USD/JPY

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

USD/JPY

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Moj nazor na tento par
denne oscilatory su vyrazne prepredane, na MACD a W dokonca bycia divergencia. Cena prerazila BOL20 zo spodu.Trochu ma matie prerazenie denneho vzostupneho kanala smerom nadol- medvedi znak.Cena je blizko supportov.Ak by doslo k dennemu zatvoreniu pod 86,4 velmi negativne neviem kde by to padalo snad low z 1995 cca 80? Ja to skor vidim na odraz.

COT: commerials su extremne kratki na jen /kratke pozicie su pri rocnych maximach/.Od maja sustavne tiez uzatvaraju dlhe pozicie,takze to jednoznacne vychadza na oslabenie jenu. Otazka je len kedy. Tu je ten par naopak jpy/usd.

Teraz by som USD/JPY obchodoval iba na long dlhodobejsi obchod so sterdou stopkou 84,3?
Podelte sa o nazor.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa Lance »

Hm vyzera to na long otazka je ,ale kedy urobit vstup?Ja by som zatial nevstupoval ,sice sme v support zone,ale zatial tam nic nevidim ,co by hovorilo ,ze teraz tam nastupia byci.
Nevstupoval by som:weekly graf je tam velka medvedia sviecka ,ktora prekryva tu predchadzajucu(nemusi byt u kazdeho brokera),co znamena stale momentum down,sice ej pozicia nie je na swing high ,ale znamena stale ako pokracujuci pohyb smerom dole.
-na dennom grafe opat velka bearish sviecka prave prerazila support.
-cize zaroven vytvorila rezistanciu zone,co mi vobec nevychadza pre moje R:R
-na 4 hrs,grafe sice su naznaky akoze otocenia,ale tazko povedat,to su sviecky z piatka poobedia,takze im neprikladam az taky vyznam.
Moj plan by bol pockat ako to otvoria a zatial ak tam bude nejaky bull pattern tak skusit skalpovacku na long s tym,ze prave ta rezistencia by bol target a az by som chcel zahrat na nieco dlhsie,tak si pockat,ako sa vykresli situacia aj na dlhsich TF.
MForex
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 14 09, 2010 12:06 pm

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa MForex »

Z technického hlediska je pár USD/JPY v silném downtrednu a tedy na SHORT. Vzhledem k současným nejasnostem ohledně měnové intervence tento pár raději neobchoduji a vyhýbám se i lákavým spekulacím na long korekci...
experience
Active Member
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Ne 12 09, 2010 8:46 am

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa experience »

Dnes som čítal viacero komentárov k intervecii Japonska potom, čo yen dosiahol voči doláru najvyššiu úroveň od konca 2. svetovej vojny a všetky naznačujú, že ide z dlhodobého hľadiska bude yen aj naďalej posilňovať. No a tu sa chcem práve spýtať, čo bráni Japonsku neustále "tlačiť" nové peniaze a tým udržiavať kurz na požadovanej úrovni? Alebo to vyriešiť ako Švajčiari voči euru, kde to zafixovali?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa Airmike »

experience

cisto teoreticky
japoncom brani tlacit nove peniaze fakt, ze su po usi zadlzeni,cim vacsi dlh vyemituju, tym maju vyssiu urokovu prirazku. no a samozrejme na velky objem statneho dlhu musia najst investora, a kupovat dlh od vysoko zadlzenych krajin nieje najlepsie riesenie.hrozi znizenie ratingu a rovnako ze dlhy nebudu splatene.

svajciari nezafixovali, len silne intervenovali. ale svajciarsko oproti japonsku je v ovela lepsej kondicii
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa filip glasa »

z dlhodobého hladiska rastie v Japonsku peňažná zásoba rovnako rýchlo ako v USA a v Európe. Tlačia +- rovnako ako západné štáty. Len tí Japonci im to nežerú a vytlačené peniaze nemíňajú až tak ako my. Oni si to už užili v 80tych rokoch :D
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa Lobista »

