Analytici, XTB a konferencie

Školenia, eventy, konferencie, stretávky, networking ohľadom investovania a financií
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa Airmike »

davoo napísal:A ja, že som jediný kto Kamila nemá rád. Poraď Kamilovi, aby si našiel seriózneho zamestnávateľa. Potom začnem jeho analýzy čítať. ...Not!
Ale aspoň sa nebude musieť hanbiť za XTB...
celkom by ma zaujimal nazor a nielen davoov ale aj ostatnych . co si predstavujete pod pojmom seriozny zamestnavatel
vidite nejake rozdiely medzi analytikom xtb alebo saxobank, popripade cojaviem unikredit bank. zaoberajucim sa tymi istymi vecami.

co je prestizny job a co je job podradny ? existuje na slovensku nieco ako "seriozny zamestnavatel" ako davo povedal
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Konferencia kapitálový trh 2012

Príspevok od používateľa davoo »

Mika, ja som nepovedal podradná práca. Toto si vyprosím! Vážim si každého poctivého človeka a nech aj pracuje pri pokladni. Narozdiel od majority Slovákov, čo dostanú 1k na výplatnej páske, majú pod sebou dvoch ľudí a hrajú sa na polobohov. Veľmi zle si ma odhadol.
Seriózny zamestnávateľ by sa mal korektne správať k zamestnancom, zákazníkom a štátu. Tak by som ho stručne definoval. Na Slovenskú sú. Je ich ako šafranu, ale sú. Neviem teraz či je horší náš typický živnostník alebo nadnárodná spoločnosť. To by bolo na dlhšiu úvahu.
Áno, XTB to pravdepodobne spĺňa. Nemal som s nimi negatívnu skúsenosť, ani nemám prečo. Zase použijem eufemizmus, aby som tu nikoho neurazil. Nepatria zrovna do top 10 brokerov. Mám voči nim trocha vrodenú averziu. Idem sa za to hanbiť do kúta.
Analytici ma nezaujímajú, tak isto ako československí brokeri. Takže nie som moc kompetentný tu hodnotiť rozdiely.

edit: Ešte som chcel dodať, že súhlasím s Filipom. Laická verejnosť aj tak nerozumie veciam, čo sa týka investovania, takže to je jedno. Maximálne si to myslia. Druhá vec je, že tie články sú, ehm, nie moc kvalitné. To sa vlastne riešilo nedávno v Jugglerovom fóre. Mika to pekne vystihol touto vetou: "ako jeden profesor zurnalistiky povedal, ze ked sa niekto chce stat zurnalistom, tak musi v prvom rade vediet o com chce pisat, potom sa tomu intenzivne venovat, a potom sa moze prihlasit na zurnalistiku a tam ho naucia ako pisat"
Úroveň novinárov na Slovensku je kapitola sama o sebe, haha.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Konferencia kapitálový trh 2012

Príspevok od používateľa Airmike »

davoo
ja som ta nemal v umysle odhadovat, ja som len chcel pocut nazor. ci poznate nejake skutocne extra dobry job z financneho oboru. vobec nemam na mysli beznych ludi, len chcem vediet ci je nieco co vobec u nas na slovensku existuje nejaka vysoko specializovana praca v oblasti financii.

dovod preco sa to pytam je ten ze chcem mat predstavu o tom ako to vnimaju ludia, a chcem to konfrontovat (iba v mojej hlave samozrejme) z nazorom ktory mam ja. som fanusik prieskumov, statistik a analyzy formovania nazorov v urcitych spolocenstvach. je to taky moj osobny priskum trhu (urcitej spolocnosti) . proste ma zaujimaju nazory inych. nic zle v tom nehladaj nejde o ziadnu konfrontaciu.

Btw: co sa tyka podradnej prace, to som povedal ja a uprimne ja rozdiel vidim. pre mna je job pani upratovacky co v nasom kancli triedila odpad kazdy den ovela serioznejsi, ako job typka z vedlajsieho kanclu ,ktory je nahodeny v obleku a je z akoze renomovanej firmy co predava junk dlhopisy . rozdiel je jednoduchy, pani upratovacka totiz vzdy vedela do ktoreho kosa ake smeti patria, ten pan v obleku to anilen netusil.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Konferencia kapitálový trh 2012

Príspevok od používateľa filip glasa »

Nemam nic proti Kamilovi Borosovi. On vtedy ked tam nastupoval, zrejme ako absolvent, tak ani netusil co je to XTB a ako robi biznis. XTB je viac menej presne rovnaka firma ako Plus500.
Jediny rozdiel je, ze XTB ma na licenciu a Plus500 nie. XTB robi divadielko, velku medialnu masaz, zeru im to vsetky noviny, vsetci ich cituju. Trend dokonca spustil novu rubriku "trading poradna", ktora je takym marketingovym okienkom XTB.

