Forexové roboty

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
intensy
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 02 05, 2014 4:56 pm

Forexové roboty

Príspevok od používateľa intensy »

Dobrý deň, tak po pár mesiacoch čítania na fóre som sa aj zaregistroval.

Chcem sa vás opýtať, či sú tieto roboty scamy alebo sú to seriózne služby. Nedávno sa tu rozoberal WSM a to sa mi javí ako čistý scam. Jedná sa o
http://www.forex-diamond.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.wallstreet-forex.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.volatility-factor.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ak je to legálne, tak povolujú to normálny forexoví brokeri ?
Vdaka za odpovede.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Forexové roboty

Príspevok od používateľa filip glasa »

Hľadať "fungujúci" systém medzi týmito forex robotmi bude ako hľadať ihlu v kope sena.

Mňa osobne by zaujímalo koľko "výrobcov robotov" do toho ide úprimne a nie sú hneď od začiatku podvodníci. No a z tých úprimných nejaká zanedbateľne malá časť možno dokáže niečo zarobiť.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Forexové roboty

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja im verím. Pokial majú live trading a performance na myfxbook, tak im verím. Aj výsledky sú realistické ..okolo 5% mesačne...aj DD. Lenže nič z toho nezaručuje, že to bude fungovať aj naďalej. Na forexe nájdeš kopu úžasne profitabilných systémov, ale pre 99% je typické to, že ziskovosť je len krátkodobá. V horizonte nad 3 roky sú zrazu všetky systémy porovnateľné s hocijakým iným tradingom, pričom platí, že s pákou na forexe vedia riadiť riziko len tí najlepší.

Otázka je, čo sa stane ked predajú dostatočný počet robotov? Môže to byť tak, že naživo testujú kopu systémov a potom tie najlepšie začnú predávať. Ked ich predajú dostatočný počet, môžu to začať zneužívať. Napríklad naprogramujú systém, ktorý profituje z toho, že viac účastníkov na trhu používa ten istý systém. Keď Tim Sykes má na akciách 1000 predplatitelov, ktorí začnú nakupovať to čo im povie, tak mu stačí danú akciu kúpiť vopred a predať vtedy ,ked tých tisíc ľudí pohne cenou. To isté robí Jim Cramer. Skrátka, ja som ešte nepočul, že by si niekto kúpil verejne predávaného robota a ten by mu dlhodobo zarábal peniaze. Podľa mňa, väčšina takýchto ponúk neskončí dobre. Asi je lepšie a menej rizikové skúsiť to priamo cez social trading.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Forexové roboty

Príspevok od používateľa JUGGLER »

K WSM sme sa vyjadrovali. To je jasný churning. Robot môže byť dobrý, ale jeho úlohou je brakovať tvoj účet na spreadoch, čo je vlastne to isté ako poplatky u brokera na akciách. Zober si, že pri páke 1:100 ti stačí 1000 USD na otvorenie pozície 100 000, čo je na eurodolári jeden lot. A prekonávanie spreadu ( rozdielu medzi nákupnou a predajnou cenou) znamená, že každý obchod ťa stojí desiatky dolárov. Ak funguje WSM aj ako broker , tak každý obchod z jedným lotom im prinesie dajme tomu 50 USD. Robot urobí 100 obchodov a 5000 dolárov z tvojho účtu sa presunie k WSM. Pre nich to je istý zisk a žiadne riziko. Pre Teba otázka času, kedy ťa zruinujú. Pozrel som si kúsok tej prednášky na videu a chlapík tam vôbec nerozoberal také podstatné veci ako je počet obchodov a náklady obchodovania. Povedal, že na veľkosti spreadu vôbec nezáleží, čo je najväčšia blbosť akú som kedy počul...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Forexové roboty

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Ja im verím. Pokial majú live trading a performance na myfxbook, tak im verím. Aj výsledky sú realistické ..okolo 5% mesačne...aj DD. Lenže nič z toho nezaručuje, že to bude fungovať aj naďalej. Na forexe nájdeš kopu úžasne profitabilných systémov, ale pre 99% je typické to, že ziskovosť je len krátkodobá. V horizonte nad 3 roky sú zrazu všetky systémy porovnateľné s hocijakým iným tradingom, pričom platí, že s pákou na forexe vedia riadiť riziko len tí najlepší.
Ja im zase neverim. :)
Ak budem robit crosove obchody medzi forexovymi parmi a ak jednotlive crosove pary otvorim u roznych brokerov , tak vysledky jedneho uctu budu vynikajuce a vysledky druheho uctu, ktore su hrozne, nikto neuvidi - ani moj vlastny broker, kde mam otvoreny ten uspesny ucet.
Viem o velkych uctoch a videm som zverejnene obchody velkych objemov, ktore neboli nic ine, len jedna noha crosovych obchodov alebo jedna noha spreadovych obchodov.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Forexové roboty

Príspevok od používateľa Pette »

Mne pri tomto vzdy vyskoci ta zakladna otazka - naco predavat roboty, ked mam zevraj "tlaciaren" na peniaze? (v podobe fungujuceho forex robota). Naco? Preco zbierat od zakaznikov tisicku za system, robit marketing, sales atd... ked staci pustit to co predavam, naliat na ucet peniaze (kazdy pracujuci clovek a kazda firma sa dnes vie dostat ku 20-50 tisic spotrebneho uveru) a je to?

