EURCZK

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.

EURCZK

Poslaťod Kos3 » Pia 03 31, 2017 11:42 am

robil som pre par zahranicakov mensi sumup na eurczk, ak by niekoho zaujimala tato tema, rad vypocujem dalsie nazory

my recomendation on eur/czk topic: from short term perspective i see little value to go long czk now (possibility of market moving against quite high, risk-reward ratio of the trade is not very favourable), ideal entries for short eurczk from 27.50 and higher ... hard to estimate IF short squeeze will happen, and if yes, how strong it will be, but sure is, the higher it goes, the better the RRR for your trade would be ... in case of market colapse and low liquidity run on stops to 28-30 it would be 5* entry on these lvls

*to add: catching the downside could be also good strategy, as everyone is waiting for few % move, i expect profit taking to be intense so every move lower should be bought quickly, personaly i dont expect initial reaction much below, maybe 26.50; 26 and lower should be also good entry for longs on short term downspikes
*to add2: dont forget the CNB motive to get rid of their massive eur balance they accumulated by selling czk to the market, therefore intervening on the topside will be pleasure for them, but eurczk intervention lvls are hard to estimate as cnb comunicated earlier that they are not in rush to care about short term volatility
*to add3: regarding price action, i think there could be similar price behaviour as in case of facebook IPO; 1. event was expected, 2. consensus bias was strongly bullish, 3. positioning was high, event was well known to the public and retail already positioned;

ps: pisal som to este pred vcerajsim malym squeezom k 27.20, len na reutri sa za vcera zobchodovalo 2.5 yardy, akasi prva lastovicka prestreleneho positioningu
Kos3

Re: EURCZK

Poslaťod MartinPillar » Pia 03 31, 2017 2:56 pm

Ja si myslim, ze je to dobre. Akurat by som nehral ten long z 26-26.50, ale tam by som iba zatvaral uz existujuce shorty. Pripadne jojo, ktore nastane ololo 27.00 by som hrl iba zo shot strany, kedze CZK je predsa len stale vyrazne podhodnotena. PLN a aj ostatne emrgingy mali rally proti USD v poslednychn tyzdnoch takze i pripadny exit na CZK a jej oslabenie treba predavat.
Ale inac si to celkom dobre vystihol podla mna.
MartinPillar

Poslaťod JUGGLER » Pia 03 31, 2017 9:10 pm

Pekne nudná tá CZK. Som zvedavý, či

a/ vyjde short zo súčasného levelu, čiže 27
b/ či by vyšiel pri nastavení na 27,50
c/ či sa bude vôbec opakovať šanca na vstup nad 28

Ja si len tak z recesie tipnem six star trade: short na leveli 1 EUR = 30,1260 CZK. :)
Chytí, alebo nechytí...to be or not to be in trade :) Mám také podozrenie, že ked všetci vedia čo sa musí stať, tak ich to najprv vysqueezuje ku 30.
Prílohy
EURCZK.png
EURCZK.png (5.99 KiB) Zobrazené 603 krát
In the stock market, timing is everything...
“Bull markets are born on pessimism, grow on skepticism, mature on optimism, and die on euphoria.” Templeton
"be fearful when others are greedy, and be greedy when others are fearful," Buffett
JUGGLER

Poslaťod jogo » Pia 03 31, 2017 10:01 pm

JUGGLER píše:Ja si len tak z recesie tipnem six star trade: short na leveli 1 EUR = 30,1260 CZK. :)
Chytí, alebo nechytí...to be or not to be in trade :) Mám také podozrenie, že ked všetci vedia čo sa musí stať, tak ich to najprv vysqueezuje ku 30.

preto to hram iba s tretinou DF, paka 2 by bolo hrube porusenie mojho money managementu.
Nikto nevie, čo bude. Z toho treba vychádzať.
Len realtime ohlasene obchody maju nejaku vypovedaciu hodnotu.
Korekcie boli, korekcie budu, kym roztraseni investori existovat budu.
jogo

Poslaťod MartinPillar » Pon 04 03, 2017 4:42 pm

jogo píše:... paka 2 by bolo hrube porusenie mojho money managementu.

Tu si na seba prisny, to je dobre.
Ale zaujimalo by ma tiež, či priebežné vyberanie prostriedkov z tvojho DF nie je porušenie tvojho money managementu?
MartinPillar

Poslaťod Kos3 » Uto 04 04, 2017 11:00 am

dalsia vec nad ktorou si lamem hlavu je struktura spekulantov a leverage
myslim ze s istotou sa da povedat, ze to neni otoceny eurchf - brokeri si uz davaju pozor a nepovoluju vysoke paky, teda pravdepodobne budu v stavke nadol odolnejsie money, ktore vydrzia nejake to "percento" protipohybu, pri tom minulotyzdnovom squeeze mi je vcelku zvlastne ze squeeze nepokracoval, lacnejsia czk bola rychlo skupena dalsimi real money ... dalo by sa argumentovat, ze kym peg drzi, spekulanti su stale odhodlani shorty drzat a nad zatvaranim by mozno zacali rozmyslat az v pripade, ak cnb peg pusti a neuvidime ziadny silny move nadol, pripadne velmi jemny ktory bude hned kupeny a az vtedy zacnu closovat lebo vtedy to uz budu vidiet ze je to fakt preshortovane ...

