Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Školenia, eventy, konferencie, stretávky, networking ohľadom investovania a financií
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa filip glasa »

S prevahou vyhral v ankete seminár zameraný na investovanie do akcií pre začiatočníkov. Pomaličky dohodujem lektora, ktorý by bol na začiatočnícke školenie vhodný. Možno budú dvaja a bolo by to na celý deň.

Novú anketu som spustil o cene a dĺžke. Predpokladám komornejší seminár pre 20 ľudí, aby bol priestor venovať sa každému. Hlavne po prednáške pri otázkach a workshope.
Anketa je nalavo hore na hlavnej stránke:
http://ako-investovat.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa laty »

Vyborne sa bavim na predstave ako Jonatanus vedie seminar o akciach pre zaciatocnikov :lol: :lol: :lol:.

Ale ano, komorny kurz za rozumnu cenu je dobry napad.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Airmike »

za cely cas co to tu citam chlapi okolo svorne nadavaju na vsetky druhy seminarov a predajcov, ci uz kvalitnych alebo menej. a zrazu vidim ze filip ide organizovat seminare. neni volaco spatne ?? :)

btw: ta anketa o cene je vyznieva trosicku smiesne, hlavne posledne 2 otazky, nejak si to oprav. navyse zamysleli ste sa uz niekto nad tym ze platit coilen 100 eur za 1 dnovy seinar je totalna hlupost z principu ze si vsetko na tom seminare moze zistit clovek sam na nete. co to ma znamenat za masivnu kritiku a odrazu zacat robit presne to iste co konkurencni predajcovia ? teda mne je jedno nech si kazdy predava co chce, len ma to prekvapilo. akym sposobom chcete garantovat kvalitu. ake su pohnutky takejto aktivity.

iste to zaujima viac ludi tato zmena firemnej politiky :), ale jasa opytam , proste ma to zaujima zo zvedavosti, nemyslim to zle, proste ma zaujimaju dovody.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa jonatanus »

laty napísal:Vyborne sa bavim na predstave ako Jonatanus vedie seminar o akciach pre zaciatocnikov :lol: :lol: :lol:.
to by bol jediny uprimny akciovy seminar na celom svete.

dobry den, vitam vas na seminari o akciach. vyserte sa na akcie, obchadzajte ich 100kilometrovym oblukom. dovidenia.

takto nejak by to tam vyzeralo nakoniec: http://www.youtube.com/watch?v=4HYM4HoCGd8" onclick="window.open(this.href);return false;

tych peniazi co by som zachranil! to by bolo na nobelovu cenu mieru..
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa filip glasa »

za cely cas co to tu citam chlapi okolo svorne nadavaju na vsetky druhy seminarov a predajcov, ci uz kvalitnych alebo menej.
nadávajú napr. na financnik.cz, ktorí si to školia sami. To znamená, že nepozvú napr. niekoho kto to naozaj vie a robí tú činnosť, ale si tam odškolia sami ako sa mení farba platformy a podobne.

Ja chcem skúsiť zorganizovať seminár, kde pozvem ľudí, ktorí sa tej činnosti profesionálne venujú a ktorých osobne poznám. A keďže nerobia primárne školenia, tak za to odtrhnutie od svojej roboty budú chcieť mať zaplatené.

Trading Expo sa mi zdalo drahé (cca 200 EUR) vzhľadom na to, že tam malo byť (a aj bolo) 150 ľudí. A ešte tam boli pozliepaní hostia, ktorí s tou témou nemali veľa spoločné (nejaké diamanty a podobne).
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Airmike »

ak tomu rozumiem spravne , tak ty si presvedceny o nekvalite tych seminarov z financnika a rovnako tak si presvedceny o tom ze dokazes pozvat a zaplatit ovela kvalitnejsie know how .
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja som na seminároch Financnik.cz nebol. Takže neviem posúdiť. Ale rozhodne ma neláka organizovať seminár o technickej analýze a čítaní grafov. Čo ma láka je osloviť ľudí, ktorí sa mi zdajú kvalitní, a skúsiť ich prehovoriť na jedno školenie. Ono zase niekto, kto má svoju vlastné zamestnanie prípadne biznis, ti nebude chodiť školiť kade tade 4x do mesiaca.
Boli by to len také občasné eventy, ktorých dátum by závisel od toho, či má niekto z kvalitných ľudí čas a či ho vieme zaplatiť.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Airmike »

no kazdopadne akakolvek iniciativa je chvalihodna, aj ked mam trosku obavu ci ti vobec niekto pride skolit ak ma postaveny biznis na obchodovani pretoze takeho cloveka ak je kvalitny 1) nezaplatis 2) on ti za den stihne povedat tak akurat uplne zaklady ktore si precitas v akejkolvek brozure na nete . kazdopadne podla nazvu seminaru predpokladam ze bude o investovani a tym sa ja nezaoberam tak to nemozem objektivne posudit.