Ale ze nevedia ktora bije, to dokazuje jedna vec. Ked sa niekde spomina Plus500, tak rychlo vytiahnu informaciu, ze NBS upozornuje ze podnikaju bez licencie. To je samozrejme pravda.
Lenze potom je nejaka tema kde sa ludia pytaju nieco ohladom cennych papierov, akcii atd. a napisu ze obratte sa na licencovanych obchodnikov s cennymi papiermi. Alebo sa opytaju analytika Kamila Borosa, nech da vyjadrenie.
To ze XTB a kopec dalsich brokerov a sprostredkovatelov funguje rovnako ako Plus500, ze maju presne rovnaky biznis model aj marketing a predavaju tie iste produkty, tak to im vobec nedochadza.
Licencia je ako peciatka od krala Salamuna - potvrdzuje vsetko.

Ze trebars ten biznis forexovych a CFDckovych sprostredkovetelov a brokerov nema nic moc spolocne s burzou, akciami a cennymi papiermi, to vobec netusia. ze tam ludia prichadzaju peniaze ako v kasine alebo pri stavkovani, tak to niez nevedia. Nevidia rozdiel medzi burzou a tymito firmickami.

Zoberiem ako priklad take nudne, nemastne neslane FIO. Normalny broker, ziadne silne marketingove masaze, relativne normalne poplatky. Ked k nim prides otvoria ti ucet. Ked neprides, tak ta nijako nelamu. Nevyplacaju sprostredkovatelom neskutocne provizie, nemaju affiliate programy atd.
Sice to nie je najlepsi broker na svete, ale je to serioznejsia firma ako XTB.
Ak by som mal ponuku ist robit do takejto firmy vratnika, tak si vyberiem skor FIO ako XTB.
canslimer
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Ut 30 08, 2011 9:31 am

Re: Konferencia kapitálový trh 2012

Príspevok od používateľa canslimer »

filip glasa napísal:Nemam nic proti Kamilovi Borosovi. On vtedy ked tam nastupoval, zrejme ako absolvent, tak ani netusil co je to XTB a ako robi biznis. XTB je viac menej presne rovnaka firma ako Plus500.
Jediny rozdiel je, ze XTB ma na licenciu a Plus500 nie. XTB robi divadielko, velku medialnu masaz, zeru im to vsetky noviny, vsetci ich cituju. Trend dokonca spustil novu rubriku "trading poradna", ktora je takym marketingovym okienkom XTB.

Ale ze nevedia ktora bije, to dokazuje jedna vec. Ked sa niekde spomina Plus500, tak rychlo vytiahnu informaciu, ze NBS upozornuje ze podnikaju bez licencie. To je samozrejme pravda.
Lenze potom je nejaka tema kde sa ludia pytaju nieco ohladom cennych papierov, akcii atd. a napisu ze obratte sa na licencovanych obchodnikov s cennymi papiermi. Alebo sa opytaju analytika Kamila Borosa, nech da vyjadrenie.
To ze XTB a kopec dalsich brokerov a sprostredkovatelov funguje rovnako ako Plus500, ze maju presne rovnaky biznis model aj marketing a predavaju tie iste produkty, tak to im vobec nedochadza.
Licencia je ako peciatka od krala Salamuna - potvrdzuje vsetko.

Ze trebars ten biznis forexovych a CFDckovych sprostredkovetelov a brokerov nema nic moc spolocne s burzou, akciami a cennymi papiermi, to vobec netusia. ze tam ludia prichadzaju peniaze ako v kasine alebo pri stavkovani, tak to niez nevedia. Nevidia rozdiel medzi burzou a tymito firmickami.

