III.pilier - vyhodnost pre matku na MD/RD?

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
garbo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2010 7:47 am

III.pilier - vyhodnost pre matku na MD/RD?

Príspevok od používateľa garbo »

Zdravim vas,

Manzelka ma od r. 2003 zmluvu s DDS Stabilita = fond PVF-Stabilita prispevkovy kvoli prispevkom zamestnavatela.
Od 03/2006 ziadne prispevky (Materska resp. Rodicovska dovolenka). Teraz je predpoklad dalsej MD/RD :wink: Manzelka pravdepodobne dostane od toho zamestnavatela po navrate vypoved.
Chcem sa vas spytat, ci ma pre nu vyznam pokracovat v tom DDS alebo by bolo pre nu vyhodnejsie odist, t.j. vybrat peniaze.
Dakujem za odpovede
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: III.pilier - vyhodnost pre matku na MD/RD?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

zistite si ake ma pri vypovedi sporenia sankcie .. to zalezi od typu dochodkoveho planu, ktory ma. Prepdokladam, ze najlepsie bude len pozastavit sporenie = nasporene peniaze nevyberat a ani nic neprispievat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"