kazdopadne k tym seminarom. som si vsimol ze velka skupina fanusikov uzasneho biznisu a budovania americkeho sna F seminare podporuje a rovnako tak velka skupina neprajnikov ich zatracuje. tieto dve skupiny maju dve spolocne crty.
1) na seminaroch vacsina z nich nebola.2) niesu to traderi, len fanusikovia biznisu
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa laty »

Tiez som rozmyslal nad tym, co vsetko sa da povedat novacikom za par hodin a ci je potrebne volat skutocne skuseneho profi obchodnika. Alebo spravit len uvod za velmi prijatelnu cenu, obsah sa da konzultovat so skusenymi borcami, ale rozpravat to zvladne aj "fanusik".
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

na zlucenie

Príspevok od používateľa jonatanus »

mika rozdiel je v prupovidke toho seminaru.

je sakra rozdiel ked predavas nieco typu "jo, my vydelavame miliony, enom tak na vajickach a kave a vy muzete taky, je to snadny, tadyle tadlecta platforma, tam si enom naklikate kolik chcete vydelat a vydelavate, muzete u toho koukat na televizi, je to snadny, i male dite v 16 letech to dovede, takova holcicka vydelala miliony enom tak..."

alebo keby si spravil OBJEKTIVNY seminar o akciach. ktory nikdo nikde nerobi a ani na internete tie informacie tak lahko nenajdes. jaka je realita, kolko ludi zaraba, aka je pravdepodonost ze vygumujes ucet, co zhruba maju spolocne ludia co nieco aj zarobia, jake na to treba predpoklady, atd. za taky by som si na zaciatku kludne zaplatil aj ja.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa filip glasa »

problém je, keď sa fanúšika začnú pýtať čo robil v roku 2008, aký robí obchody, čo má v portfóliu, atď. Preto to musí byť niekto skúsený a pokiaľ je to možné, aspoň trošku známy.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Airmike »

jonatanus

lenze to co si napisal F-kaci nikde netvrdili, dovolim si povedat ze sledujem tuto zabomysiu scenu docela podrobne a hodne dlho a prave preto ze je taka mala . a bez ohladu na to ake marketingove praktiky pouzivaju ,a hoci sa to moze zdat absurdne su rovnako tak ako marketeri aj traderi, hoci taky svojsky, ale su. nerobia nic ine ako elder alebo woodie alebo williams a im podobny marketeri , akurat vyuzivaju ine marketingove strategie. uvedom si ze skutocny profesionalny trader ti pride prednasat akurat tak na univerzitu aby nachytal mlade mozgy pre seba do firmy. na ziadny low cost seminar ho nedostanes retoze nebude predavat know how hodne desiatok tisic za par eur. a co je este podstatnejsie nebude sa predsa radit do kategorie sales. bolo by to dost trapne .
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa filip glasa »

žiadne školenie o tradingu to nebude a nebude tam žiadny trader. pôjde o investovanie do akcií.

čo sa týka investovania do akcií, tak tam nejde o žiadne tajomné know how za desaťtisíce EUR, ale o poctivú analýzu a skúsenosti. To máš niečo podobné ako školenie o účtovníctve a finačný manažment a podobne. Nemôžeš povedať, že keď niekto školí účtovníctvo, tak je nejakí neznalý salesák.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Airmike »

ako sosm povedal ak pojde o investicny seminar tak je chvalihodne ze to chces robit. na to aby som ja komentoval nejakeho investicneho manazerasom ja maly panko :). pretoze je to tema ktorej sa nevenujem a ak neratam to ze nakupujem knihy o investovani a zo zabavy ich citam je to tema uplne mimo mna.
Naposledy upravil/-a Airmike v Št 03 02, 2011 4:12 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa filip glasa »

keď sa pozerám na zoznam týchto školení, tak ceny jednodňových na úrovni 80-100 EUR (ako som to ja naceňoval) by vôbec neboli až také drahé:
http://kurzy.education.sk/k-60/financie-financne-kurzy/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Lobista »

tie skolenia su podla mna tak drahe preto, lebo tieto uctovnicke veci zvyknu zamestnancom bezne platit firmy. Individual si tazko da 300 eur za skolenie, ale firma s tym problem mat nemusi. Problemom ale je, ze tieto veci ala financne trhy by ti firmy asi nekupovali -- este tak nejaky hedging a podobne, ale tam by zase bol velmi maly dopyt.
Pepe2000
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 11 01, 2012 6:35 am

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Pepe2000 »

Mam na toto uplne rovnaky nazor ako Mika.