Zoberiem ako priklad take nudne, nemastne neslane FIO. Normalny broker, ziadne silne marketingove masaze, relativne normalne poplatky. Ked k nim prides otvoria ti ucet. Ked neprides, tak ta nijako nelamu. Nevyplacaju sprostredkovatelom neskutocne provizie, nemaju affiliate programy atd.
Sice to nie je najlepsi broker na svete, ale je to serioznejsia firma ako XTB.
Ak by som mal ponuku ist robit do takejto firmy vratnika, tak si vyberiem skor FIO ako XTB.
Filip toto je velmi kvalitny post. Prst hore
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Konferencia kapitálový trh 2012

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

hlavne to treba brat tak, ze Kamil nepise len vtedy ked chce, resp. ma o com, ale pise preto, ze musi. Je to jednoducho jeho praca. Zamestnavatel chce, aby bolo kazdy druhy den nieco v novinach, tak jednoducho musi napisat kazdy druhy den nieco, co pre cielovu skupinu vyzera inteligentne. Co je XTB za firmu, to je druha vec. Ja byt na jeho mieste tak som rad, ze iba pisem komentare a robim analytika a nemusim rozpravat ake su tie CFD super .. na to mam sales :)
canslimer
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Ut 30 08, 2011 9:31 am

Re: Konferencia kapitálový trh 2012

Príspevok od používateľa canslimer »

to davoo:
davoo napísal:Seriózny zamestnávateľ by sa mal korektne správať k zamestnancom, zákazníkom a štátu. Tak by som ho stručne definoval. Na Slovenskú sú. Je ich ako šafranu, ale sú. Neviem teraz či je horší náš typický živnostník alebo nadnárodná spoločnosť. To by bolo na dlhšiu úvahu.
Áno, XTB to pravdepodobne spĺňa. Nemal som s nimi negatívnu skúsenosť, ani nemám prečo.
Neviem ci ste niekedy zamestnaval ludi, vytvaral pracovne miesta a mal niekedy nejakych zakaznikov. V principe vsetky tie moralne zasady, ktore ste popisal, zabalene do klbka su velmi narocne uskutocnitelne, zvlast v nasom state(nemam skusenost s fungovanim v zahranici a neviem ako narocne je "zivnostenie" inde). Teda pokial je cielom vasho podnikania vytvaranie zisku (co by malo byt).
Podnikanie vo financiach je obzvlast specificke, pretoze cely nas system fungovania je od financii zavisly. S xtb nemam ziadnu skusenost ani ja rovnako ako pisete vy, preto ma prekvapuje, ze xtb povazujete za toho seriozneho "zamestnavatela".
Minimalne nevidim ziadnu ferovost voci zakaznikom. Pokial uverejnia do media, ktore cita 20 - 30 000 ludi denne (ak nie viac) spravu, ze zaciatocnici by mali skusit najma obchodovanie s minutovymi opciami... Minimalne na zamyslenie...
Neviem ako funguju a aka je ich struktura vo vnutri firmy, nedokazem sa vyjadrit a nechcem kritizovat nieco o com nemam zdania, ale aby som neodbacal - ide hlavne o moralku byt ako seriozny zamestnavatel ferovy k zamestnancom zakaznikom a statu.
Xtb, teda lepsie povedane provider, alebo kvazi broker .... :!: TU NEMOZE BYT ANI LEN ZMIENKA O FEROVOSTI :!:
Kazda ovca, ktora co i len zabrdne do tohto osieho hniezda je vykosena, roztrhana a zozrana spolocnostami tohto radu. Mohli by ste argumentovat, ze je to chyba zakaznika a ich robota je len vyplnat obchodne prikazy.
OOO samozrejme mali by ste pravdu a ja by som neargumentoval ani pol slova, ale ked je niekto lump a verejnost ho povazuje za experta a pyta si jeho nazory na to aby investovala svoje uspory, kdezto expert vie ze ziadny expert nieje a len slinta po dalsom suste... Aka je tu moralnost? je toto vzorny "zamestnavatel". Neurobil nic ine len vam zobral vase peniaze.. a co je na tom najlepsie - LEGALNE.... Je predsa licensovany odbornik, ktory vas ako novacika rad zasveti do tajov rychleho honobenia majetku minutovymi opciami.... Teda presnejsie on vas neokradol vy ste mu tie peniaze dobrovolne odovzdali, len vas mozog to pocas rychlych strat vnima akosi "inac".
Ale aby som nekritizoval len XTB (presnejsie model fungovania) popravde cele financnictvo a kazdy jeden jeho ucastnik je urcitou formou skazeny. Kazdy kto sa snazi toho druheho obrat o prachy na burze je presne taky isty zralok ako poistovak ktory bere prachy, ale odmieta vyplacat ked nastane udalost. Ako spravcovska spolocnost, ktora vas oreze na poplatkoch za kazdy vas nadych pocas spravy vasich penazi. A rovnako ako brokers, ktori sa pod maskou serioznosti a financ. majstrovstva skeria jeden na druheho a tesia sa na vase peniaze.
Ziadny rozdiel

too konferencia kapitavy trh:

