Investovanie cez IZP

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tá daňová úspora nebude obrátene výnos 19% p.a. Je to len jednoduché úročenie 19%. Zložené úročenie tu nefunguje, lebo hranica odpočítania základu dane je 12 000 za rok stále rovnaká.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

filip glasa napísal:Tá daňová úspora nebude obrátene výnos 19% p.a. Je to len jednoduché úročenie 19%. Zložené úročenie tu nefunguje, lebo hranica odpočítania základu dane je 12 000 za rok stále rovnaká.
pravda,ale stale to beriem ako optimalne zurocenie svojich 12000 raz rocne.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa filip glasa »

je to podobné ako stavebko - vysoké zhodnotenie pre zanedbateľné sumy :-)

z hľadiska šetrenia na dôchodok je budúca hodnota 1000cky mesačne len také vreckové na pivo. Poteší, ale nikoho nevytrhne.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

no tak toto by som si nedovoli tvrdit takto jednoznacne. Netreba zabudat nato,ze jednorazovo sa mi zhodnoti mojich 12 000 19% a zostatok zostava samozrejme po strhnuti poplatkov na trhu. Takze tu sa uz mozeme bavit o zlozenom zuroceni. Preco mam u teba Filip taky pocit,ze nemas rad masove moznosti investovania:)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa filip glasa »

nie nie, ja mám asi 1000 korunové IŽP tiež. Len som chcel povedať, že 1000/mesačne nie je z pohľadu šetrenia na dôchodok nejako významná čiastka. Bez ohľadu na formu sporenia.
Pri výnose 6% p.a. a 30 rokoch sporenia to dá 1 milión.

Ak si mám mesačne sporiť 8-8 tisíc na dôchodok, tak to že tá jedna 1000 má daňovú úľavu až tak moc nerieši. K tomu môžem len čakať kedy ju zrušia.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa Honzajs »

Všem zájemcům u pojištění doporučuji přečíst si následující článek - je tam vidět, jaké provize mají z jednotlivých typů pojištění jejich prodejce

http://www.finmag.cz/clanek/3414/

Z čeho se tyto provize platí? Jsou rozpočítané do výše klientových splátek.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://ako-investovat.sk/index.php/fond ... fondy.html

článok nahodený. ešte pridám link do tejto diskusie a pohrám sa s fontom.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

otaznik napísal: Co sa tyka odpoved 1. Doplnil by som,ze tento odpocet si moze clovek odpisat pri splneni podmienok len cez IZP alebo cez 3. Pilier. Cez fondy to mozne nie je.
Odpoved 2. Nie som si isty,ci poistovna pri dodatocnom pripoisteni nebude posudzovat opatovne stav poistenca ak teda samozrejme nejde o "bagatel pripoistenia". Takze ak sa stane poistenec nepoistitelnym, rizikovu zlozku uz nebude mozne doplnit.
Ad. 1 - asi je to viac hra o slovicka, ale tak ako si to napisal to nie je pravda. Kazdy produkt splnajuci 3 kriteria - je sporiaci, doba trvania minimalne 10 rokov a vyplata az po 55. roku zivota - je danovo odpocitatelny. Aj taka Tatrabanka alebo VUB by mohli ponukat danovo odpocitatelne sporenia do tych svojich pidi fondov. Ak to uz samozrejme nerobia, nikdy som sa o to nezaujimal. Velmi by sa to nelisilo od Rytmusu alebo Konta zivota. A v porovnani s nasimi sporeniami by to bolo to iste.

Ad.2 - ano, na to som myslel ked som to pisal. Zalezi od poistovne a od konkretneho pripadu. Ale vseobecne budu asi robit mensie "obstrukcie" pri starom klientovi ako by robili pri novom. Neviem aku mas s poistkami prax, ale niekedy mam pocit, ze posudenie prijatia poistky zavisi aj od toho, ktora zamestnankyna poistovne dostane prave toho mojho klienta na stol. Fakt, ze klienta "poznaju" moze byt uzitocny.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa filip glasa »

ináč otaznik, odkiaľ si zobral to prídavné meno nízkonákladové k sporeniam do podielových fondov? Samotné podielové fondy moc nízkonákladové nie sú. Sporenia ak sa tam poplatok platí dopredu tiež nie.