Hmm, zaujimave. Tiez tuto antikampan na akekolvek seminare sledujem od zaciatku aj na tomto portaly. Je to taka slovenska specialitka. Napriek tomu ze existuju aj v zahranici rozni ludia ktori robia skolenia o obchodovani, tak su schopni medzi sebou normalne diskutovat bez toho aby sa ohovarali. Skuste napr. forum trade2win.

Filip na to si mal mysliet uplne na zaciatku ked si zacal s vojnou proti financnikovi.cz a pod., ze niekedy v buducnosti budes chciet robit nieco podobne. Teraz sa ti bude ovela tazsie vysvetlovat ze tvoj dovod je ovela vznesenejsi a robis to pre blaho ludu :D

Tiez skuste ludia hodnotit veci, ktore dokazete zhodnotit. Velmi ma napr. zaraza ze hodnotite ine kurzy na ktorych ste neboli (sam uvadzas v prispevku). Hodnotit na zaklade nejakych info z netu je uplne scestne. Ja som bol na dvoch kurzoch financnika este v roku 2006 a 2007 a bol som velmi spokojny. Som si na 99% isty ze obaja pani z CR obchoduju - mohol som s nimi hovorit a urcity typ info proste z kniziek neziskas. Ze z toho maju dobry biznis? No a co? Kde je problem? Takto to funguje vsade vo svete. Ked chcu rozdavat peniaze tak mozu prispiet na charitu, tam to skutocne potrebuju. Nepotrebuju podporovat ludi co idu investovat zadarmo. Zvlastne ze si to dokazes zdovodnit vo vlastnom pripade (musime zaplatit cas cloveka v praci) ale nie si to ochotny akceptovat u nich.

Aby som iba nekritizoval, toto by mala byt tvoja marketingova komunikacia: Vsetko na kurze je dostupne aj volne na internete, ale na kurze to pekne zhrnieme v kocke a mozete sa pytat co vas zaujima. T.j. ty nepredavas info, ty setris ludom cas hladanim. Toto bol dovod preco som isiel na kurz financnika. Mam narocne zamestnanie, pracujem vo vysokom manazmente. Mam prachy, nemam cas. Zaplatim si kurz a usetrim si kopec hodin hladania na internete. Problem je ked tvoj lektor sam neobchoduje - ver mi, ked dojdem na tvoj kurz tak ma nebudu zaujimat omacky a dristy. Budem chciet konkretne info a budem sa pytat velmi konkretne specificke otazky. Clovek ktory sam nekupuje akcie, neinvestuje, neobchoduje bude mat velky problem.

Kazdopadne ti drzim palce
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

vojna proti financnikovi :shock: nejako som si nevsimol. Vsak tu je to sami pacifista :wink:
Pepe2000
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 11 01, 2012 6:35 am

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Pepe2000 »

to bol jeden z dovodov preco som napr. ja nikdy neprispieval na toto forum. Ja tieto veci nemam rad a nerad tym stracam cas.
Radsej mam ked sa k tomu niekto postavi ako chlap. T.j. ma moja konkurencia podobny produkt, ale ja ju porazim tym ze budem ponukat lepsi produkt. Takyto postoj by som ocakaval skor od ludi z fora kde sa schadzaju investori, podnikatelia a obchodnici.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Airmike »

aby sme to dali na pravu mieru, antikampane a boje medzi servermi su prirodzene pre tento druh biznisu. su ludia ktori hejtuju radsej a su ludia ktorym je to sumafuk. ja napriklad trosicku poznam taku tu sagu okolo financnika od pociatku az po dnesok . vela ludi im vycita ze ked F spustali, v 2003. tak boli chalani cerstvi absolventi kurzu ineho ceskeho financneho servera, sa nezabudli prezentovat ako profesionalni dlhe roky trhom ostrielani obchodnici. bola to chyba a sami si to podla mna uvedomili, ale museli zacat, lebo by ich predbehli. postupom casu sa zacali zaoberat dokonca aj tradingom, aj ked ziadne high tech veci nikdy neriesili, aspon v tom mali sudnost, ked vedeli ze by im automaticky klesla navstevnost. cele by to prehrmelo keby sa neobjavila korespondencia autorov zo spominanym ceskym obchodnikom od ktoreho sa ucili . tym padom boli podnikavi chalani odsudeni na to ze stratia kredit. no a toto je presne dovod preco je na nich taka negativna vseobecna mienka, mozu si za to sami, ale nemozes od kazdeho cloveka co je v biznise dlho aby na tieto veci zabudol. mne osobne to nevadi nejak extra, tieto bullshit taktiky tu proste vzdy boli su aj budu. triezvo rozmyslajuci clovek s tym tak nejak rata, ale ked pociatocna euforia opadne tak je vsetko inak.