Myslim ze aj ta spada do financnictva a aj v tomto pripade sa jedna v prvom rade o biznis. Uplne sa vo mne kopi vsetka zlost ked vidim akukolvek ponuku naucenia niecoho, vysvetlenia, ozrejmenia, alebo predpovede/analyzy ked sa spaja s financiami, investovanim a trhmi. V dnesnej dobe internenu je tak zbytocne vyhodit co i len jeden jediny cent za prednasky a skolenia tohto typu, ze stale viac a viac zasnem kolko novych skolitelov kazdym dnom vlasne mame a kolko ich zajtra pribudne.... Kvalita a prednasany material nemusi byt bezpredmetne zly, alebo neuzitocny ( bohuzial v 90% pripadoch tomu tak je), ale myslim, ze nic nove sa clovek nedozvie. A hlavne nic co by nenasiel v nejakej pozmenenej pripadne inojazycnej forme volne na internete... Pre mna osobne je takmer 100 € obrovsky peniaz za akciu takehoto druhu, ale na druhej strane oproti saskarni tipu moneyexpo a tradingexpo a fuckingexpo a neviemcoesteexpo mi pride ako obrovska kvalita za cenu, ktoru platite...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Konferencia kapitálový trh 2012

Príspevok od používateľa Airmike »

canslimer napísal:ale na druhej strane oproti saskarni tipu moneyexpo a tradingexpo a fuckingexpo a neviemcoesteexpo
tato prirovnanie je docela trefne :)
Kontrast
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2012 10:16 pm

Re: Konferencia kapitálový trh 2012

Príspevok od používateľa Kontrast »

pod to co napisal canslimer sa kludne podpisem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Konferencia kapitálový trh 2012

Príspevok od používateľa JUGGLER »

...tiež sa podpisujem.

a k licencovaným o.c.p. ako XTB dodávam, že tu neide ani o burzu, ani o obchodovanie s cennými papiermi. Podmienky NBS k licencii sú nastavené extra prísne, aby verejnosť neprichádzala o peniaze ...ale realita je taká, že kopa ľudí tam v podstate utráca peniaze ako v kasíne.
Veď CFD je v podstate len stávkovanie, čisté kasíno. Pred rokmi tu bol Bartolomei Finance - tiež sprostredkovateľ CFD...a už ho niet. V čom je rozdiel medzi BF a XTB a inými?
Úplne žasnem ako XTB dokázalo podchytiť biznis na Slovensku... Veď existujú stovky CFD brokerov a spredbettingových bookmakerov z lepšími podmienkami. To je sila marketingu a súťaží o Porsche a milión €...a zrejme to, že umožňujú obchodovať mikroloty, takže si môže bárskto zahrať aj so 100 € vo vrecku...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa Airmike »

Teraz to tak vypada , ako keby som mal akurat ja problem s analytikmi. Priznavam sa dobrovolne nemam s nimi najmensi problem. Dokonca chapem mladych chalanov po skole, co chcu ist do biznisu a nemaju ziadne skusenosti, tak vezmu hociaku robotu, kedze u nas nieke s coho vyberat. Beru potom Hoci aj pre xtb alebo saxo alebo barsco. Jedina vec ktora mi neni velmi po chuti je to divadlo okolo toho. SpravY a kopec zarucenych odpovedi preco sa na trhu stalo to alebo ono, a ta dolezitost na ktoru sa ludia musia hrat. Ale inac to beriem tak nejak v pohode ze divadielko k tomu patri.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa filip glasa »

Je to jednoduchy isty druh marketingu. Aj banky to vlastne robia. Neplatis klasicku reklamu, ale analytika ktori je k dispozicii novinarom na otazky. Alebo ked mas velky budget, tak platis reklamu aj analytika :D
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa davoo »

to canslimer: Nevykajte mi. Nedávno som mal 22. Nikoho som nezamestnával. Mám veľmi zidealizované adolescentské predstavy o živote. Asi máte pravdu. Snažím sa byť zdržanlivý so svojimi názormi, pretože ja som väčšinou ten do ktorého sa všetci neskôr obujú a tým, že tu je pravdepodobne vyšší vekový priemer sa moje šance na "zdrbanie" rapídne zvýšili. A keďže táto stránka má pre mňa príliš veľkú informačnú hodnotu, toto riziko nepodstupujem.
Tak som pri XTB prižmúril všetko čo sa dalo. Bral som v úvahu fakt, že rozhľadený začiatočník by mal po mesiaci, aj to som prehnal, vedieť rozdiely medzi brokermi.
Inak súhlasím so všetkým čo tu ostatní spomenuli.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa jogo »