Ja som mal kedysi TAM sporenie a ten si strhával poplatok vždy pri každej platbe. Dá sa povedať, že sú nízkonákladové preto, lebo je poplatok percentuálny. Inak by som 500/mesačne nemohol sporiť.
Ale všeobecne sa slovo nízkonákladové používajú skôr pre indexové fondy a no-load fondy (bez vstupných poplatkov) > na Slovensku nedostupné.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

filip glasa napísal:ináč otaznik, odkiaľ si zobral to prídavné meno nízkonákladové k sporeniam do podielových fondov? Samotné podielové fondy moc nízkonákladové nie sú. Sporenia ak sa tam poplatok platí dopredu tiež nie.

Ja som mal kedysi TAM sporenie a ten si strhával poplatok vždy pri každej platbe. Dá sa povedať, že sú nízkonákladové preto, lebo je poplatok percentuálny. Inak by som 500/mesačne nemohol sporiť.
Ale všeobecne sa slovo nízkonákladové používajú skôr pre indexové fondy a no-load fondy (bez vstupných poplatkov) > na Slovensku nedostupné.
toto slovo som prebral.Priznam sa neviem,ktory clanok je to presne,ale bolo to niekde na finmagu.
Preco si ale myslim, ze je to nizkonakladove?
Mas pravdu v tom, ze sa neodlisuju nejak razantne od beznych poplatkov,ktore klient plati do fondov. Presnejsie pomenovanie by bolo ak by som to nazval nizkonakladove voci IZP. Za tymto si stojim.

Ked ideme do hlbky ano, jedna z vyhod je,prave vstupna investicia,ktora zacina napriklad pri Rytmuse od 500 Sk.
Ak by to bolo velmi rusive pre citatelov, mozeme to zmenit na produkty pravidelneho investovania:)
Obrázok
pegas
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 04 04, 2008 11:10 am

otrazka

Príspevok od používateľa pegas »

zdravim,vsetkych.ja mam taktiez uzatvorene izp. v ceskejpoistovnislovensko,na dobu 10rokov.mesacne platim 5tisic,uz niekolko rokov.tento rok je moj 6ty,co znamena ze som tam uz zaplatil 360tis,ale na mojom poslednom vypise je ciastka 240tis.chcem sa preto opytat,je mozne ze po 10tich rokoch mojho sporenia sa mi ani nevrati vklad?lebo ak to pojde takto dalej,tak to vyzera tak,ze mozem byt rad ak sa mi vrati aspon ta ciastka kt.som zaplatil.zo ziskom ani neratam.dakujem za odpoved a radu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

poistne platene prve dva roky odislo na provizie a ine poplatky. Ten co ti to uzatvoril sa celkom slusne nabalil. Pri tychto 10 rocnych poistkach je velmi pravdepodobne, ze nedostanes ani to co si tam vlozil. Samozrejme, zalezi od zhodnotenia fondov, ktore tam mas. Ak sa nemyli, mal by si tam mat Wiofy, konkretne Global Equity a este nejake dva. Wiofy prave nejakou nadpriemernou vykonnostou neovplyvali. :(

Stalo by za zvazenie uviest poistku do splateneho stavu (mozno aj vypovedat - zavisi od odkupnej sumy) a zacat sporit do niecoho normalneho.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa Bebe »

peter.cmorej napísal:Stalo by za zvazenie uviest poistku do splateneho stavu (mozno aj vypovedat - zavisi od odkupnej sumy) a zacat sporit do niecoho normalneho.
To by som v súčastnosti nerobil, lebo odkupná hodnota bude niečo menej než spomínaných 240tis bolo by dobré dostať sa minimálne do stavu, kedy vklad aj výplata budú aspoň približne rovnaké ak už tam nebude zisk. Čo teda pegasovi poradiť?

Pravdepodobne sa mu v poistke nakupujú podiely Wiof global equity (GE). Fond má referenčnú menu USD, preto sa v nízkom kurze dolára ozrkadluje i negatívna výkonnosť tohto fondu. Ak bude dolár ďalej oslabovať bude i hodnota jeho investícií klesať. Ak sa trend obráti, bude to mať vplyv na rýchlejšom zhodnotení. Ako sa však bude vyvýjať kurz USD/Skk, resp. EUR po roku 2009 to je otázka pre jasnovidcov.