odhady su ze je short pozicia okolo 50-60yard, videl som nejake odhady ze hot money by mohli byt "iba" 10yard z nich (neviem ako k tomu dosli) ... pozeral som teraz na minulotyzdnovy squeeze od 13:50 ked rally zacala, po 14:27 ked bol top na 27.242 bolo na rtri zobchodovanych cca 820mio ... ak by sa mala cela 10yardova skupina hot money rozhodnut v rovnakom momente zavret shorty, mohlo by to slusne vystrelit (treba ale brat do uvahy ze rtrs volume je iba cast z celkoveho flowu, takze je kludne mozne ze tam realne nebolo 820mio ale 3yardy a uz su hot money o tretinu mensi), ale tu si fakt netrufam odhadnut co to spravi, po tychto uvahach som si tiez nie isty ci to bude schopne vobec neco squeeznut ... uvidime

zaver by som z toho asi vyvodil asi len ten, ze najviac safe bet je sellovat spiky a prichystat si tam kazdych 10 pipsov nejaky zlomok pozicky az do 30tky or so a dufat ze to tam vystreli, ked nie, nic nezarobite ale ani nestratite, ked ano, mate paradnu entry s dobrym RRR
tolko moje uvahy o nesmrtelnosti chrusta ...
Kos3

Poslaťod jogo » Str 04 05, 2017 8:11 pm

MartinPillar píše:Ale zaujimalo by ma tiež, či priebežné vyberanie prostriedkov z tvojho DF nie je porušenie tvojho money managementu?

To je nevyhoda sukromneho dochodkoveho fondu...ze pridu v zivote situacie, ked neni mozne nepouzit cast penazi urcenych na dochodok aj na ine ucely. Z druheho piliera by som ich nemohol vybrat ani na zachranu zivota...
Nastastie som sa za tie roky trocha naucil pouzivat paku, takze pokles DF viem nahradit "marginovymi obchodmi so SL".
Navyse som sa tohto roku vratil k turnusovym elektromontaznym pracam, takze teraz uz mam pozitivnu platobnu bilanciu. :)
jogo

Poslaťod MartinPillar » Štv 04 06, 2017 12:56 pm

MartinPillar

Poslaťod JUGGLER » Štv 04 06, 2017 7:22 pm

Ani to nebolelo.. Ale potenciálny zisk 1,5% je na forexe pekný...
Zarobili ste niečo? Shortoval niekto z toho nudného levelu 27?
Prílohy
EURCZK.png
“Bull markets are born on pessimism, grow on skepticism, mature on optimism, and die on euphoria.” Templeton
"be fearful when others are greedy, and be greedy when others are fearful," Buffett
JUGGLER

Poslaťod MartinPillar » Štv 04 06, 2017 7:51 pm

Obchodnici na CZK dnes disciplinovani ako cestujuci v tokijskom metre :D Nikto sa nepredbieha a vsetci trpezlivo cakaju.
MartinPillar

Poslaťod jogo » Štv 04 06, 2017 8:05 pm

JUGGLER píše:Ani to nebolelo.. Ale potenciálny zisk 1,5% je na forexe pekný...

Nieco som zarobil, ale cakam viac. :)
Do akej meny by ste zaparkovali CZK volny cash? Euro nechcem, lebo by som nebol diverzifikovany, USD uz asi posilovat nebude, do coho to teraz prekonvertovat? :roll:
jogo

Poslaťod JUGGLER » Štv 04 06, 2017 9:04 pm

Vsetko bude asi shit ak sa niečo vážne zomelie a vyjde to z Ameriky. Vtedy aj CZK oslabí (emerging markets )...ja by som si na taký event tipol, že najlepšie pôjde CHF a zlato. Ale ja z menami nešpekulujem. Len som zobral trochu zlata. Kdyby neco... :wink: Najbližšie budú volby vo F..to môže oslabiť €. Najbližší možný pokles v USA by som si tipol Máj 2017.
JUGGLER

Poslaťod MartinPillar » Štv 04 06, 2017 9:18 pm

CHF je extremne silny, SNB s tym bude bojovat. Rovnko aj USD je silny. Mne sa paci to EUR, pripadne GBP to je stale cierny kon.
CZK je dobra dlhodoba investicia pokial nepride kriza. AUD, NZD su drahe.
MartinPillar

Poslaťod Myk » Pia 04 07, 2017 8:22 am

JUGGLER píše:Ani to nebolelo.. Ale potenciálny zisk 1,5% je na forexe pekný...

Ano, já jsem zashortoval celý USD účet 31.3., takže ještě na tom nudném levelu.

Ale nic jsem nevydělal, protože to beru jako hedge - zafixoval jsem si účet proti posilování koruny. Když to oslabí, tak nic nevydělám, ale v CZK ani nic neztratím.
Myk

Poslaťod iceberg8 » Pia 04 07, 2017 3:43 pm

este ze som zamenil 2k eur na CZK minuly tyzden. SKODA, mohol som aj viac...
toto mi staci na rocny najazd benzin, ako tak, no... aspon nieco. skoda ze som nezamenil viac...
ale ja to mam len ako spotrebny cash.. shit, ze som nezobral viac!
tusim ze tymto krokom som zarobil tak 40eur cca.
F*ck all smartphones.
iceberg8

Poslaťod JUGGLER » Štv 05 18, 2017 1:09 am

JUGGLER

Späť na Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť