Životná poistka na dôchodok

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Životná poistka na dôchodok

Príspevok od používateľa filip glasa »

z emailu:
Dobry vecer,

dufam, ze neotravujem, ale potreboval by som radu.
chcem si odkladat na dochodok peniaze, kazdy mesiac. Nedavno som si uzatvoril zivotnu poistku v Basleri (Deutscher ring)
Mam 30 rokov a dal som si poistku na 40 rokov, teda do sedemdesiatky.
mesacny vklad 40,--
za tie roky tam vlozim 19 200,-- Eur a hodnota investicie
pri 3% by mala byt 32 060,--
pri 6 % 64 770,--
vraj dosahuj zhodnotenie rocne okolo 6 %
Zaujimalo, by ma, ci existuje lepsi sposob, ako si odkladat penaize, neake fondy a tak, alebo to vyjde na rovnako?

Dakujem za odpoved
Vzhladom na to, ze ide o poistku, tak treba ratat s tym, ze len cast z tych 40 eur ide na sporenie. Druha cast ide na krytie rizika a tretia na poplatky. Dajme tomu ze 20 ide na sporenie, 15 na riziko a 5 na poplatky (priklad som si vymyslel).
Ak by aj fondy v ramci poistky mali zhodnotenie 3-6% rocne, tak sa tak zhodnocuje len ta sporiaca cast. teda v nasom priklade 15 eur.

Zistite si kolko ide na krytie rizika, kolko na sporenie a kolko na poplatky. A potom ake konkretne fondy v poistke su.

Samozrejme ze na sporenie na dochodok su aj lepsie alternativy. Take kde sa neplati za krytie rizika (ak ho nepotrebujete): terminaky, fondy, sporiace ucty.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Životná poistka na dôchodok

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Deutscher Ring ako sporenie na dochodok, je najvacsi kanal aky poznam. Na ich novych zmluvach mi vyslo, ze klient mal pri 100e mesacne priebezne poplatky 12 %. Zmluvu zrusit ako je len najrychlejsie mozne. Sporit sa ma cez taketo sporiace programy a nie cez poistky:
http://www.mfc.sk/?manazovane_sporenia" onclick="window.open(this.href);return false;
alebo
http://www.pioneerinvestments.sk/Rytmus ... rmacie.asp" onclick="window.open(this.href);return false;

http://cmorej.blog.sme.sk/c/286329/Pois ... odpad.html" onclick="window.open(this.href);return false;
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Životná poistka na dôchodok

Príspevok od používateľa incognito »

to P.Cmorej: Neviem kde ste nasli poplatky k D.R., mne sa to do dnes presne nepodarilo... vysledok plati, malo co je horsie (=drahsie) ako D.R.
Mimochodom, aj cez poistenie sa da investovat celkom lacne, lacnejsie ako v Pioneery a EIC... kde si necham pre seba, aby som nerobil reklamu :) nevravim, ze to riesenie preferujem, ale je lacne a co sa tyka fondov tiez nezaostava...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Životná poistka na dôchodok

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ale no :) to asi tazko .. pri DR si poplatky vypytal klient ziadostou
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Životná poistka na dôchodok

Príspevok od používateľa incognito »

Mojmu klientovi odmietli poplatky zaslat, nechcelo sa mu na to tlacit tak sme to nedotiahli...

to P.Cmorej: Zda sa 3% z kazdej investicie (BOS) vela? Mne ani nie :) ine polatky nie su...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Životná poistka na dôchodok

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

A kde su skryte provizie? :) vsak napis nazov, netajnoskarci
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Životná poistka na dôchodok

Príspevok od používateľa incognito »

:D ale no tak, vsak nemusite vediet vsetko :)

Pointa je, ze provizie su za to mizerne :) ale ved za tym ucelom sa to ani nerobi ;) len som chcel poukazat na to, ze netreba hned vsetko hadzat do jedneho vreca...

Ved na druhej strane, pri IZP vo vseobecnosti, ak sa sporiaca zlozka nastavi na min. a peniaze sa investuju ako mimoriadne poistne, tak je to celkom prijatelne. Samozrejme, podla pripadneho sekundarneho manazment fee, kvalita a vyber fondov, atd...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Životná poistka na dôchodok

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

incognito napísal: ak sa sporiaca zlozka nastavi na min. a peniaze sa investuju ako mimoriadne poistne, tak je to celkom prijatelne. Samozrejme, podla pripadneho sekundarneho manazment fee, kvalita a vyber fondov, atd...
to ano, ale naco kvoli tomu robit IZP, ze ano .. jedine, ze by tie fondy neboli dostupne inym sposobom a boli by nejake extra vynimocne .. ale to sa nestava

ty tajnostkar :) podla BOS to tipujem na nejaku AXA vec. Nepomylil si si iba cislo a nejde o AXA Prestige ? tam mate 2 % BOS :)
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Životná poistka na dôchodok

Príspevok od používateľa incognito »

No kvoli tomu netreba robit ziadne poistenie, nie to este IZP... ale je dobre mat takuto moznost :) ze by boli fondy vynimocne sa naozaj nestava, pokial sa nejedna o succes fondy :D :D :D

Ja sa v cislach nezvyknem mylit ;) a nie, nejde o Prestige, takymto veciam ja moc nefandim... a tam by asi ani provizie neboli mizerne ;)

Niekedy myslite prilis rychlo a sablonovite :) nie je IZP ako IZP, nie je poistenie ako poistenie, ved nie je Sporiaca schema ako Sporiaca schema (EIC vs. Konto zivota +)... nie je vsetko take zle len preto ze to nepoznate...
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"