Musim sa trocha zastat CFD-brokerov pre dobro zacinajucich pozicnych traderov. Lebo z predoslych prispevkov by niekto mohol mat pocit, ze CFD je ako vyhodit peniaze z okna.
Zoberme, ze zaciatocnik moze otvorit ucet za ktory nakupi tak 100ks SPY=13 000$.
Polatok u nasich cs brokerov bude odhadujem 20$ nakup a 20$ predaj. Dokopy 40$.
Ak ma CFD-ko spread 1 bod na ES-ku, tak rovnako velka pozicia v nominalnej hodnote pri kupe 2 minikontraktov ES ma bude stat na poplatkoch 10$.
Je to 4-nasobne menej...a dovolujem si pripomenut, ze poplatky je to, co najviac ukrajuje traderom zisk.

Navyse:
-nemusim sa bat nocnych gapov
-neoberam o peniaze inych traderov, nakolko "nehram" proti nim na realnej burze, ale hram proti CFD-brokerovi, co je nieco ako stavkova kancelaria
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa filip glasa »

Minule tu niekde Sufo počítal náklady na futures zlata v porovnaní s CFD od XTBčka. XTB vychádzalo niekoľkonásobne drahšie. Pre maličké objemy sú CFD lepšie, ale zase má zmysel otvárať pozície s 200 eurami?
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa kolega »

jogo napísal: Navyse:
...
-neoberam o peniaze inych traderov, nakolko "nehram" proti nim na realnej burze, ale hram proti CFD-brokerovi, co je nieco ako stavkova kancelaria
mne tento bod pride ako velke negativum... broker je ako hovoris ako kancelaria ktora neotvori/nezatvori pozicie ktore by boli pre nu nevyhodne, oberat brokra o prachy bude tazsie ako oberat inych ludi
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa jogo »

filip glasa napísal:Minule tu niekde Sufo počítal náklady na futures zlata v porovnaní s CFD od XTBčka. XTB vychádzalo niekoľkonásobne drahšie. Pre maličké objemy sú CFD lepšie, ale zase má zmysel otvárať pozície s 200 eurami?
Nuz neviem, kontrakt zlata ma na Nymexe nominalnu hodnotu 156533 $. Trufnes si zo svojim uctom na tak velku poziciu? Jedine intraday na minutovych grafoch. A pri prudkych pohyboch na zlate by sklz v plneni na SL mohol byt strasidelny.
Pozicne by si musel davat na jeden SL aspon 2000$.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa jogo »

kolega napísal:mne tento bod pride ako velke negativum... broker je ako hovoris ako kancelaria ktora neotvori/nezatvori pozicie ktore by boli pre nu nevyhodne, oberat brokra o prachy bude tazsie ako oberat inych ludi
Grafy su skoro identicke s grafmi na realnej burze. Ak ides na to pozicne s velkymi SL, pips-dva rozdiel ti az tak nevadi.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa filip glasa »

jogo - sak zlato mozes zochodovat ako ETFkoak ide o maly objem. Paku si nastavi marginom ako potrebujes. U CFD nezabudaj, ze ti stoku broker zavre tak jak mu vyhovuje. SI ju tam das a samozrjeme ze ta na nej vyhodi. Sak si cenu kotuju sami. Na grafe v deme to nepoznas.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa jogo »

filip glasa napísal:jogo - sak zlato mozes zochodovat ako ETFkoak ide o maly objem. Paku si nastavi marginom ako potrebujes. U CFD nezabudaj, ze ti stoku broker zavre tak jak mu vyhovuje. SI ju tam das a samozrjeme ze ta na nej vyhodi. Sak si cenu kotuju sami. Na grafe v deme to nepoznas.
Ak to zobchodujes ako ETF-ko, bude to podobny pripad ako som uviedol SPY - nebavime sa tu o InteractiveBrokers ale o cs alebo europskych brokeroch.
SL ti nevyhodi ako chce. Pokial broker cenu posunie a vyhodi moj SL o pips, mozno na druhej strane da niekomu PT o pips, ktory by normalne nevybral.(ja som long a niekto je short)
Mozno vymetaju takto SL velkym klientom, ktory obchoduju radovo loty alebo desiatky lotov.

