EUR USD

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Strastislav »

matesrv napísal:Vie niekto co sposobilo dnesny rast eura?
nejaký arabský šejk si zamenil vreckové, posiela detičky do "lázní"...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa JUGGLER »

matesrv napísal:Vie niekto co sposobilo dnesny rast eura?
In Europe, the next Greek aid package was finally approved with the struggling country set to receive EUR49 bln over four disbursements that will take place through March 2013. Also, EU finance ministers agreed to ECB banking supervision, which should be fully operational by 2014.

On Monday, ECB head Mario Draghi is scheduled to testify in Brussels in front of the Committee on Economic and Monetary Affairs.


Takže Grécko máme načas z krku a dohoda ohladom dohľadu nad bankami je schválená.
A hranica 1,31 bola kľúčová rezistencia, takže odpálilo tam shortárom mnoho stopiek ( shortisti kupujú, lebo utekajú.. breakoutisti kupujú, lebo vstupujú do longov).

Euro taktiež rastie odkedy klesá dolár po Fede. V súvislosti s enormným tlačením ďalších dolárov. Zaujímavé, že nejakú bližšiu analýzu ohľadom 45 mld. mesačne + 40 mld mesačne hypoodkupy som nikde nečítal.

A tak si robím svojsku sedliacku analýzu. Predstavujem si ako by na tom bolo Slovensko, ktoré má zhruba 50x menej obyvatelov než USA keby si tlačilo 50x menej USD = zhruba 900 miliónov USD = cca 680 miliónov € mesačne :lol:

Dávajte si pozor teraz na short eura. Pokial bude v EU pokoj a nebude krachovať Španielsko, či Taliansko, tak euro má výraznejšie lepšie fundamenty ako doláre s tlačiarní, ktoré idú na plný výkon. Treba rátať z možnosťou, že kurz eura môže ísť späť na 1,50 !
Udialo by sa tak, keby sa naplnili scénare Goldman Sachs a Merrill Lynch, že americká ekonomika bude posilnovať. Čím viac dolárov sa dostane do obehu, tým viac bude dolár oslabovať. Posiľňovanie dolára treba očakávať jedine v prípade prehlbujúcej sa krízy. Oslabovanie eura treba očakávať v prípade prehlbovania sa eurokrízy ( pri hrozbe rozpadu eurozóny). Treba si uvedomiť, že Európa zatial peniaze netlačí...tlačí len na fiškálnu disciplínu. Tým sa zrejme ekonomika dostane do dlhodobej stagnácie...ale to je už iná téma.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
consul
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Ut 06 03, 2012 10:59 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa consul »

ja uz som po poslednom poklese na pare komplet v EUR, zavrel som skorsi short v malickej strate a vidim, ze som urobil spravne :)
..každý si je strojcom svojho šťastia
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa JUGGLER »

consul napísal:ja uz som po poslednom poklese na pare komplet v EUR, zavrel som skorsi short v malickej strate a vidim, ze som urobil spravne :)
Práve na Teba som myslel. Som rád. Forex je strašne ťažká hra. Jedno malé ,,mínus,, na strane dolára a jedno malé ,,plus,, na strane eura...a misky váh sa preklopia na úplne opačnú stranu. Som rád, že si neuviazol v tom shorte. Držím palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
consul
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Ut 06 03, 2012 10:59 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa consul »

v pondelok hned ked sa to otvorilo :shock: som si vsimol ze to je asi "last chance" :roll: tak som si posunul SL a isiel spat. rano som to uz mal zavrete a mne sa lepsie dychalo :)
Práve na Teba som myslel. Som rád.
Diky za podporu! Zaciatky su viac nez len tazke!

Inac, zacal som citat tu novu knihu od Janotikovej - zaujimave citanie, a kedze burza nema nohy... treba byt trpezlivy 8)
..každý si je strojcom svojho šťastia
consul
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Ut 06 03, 2012 10:59 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa consul »

