
Keď k nej prišla tak už mala nachystaný pre ňu návrh zmluvy (bola upozornená, že nejde o zrušenie prvotnej, ale len o update už existujúcej).

Neviem prečo, ale mám veľkú nedôveru k takto "narýchlo" prikročeným zmenám, najmä takto v predvianočný čas :)
Ževraj zmena je potrebná a dobrá kvoli tomu, že cena pripoistení od budúceho roka pojde rapídne hore, resp. že sa zjednotia dve pripoistenia (ľahké a ťažké úrazy) - naozaj neviem podrobnosti, len sa snažím podať informácie, ktoré mi priateľka citovala.

ide o IŽP Partner Invest plus v AXA cez Partners Group.
podrobnosti o zmluve:
Vznik zmluvy - 14.09.2010, pričom platby prebiehajú štvrťročne, poistná doba je na 39 rokov.
celkové poistné: 135 EUR (poistná suma pre prípad smrti alebo dožitia: 3 400 EUR)
poistné za hlavné poistenie: 95,74 EUR
prip pre prípad kritických ochorení: 5,22 EUR (12 200 EUR)
prip pre trvalého tel poškodenia následkom Ú s progr plnením: 17,01 EUR (27 000 EUR)
prip denného odškodného za dobu nevyhn liečenia úrazu: 11,22 EUR (10 EUR)
prevzatie platenia v prípade invalidity: 5,81 EUR.

ponúkaný update z tohto týždňa: pre tú istú zmluvu v tej istej poisťovni.
dátum poistenia - 30.11.2012, pričom platby budú prebiehať štvrťročne, poistná doba je na 37 rokov.
celkové poistné: 105 EUR (poistná suma pre prípad smrti: 20 000 EUR)
poistné za hlavné poistenie: 57,64 EUR
prip pre prípad kritických ochorení: 7,53 EUR (15 000 EUR)
prip pre trvalého tel poškodenia následkom Ú s progr plnením: 17,01 EUR (27 000 EUR)
prip denného odškodného za dobu nevyhn liečenia úrazu: 18,09 EUR (10 EUR)
prevzatie platenia v prípade invalidity: 4,73 EUR.

K tomu dostala aj tabuľku niečo ako prehľad priebehu poistenia, kde na konci poistného obdobia celkové poistné bude 15 540 EUR, hodnota investície 3 922 EUR, odkupná hodnota v tej istej výške 3 922 EUR, poplatky a poistná ochrana 17 608 EUR. K tomu ešte dodám, že ide o agresívnu stratégiu investovania s predpokl výnosom 6%.

Poprosím o Vaše zhodnotenie, má zmysel pristúpiť k tejto zmene? Ešte dodám, že sa nám v Máji narodila dcéra, priateľka je na materskej (o týchto zmenách fin poradkyňa vedela).


Ďakujem
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: update životnej poistky

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

som si na 99 % isty, ze ide o PODVOD zo strany poradkyne
- nic take ako "update" zmluvy neexistuje. "Update" znamena zrusenie povodnej zmluvy a jej nahradenie novou zmluvou. Je uplne jedno, ze je to v tej istej poistovni
- povodna zmluva mala teraz druhe vyrocie zmluvy = pri jej zruseni nebude musiet poradkyna vratit proviziu. Klientka vsak este nic nezarobila = vsetko islo na provizie.
- uzatvorenim novej zmluvy dostane poradkyna novu proviziu a priatelka bude opat dva roky platit a nic z toho
- a kedze to urobi v tej istej poistovni a na zmluvu napise, ze ide o nahradu za povodnu zmluvu, ani by ste nezistili, ze ste dva stratili platby za prve dva roky. Prisiel by Vam len pekny dakovny list ze ste si uzatvorili novu zmluvu.
- uz povodna zmluva bola cista zlodejina za ucelom ziskania provizie. Neumerne vysoka platba za podstatne nizsie poistne sumy.
- tato "poradkyna", alebo nazvime ju pravym menom, zlodejka, zneuzila fakt o zvyseni cien poistenia pre zeny z dovodu Gender smernice na prepoistenie zo zmluvy na zmluvu

Za toto sa davaju minimalne 2 roky na tvrdo.
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: update životnej poistky

Príspevok od používateľa Lance »

peter.cmorej napísal:som si na 99 % isty, ze ide o PODVOD zo strany poradkyne
- nic take ako "update" zmluvy neexistuje. "Update" znamena zrusenie povodnej zmluvy a jej nahradenie novou zmluvou. Je uplne jedno, ze je to v tej istej poistovni
- povodna zmluva mala teraz druhe vyrocie zmluvy = pri jej zruseni nebude musiet poradkyna vratit proviziu. Klientka vsak este nic nezarobila = vsetko islo na provizie.
- uzatvorenim novej zmluvy dostane poradkyna novu proviziu a priatelka bude opat dva roky platit a nic z toho
- a kedze to urobi v tej istej poistovni a na zmluvu napise, ze ide o nahradu za povodnu zmluvu, ani by ste nezistili, ze ste dva stratili platby za prve dva roky. Prisiel by Vam len pekny dakovny list ze ste si uzatvorili novu zmluvu.
- uz povodna zmluva bola cista zlodejina za ucelom ziskania provizie. Neumerne vysoka platba za podstatne nizsie poistne sumy.
- tato "poradkyna", alebo nazvime ju pravym menom, zlodejka, zneuzila fakt o zvyseni cien poistenia pre zeny z dovodu Gender smernice na prepoistenie zo zmluvy na zmluvu

