Sporiaci program Životné Poistenie + fondy

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Sporiaci program Životné Poistenie + fondy

Príspevok od používateľa kobolcs »

Zdravicko,

vie niekto z Vas akym sposobom sa rozdeluju investovane peniaze pri takom type sporeni nejaky vzorec na to urcite existuje. Priklad > Mesacne platim 1 000 Sk {krytie smrti je na 100 000 Sk, trvalych nasledkov úrazom 200 000 } koľko sa vlastne spori potom? Ja prepokladam ze to bude okolo 840 Sk ale rad by som poznal presnu odpoved a aj vzorec.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Sporiaci program ŽP+fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

To si práve poisťovňe strážia. Aspoň si to myslím, lebo by bolo niekedy vidieť ako je to oproti sporeniu priamo do fondov nevýhodné.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Sporiaci program ŽP+fondy

Príspevok od používateľa Bebe »

Závisí od poisťovne, resp. poistného produktu, v akom období, resp. akým spôsobom sa vykryjú náklady na poistenie z celkovej mesačnej platby. Niekde to môže byť počas prvých rokov poistenia, niekedy je to rovnomerne rozdelená suma počas celeho obdobia. Presnejšie (orientačné) údaje si treba pýtať u toho, kto ťa poisťoval. Ozaj presnú sumu Ti ale asi nikto neposkytne. Ak ti príde výpis, môžes si spočítať, koľko podielov Ti počas uplynulého roka pribudlo, vynásobiť priemernou hodnotou počas tohto obdobia pripočítať poplatky za nákup podielov a vyjde Ti suma, ktorá ide do fondov. Presnejší údaj zistíš, keď požiadaš mesiac po pravidelnom výpise o mimoriadny výpis z účtu (býva spoplatnený).
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: Sporiaci program ŽP+fondy

Príspevok od používateľa kobolcs »

Bebe napísal: Presnejšie (orientačné) údaje si treba pýtať u toho, kto ťa poisťoval. Ozaj presnú sumu Ti ale asi nikto neposkytne.
To som skúšal ale ja som viac vedel o ich produkte a fungovaní ako ona, furt len mlela to svoje naučené zo školenia ešte horko-tažko mi dala prospekt fondov. A to berte naohlad, že ja som nováčik v investováni 8 rokov života mi zobralo zaplatiť vášne mladosti = pôzičky od nebankových spoločností, a rôzne pokuty a penále pre štátných vydieračov (odvody). Až teraz som stave, že nemám žiaden úver (okrem buducej Hypoteky), mám rôzne sporenia (tam, abn fondy) a poistenie a šetrim si na kapital na investovanie do "zložitejších produktov"( akcie, inv. cert, etf) a do svojho zdravia.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Sporiaci program ŽP+fondy

Príspevok od používateľa Bebe »

kobolcs napísal:To som skúšal ale ja som viac vedel o ich produkte a fungovaní ako ona..
..tak to ber ako daľšiu neblahú skúsenosť a si vyber lepšieho poradcu, alebo sa nakontaktuj na materskú poisťovňu a pýtaj si niekoho kompetentnejšieho. Ak sa odpovede nedopátraš, zváž a prehodnoť svoje poistenie, lebo trv.násl. na 200tis. bez progresivity je slabota a ktovie pre koho platíš poistenie smrti na 100tis. Si na dobrej ceste a je isté, že daľšie Tvoje investície už budú "rozumnejšie". Spoliehaj sa iba na seba už teraz máš pravdepodobne viac vedomostí, než väčšina poradcov v oblasti investovania. Prečítaj si príspevky v sekcii o poistení, prípadne sa obráť na niektorých prispievateľov z poistnej branže.

Príklad:Poistné IŽP 1000/mesačne na 20rokov (náklady na získanie 50% ročnej platby = 6000Sk rozpočítané na 10rokov je -50Sk/mesačne) Základné poistenie -25 až -50SK. Pripoistenie TN by malo byť na zmluve uvedené zvlášť, podľa veku povedzme -100Sk. Zostalo 800-825Sk mínus nejaké ďalšie poplatky. Do fondov môže ísť okolo 700-750Sk. (Príklad je len hypotetický.)
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Sporiaci program Životné Poistenie + fondy

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

kobolcs napísal:Zdravicko,

vie niekto z Vas akym sposobom sa rozdeluju investovane peniaze pri takom type sporeni nejaky vzorec na to urcite existuje. Priklad > Mesacne platim 1 000 Sk {krytie smrti je na 100 000 Sk, trvalych nasledkov úrazom 200 000 } koľko sa vlastne spori potom? Ja prepokladam ze to bude okolo 840 Sk ale rad by som poznal presnu odpoved a aj vzorec.

Skus mi napisat Tvoj vek, spolocnost a nazov produktu a ja Ti to skusim pozriet. Smrt je urazom, ci bezna smrt? A trvale nasledky su s progresiou, alebo bez?
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Sporiaci program Životné Poistenie + fondy

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

za kazde poistene riziko sa odvadza "osobitna" poistna suma na krytie rizika (za TN, za kriticke choroby, za smrt, za denne odskodne, ...) + klient splaca "naklady na uzatvorenie zmluvy" - tie sa splacaju rozne dlho a v roznej vyske, zalezi od poistovne a od poistky. Cena za krytie jednotlivych rizik je uvedena spravidla na zmluve alebo na navrhu zmluvy. Potom treba zaratat aj naklady za spravu fondov. Tam zvyknu poistovne tiez rizovat. Ale to uz sa dostavame do oblasti, ktore su niekedy skoro nezistitelne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"