je to uplne totozny priklad ako hartmanov fxstreet, ked sa rozhodol ze si chce spravit vlastny biznis. odisiel od Tureka , kde robil asistenta a zalozil vlastny web .z lepsim PR, z lepsim marketingom. zacal o sebe vypisovat ze je stary harcovnik a hedge fond manazer. a opat vobec netreba polemizovat o tom ze 18-19 rocny chlapec je asi taky hedge fund manazer ako some my raketovi inzinieri. a dalsie a dalsie priklady ako si tu niektori pani chceli rozbehnut biznis z edukacnou cinnostou a padli na hubu po dvoch verejnych diskusiach kedy im nikto neuveri ani ked povedia dobre rano. je to proste biznis, niektore tieto weby maju mesacnu navstevnost cca 15-23k mesacne a vsetci predavaju tej istej kategorii klientov. ine weby a inych akoze profesionalov nemusim spominat lebo ten pribeh je skoro vzdy rovnaky.
klienti su vzdy namotivovani zaciatocnici ktori zeru kazdu ultra guru hovadinu. a ludia napriec tymito serverami sa hejtuju :). na to aby si nejako kupili kredibilitu si pozyvaju gurus z USA. proste dobry marketing preda kazdu sluzbu ci produkt, keby to hned bola totalna ...

myslim si ze jediny kto tymto panom vypalil rybnik je Turek, (su dvaja bratia, traderi , neviem presne ktory to bol) ked v plnej parade na jednej exibicii v prahe nenechal na vsetkych tychto predaja chtivych biznismenoch ani nitku suchu. povedal ze su len marketeri a ze on je profesionalny obchodnik a vytiahol track record. nemam uplne presne infosky ale bol to nejaky report mesacneho obchodovania orderflov na ktorom bol profit "opat nerad by som zavadzal, nieco medzi15-18k , neviem presne, a tusim 800 kontraktami p.m.
(rad by som podotkol ze tuto informaciu mam sprostredkovanu, na tom expe som nesedel)

ja som po tom co som to pocul stratil vsetky iluzie o tom ze tu niekto skutocne zaraba seriozne peniaze obchodovanim. predstavoval som si ze sa najde aspon niekto kto dosahuje porovnatelny vykon z beznymi tradermi v Usa. bohuzial . vtedy som si uvedomil ze u nas moze robit vzdelavacie kurzy skutocne kazdy. pretoze jediny ten chlap mal odvahu vytiahnut nejaky realny report, aj ked v podstate povedzme si uprimne nie bohvieaky. riskoval a myslim ze dokazal o com toto nase ceskoslovenske edukovanie je.

no a teraz to podstatne, po tych rokoch vyucovania a boja o zakaznika, je dost nepredstavitelne ze by sa za tu cas ludia nevypracovali a nedostali sa k realnemu obchodovaniu. snad az na vynimky, ktore sa prisli odprezentovat aj na tento server s tym ze sme mrte dobry obchodnici a zarobili az 3000EUR v marci a tak maju pravo vyucovat . rposte sranda.

dala by sa o tom napisat kniha. kludne spojena z dalsimi aferkami okolo predavania americkeho sna . ale kto by to cital. starci co to zazili to proste uz neriesia a mladici su tak nadopovani entuziazmom ze tieto veci vobec neriesia. a nakoniec je niekedy ovela lepsie byt naivnym prostackom a tieto veci vobec nevediet , svet je hned krajsi :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Mika napísal: dala by sa o tom napisat kniha. kludne spojena z dalsimi aferkami okolo predavania americkeho sna . ale kto by to cital. starci co to zazili to proste uz neriesia a mladici su tak nadopovani entuziazmom ze tieto veci vobec neriesia. a nakoniec je niekedy ovela lepsie byt naivnym prostackom a tieto veci vobec nevediet , svet je hned krajsi :)
to si pekne napisal :D
Pepe2000
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 11 01, 2012 6:35 am

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Pepe2000 »

Ja ich nejdem obhajovat, nech si urobi nazor kazdy sam. A nech si kazdy sam aj vyberie kde chce nechat svoje prachy.
Len sa vzdy smejem ked citam zarucene info o kurzoch od niekoho kto tam nebol (vid aj to co pises o Turekovi). Urobit "vypis" dnes nie je problem.
Ked je taky macher mal poskytnut audit za 2 roky od PWC. Ukazat vypis s 15-18k/mesiac nema ziadnu vypovednu hodnotu, ked nevies aky mal ucet, s kolkymi kontraktami obchodoval a pod.
Ja som planoval davnejsie navstivit aj jeho kurz, ale ked som cital ten jeho otvoreny list, tak ma presla chut. Ak by mu isiel dobre biznis tak sa podobnymi vylevmi neobtazuje.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa filip glasa »