Máš pegas niekoľko možností a každá má svoje riziko i príležitosť.
- V prvom rade platiť 5tis/mes. do ižp je zbytočné a bolo by múdre znížiť si platenie tak na 1-max.2tis./mes. podľa potrebnej poistnej sumy. Poradí Ti v tom niekto z čps, ale hľadaj človeka, ktrorý sa naozaj vyzná. Zostane Ti k dispozícii čiastka, ktorú môžeš použiť efektívnejšie. Zníženie poistnej sumy i výšky platby je v čp možné.

- Nové platby by bolo vhodnejšie smerovať radšej do wiof euroean equity (EE). Tento fond má referenčnú menu euro. Ak prejdeme na euro, bude aspoň kurzové riziko eliminované.

- Čo však s už nakúpenými podielmi? Ak sú naozaj v "GE", je na zvážení či aj tieto podiely nepresunúť do "EE", rovnako, ako nové platby. Ak však začne dolár nečakane posilovať, mohli by sa dobehnúť doterajšie straty. Toto treba zvážiť čo najdôslednejšie. Možným riešením by bolo polovicu nechať a polovicu presunúť. Ale možno je to polovičaté rozhodnutie.

- Optimálne 5rokov pred ukončením ižp, je vhodný presun všetkých podielov včítane nových platieb do Wiof Balanced Euro (BE). Dnes by som však s presunom počkal, pretože hodnoty podielov sú na minimách a v "BE" v horizonte 5rokov moc nezarobia. Tento presun je vhodný urobiť vtedy, ak sú trhy na svojich vrcholoch. Posledný vhodný okamih bol jún 2007.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
pegas
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 04 04, 2008 11:10 am

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa pegas »

chcem len upresnit,ze tie platby idu ako ste uviedli di wiof fondov,avsak tam sa ta platba deli.cast ide do global eq,dalsia do european eq a do balanced euro.meni to trosku moj stav?
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa Bebe »

pegas napísal: ..tam sa ta platba deli.cast ide do global eq,dalsia do european eq a do balanced euro. meni to trosku moj stav?
no, otehotnenia sa báť nemusíš, ale vážne, ak si z napísaného nevieš odvodiť, čo máš urobiť bolo také ťažké napísať v akom pomere máš tie fondy? Nateraz by som sa snažil iba znížiť celkovú platbu a presmerovať nové platby namiesto "GE" do "EE", teda zmeniť pomery. "BE" nechaj iba vtedy, ak chceš skončiť po uplynutí 10rokov. Je hlúposť, ak Ti poradili tento fond na začiatku. Poradca nemal ani šajnu, čo robí, zrejme postupoval podľa nejakého manuálu. Sleduj ďalej vývoj na trhoch, fondy na http://www.wiof.sk aj toto fórum, aby si sa vedel sám rozhodnúť, čo urobíš, resp. aké riziká z týchto rozhodnutí, či nerozhodnosti vyplynú. Ak pôjdu trhy nahor, môžeš uvažovať o čiastočnom odkupe, teda zredemuješ nejaké podiely a pokračuješ ďalej, na to ale teraz nie je vhodný čas.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
pegas
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 04 04, 2008 11:10 am

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa pegas »

nebolo tazke napisat pomer,len som si nebol isty.takze ten pomer je gl.eq-40
bal.euro-40
eur.eq-20
takze to vyzera tak ze pockam kym sa global trosku spamata a potom to presuniem.esteze som nasiel tuto stranku.vdaka
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa filip glasa »

hlavne si skús znížiť to mesačné poistné. určite nepotrebuješ platiť 5000/mesiac.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: otrazka

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

pegas napísal:zdravim,vsetkych.ja mam taktiez uzatvorene izp. v ceskejpoistovnislovensko,na dobu 10rokov.mesacne platim 5tisic,uz niekolko rokov.tento rok je moj 6ty,co znamena ze som tam uz zaplatil 360tis,ale na mojom poslednom vypise je ciastka 240tis.chcem sa preto opytat,je mozne ze po 10tich rokoch mojho sporenia sa mi ani nevrati vklad?lebo ak to pojde takto dalej,tak to vyzera tak,ze mozem byt rad ak sa mi vrati aspon ta ciastka kt.som zaplatil.zo ziskom ani neratam.dakujem za odpoved a radu.