PS to Juggler: Na Tvoje odporucanie sa chystam hned na Johna Cartera - to mi potrva zrejme dlhsie, ale uz je doma :arrow:
..každý si je strojcom svojho šťastia
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Dávajte si pozor teraz na short eura. Pokial bude v EU pokoj a nebude krachovať Španielsko, či Taliansko, tak euro má výraznejšie lepšie fundamenty ako doláre s tlačiarní, ktoré idú na plný výkon. Treba rátať z možnosťou, že kurz eura môže ísť späť na 1,50 !
Pokial bude kurz dolara reagovat na QE tak, ako sa patri, mohli by sme mat pred sebou niekolkomesacny trend oslabovania dolara.
Este by som dal do pozornosti Yen. Ak po volbach v Japonsku nenastane take uvolnenie menovej politiky, ako sa ocakava, mohlo by prist znova dlhodobe posilnovanie Yenu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
matesrv
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 03 09, 2012 9:50 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa matesrv »

Ale tie fundamenty co tu boli spomenute boli zname uz dlhsie, ak si vsimnete tak streda a stvrtok bolo euro vzdy drzane pod 1,31 a zrazu v piatok posum o 100 pipsov skoro, na forexlive boli spomenute nejake ustupky od republikanov ohladom fiscal cliff. Mne to pride ako keby tam bola nejaka opcia alebo co, ktora drzala euro pod 1,31.


Tiez v septembri prisiel pokles po QE, v co dufam aj teraz, lebo inak, no neviem neviem :(
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa jogo »

matesrv napísal:Ale tie fundamenty co tu boli spomenute boli zname uz dlhsie, ak si vsimnete tak streda a stvrtok bolo euro vzdy drzane pod 1,31 a zrazu v piatok posum o 100 pipsov skoro, na forexlive boli spomenute nejake ustupky od republikanov ohladom fiscal cliff. Mne to pride ako keby tam bola nejaka opcia alebo co, ktora drzala euro pod 1,31.


Tiez v septembri prisiel pokles po QE, v co dufam aj teraz, lebo inak, no neviem neviem :(
Ale trhy sa vzdy nespravaju podla fundamentov. Aj po QE2(november 2010) indexy, EURUSD aj zlato najprv poklesli a potom sa vydali dohora, co vsak neznamena, ze teraz sa to zopakuje.
Ja obchodujem grafy podla TA a ked mi fundamenty potvrdzuju moje pozicie, tak som spokojny. Ak nie, ako minule dva mesiace, ked trhy po ohlaseni QE3 padali, tak som neisty, lebo neviem, ci brat signaly do shortu, ked tu mame to QE3.

Posledna tvoja veta vyznieva tak, ako by si nepouzival SL. To sa nemusi vyplatit.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ALL: Máme tri druhy analýz: fundamentálnu, technickú, psychologickú.

Na psychologickú každý kašle, ale tá práve teraz hýbe trhami.
Rozoberáte QE, ale tu je dôležité QE + uvoľnenie napätia z Grécka + posun v dohľade nad bankami. Nepozerajte sa do minulosti lebo tá sa nemusí zopakovať a každé QE bolo doteraz iné... toto má podľa mňa tiež iné kvantitatívne a kvalitatívne súvislosti ( aj v spojení s fiscal Cliff ).

Som amatér, čo sa týka forexu, ale môj pohľad sa práve teraz zmenil zo short eurodolár na eurodolár neutral až long. Za ekonomických podmienok, ktoré teraz očakáva trh ( ten je bullish ). Za podmienok, ktoré očakávam ja ( som voči ekonomike bearish a očakávam pád akcií ) bude zrejme eurodolár znova klesať. Ak akcie rachnú dole, zmením svoj pohľad voči eurodoláru na neutral až short. Pád akcií totiž z psychologického hľadiska navodí strach a paniku a vtedy sa všetci upínajú na dolár

Toto sú moje amatérske filozofie, ktorým možno málokto porozumie. Podstata, ktorú chcem vyjadriť je v tom, že za podmienok, ktoré teraz očakáva trh a väčšina analytikov tipujem na eurodolári UPTREND a to by mohlo znamenať ZMENU TRENDU.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa senor valasco »

JUGGLER napísal:môj pohľad ...na eurodolár neutral až long... som voči ekonomike bearish a očakávam pád akcií...
Toto sú moje amatérske filozofie, ktorým možno málokto porozumie.
ja teda ani trochu
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa filip glasa »

ako to vidí martin baláž a slovenská sporiteľňa :D
http://ako-investovat.sk/clanky/96/mart ... -pre-twist" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Rado »