Filip na to si mal mysliet uplne na zaciatku ked si zacal s vojnou proti financnikovi.cz a pod., ze niekedy v buducnosti budes chciet robit nieco podobne. Teraz sa ti bude ovela tazsie vysvetlovat ze tvoj dovod je ovela vznesenejsi a robis to pre blaho ludu
Neviem na čo presne narážaš. Žiadna vojna medzi financnikom.cz a mojim webom nikdy nebola. Nie sme konkurenti a preto s nimi nepotrebujem bojovať.
Financnik.cz bol od zaciatku komerčný web s jasným zámerom zarobiť peniaze. Môj web bol a stále je nezisková aktivita mňa a komunity okolo tohoto webu. Minimálne preto nie sme konkurenti.

Čo sme tu trošku riešili, bolo také bežné ohováranie finančníkov, ale nie len ich. Aj mnohých ďalších českých a slovenských predavačov traderského sna. Ja nemusím ísť na ich školenia na to, aby som si z nich robil srandu. Trading ma nezaujíma a na také školenie z tohoto dôvodu nepôjdem. Na to aby som si z podobných ľudí, vrátane ostatných internetových šarlatánov robil srandu mi stačia bohorovné vyhlásenia typu: dlhé roky úspešne tradujem, mám fond, mám 1000% p.a., a podobné kecy. Keď niekto začne s kecami, tak si proste úctu uvažujúcich ľudí nezíska.
A finančníci často vystupovali práve týmto štýlom, ktorým si finančne gramotného človeka nezískajú (stačí si spomenúť na inzeráty: v 16 letech milionářkou...).

Školenia som chcel robiť z týchto dôvodov:

1. organizujem neformálne konferencie pár krát do roka. Organizačne je to teda podobné (využijem nejaký skill), ale školenie by mala byť komerčná akcia.
2. na trhu je široká škála trading školení, ale nie sú školenia typu: fundamentálna analýza, finančná analýza podnikov, makro, školenia pre začiatočníkov o akciách, ETF a spol. Čiže to čomu sa venujem ja a na čo poznám naozaj dobrých a serióznych odborníkov - potenciálnych školiteľov.

Základný rozdiel v tom čo robia internetoví šarlatáni a v tom čo som chcel robiť ja, je v tom, že sa nevyhlásim sa samozvaného guru, ale pozvem na školenie naozajstného odborníka, ktorého osobne poznám.
To je ale dosť nevýhodné, pretože honorár musíš vždy zaplatiť - aj keď ti príde málo ľudí. Ak si to odškolíš sám, tak je to o inom. Iba zarobíš namiesto 400 EUR povedzme len 150. Ak chce ale školiteľ honorár 500 EUR-1500 EUR, tak ty mu tie peniaze musíš dať aj keď ti tam príde len 5 platiacich ľudí. A v takom prípade si výrazne v strate.

Jedno školenie som usporiadal v oblasti poistenia. Predával som v eshope takú knihu o poistení (Život jako riziko). Dosť sa predávala, tak som oslovil autora či by nemal záujem o školenie v BA. Oslovil som ľudí čo si knihu kúpili a zorganizoval školenie. V školení išlo o to, že poradcovia sú školení skôr na predajné techniky ako na to, aké sú v poistkách záludnosti, čo tam treba analyzovať a podobne. Čiže úplne odborné školenie o poistení a nie predajné techniky, ako to býva v poradenských firmách. Všetko dopadlo dobre, odborná úroveň bola dobrá, účastníci spokojní). Ale nakoniec prišlo len tuším 6 platiacich účastníkov (polovica to na poslednú chvíľu zrušila) a ja som bol v malej strate. A tiež som pri tom zistil, že ma to až tak moc nebaví organizovať. Tak som sa na to už dávno vykašlal.
Pepe2000
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 11 01, 2012 6:35 am

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Pepe2000 »

Tak vidis. Biznis ako hocijaky iny - a ani robit seminare nie je iba med lizat ako si viaceri myslia. T.j. skusil si a nevyslo. Nevadi ide sa dalej.
Vidim v tvojom webe dost potencial - na tvojom mieste by som to s tymi kurzami vyskusal. Len si najdi fakt ludi co realne obchoduju a su aspon
trochu uspesni.