P.S: Ale suhlasim, komodity, hlavne tie, co nie su velmi popularne radsej ani cez CFD-ka neskusat, lebo spready su tam velke.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa filip glasa »

Jogo na ETFku máš poplatok cca 7-8 USD za pokyn. V stovkách eur to už máš úplne v pohode.

CFD broker ťa vyhodí na stopke schválne, lebo vie, že tam tú stopku máš nastavenú. Kľudne môže kótovať cenu ako chce. Podpísal si to v obchodných podmienkach. CFD nemá žiadnych veľkých klientov. Všetko sú tam príštipkári s 500 Eurami. Len Sufo tam má 3000 EUR :D
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa Airmike »

filip

mozno cfd nieje uplne najidealnejsi instrument ale treba rozlisovat OTCckove a Burzove. tie otcckove si brokeri robia sami a ano moze sa stat ze ta na stopke vyhodi,ale v drvivej vacsine ta vyhadzovat nemusi. nieje pravda ze brokeri manipuluju ceny neustale a huntuju tvoje stopky neustale, to je paranoja. proste sa to moze stat ale nieje to pravidlom ze to robia vzdy.

tie burzove su uplne normalny burzovy produkt, btw: su podla mojho nazoru lepsie ako ETF. maju svoju ponuku a dopyt, vlastne orderbooky a tiez musis platit commission ako pri ETFkach. ETFka su len popularnejsie, ale neda sa povedat ze su lepsie.

jogo

to ze ti broker zmanipuluje cenu a vyhodi stopku, neznamena ze inemu tu cenu tiez posunie a vyplni mu target. to je skreslena predstava. takto to nefunguje
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa rogue_trader »

nemusia manipulovat stale. Staci ak zmanipuluju kazdy desiaty obchod a z dlhodobeho hladiska na tom riadne zarobia.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa jogo »

filip glasa napísal:Jogo na ETFku máš poplatok cca 7-8 USD za pokyn. V stovkách eur to už máš úplne v pohode.
Hovoris asi o FIO, Brokerjet ma poplatok 12 $ do velkosti obchodu tusim 4000$ a nad to je to 0.08% sumy obchodu plus asi 8$ pausal.
U Patrie je to podobne a este drahsie.
FIO asi ma tiez vyssi poplatok, ak kupujes dajme tomu za 15 000 $ to ETF-ko na zlato.

Dnes som nakupil cast pozici v CFD-kach a cast v ETF-kach a rozdiel na poplatkoch medzi CFD-kami a ETF-kami pri zhodnej velkosti pozicie bol 5-nasobny v neprospech ETF-iek.
Takze asi tak.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal: to ze ti broker zmanipuluje cenu a vyhodi stopku, neznamena ze inemu tu cenu tiez posunie a vyplni mu target. to je skreslena predstava. takto to nefunguje
Nestava sa to. Uz roky obchodujem CFD-ka a s kamaratom si navzajom hovorime po telefone vsetky pozicie a mame casto identicke pozicie. Nestalo sa ani raz, zeby on mal iny graf ako ja, alebo jemu vyrazili stopku a mne nie.
Velakrat som videl, ze mi obchod otocil jeden pips pred SL radove 100 pips a dal target radove 200 pips. Alebo dal Target o jeden pips, obchod sa uzavrel a potom prepadol pod SL.Toto su moje realne skusenosti.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa Airmike »

stava sa to a stava sa to bez rozdielu ci je to Fx alebo CFD. ide len o to ako ta broker vnima. keby si obchodoval z vysokou frekvenciou, a urobil by si povedzme z 10k zisk 50k a tvoj kamarat by robil takou istou frekvenciou ale urobil by stratu 5k. tak je velmi pravdepodobne ze nebudete mat rovnake podmienky. on by bol pod radarom a ty na black liste.
to samozrejme plati uz u trosku zabehnutych firiem. to ze sa to nestalo tebe , neznamena ze sa to nerobi.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa Airmike »

rogue_trader napísal:nemusia manipulovat stale. Staci ak zmanipuluju kazdy desiaty obchod a z dlhodobeho hladiska na tom riadne zarobia.


samozrejme ze zarobia , je to ich primarny ciel. nikde ale nieje napisane ze vsetci cfd brokeri pouzivaju rovnake nekale praktiky. strasne sa to zovseobecnuje. nechapem kto vymyslel taky nazor ze fx a cfd su brak, a neda sa to obchodovat, lebo vela brokerov manipuluje cenu. to jak keby som povedal ze si nekupim v zivote akcie pretoze enron bol podvod.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa filip glasa »

jogo a preco by som si mal otvarat ucet v Patrii ked je draha? Sak viem podla cennika ze je draha. FIo neni jedine co ma poplatky okolo 8 USD na US burzy. Sogo trade ma dokonca 3 USD za obchod a minimalny ucet len 500 EUR. Na co si mam otvarat ucet v Plus500 - co si minule spominal, alebo u XTB, ked si mozem otvorit Sogo.