Biosko ako si stojíš s tou vypísanou opciou? Cena sa pohla proti tebe, ale pokiaľ som dobre pochopil, tak sa opcia dá uplatniť až koncom marca. To máš ešte veľa času. Čakáš? Ja by som čakal až tesne do konca pokiaľ existuje možnosť na obrat. Pri indexe však viem aké udalosti ma čakajú a čo aspoň približne pohne trhom. Pri Forexe netuším. Jediné, čo ma napadlo je to, čo písal Juggler. Ja mám úplne rovnaký pocit z trhov ako on.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Biosko »

Mam to hedgnute so spotom od 1.31. Nastaveny SL 1.3110 keby sa to vratilo naspat tak beriem zisk 10pips na spote.
Jasne cakam do expiracie, pri opciach sa clovek nemusi nikam ponahlat.
Momentalne som v strate asi 70-80 pips keby som to zosumarizoval. Kedze uz som raz otvaral hedge na 1.31 a nasledne som ho zavrel na 1.3110, kedze cena vystupila az k 1.3125 tak som nastavil sl na 1.3110, to myslim bolo 4.12.

Ale pohoda, aj tak verim ze to bude klesat, a ked nie tak ta strata maximalne 70pips to prezijem :). Casu do konca marca este dost.

EUR/USD je momentalne v UPTRENDE od zaciatku novembra.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Rado »

Trpezlivosť. Držím palce.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Francúzi plačú, že euro je pre nich silné. Nemci odpovedajú, že nie je predražené.

Kalkulácie análov v Morgan Stanley ukazujú, že ak by bolo Nemecko samostatné, spravodlivé ocenenie eura by bolo pre nich 1,53.

Pre Francúzsko je to 1,23.

Takže pre Nemcov je euro podhodnotené, pre Francúzov nadhodnotené.

Pre zaujímavosť: päťročný priemer reálneho kurzu je 1,37.

French President Franois Hollande said this week the common currency is overvalued and argues that its valuation can’t be allowed to hang “on the mood of the markets.” Germany responded by announcing that the euro isn’t overpriced.

They are both right. From Berlin’s vantage point, the euro is, if anything, cheap. At its current level, Germany’s export industries are doing very nicely. For France, it is anything but.

Calculations by analysts at Morgan Stanley, published this week, put the fair value of the euro for Germany, if it were standing alone, at $1.53. For France, it is $1.23. The euro is significantly undervalued for the German economy and overvalued for the French.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa rasto800 »

JUGGLER napísal:Francúzi plačú, že euro je pre nich silné. Nemci odpovedajú, že nie je predražené.
...
French President Franois Hollande said this week the common currency is overvalued and argues that its valuation can’t be allowed to hang “on the mood of the markets.” Germany responded by announcing that the euro isn’t overpriced.

They are both right. From Berlin’s vantage point, the euro is, if anything, cheap. At its current level, Germany’s export industries are doing very nicely. For France, it is anything but.
...
Tiez som zachytil dnes to info. Najviac ale francuzsku situaciu a ten ich celkovy postoj vystihuje ta veta "... its valuation can’t be allowed to hang “on the mood of the markets.” ...". Tak tak, ved to treba predsa centralne (a najlepsie z pariza) urcit aky ma byt kurz. jak? ze urcene trhom??? pffff :lol:
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Biosko »

Obrázok

Obrázok
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa rasto800 »

tak ten druhy obrazok to je ciste vestenie a ako sa dotycny zrovna vyspal :) ale sak uved zdroj, nech precitame, ze preco tu ciaru nakreslil tak rovno hore takmer
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Biosko »

Neni to forecast, je to len vyjadrenie stavu momentalnych udalosti, moze sa to hockedy zmenit.
Zdroj University of British Columbia Canada
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa rasto800 »

Biosko napísal:Neni to forecast, je to len vyjadrenie stavu momentalnych udalosti, moze sa to hockedy zmenit.
Zdroj University of British Columbia Canada
Ja tam vidim forecast do buducnosti :) Ale dik za graf tak ci tak! Kam pojde EUR dalej by som aj ja rad vedel. Akurat ked citam teraz v poslednej dobe ze vlastne vsetcia oslabuju (vsetky ostatne meny) a iba euro sa k nicomu nema tak neviem neviem ako to nakoniec skonci. Nemcom je to zatial naozaj jedno ale ostatni sa asi casom zacnu ozyvat ze treba aj euro oslabit. Preto mi ta rovna ciara hore pride celkom odvazna
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Biosko »