cisto teoreticky
japoncom brani tlacit nove peniaze fakt, ze su po usi zadlzeni,cim vacsi dlh vyemituju, tym maju vyssiu urokovu prirazku. no a samozrejme na velky objem statneho dlhu musia najst investora, a kupovat dlh od vysoko zadlzenych krajin nieje najlepsie riesenie.hrozi znizenie ratingu a rovnako ze dlhy nebudu splatene.
Nesuhlasim -- tlacenie penazi centralnou bankou a vydavanie dlhopisov vladou su rozne veci. Intervencie robi BoJ, ktora moze vytvorit tolko penazi, kolko chce. Vytvara ich standardne "out of thin air", a teda nemusi si na ne poziciavat na trhu. Cize je v rovnakej pozicii ako SNB -- pokial by chcela, tak moze intervenovat neobmedzene v prospech oslabovania jenu. Opacne je to zlozitejsie -- ak by chcela, aby jen posilnoval, tak by musela predavat devizy, ktorych zasobu ma obmedzenu. Cize jedinou moznou komplikaciou v tomto pripade je vyssia inflacia -- co by vsak Japoncom skor pomohlo nez uskodilo, navyse jen je carry mena, takze tie inflacne prejavy budu tlmene aj tym.

To, preco japonci nedali peg na dolar je podla mna skor aj vecou prestize -- jen je tretia najvacsia svetova mena a japonci sa nechcu zmierit s tym, ze by boli "zavisli" na dolari, aj ked pre ekonomiku by to mozno bolo lepsie.
experience
Active Member
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Ne 12 09, 2010 8:46 am

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa experience »

Lobista napísal:Nesuhlasim -- tlacenie penazi centralnou bankou a vydavanie dlhopisov vladou su rozne veci. Intervencie robi BoJ, ktora moze vytvorit tolko penazi, kolko chce. Vytvara ich standardne "out of thin air", a teda nemusi si na ne poziciavat na trhu. Cize je v rovnakej pozicii ako SNB -- pokial by chcela, tak moze intervenovat neobmedzene v prospech oslabovania jenu.
Ja to tiež vidím podobne a preto nerozumiem obmedzeniu intervencie.
filip glasa napísal:z dlhodobého hladiska rastie v Japonsku peňažná zásoba rovnako rýchlo ako v USA a v Európe. Tlačia +- rovnako ako západné štáty. Len tí Japonci im to nežerú a vytlačené peniaze nemíňajú až tak ako my. Oni si to už užili v 80tych rokoch :D
Tie peniaze jednoducho sporia? Resp. ich majú "uložené" v dlhu Japonska?

...

A ešte taká rečnícka otázka - je krajina, ktorá by posilnenie meny privítala, resp. by jej nevadila? Dosť sa spomína Čína, nakoniec aj v týchto dňoch prešla americkými médiami správa o návrhu zákona, ktorý uvaľuje clá najmä na čínsky tovar pre podhodnotenú menu (neviem, či je už aj schválený). Resp. čo také Nórsko?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa Airmike »

Lobista

nuz zrejme mas pravdu , asi tomu dobre nerozumiem. spominam si ze sa mi to raz pokusal kolega vysvetlit ale pre mna to bola dost nepochopitelna vec. :) tak pardon. ze som sprostredkoval spatny vyklad
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tie peniaze jednoducho sporia? Resp. ich majú "uložené" v dlhu Japonska?
občania sporia, ale aj keby veľmi nesporili - stačí, že si neberú úvery. Cez úvery sa vlastne dostávajú nové peniaze do ekonomiky. Ak občania úvery neberú, tak aj navyšovanie objemu peňazí je pomalšie. Musí to vynahradiť štát a firmy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zdravím traderov a investorov do forexu.
Mám pre Vás jednu otázku pre môjho dobrého priatela - pozičného bojovníka na poli USD/JPY.
Strašne rád by som mu poradil, ale v tomto sa cítim nekompetentný.
Otázka je, či predpokladáte obrat, čiže oslabovanie JPY. Ak áno, na akej úrovni by ste do toho skočili a držali, držali...
Ak sa vám to vidí ako zlý trejd, kludne môžete pridať iný pozičný tip.

Dík za názor.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa Casey »

Cau,
Zaujimave zony na short 85.25-86.10 alebo 88.08-89.30-otazne je akym sposobom sa tam dostaneme a vsetko okolo,kazdopadne su to zaujimave zony.Inak long 78.21-77.76-77.38.Nerobim pozicny trading,takze to ber len ako nazor laika.Tip na iny par A/U.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Otázka je, či predpokladáte obrat, čiže oslabovanie JPY. Ak áno, na akej úrovni by ste do toho skočili a držali, držali...
Ak sa vám to vidí ako zlý trejd, kludne môžete pridať iný pozičný tip.