Fuuuu, vazny problem... Je mnoho rieseni, ale kto vie, ktore je to spravne? Moj pohlad na riesenie je nasledovny. Najviac clovek dostane z IZP, ked dodrzi investicny horizont bez znizovania sumy. Ja by som teda na 4 roky urcite platbu neznizoval, moc tym nezachranite, zmenil by som strategiu na euro, ale aj to je na zvazenie, pretoze dolar je v sucastnosti na cca 20sk, pojde este niezsie? Alebo sa odrazi a stupne? Hmmm, tazka otazka... Tak snad zmenit strategiu zo 40:40:20 na 20:40:40 a tie 4 roky vydrzat... A potom peniaze rozumne investovat a ak budete setrit dalej, tak nikdy nie na 10 rokov cez IZP ;)
Obrázok
pegas
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 04 04, 2008 11:10 am

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa pegas »

dakujem vam za rady,pani.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: otrazka

Príspevok od používateľa Bebe »

Martinisko.eu napísal:Najviac clovek dostane z IZP, ked dodrzi investicny horizont bez znizovania sumy.

.. nikdy nie na 10 rokov cez IZP ;)
Ak si zníži platbu, ale ponechá poistnú sumu, pôjde mu do fondov iba málo, ak však nepotrebuje také krytie, môže si lineárne znížiť aj platbu, aj poistnú sumu. Mal by sa poradiť s niekým z čp, čo bude takýto krok znamenať.

Tá zmluva ižp čp je tak "akože" na 10rokov. Po uplynutí tejto doby sa tuším na ďalších 5rokov predlžuje automaticky ak ju nezruší. Môže ju jednostranne ukončiť aj predčasne, za mne neznámych dôsledkov.

Ja by som platbu znížil, aj keď sa zdá, že pegasovi je to jedno, z jedného prostého dôvodu. Ak bude dávať naďalej do akciových fondov, tieto sa už vo finiši moc nezhodnotia (štatisticky) a je veľký problém s načasovaním ukončenia. Preto je vhodné, nechať zmluvu bežať i po 10rokoch, keďže v tom období prichádza do fondov najväčšia časť poistného a čakať na rastovú periódu akcií. Potom buď odkup, alebo nechať dobehnúť v zmiešanom fonde do konca zmluvy, ale radšej ten odkup. Jednorazový, alebo postupný. Trafiť vrchol tiež nie je jednoduché. Pre ižp vo všeobecnosti je vhodný investičný horizont 20rokov a viac.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
pegas
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 04 04, 2008 11:10 am

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa pegas »

nad predlzenim zmluvy z 10 na viac rokov som taktiez rozmyslal.a pravdupovediac sa mi to v tejto chvili zda najlepsie riesenie,ale to vsetko zavisi od hodnoty podielu.ak by po 10tich rokoch bola nizka tak by som pockal.vcera som na stranke wiof fondov cital,ze od 29 aprila maju niektore wf fondy novu strategiu investovania do novych podnikov.vratane global eq,bal.euro a europ.eq.a taktiez sa mi zda rozumne riesenie presunut polovicu podielov z global eq.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

teda Bebe, ty to IZP poznas tusim lepsie ako ja :)
ja som to s pegasom potom este chviku rozoberal cez PM, a predavat teraz som mu tiez neodporucil. Ale ked sa "polepsi" isiel by som odtial prec.
Ostavat v predrazenych Wiofoch je ako stat pod odkvapom, nechat si kvapkat na hlavu a hovorit si vydrzim, vydrzim :) Cest vynimkam (Europe equity)
Aspon, ze sa zhodneme na tom, ze 5000 mesacne je blbost. Vacsina z Vas odporuca znizit platbu, ja by som to rovno uviedol do splateneho stavu. Zbytocne vyhadzovat dalsie peniaze. Maximalne sa tam mozno da nieco porobit s poistnou ochranou.
neviditelny
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 09 11, 2007 10:58 am

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa neviditelny »

srobik napísal:Filip pozor ja pisem o novsom produkte:

ALLIANZ INDEX EXTRA PLUS
Limitovana seria
ISIN XS0337185945
den emisie 2.Jula 2008
den splatnosti 4.jula 2015

toto je odkaz na starsi produkt
http://www.allianzsp.sk/tmp/image_cache ... rmacia.pdf

Mozes si pozreit aj na Kooperative tam ponukali Index 130 aj s garantovanim ziskom, mislim ,ze je serioznejsie akzisky neslubujeme ale sami klienti uz vedia o com pisem nakolko sme za 10dni predali 50milionov z 550mil. V koncom Aprila koncime. Na kazdeho je rozhodnutie ako si rozsirit svoje portfolio, a prepacte ze Vam to pise /poradca-makler...../ a neviem ako sa vyjadrujete o MBI spolupracovnikoch. Ja tu pracujem od 1994. A co som bol na skoleniach tak ma to nestalo ani korunu... :) Samozrejme ja si vzdy zistujem a preverujem info aj v bankach a v poistovnach o danych produktoch. Samozrejme niekde v strede je vzdy pravda, ved poznate reklamu.
Kedze ste tu odbornici, co vravite o DRESDER BANK AG ???
Fondy SUCCES poznate??? ich zhodnotenie??