Ano je to sice forecast ale neznamena ze sa nemoze zmenit :) pride jedna zla sprava a zmenia ho cize to neznamena ze podla toho si hodis pozicie a si v bezpeci, ale to je samozrejme, nikto nepozna buducnost. Reflektuje udalosti ktore sa uz stali alebo sa deju ale nemusi tie co budu.
Ale tak mozme skusit, koniec mesiaca to ukazuje minimalne 1.33 uvidime.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa rasto800 »

Biosko napísal:Ano je to sice forecast ale neznamena ze sa nemoze zmenit :) pride jedna zla sprava a zmenia ho cize to neznamena ze podla toho si hodis pozicie a si v bezpeci, ale to je samozrejme, nikto nepozna buducnost. Reflektuje udalosti ktore sa uz stali alebo sa deju ale nemusi tie co budu.
Ale tak mozme skusit, koniec mesiaca to ukazuje minimalne 1.33 uvidime.
Ale sak mne je to uplne jasne Biosko, no problem! Ja navyse ani eurusd nerobim a ani nemam v plane. Aj ked kedze ista cast uspor je v USD, ista v EUR a ista CZK tak to vzdy sledujem. Ale za posledne 2-3 roky som zistil, ze tym, ze mam tie uspory takto rozlozene tak sa vlastne hedgujem heh, tak nejak nechtiac a automaticky.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Biosko »

Este tu je nejake citanicko.
Chodi mi do dennika RSS,posty a z websreenera celkom dost veci :)
http://www.scotiafx.com/Chart_Feed/fxout.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
matesrv
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 03 09, 2012 9:50 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa matesrv »

Tuesday also saw the ECB allot EUR 128.7bln in 7-days and EUR 7.8bln in 28-days main refinancing operations. As a result, when combining EUR 5bln
of excess liquidity removed due to LTRO repayments last week, there will be a further EUR 3.3bln withdrawal.

Aky to bude mat vplyv na euro? len zo zaujimavosti
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Strastislav »

matesrv napísal:Tuesday also saw the ECB allot EUR 128.7bln in 7-days and EUR 7.8bln in 28-days main refinancing operations. As a result, when combining EUR 5bln
of excess liquidity removed due to LTRO repayments last week, there will be a further EUR 3.3bln withdrawal.

Aky to bude mat vplyv na euro? len zo zaujimavosti
A teraz po týždni sa pozri na to aký to malo vplyv ... kde bola cena v čase Tvojej otázky?
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Biosko »

Rozdiel nejakych 100-150pips takze kratkodobo asi ziaden.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Strastislav »

matesrv napísal:... LTRO repayments
Aky to bude mat vplyv na euro? len zo zaujimavosti
Ak si na to nezabudol tak dnes o 12:00 to môžeš odsledovať v reále. Vo všeobecnosti platí, že sťahovanie likvidity, schopnosť bánk splatiť požičané je pozitívne pre menu (eur), vplyv je adekvátny rozdielu medzi číslom oficiálnym vs. očakávanie, predpoklady ..., ak samozrejme v tom čase nie sú na trhu nejaké iné obmedzujúce okolnosti, faktory - napr. znížený ekon. výhľad, možno obavy z výsledkov tal. volieb, obavy z neskoršieho zníženia úrokovej sadzby ... to je v tej spúste informácií po médiách zložité dať aj dokopy.
Vačšinou sa vyberie súhrn toho čo pasuje ked sa už stalo ... ja si tieto udaslosti vyberám len ako možný katalyzátor pohybu v danom čase (miera prekvapenia a reakcia trhu) inak ma nezaujíma (to platí aj pre iné dáta)
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa rasto800 »

Strastislav napísal: Aky to bude mat vplyv na euro? len zo zaujimavosti
...
Vačšinou sa vyberie súhrn toho čo pasuje ked sa už stalo ...
jaaj, presne tak, pravda dna :)
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Strastislav »

dáta naprd - 356 bánk sa chystá splatiť cca polovicu (61 mld)toho čo sa očakávalo ä120 mld.), ešte je podstatné aj to či sú to hlavne banky periférie (problémové, podvyživené) alebo banky z jadra (relatívne stabilné).... nateraz je to reakcia - mínus 60 pips ... čo dalej na to už musia múdrejší akademizovať, mňa to už prestalo týmto momentom zaujímať
consul
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Ut 06 03, 2012 10:59 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa consul »