Za toto sa davaju minimalne 2 roky na tvrdo.
Peter ,kedze si aj pravnik,co by stacilo na to ,aby sa uz dalo ist tejto poradkyni/zlodejke aj po krku?
Dik
p.s. Ono uz je celkom cas,aby takito poradcovia uz zacali byt aj postihovani.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: update životnej poistky

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Nic svetoborne. Treba dat dokopy dokazy, spisat trestne oznamie, k tomu by mal niekto znaly .. napriklad taky ja .. napisat wo co go, tz. v com je ten podvod a dolozit to odbornymi podkladmi ... aby z toho vysetrovatel a neskor prokurator neboli uplne mimo+ vypoved na policii a potom si uz len postrazit aby to v nasej policajnej a justicnej masinerii neodislo niekam do stratena.

Ked raz budem velky, tak si asi zalozim nejaku nadaciu, ze "aha, som pekny, poslite mi peniaze" a ked mi ta nadacia bude vyplacat nejake 2-3 tis. Eur mesacne, tak vsetkych klientov rozdelegujem na kolegov a budem sa venovat uz len dobrocinnemu huntingu podvodnikov. Urcite sa namakam :? Len dovtedy musim trochu cvicit a sem tam sa aj oholit, aby do tej nadacie niekto aj nieco poslal ked ma uvidi.
baurex
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 15 02, 2012 2:56 pm

Re: update životnej poistky

Príspevok od používateľa baurex »

peter.cmorej napísal:som si na 99 % isty, ze ide o PODVOD zo strany poradkyne
- nic take ako "update" zmluvy neexistuje. "Update" znamena zrusenie povodnej zmluvy a jej nahradenie novou zmluvou. Je uplne jedno, ze je to v tej istej poistovni
- povodna zmluva mala teraz druhe vyrocie zmluvy = pri jej zruseni nebude musiet poradkyna vratit proviziu. Klientka vsak este nic nezarobila = vsetko islo na provizie.
- uzatvorenim novej zmluvy dostane poradkyna novu proviziu a priatelka bude opat dva roky platit a nic z toho
- a kedze to urobi v tej istej poistovni a na zmluvu napise, ze ide o nahradu za povodnu zmluvu, ani by ste nezistili, ze ste dva stratili platby za prve dva roky. Prisiel by Vam len pekny dakovny list ze ste si uzatvorili novu zmluvu.
- uz povodna zmluva bola cista zlodejina za ucelom ziskania provizie. Neumerne vysoka platba za podstatne nizsie poistne sumy.
- tato "poradkyna", alebo nazvime ju pravym menom, zlodejka, zneuzila fakt o zvyseni cien poistenia pre zeny z dovodu Gender smernice na prepoistenie zo zmluvy na zmluvu

Za toto sa davaju minimalne 2 roky na tvrdo.
Hm, dakujem. Ako som si myslel. Zvlastne, ze sa dusovala, ze nejde o novu zmluvu, ale len o prehodnotenie uz existujucej.
Pricom vsetky podklady, aj amatersky sposob podania informacii, "tie dva uz zaplatene roky v tabulke chybaju, lebo som ich nevedela skalkulovat s novymi podmienkami" nasvedcoval tomu, ze by malo ist o novu zmluvu.

Najviac ma nastvalo, ked priatelka prisla s tym novym navrhom "prehodnotenia" zmluvy, kde bol datum platnosti uz v piatok (stretnutie v utorok). :D
Este v ten vecer sme jej dali vediet, ze z toho nic nebude, odvtedy sa neozvala.

Tak rozmyslam ci nestoji za to, kyvnut na tu ponuku len za ucelom dokoncenia tohto "podvodu", kvoli naslednemu postihu "poradkyni".
No nemam velku doveru v tom, ze by sa daco rychlo vyriesilo, a ze by niesla daku odstrasujucu zodpovednost.
Tak obetovat dalsich 35 ci 105 EUR nam za to zrejme nestoji, radsej sa za ten cas povenujeme dcere.
Okamzite zrusime povodnu este existujucu zmluvu a obratime sa tu na Vas o ponuku na cisto rizikove zivotne poistenie.
Dakujem
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: update životnej poistky

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nie je za co, kludne napiste
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: update životnej poistky

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

inak, teraz ked som si to znovu precital, musim dodat pre buduce generacie co to tu budu nahodou citat, ze tato konkretna zmluva bola sice slusnym svinstvom ked ju "poradkyna" pred dvoma rokmi klientke odporucila, ale teraz po dvoch rokoch, ked uz su splatene naklady na jej uzatvorenie, sa ju rusit neoplati. Zasa az tak zla zmluva to nie je, priebezne poplatky su v pohode. Da sa pripadne prerobit a tak znizit mesacnu platbu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"