Teraz neobhajujem konkretne financnikov, ale byt na ich mieste robim to iste. Velakrat citam od ludi, ze ked zarabaju na burze
tak naco potrebuju zarabat na kurzoch. T.j. ked som uspesny obchodnik a popri tom mam rozbehnuty super biznis, tak ho musim zrusit?
Neviem ako ty, ja osobne by som to nerobil.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa filip glasa »

robit seminare nie je iba med lizat ako si viaceri myslia.
ak si tam voláš externých školiteľov, tak je to ťažké. Ak si to odškolíš sám, tak nikdy veľa neriskuješ a je to oveľa výnosnejšie. A to práve robia tí trading šarlatáni na internete.
Len si najdi fakt ludi co realne obchoduju a su aspon trochu uspesni.
nie nebudem si nikoho takého hľadať a nemám záujem o traderov a ani o školenia o tradingu. Napísal som to jasne, že som chcel robiť finančnú analýzu podnikov, FA, Makro a podobne. A tiež som napísal, že som mal na to naozaj fundovaných ľudí, teda profesionálov, ktorí toto robia ako svoj chlebíček.

A tiež som napísal, prečo to robiť nebudem a ani sa mi to nechce. Ale díky za rady.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pepe2000 napísal:Radsej mam ked sa k tomu niekto postavi ako chlap.
Velakrat citam od ludi, ze ked zarabaju na burze tak naco potrebuju zarabat na kurzoch. T.j. ked som uspesny obchodnik a popri tom mam rozbehnuty super biznis, tak ho musim zrusit?
Problém finančníkov je, že oni nerozbehli biznis ako úspešní obchodníci.
Ani náhodou...
Projekt finačník.cz vznikol s cieľom zarobiť prachy na vzdelávacom biznise, keď jeho autori prešli kurzom u Toma Repíka z komodity.cz niekedy v roku 2003.
Školenia a webová stránka Komodity.cz boli vtedy jediné v CZ-SK jazyku a nemali nijakú konkurenciu od úplných plienok internetu - od 1997.
Ja som začínal v 1999-2000 a veľmi dobre sa pametám aká bola situácia do roku 2003. Bolo to bezkonkurenčné vákuum, ktoré chlapci využili a nastúpili do vzdelávacieho biznisu a predaja kníh.

Nepochybujem, že teraz je úroveň ich vzdelávania dobrá. Veď to robia 8-9 rokov.
Nepochybujem, že ovládajú a dobrou formou odovzdávajú kompletnú teóriu okolo tradingu. A začo ich môžem najviac pochváliť, to je preklad a vydávanie traderskej literatúry, ktorá tak veľmi chýbala na našom trhu.

Čiže, keď hodnotím vzdelávací biznis, nepochybujem o kvalite. Rozvinuli ho dobre.

To o čom pochybujem a z čoho vznikla kritika, debaty, či priamo posmech boli ich
profesionálne obchodnícke úspechy, ktorými sa prezentujú úplne od začiatku.

Napríklad Turek z Czechwealthu roky žil v zámori, má diplom zo štúdia technickej analýzy a dlho sa pohyboval vo fachu. Jeho vzdelávanie malo od začiatku nejaký základ.

Ale finančníci tento základ nikdy nemali. Tak si ho vymysleli a prikrášlili.
To bola prvá vec, kde sa k veci nepostavili ako chlapi. Od začiatku zavádzali. Kvôli prachom.
Druhá vec, čo ma u nich vždy iritovalo, že kvôli prachom trading prezentujú ako ľahký zárobok.
,,16 ročné dievča zarobilo milióny,, ...,,zarobte si popri zamestnaní,, ... ,,zbohatnite prácou,ktorá vás baví,,... a pod.
Nevravím, že to iní nerobia...ale oni mi vždy pripadali, akoby boli schopní ísť cez mŕtvoly. Vrcholom bolo, keď som sa dopočul, že v diskusiách zaviedli cenzúru, vymazávanie kritiky, negatívnych názorov a pod.

Keď sa už prezentujem ako profesionál a predávam služby verejnosti, existuje jednoduchý spôsob ako si môžem urobiť super reklamu vo vzdelávacom biznise.
Jediná cesta ako sa viem ku pochybnostiam a kritike postaviť ako chlap je ukázať reálny úspech - výpisy od brokera. To pokiaľ viem, nikdy neurobili.
A veľmi pochybujem o nejakom trejderskom úspechu špeciálne pred rokom 2008, kedy vydali knihu ,,Ako sa stať intradenním obchodníkem,,...ktorá vyšla z veľkým humbukom ako kniha od veľkých profesionálov.

Tento rok vyjde nenápadná kniha o tradingu na Slovensku a v Čechách. Autorka tvrdo zháňala akýchkoľvek profesionálov, ktorí by sa nechali vyspovedať, aby ako-tak zmapovala reálnu situáciu u nás. Poskytla unikátnu šancu Finačníkom i Czechwealthu, aby si urobili reklamu - vyrozprávali svoj príbeh, kariéru. A samozrejme, podložili to aj nejakými dôveryhodnými dôkazmi, že na burze niečo dokázali.
Výsledok bol taký, že odmietli.
Paradoxom je, že všetci, ktorí sa živia predajom návodov na úspech to odmietli.