Dnesny rast +1%
..každý si je strojcom svojho šťastia
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Dobrý R/R na short na EUR/USD tu podla mňa ... Stop niekde nad dnešným high, T/P 1,21500
Dve vnútorné sviečky za sebou v predchádzajúcich dňoch ... Intraday test na break nad rezistenciu a možný reject ... Ak dnes zavrie pod včerajším open tak, je to návrat do starého pásma a pravdepodobne pokračovanie trendu.
Teoreticky by sa dalo ešte počkať na close.
Prílohy
EURUSDvys.PNG
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

... in the meantime EUR/USD in Baumgartner formation ...
Prílohy
image.jpg
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Istiach »

MartinPillar napísal:... in the meantime EUR/USD in Baumgartner formation ...
Ja som dlhodobo short an EUR/USD, ale vcera ked som pocul Yellen, tak som este prikupil dolare.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MartinPillar napísal:Dobrý R/R na short na EUR/USD tu podla mňa ... Stop niekde nad dnešným high, T/P 1,21500
Dve vnútorné sviečky za sebou v predchádzajúcich dňoch ... Intraday test na break nad rezistenciu a možný reject ... Ak dnes zavrie pod včerajším open tak, je to návrat do starého pásma a pravdepodobne pokračovanie trendu.
Teoreticky by sa dalo ešte počkať na close.
Pekný tip! Pekne vyšiel a bol aj v súlade z psych.analýzou, že to katalyzuje Fed.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
smrekovica
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2011 2:18 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa smrekovica »

Skúsim trochu oživiť túto tému.
Mám taký malý problém. Niekoľko rokov som sa chystal na trip do USA, nedávno som si konečne povedal, že idem, našiel lacnú letenku a 28.4. odlietam na dva týždne do NY. Čo čert nechcel, tak zrovna teraz to zasr***é € padá na držku a akosi sa nevie zastaviť. Ešte pred mesiacom by som mal za 1000€ snáď 1200$, teraz € padá k parite a ja neviem čo mám robiť:) Nečakať a zmeniť prachy už teraz, alebo počkať a dúfať v priebehu nasledujúcich cca 40 dní aspoň v nejakú korekciu?
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Leon »

Nechcem aby to vyznalo nejak hnusne, ale tých 20-30 dolárov naviac Ťa z biedy nevytrhne nie ? Čo keď to pôjde ešte nižšie ?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zmeň si len minimum. Zober si kreditku. Amíci aj tak nie sú zvyknutí na cash.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
smrekovica
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2011 2:18 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa smrekovica »

Leon napísal:Nechcem aby to vyznalo nejak hnusne, ale tých 20-30 dolárov naviac Ťa z biedy nevytrhne nie ? Čo keď to pôjde ešte nižšie ?
20-30$ je ešte ok, ale pred mesiacom človek dostal 1,2$ za 1€, teraz je takmer parita a ak má byť o mesiac 0,8$ za 1€, tak to radšej zmením hneď. Plánujem rozpočet cca 1000€, pri tej sume je rozdiel 200$ a to už je slušný peniaz (napr. požičanie auta na 5 dní).
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Tak nejaké komentáre k včerajšku?
Po pravde 5-figúrové pohyby na EUR/USD a GBP/USD som už dávno nevidel. Hlavne 2-figúrový nárast za 1 min. Tak ale zase bol EUR/USD v akcii a dal sa pekne predať. Slabšie shorty to vyhodilo a môžeme veselo cestovať k parite nie?
Ináč na FX sa tieto stresy pekne vyfiltrujú priebežne, ja len nechcem vidieť tú strelu, keď sa toto raz stane akciám, ktoré na stereoidoch frčia nerušene.

Edit: Chytal som USD/CHF bohužiaľ neúspešne. Šiel som do toho na hodinovej sviečke s chvostom, ale prišla ešte jedna takže SL. Neudržal som long USD/JPY a short CHF/JPY, škoda. Ale udržal som short GBP/JPY a mám čerstvé voňavé shorty na EUR/USD a GBP/USD od večera. Takže suma sumárum som tam, kde pred Fedom.
Naposledy upravil/-a MartinPillar v Št 19 03, 2015 9:38 am, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"