Mika - nikde sme sa tu nebavili o inych brokeroch ako o XTB a jogo este spominal ako by si chcel otvorit ucet u Plus500. Su to vyhodni CFD brokeri? Ja nevidim najmensi dovod si tam otvorit ucet, ked mam velmi dobre Sogo a inych brokerov na ETFka a akcie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: -neoberam o peniaze inych traderov, nakolko "nehram" proti nim na realnej burze, ale hram proti CFD-brokerovi, co je nieco ako stavkova kancelaria
To je najväčšia ptákovina akú som kedy počul.

Nenájdeš jedno kasíno, či stávkovú kanceláriu na svete, čo nemá premakaný systém, aby nikto nemal šancu ich dlhodobo oberať o seriózne peniaze.
Samozrejme, keď hráš o šušky a otváráš pozície nadlho - nikoho nezaujímaš. Ale skús ich začať oberať o riadne sumy... Minimálne budú tvoje pozície presúvané do Londýna...

Áno, pre začiatočníkov, čo si chcú zagemblovať z malou sumou títo ,,second hand,, brokeri splňajú štandard. Umožňujú to. Háčik je len v tom, že väčšina týchto hráčov rýchlo vykrváca...pretože je to tak super dostupné, za tak málo peňazí a tak pekne zapákované.

A tak malé rybky nepožierajú iné rybky ako máš predstavu...ale všetci svorne fungujú ako planktón z ktorého žije veľryba...

Nepoznám jediného človeka, čo zarába u second hand CFD brokera. Zato za posledné roky sa mi priznalo zo 10 ľudí, že nechalo pár platov u XTB. Každý z nich bol totálny začiatočník.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa Airmike »

filip glasa napísal: Mika - nikde sme sa tu nebavili o inych brokeroch ako o XTB a jogo este spominal ako by si chcel otvorit ucet u Plus500. Su to vyhodni CFD brokeri? Ja nevidim najmensi dovod si tam otvorit ucet, ked mam velmi dobre Sogo a inych brokerov na ETFka a akcie.
v skoro vsetkych prispevkoch ktore su tu napisane je slovo cfd broker, nieje tam napisane xtb. a ked ste porovnavali cfd z etf tak som napisal to co som napisal.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa filip glasa »

hej ale Jogo porovnaval Patriu s nejakym CFD brokerom. Tak asi skôr s XTB a spol. a nie nejakým "zahraničným". Nemá význam zobrať najdrahšieho CS brokera ako Patria, Atlantik, Saxo a porovnávať to s nejakým výhodným UK CFDčkovým. Má význam to zase porovnať s lokálne pôsobiacim XTB.

Ak by sme pozerali celý svet a vyššie sumy na otvorenie účtu (nie len 500 EURovky) tak máme na výber od InteractiveBrokers cez Sogo až po rôznych nemeckých a rakúskych brokerov s poplatkami 2-4 eur za ETFko. Potom by tá kalkulácia čo Jogo počítal vôbec nesedela.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa jogo »

Ano, bavil som sa o brokeroch, s ktorymi sa da dohovorit po slovensky.
Dovod:
-Uz dvakrat som musel poziciu zatvarat po telefone, nakolko mi system nezobral heslo pri zadavani SL
-Uz dvakrat som "hladal" svoje peniaze, ktore som poslal brokerovi. Aj ked sme komunikovali po slovensky, nebolo to take jednoduche ich najst

Pozrel som si FIO-cennik. Filip ma pravdu, je nasobne-krat vyhodnejsi pre obchodovanie v USA ako porovnatelni brokeri hlavne pri vyssich sumach.
Zeby som otvoril dalsi brokersky ucet? :D Uvidime...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Nenájdeš jedno kasíno, či stávkovú kanceláriu na svete, čo nemá premakaný systém, aby nikto nemal šancu ich dlhodobo oberať o seriózne peniaze.
Samozrejme, keď hráš o šušky a otváráš pozície nadlho - nikoho nezaujímaš. Ale skús ich začať oberať o riadne sumy... Minimálne budú tvoje pozície presúvané do Londýna...