Dalej co sa jedna IZP tak tu je vyhodne si brat uver!!!
Urok splacate do banky a Istinu co ste si pozicali tak investujete do fondov kde Vam zarabaju peniazky na dohodnutu dobu a az potom sa inkuluju v prospech banky. Tak si zratajte kolko usetrim ked si 1000000 sporim vo fondoch s priemernim zhodnotenim 6% ???
Nieje to vyhodne ??? Ved takto usetrim mojim klientom nemale financne prostriedky.
Som zvedavy na Vas nazor....

zdravím ta, takze zaradom, podme na to.

- Allianz index extra plus je mozno slušny, ale až na tu garanciu vkladu, ktorá je až po 7 rokoch, to nie je nic EXTRA PLUS.
- 0 poplatky? správcovske sú skryté (a aby si nenadaval, že nedám zdroj, tak chod do allianzu a vypytaj sa rozšírené všeobecné podmienky, ktoré tam majú k nahliadnutiu) a vstupné tam "nie sú" haha, otvára to akože spreadom, ale nie na 100 bodoch, čo je 100% ale na 94, takže 6% vstupný poplatok - HURAAAAAA
- ak chceš vybrať skôr, tak tam je storno 3%, ale z vyberanej sumy, takže nie iba tvoj výnos, ale aj to mega, čo by si do toho dal.
- celý allianz má 550 mil tranžu, neživotná sieť asi 200 mega, životná takých 150 mega a makléri asi 200 mega, doteraz makléri predali asi 100 mega, a viem, že mali slabý rozbeh, takže 50 mega za 10 dní, ked to tu je od marca? sa zobuď, a iba MBI, ked hlavne predáva OVB pre Allianz? Povedz managerovi, nech ta neodrbáva
- a ten úver som moc nepochopil, ale ak áno, tak kde maš istotu, že to investičko ti ročne zarobí viac ako bude tvoja úroková miera v banke?
- a drezdner banka? pozor, lebo odkedy ju allianz kupil, tak nemala moc veľa zisku, momentálne ju rozdelujú na 2 časti a asi ju idú steliť, aspoň tak to hovoril bloomberg.com, tak uvidíme
- aby som nebol iba zlý, je to momentálne jeden z najlepších investičných produktov pre konzervatívneho investora, ako je môj otec a ja si myslím, že to po 7 rokoch zarobí, čo sľubujú aspoň z polovice, tak som mu to tam nasupoval a ideme hore :-)
K čertu s tým - podme na to
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

ako mozes povedat po tomto co si tu napisal, ze je to dobry produkt na investovanie? Tak dokladne si sa nato pozrel a stale sa ti to zda vyhodne?

Mimochodm nemyslim, ze si povedal o vsetkych poplatkoch
akumulacny??

Ten uver je jednoduchy..uz som to tu vysvetloval,ale potrebujes najst nieco viac..vygoogli si svajciarska hypoteka....vysostne neodporucam!
Obrázok
neviditelny
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 09 11, 2007 10:58 am

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa neviditelny »

vyhodne to je pre mojho otca, ktorý:
- má 52 a tých 7 rokov počká, - takže garancia tam je, ale dovtedy to bude vyššie ako nominál (dufam :-)
- má zastúpené všetky oblasti - akcie, komodity dlhopisy, ja osobne verím viac komoditám - 19 plošne komodít v indexe vrátane obilnín, cukru a bavlny - tažko by som mu to vysvetlil, prečo by to malo zarobiť a aký je systém, ale uvidíme
- poplatky - všetci vieme, že tam sú poplatky, len tvrdiť, že tam je nulový poplatok na vstupe je minimálne neetické, ale ak to zožerie NBS - OK
- pri tom systéme, ak to drezdner neposere, tak táto investície je rozložená, vyberajú sa 2 oblasti, do ktorých sa investuje, tretia sa vynechá, čo môže byť aj nešťastné, ale raz sa tam musia trafiť za 7 rokov :-)))
- drezdner sa asi predá, ale je chránená nar. bankou v nemecku, takže vážne riziko nehrozí, len som chcel poukázať na to, že uvádzať to ako superpredajný argument je min. nebezpečné, lebo ľudia čítajú a majú vedomosti. Neviem, ako to prebieha, ale určite nový kupujúci kúpi všetky záväzky aj tie certifikáty.
- inak tento systém - rozkladanie rizika je urobený na základe 2 týpkov, ktorý za niečo podobné dostali nobelovú cenu. Vraj. Ich prácu som nečítal - dúfam, že sa to nelíši veľmi.