Čo sa týka Filipa, ten trading nikdy nepropagoval. Naopak. Vždy ho podroboval tvrdej kritike a pozná realitu, že ide o tvrdý chlebíček v ktorom väčšina vyhorí.
Neverím, že by bol schopný robiť školenia o niečom inom ako o realite. Je volovina ho z niečoho takého obviňovať.
To čo potrebujú ľudia je skutočná finančná gramotnosť. Na našich stretnutiach Filip vždy organizoval bezplatné prednášky a semináre. Len tak. Na obohatenie ducha. Na spestrenie programu. Na spoznanie reality. A jeho stránka slúži na to isté. Je to charita, na ktorú dáva z vlastného vrecka. Za to si ho veľmi vážim. A prajem mu, aby raz mal z toho konečne aj nejaký biznis.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Pepe2000
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 11 01, 2012 6:35 am

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Pepe2000 »

Filip: ok tak nie o tradingu, ale o fin.gramotnosti, investovani, whatever. To je jedno. Skor som sa bavil o vyuziti tvojho portalu. Na co, to je uz tvoja vec.

O financnikoch sa nejdem bavit dalej. Mame na nich rozdielne nazory, ale nie je to podstatne pri tejto debate.
Co som chcel naznacit aj Filipovi je toto: Moze aj nadalej pomahat ludom vo financnej gramotnosti, ale ked to bude aj nadalej robit ako charita, tak uroven nebude nikdy stupat. Preco? Lebo Filip ked pride do obchodu a bude chciet kupit rozky, tak mu ich nedaruju. Takze musi na rozky zarabat inde a v jeho mysli bude priorita pre organizovanie kvalitnych seminarov na poslednom mieste. Vobec sa mu necudujem. Tiez by som si nedal namahu, len aby ma ludia mali radi.
Radsej by som bol ohovoreny na celom internete ako financnici a smial sa na Lanzarote a este by som aj pomahal novacikom pri zarabani ich prachov. V investovani nie je miesto na charitu. Investuju ludia, ktori maju co investovat. Ked nevedia zainvestovat do vzdelania tak ani nemusia zacinat.

Toto je nasa SR/CZ specialitka - robit nieco zadarmo pre ludi s dobrym umyslom a nakoniec to dopadne ako zo znameho porekadla s kravou a osratym plotom. Nie diky sam som to vyskusal a uz nikdy viac.
Iba moj pohlad na vec.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Tento rok vyjde nenápadná kniha o tradingu na Slovensku a v Čechách. Autorka tvrdo zháňala akýchkoľvek profesionálov, ktorí by sa nechali vyspovedať, aby ako-tak zmapovala reálnu situáciu u nás. Poskytla unikátnu šancu Finačníkom i Czechwealthu, aby si urobili reklamu - vyrozprávali svoj príbeh, kariéru. A samozrejme, podložili to aj nejakými dôveryhodnými dôkazmi, že na burze niečo dokázali.
Výsledok bol taký, že odmietli.
Paradoxom je, že všetci, ktorí sa živia predajom návodov na úspech to odmietli.

Daj vediet, ked vyjde. Urcite si ju kupim.Dufam, ze su tam aj nejaky intraday profici(okrem teba :wink: ). Hadam sa konecne dozviem, ake zhruba realne zhodnotenia dosahuju.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dám vedieť. Predbežne neviem kedy to bude, ani ako to nakoniec dopadlo s finálnymi príbehmi. Lebo niektorí vraj odstúpili, keď trebalo lepšie preukázať výsledky. Totiž keď o príbehy prejavili záujem niektoré média, stanovili si podmienku, že veci musia byť hlbšie preverené. Aby neutrpeli fiasko ako napr. s ,,Aničkou - dobyvateľkou Wall Street,,.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
canslimer
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Ut 30 08, 2011 9:31 am

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa canslimer »