Áno, pre začiatočníkov, čo si chcú zagemblovať z malou sumou títo ,,second hand,, brokeri splňajú štandard. Umožňujú to. Háčik je len v tom, že väčšina týchto hráčov rýchlo vykrváca...pretože je to tak super dostupné, za tak málo peňazí a tak pekne zapákované.

A tak malé rybky nepožierajú iné rybky ako máš predstavu...ale všetci svorne fungujú ako planktón z ktorého žije veľryba...

Nepoznám jediného človeka, čo zarába u second hand CFD brokera. Zato za posledné roky sa mi priznalo zo 10 ľudí, že nechalo pár platov u XTB. Každý z nich bol totálny začiatočník.
Nebavim sa o scalpovani a malych SL. Proste zo SL 5 pipsov a PT 20 pipsov tam nemas sancu, ale neviem, ci vobec mas niekde s tym sancu, ked zoberiem, ze spread a sklz v plneni ti zvysi SL o 50%.
Vela ludi svoje zlyhanie v tradingu zvaluje na brokera. Uvedomme si, ze traderi za mladych cias Williamsa platili poplatky 30$ za obchod, obchodovalo sa na parkete, cize udesne sklzy v plneni a boli uspesni...
ViktorVero niekde pisal, ze serioznost brokera spoznas az ked otvaras pozicie velkosti 2-3 loty. K tomu mam este hodne daleko, aby som to mohol osobne potvrdit.
Tie ryby a rybicky...nemam ziaden moralny problem ist na realnu burzu, kupit tam kontrakt zlata za 1600$ a predat ho niekomu inemu trebars za 1700$.
Moj obchodny "rabat" bude 1700/1600 = 6.2%
Ziaden "kamenny" obchod s tak malym rabatom nefunguje...tak co si mam vycitat? Ale su ludia, ktori sa nad tym zamyslaju, tak tym moze pomoct myslienka, ze znizuju zisk vlastne CFD-brokerovi tj. nejakemu kapitalistovi. A s tymto pocitom potom moze tradingovat aj "ortodoxny komunista".
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa filip glasa »

Takych ako FIo je viacej (okolo 7-8 USD). Napriklad rms market s tou ich platformou finport: http://www.rmsfinport.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Samozrejme ze sa to oplati len na US a hlavne EU burzy. Lebo ked chces otvorit nieco vo Francuzku, tak to bud nemaju, alebo je to velmi drahe.
Brokerjet ma US burzy za 8,4 USD http://ako-investovat.sk/akcie/brokerjet" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa jogo »

Tu je oficialny cennik brokerjetu a pre USA akcie tam nic take nevidim. Mozno je to pre novych klientov.

https://cz.brokerjet.com/products/fees/
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa filip glasa »

neviem prečo je to v cenniku takto, ale hovoril mi Jožo Puchoň, že maju US akcie za cca tych 8 USD. Treba sa ho spýtať ako to vlastne je.
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa ViktorVero »

jogo napísal:ViktorVero niekde pisal, ze serioznost brokera spoznas az ked otvaras pozicie velkosti 2-3 loty.
To bolo myslené tak, že brokera si je potrebné „vyskúšať“ a nevrhať sa „dole hlavou“ ...

Jednoducho začnem pri malých objemoch a postupne ich zvyšujem. Neponáhľam sa, postupne zisťujem či áno, alebo nie ...

Pravdepodobne si mal na mysli toto: http://www.smartpriceaction.com/forum/b ... e-2/#p1097" onclick="window.open(this.href);return false; .

V.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa jogo »

filip glasa napísal:neviem prečo je to v cenniku takto, ale hovoril mi Jožo Puchoň, že maju US akcie za cca tych 8 USD. Treba sa ho spýtať ako to vlastne je.
Tak sa pytam: Jozo, ako to vlastne je? :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa filip glasa »

záhada vyriešená: 8,38 EUR je ten poplatok, teda cca tých 11,9 USD :D
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Analytici, XTB a konferencie

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

V zasade je to ale moja chyba:Ide o o to,ze kurz eur-usd sa nam momentalne pekne meni,takze uzto 8,38 nebude:( Filip bude lepsie ked tam das 11,95 Usd,lebo takto to moze mylit.

J.
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Školenia. semináre. stretnutia"