Fondy DSS

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Fondy DSS

Príspevok od používateľa filip glasa »

Porovnanie všetkých fondov v DSSkách:

http://ako-investovat.sk/clanok/251/fon ... om-pilieri" onclick="window.open(this.href);return false;

Od roku 2005 najlepšie dopadli dlhopisové fondy, ale aj tak je v nich najmenej peňazí.

Za minulý rok najlepšie dopadli indexové fondy, ale ak by boli už od roku 2005, tak by to až také ružové nebolo. Inak je v nich máličko peňazí.
Prílohy
dochodkove-fondy-graf.jpg
dochodkove-fondy-graf.jpg (48.09 KiB) 4355 zobrazenia
dochodkove-fondy.jpg
dochodkove-fondy.jpg (91.47 KiB) 4355 zobrazenia
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Fondy DSS

Príspevok od používateľa jogo »

Tie vynosy fondov su vratane poplatkov? (vstupnych a rocnych za spravu fondu?)

Mozno by si mohol spocitat vynosy DCA , NE-DCA dochodkovych fondov,podobne ako to urobil tuna Jonatanus. http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... a&start=25" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S: Dobry clanok, aj tie ostatne. Je to napisane jasne, prehladne a zrozumitelne. Kedze nie sme na financniku.cz, viac krat to uz pisat nebudem. Len tak dalej.
Mozno si teba (a Peta Cmoreja) vsimnu aj kompetentni ludia a budu sa aj Vas pytat na nazor, ako dalej spravovat tie dochodcovske fondy.(legislativne aj ekonomicky)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Fondy DSS

Príspevok od používateľa filip glasa »

je to pred polatkami. Poplatky by sa strasne zle pocitali, lebo sa menili minimalne tri krat a potom je tam este ten poplatok zo zhodnotenia, ktory sa dost krkolomne pocita.

DCA model urobime niekedy v buducnosti. Ale vyznam to ma skor pri indexoch, kedze tie lietaju hore dole. Tie ostatne fondy v podstate vobec nelietaju.

Ešte na blog.sme.sk jednoduchší článok:
http://glasa.blog.sme.sk/c/319714/V-dru ... fondy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Fondy DSS

Príspevok od používateľa Biosko »

Ja co som pozeral na vypis tak som v DSS odkedy som zacal pracovat to jest 11/2007 a odvtedy do 12/2012 je tam rozdiel medzi tym co som vlozil vs aktualna hodnota asi 2.5%. Bol som vzdy v dynamickom/akciovom fonde.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2824
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 112 times

Re: Fondy DSS

Príspevok od používateľa Rokosák »

Rocny vynos vazeny vyskou investicii my vysiel na 1.78%. Keby sme pridali este casovo vazeny vynos, tak by bol o nieco nizsi.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Fondy DSS

Príspevok od používateľa filip glasa »

vynosy su velmi individualne - vyplata nie je vzdy rovnaka. Pripisovanie penazi cez soc. poist. do DSSky tiez nie je v rovnakom case. Kazdy clovek bude mat iny vynos.
Porovnavat sa da akurat rast dochodkovej jednotky.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2824
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 112 times

Re: Fondy DSS

Príspevok od používateľa Rokosák »

Co som ja pocital bolo vazenie vynosu vyskou investicii, Filip. V takom pripade je rozdiel ak 90% je investovanych vo fonde so ziskom 5% a 10% vo fonde so stratou 5% ako keby 90% bolo investovanych vo fonde so stratou 5% a 10% so ziskom 5%. Inymi slovami som vypocital hruby vynos na jedno investovane Euro.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Fondy DSS

Príspevok od používateľa slimak »

Ja som navratku neposlal do konca marca,tak ja co mam 30% v indexe a zena ma 100% v akciovom v Allianzi, nas v maji hodi do garantovaneho fondu. Spekulujem, pozeram ze ten index robil slusne cisla od zavedenia teda za rok 14% a mne to moje portfolio spravilo vyse 9%, ze by som teraz(behom aprila) dal 100% do negarantovaneho - teda akcioveho v Allianzi, nechal to tam na skusku na 3 mesiace,polroka a ak sa nic prevratne tam nic neudeje(ci na trhu) prestupil do inej DSS s indexom.

Neviem co bude allianz robit, zatial ani neviem co ma alianz za akcie je ich tam do 10%. Hlavne neviem, ci z toho mojho kroku nehrozi nejake zbytocne riziko straty - negativne - pozitivne beriem.
neviem co ocakavat od toho negarantovaneho akcioveho fondu DSS. Resp. ako by sa to mohlo dotknut zeninho fondu, asi nijak, ked tam ma doteraz ulozenych 100%.
Neviete poradit?
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"