Neda mi nereagovat na tu zapocatu temu, resp.odklonenie od temy.
Ako Jugg spominal coskoro vychadza kniha o obchodnikoch. Podla mojho nazoru to bude cosi ako mala revolucia, vzhladom na absenciu v podstate vsetkych znamych obchodnickych guru a elit.tradingoveho ceskoslovenskeho neba. Pani autorka knihy sluzila ako auditorka. Pokial niekto povedal ano toto a toto dokazem chcela vidiet vypisy a minimalne trojrocny steatment (aspon u mna to tak bolo ak o tom smiem na fore pisat takto verejne). Velmi ma zaujima reakcia ludi okolo tradingu ked toto vyjde von. Som obrovsky aj ked nepriamy kritik edukativnych webov, priamo v publikacii a popravde mam trosicku obavy ako sa toto vsetko spracuje ludmi na ktorych moja (nepriama) kritika smeruje. Podla slov autorky som top % performer zo vsetkych traderov ktorych v knihe ma a som aj najtvrdsi kritik tradingoveho eduk.biznisu, ale zdaleka (podla mojho nazoru) sa moje vysledky nedaju porovnavat s xxxxxx% zhodnotenim traderov-edukatorov, ktore prezentuju na svojich weboch. Ked si toto precita novacik ktory ide do tradingu a je plny ocakavani a doslova vyhypovany do spiku kosti, ze ja neznamy clovek robim a som schopny generovat tolku a tolku % navratnost a znemoznujem trading edukatorov takym tvrdym sposobom, ktorym on tak bezpredmetne zerie kazdu info, ktoru povedia,urcite to vytvori nejaky druh reakcie. Ci uz u skolitelov, alebo u zaujemcov o skolenia a novacikov v tradingu. Velmi ocenujem ze si pani autorka dala tu namahu a vydava tuto knizku, ktora pevne verim uzavrie kapitolu toho ci ti co ucia obchodovat, obchoduju, alebo sa jedna o "predaj sna". Presne to vystihol Juggi v prispevku vyssie a je to minimalne na zamyslenie. Vo svojej podstate edukativny tradingovy biznis nie je nic ine ako nemoralne okradanie, dokonca by som to nazval modernym zbojnicenim hlavne ked su si predajcovia vedomi ze vsetko co hovoria je loz. Tu plati porekadlo radcsej budem nenavideny za to kto som ako milovany za to kto nie som len je obratene na hlavu koli kohutiku ktorym tecu €€€....emocie predavaju .....
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3766
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Ladis »

Půldenní seminář od nějakého prodavače seminářů stojí 2.500 korun a dvoudenní seminář stojí 4.900 korun a nelze to už zadarmo opakovat. Zatimco moje kniha stojí jen 300 korun a může se opakovat číst v létě i v zimě každý rok, 50 let a stále už jen zadarmo.
To co dá dvoudenní seminář, to se vejde asi na 50 stran A4 a stojí to 4.900 korun. Moje kniha má ale 280 stran za 300 korun.
V mé knize neni bezcenný blábol o Buffettovi, Templetonovi, Lynchovi jako v jiných knihách a v internetu. V mé knize jsou přesná čísla z fundamentální analýzy, která znamenala koupit nebo prodat akcie pro tyto pány.
Fundamentální analýza má 26 stran A4.
Technická analýza má 22 stran A4.
Lexikon má 22 stran A4.
Moudrosti o burze a penězích 14 stran.
Buffettova strategie 13 stran. Grahamova strategie 6 stran.
Strategie pánů Lynch, Templeton, Fisher, Kostolany atd. 12 stran.
Krachy a krize 24 stran. Ekonomie pro investory 8 stran.
Česká privatizace a české akcie 10 stran.
Deriváty 7 stran. Komodity 8 stran. Pojištění 9 stran.
Já jsem viděl za léta snad 300 knih pro investování do akcií německy, anglicky, španělsky a česky. To co v nich bylo potřebné a zajímavé, to je v mé knize taky. To co je v knihách hloupé nebo zbytečné, to v moji knize neni. V mé knize neni zbytečný blábol, ale jen potřebných tisíc informací. Nevznikne tedy nikde nuda a žádné věty neni možno přeskakovat.
Mým cílem bylo napsat lepší knihu než všechny ostatní.
Mým cílem bylo napsat nejlepší knihu světa pro investování na burze.

Za několik dní bude první vydání mojí knihy vyprodáno a tiskárna dostane za úkol sejmout z mojí webstránky na 30 vylepšených PDF souborů pro druhé vydání mojí knihy.
Ještě je čas několik dní zde :arrow: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =13&t=1970" onclick="window.open(this.href);return false; :idea: nahlásit stížnosti, pavopisné nebo jiné chyby v knize, kritiku a návrhy.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Pepe2000
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 11 01, 2012 6:35 am

Re: Seminár: Akcie pre začiatočníkov

Príspevok od používateľa Pepe2000 »

canslimer: hmmm zaujimave. Som velmi zvedavy na knihu a aj na perform. traderov/investorov. Bude to take slovenske market wizards? Teda struktura? Kedy to vychadza? Ktore nakladatelstvo?
Napísať odpoveď

Návrat na "Školenia. semináre. stretnutia"