Reagoval som na ten príspevok preto, že bol produkt vykreslený ako super investícia, a neboli povedané všetky veci. To ako keby som ti povedal, že ropa je momentálne bullish, a určite zarobíš, ale nepovedal, že tam máš 10% margin, čo je asi 6000 USD a ked to klesne o 6 dolárov, tak si na nule a že sa to môže stať ešte dnes a pod....

Tento produkt je dobrý pre tých, ktorý nevedia, ako investovať a boja sa, lebo ak sa všetko pokaká, tak aspon nestratia ten výnos môže byť aj slušný, aj tých 13% p.a., čo uvádza reklama, aj ked ja tomu neverím.
K čertu s tým - podme na to
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa filip glasa »

nákladovost investičního životního pojištění je u většiny produktů opravdu přehnaně vysoká. Dokazují to různé ukazatele, podle nichž jen poplatky z pojistného činí v průměru 10 až 15 % z peněz zaplacených klientem.

http://www.finmag.cz/clanek/4155/
peterr
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Po 28 04, 2008 5:04 pm

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa peterr »

nehnevajte sa, ale podla mna ziadne izp nie je dobre. Poistka by mala byt na poistenie a nie na setrenie. Tie peniaze, ktore davas "zhodnocovat" by mohli byt v nejakom fonde. Ak je konzervativny investor, tak v penaznom. Ak nie je konzervativny, tak v dlhopisovom a cast investicie v akciovom. Vynos by bol o desiatky percent vyssi.
Vsetci tu citite, ze izp nie je to prave orechove na sporenie si, ale malokto to prizna (a hlavne makleri, ktori maju samozrejme vyssie zisky o niekolko tisic za poistku).
Poistka za 5000 je teda ukazka. To je velmi zle. Predajca bol asi bez chrbtovej kosti. Iba ked si predstavim tu sumu, ktora isla na proviziu, tak sa mi otacaju oci.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa filip glasa »

O IŽP na sporenie sa tu snáď ani nepísalo. Len ako kombinácia sporenia a poistenia. Je celkom jasné, že čisto na sporenie to význam nemá.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

peterr napísal:nehnevajte sa, ale podla mna ziadne izp nie je dobre. Poistka by mala byt na poistenie a nie na setrenie. Tie peniaze, ktore davas "zhodnocovat" by mohli byt v nejakom fonde. Ak je konzervativny investor, tak v penaznom. Ak nie je konzervativny, tak v dlhopisovom a cast investicie v akciovom. Vynos by bol o desiatky percent vyssi.
Vsetci tu citite, ze izp nie je to prave orechove na sporenie si, ale malokto to prizna (a hlavne makleri, ktori maju samozrejme vyssie zisky o niekolko tisic za poistku).
Poistka za 5000 je teda ukazka. To je velmi zle. Predajca bol asi bez chrbtovej kosti. Iba ked si predstavim tu sumu, ktora isla na proviziu, tak sa mi otacaju oci.
1. Nato si ak prisiel, ze tu ludia o tom nehovoria. Skus si este raz precitat tuto temu podrobnejsie. http://ako-investovat.sk/index.php/fond ... rzus-fondy

Jedna vec je o tom hovorit druha proti tomu bojovat. Mas nato,aby si predstupil pred sefa, pred celu skupinu a povedat im preco to nie je dobre? Mas tu odvahu a vedomost,ak ano rad ta spoznam blizsie.

2. Nie je to tak ,ze zhodnotenie je lepsie,castokrat su fondy,ktore su v danej poistke velmi dobre.Problem je kolko sa realne do tych fondov dostane..to je zasadny rozdiel s priamymi investiciami do fondov.

3. Predajca pri 5000 poistke castokrat nie je bez chrptovej kosti, skor je jav, ze si nemysli, ze robi nieco zle. Je to tak nauceny ,tak to tak robi. No a to ze sa ti otacaju oci je len dobre, len vedz, ze o to viac musis byt vzdelanejsi, o to viac musis byt odbornejsi, o to viac musis byt pracovity. Jedna vec je o tom pisat a druha vec je nieco proti tomu robit.
Obrázok
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa Bebe »

peterr napísal:nehnevajte sa, ale podla mna ziadne izp nie je dobre. Poistka by mala byt na poistenie a nie na setrenie.
Kombinácia produktov nemusí byť v niektorých prípadoch zlá vec a kp je tiež aj šetrenie aj poistenie. Otázkou teraz je, či tu vôbec existuje prijateľné poistenie bez šetrenia. Istý čas som žiadal makléra OVB o poistku bez šetrenia, teda iba poistenie (smrť a smrť následkom úrazu nič viac). Zbytočne. Minimálne poistné na PS 500tis bolo okolo 6-7tisíc ročne, čo sa mi zdá veľa. Ktovie prečo tu ani nič prijateľnejšie nie je, niečo sa dá vytušiť.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
peterr
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Po 28 04, 2008 5:04 pm

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa peterr »

otaznik napísal: 1. Nato si ak prisiel, ze tu ludia o tom nehovoria. Skus si este raz precitat tuto temu podrobnejsie. http://ako-investovat.sk/index.php/fond ... rzus-fondy
ano, tu sa o tom hovori. No na nete by sa dali taketo diskusie a clanky spocitat na prstoch. Pri objeme dat aky je na internete je to zalostne malo. A treba o tom hovorit priamo.
otaznik napísal: Jedna vec je o tom hovorit druha proti tomu bojovat. Mas nato,aby si predstupil pred sefa, pred celu skupinu a povedat im preco to nie je dobre? Mas tu odvahu a vedomost,ak ano rad ta spoznam blizsie.
Ano, chcem proti tomu bojovat, snazim sa povedat to kazdemu s ktorym sa rozpravam, upozornujem na poplatky..atd. Na zaciatku som nemal na to a tak som odisiel z OVB. Teraz pred sefa predstupovat nemusim.
otaznik napísal: 2. Nie je to tak ,ze zhodnotenie je lepsie,castokrat su fondy,ktore su v danej poistke velmi dobre.Problem je kolko sa realne do tych fondov dostane..to je zasadny rozdiel s priamymi investiciami do fondov.
ludia su poisteny na velke sumy a teda castokrat ide velka cast do krytia a do fondov sa dostane mozno 1/2.
otaznik napísal: 3. Predajca pri 5000 poistke castokrat nie je bez chrptovej kosti, skor je jav, ze si nemysli, ze robi nieco zle. Je to tak nauceny ,tak to tak robi. No a to ze sa ti otacaju oci je len dobre, len vedz, ze o to viac musis byt vzdelanejsi, o to viac musis byt odbornejsi, o to viac musis byt pracovity. Jedna vec je o tom pisat a druha vec je nieco proti tomu robit.
Asi by som bol naivny, keby som dufal, ze pan financny poradca mu povedal kolko ide do provizii a ze je to pravdepodobne viac ako 50000sk.
Moj boj proti tomuto zacal a verim ze pomozem vela ludom.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Bebe napísal: Istý čas som žiadal makléra OVB o poistku bez šetrenia, teda iba poistenie (smrť a smrť následkom úrazu nič viac). Zbytočne. Minimálne poistné na PS 500tis bolo okolo 6-7tisíc ročne, čo sa mi zdá veľa. Ktovie prečo tu ani nič prijateľnejšie nie je, niečo sa dá vytušiť.
este pred dvoma mesiacmi bola na trhu poistka,kde bolo minimalne rocne poistne 3600 t.j 300 sk mesacne pri PS 100 000.
Uz zial nie je.
Preco? ano da sa to lahko vytusit
Obrázok
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

peterr napísal:
2. Nie je to tak ,ze zhodnotenie je lepsie,castokrat su fondy,ktore su v danej poistke velmi dobre.Problem je kolko sa realne do tych fondov dostane..to je zasadny rozdiel s priamymi investiciami do fondov.
ludia su poisteny na velke sumy a teda castokrat ide velka cast do krytia a do fondov sa dostane mozno 1/2.
No ale tie krytia treba castokrat vysoke mat. Ak mas klienta,ktory zaraba 100tis mesacne, tak vysoke krytie tam urcite bude.Aku pouzivas logiku pre nastavenie poistky? Toto je tiez kapitola sama o sebe a je potrebne sa ju naucit. Casto krat totiz dostanes do ruky poistku,kde sporenie je 900 Sk a 100 sk je rizikova cast.
Toto je casty jav u pojistnych maklerov.Spravia poistku na male veci,kde klient vidi ako take poistne plnenie pri malickostiach,ale pri situacii,ked poistku vazne potrebuje, je poistne plnenie absolutne podhodnotene.
Poistka ti ma nahradit vypadok primu aspom na urovni tvojich terajsich nakladov respektive zivotnych standardov.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa filip glasa »

Poistka ti ma nahradit vypadok primu aspom na urovni tvojich terajsich nakladov respektive zivotnych standardov.
to len v prípade, že už nemáš niečo našetrené, zainvestované. Môžeš mať zainvestované v niečom nelikvidnom (a potebuješ rýchlo hotovosť na krátku dobu), úspory sa časom zväčšujú, mení sa počet ľudí na tebe závislých atď. Tak si tú poistku každý rok podľa toho prehodnotíš.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

toto su uz faktory ktore ovplyvnuju poistku:
-pocet zavistlych ludi od primu klienta
- momentalne uspory
- buduce financovanie(hypoteka, uvery)
-povolanie
-vyhody poistenia(skrytie prostriedkov, diverzifikacia prostriedkov)

poistka ako taka by mala byt tak flexibilna,aby sa dala pruzne menit. Je to velmi dolezita vlastnost poistky,ktoru treba u kazdej poistky vyzadovat.To ci poradcovia poistku upravuju je uz druha vec, vacsinou sa velmi pekne a zaobalene presuvaju z jednej poistky do druhej.

Skusenosti,ktore mam, tak nadstandartne zarabajuci ludia citia potrebu krytia rizika, len musia narazit na spravneho cloveka,ktory sa hlavne na to krytie bude zameriavat.
Obrázok
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa Bebe »

otaznik napísal: ..este pred dvoma mesiacmi bola na trhu poistka,kde bolo minimalne rocne poistne 3600 t.j 300 sk mesacne pri PS 100 000..
No prosím 3600Sk ročne na 100tis.PS. Dnes sa dá 300-tisícové auto poistiť približne od 3000Sk. Je šanca že v najbližšom roku totálne rozbijem auto, alebo že mi ho ukradnú vari 3xmenšia, ako to že zomriem? Myslím, že skôr naopak. Tak prečo sa nemôžem dať poistiť za 83Sk/mesačne na PS 100tisíc? Ako sa dá založiť poisťovňa?
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to bolo minimum, ktore sa muselo platit do zmluvy. Na 100 000 Sk sa poistis aj za 20 Sk mesacne
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa Bebe »

peter.cmorej napísal:to bolo minimum, ktore sa muselo platit do zmluvy. Na 100 000 Sk sa poistis aj za 20 Sk mesacne
Takže za 280Sk mesačne tam boli ešte ďalšie veci naviac, ktoré nepotrebujem? To je akože v poriadku?
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

ja som bol rad, ze som taku poistku vobec mohol uzavriet,teraz uz nie je ani taka :(
A v pohode to vobec nie je. Tu totiz vobec nejde o krytie smrti na 100 000. To z tych 300 Sk bol bagatel. Zostatok isiel do fondov.
Problem je, ze poistevne stanovuju minima, ktore musi kazdy klient vlozit do poistky aj ked nechce sporit. Z niecoho musia mat tie horibilne zisky:)

Existuje aj cisto urazove poistenie,ale tam chybaju kriticke choroby atd. Na trhu nie je momentalne poistka bez sporenia,ktora by kryla komplexne rizika.
Obrázok
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Investovanie cez IZP

Príspevok od používateľa Bebe »

Ale napríklad ja, som nechcel ani úraz, ani choroby. Iba ak by som nadobro umrel, aby bol niekto vyplatený príslušnou sumou. Ak 100tis PS = 20Sk, potom 500tis. = 100Sk. Som ochotný zaplatiť 200Sk/mes. teda 100% zisk pre poisťovňu z vkladu. Stovka pôjde na poistenie a stovka pre poisťovňu. To sa im 100% zisk máli, či čo?
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"