Dík za názor.
Kompetentny sa vo forexe tiez necitim, ale obchodovat proti sebe dve bezpecne meny dlhodobo pozicne asi nebude dobry napad. Ked je na trhoch kriza, posiluju oba a ked je euforia, oslabuju oba. Cize vzajomne pohyby nemaju velke. A k tomu este swapy...
Apropo swapy. Chcel by som sa opytat tunajsich forexakov, kde je najnizsi swap na pare EURUSD. Obchodujem ho velmi dlhodobo tzn. hedzujem si tymto sposobom svoje uspory proti hroziacim problemom v Eurozone a denne platim swap okolo 0.5 Euro/minilot.
Viete mi poradit brokerov s nizsimi alebo este lepsie, najnizsimi swapmi?
Nezalezi na spreadoch, nezalezi na plneni atd. priorita su nizke swapy a urcita solidnost(cize ziaden danovy raj).
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ze by sa chystal obrat? JPY long?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa Istiach »

Z coho usudzujes?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa osamely chodec »

COT report
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa Istiach »

BUCKLE UP kids Ideme z kopca :)

http://www.forexfactory.com/news.php?do=news&id=511147" onclick="window.open(this.href);return false;
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Som zvedavá na pondelok ráno čo sa bude diať, si privstanem. (Na jpy som vždy prerobila).
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peggy36 napísal:Som zvedavá na pondelok ráno čo sa bude diať, si privstanem. (Na jpy som vždy prerobila).
?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa Peggy36 »

V utorok by mal byť ich "Fed" že či to s ním zamáva.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Tak si privstaneš v utorok, nie v pondelok. Už som sa zľakol, že o niečom neviem... :oops:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa Casey »

Peggy36 napísal:Som zvedavá na pondelok ráno čo sa bude diať, si privstanem. (Na jpy som vždy prerobila).
Na to ti odpoviem uz dnes a to je este len nedela:Takze ked BOJ vypije po salke kvalitneho caju,tak cena sa prudko pohne hore a potom dole a ked nie tento scenar,tak presne opacne. :twisted: Myslim,ze s kludom mozes sladko spinkat,pretoze ked vstanes vyspinkana tak zarucene na tom neprerobis ako vzdy teda.
Mna by celkom zaujimalo,co znamena to cislo ''36'' v tvojom nicku?
Potom vysvetleni by sme skludom mohli ist na drink a teda ani vobec nespat a spolocne by sme cakali na ten BOJ a dali si s nimi ranajsi cajik.
Kludne mi daj vediet v SS lebo inak sa do toho zamiesa Davoo a to je uz potom tvrda konkurencia :mrgreen:
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Mal si úplnú pravdu - v noci to išlo hore a ráno dole. Ešte že som dala TP na noc. Zaspala som.
Zajtra asi bude to isté.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Mika: chcel by som shortovat JPY a hladam partnera do longu , vychadza mi ako vhodny kandidat CAD alebo GBP. Chcem to na dlhsie. Aky mas nazor na tychto adeptov? Poradis? Vychadzam z COT reportu.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa Airmike »

COT reportu na fx futures ? - to sa mi nezda ako super napad. COT na fx nema v podstate ziadny vplyv.

1 - JPY by som teraz urcite nepredaval. predpokladam ze bude posilovat.

2- ak uz predavat , tak jedine proti nakupom na NZD a AUD. Libra nevyzera spatne ale v sucasnosti oslabuje. takze by som radsej pockal. CAD urcite nie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa osamely chodec »

dik za odpoved , vychadzam z tejto uvahy , zaistovatelia su dlhodobo long a teraz su na extreme. Stalo by to za pokus chytit dlhodoby obrat trendu. Libra je tiez pekne na long len tam sa obavam referenda.
Prílohy
dolar.png
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: USD/JPY

Príspevok od používateľa Casey »

Tiez by som z na vacsom TF casoval JPY short,pricom by som sledoval ci Nikkei je pod 18xxx alebo nad.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"