5 percent vynos mesacne a za rok riesim len to, ako vysypat ten piesok z notebooku niekde v Karibiku...
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Forexové roboty

Príspevok od používateľa Rado »

Mám podobný názor ako Pette, ale… nie každý mesiac je plusový. Potom sa oplatí aj taká diverzifikácia ako je predaj systému alebo tipov. Každý sa k tomu postaví individuálne. Živiť sa tradingom je ako každé iné podnikanie, čím viac zložiek sa podieľa na tržbách tým je cash flow plynulejšie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Forexové roboty

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: ale… nie každý mesiac je plusový. Potom sa oplatí aj taká diverzifikácia ako je predaj systému alebo tipov.
Nuz ak ma niekto chut znasat celu (nahodnu)stratu a z (nahodneho)zisku zaplatit 20% nevratne predajcovi systemu(robota, signalov)ako proviziu, tak nech nakupuje systemy, signaly, robotov...nahodu, ale mal by to lacnejsie na rulete, kde by z vyhry neplatil ziaden poplatok ani dan ani zdravotne odvody.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Forexové roboty

Príspevok od používateľa Rado »

Ja som to myslel všeobecne na predaj systémov a pod. Pre mňa je obchodovanie na Forexe jedna ruleta.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Forexové roboty

Príspevok od používateľa jogo »

Ja tiez som to myslel vseobecne.
Az budu davat na svojich robotov, systemy atd. "5 rocny zarucny a pozarucny" servis s priebeznou refundaciou 20% strat a vratenim vyplatenych podielov na zisku, ak sa zisky za minule obdobie stratia, tak uverim, ze chlapik si je isty, ze nepredava nahodu.
Inac je to hra na nahodu s peniazmi ineho cloveka bez vlastneho rizika. Podiel na zakaznikovom zisku beriem a do jeho strat ma nic nie je. :)
Ale podobne to robi aj stat s zdanenim penazi z tradingu. Zisky musime zdanit, ale ak sa nam rok nevydari, tak straty si v dalsom roku nemozme odocitat. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marian Marek
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 24 04, 2014 9:48 pm
Bydlisko: Senec

Re: Forexové roboty

Príspevok od používateľa Marian Marek »

Forex obchodujem už mnoho rokov, ale žiadny forex robot mi zatiaľ nezarobil ani 1 dolár.
Forex roboty sú ofajč na začiatočníkov alebo na ľudí ktorí si myslia že im robot automaticky zarobí milióny.
Ono môže to fungovať chvíľu, ale určite nie konzistentne a dlhodobo !

Bližšie som sa tomu venoval aj v článku na mojom portáli.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Forexové roboty

Príspevok od používateľa jogo »

Marian marek tu je citat z tvojho webu:
3. Môžem sa pri online obchodovaní mien dostať do dlhov ?
Nie nemôžete. V úplne najhoršom prípade by ste mohli stratiť len čiastku, ktorú ste si vložili na svoj vlastný obchodný účet, ale pri disciplinovanom obchodovaní a využívaní obchodných príkazov (napr. tzv. stop-loss) si sami limitujete max. výšku potenciálnej straty z daného obchodu.

Do dlhov by ste sa mohli dostať jedine za predpokladu že si na obchodovanie požičiate najprv od niekoho peniaze (z banky, od rodiny) čo Vám v žiadnom prípade nedoporučujeme.
Chlapce, ak nevies ani taku zakladnu vec, ze otvorenie velkej pozicie na vikend na plnu paku napr. 1:400, ta v pripade velkeho vikendoveho gapu (napr. som videl aj 200 pipsove gapy na EURUSD) privedie do dlhu voci brokerovi a ziaden SL ta voci tomu neochrani.
A na ten dlh ma broker pravny narok a v zmluve ho podpisujes.
Najprv ziskaj dlhorocne skusenosti na forexe a potom rad ludom, ako zarabat na forexe...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marian Marek
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 24 04, 2014 9:48 pm
Bydlisko: Senec

Re: Forexové roboty

Príspevok od používateľa Marian Marek »

jogo napísal: Chlapce, ak nevies ani taku zakladnu vec, ze otvorenie velkej pozicie na vikend na plnu paku napr. 1:400, ta v pripade velkeho vikendoveho gapu (napr. som videl aj 200 pipsove gapy na EURUSD) privedie do dlhu voci brokerovi a ziaden SL ta voci tomu neochrani.
A na ten dlh ma broker pravny narok a v zmluve ho podpisujes.

Milý jogo,

Všimol som si, že na tomto fóre je bohužiaľ zvykom arogantne a podráždene komentovať.
V tvojom príspevku vôbec nepíšeš k veci, toto vlákno je o forexových robotoch, a ty si prečítaš môj web, vyberieš si hovadinu a ideš kritizovať a dokazovať aký si skúsený trader. Ja som pritom len skromne podotkol, že neodporúčam forex robotov a ty kritizuješ nejaký odstavec na mojom webe. Trápne. Okrem toho, skoro žiadny seriózny broker z EU alebo USA od teba nebude pýtať peniaze aj keby bol gap neviem aký veľký. V dnešnej konkurencii si to nemôže reálne dovoliť, tobôž nie ak si mal nastavený stop-loss alebo nebodaj guaranteed stop-loss.

To je bohužiaľ také slovenské, prišiel niekto nový, tak poďme ho kritizovať.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Forexové roboty

Príspevok od používateľa Istiach »

To co ti Jogo vytkol je podla mna celkom podstatna informacia. Tym ze to opravis chranis aj sam seba voci niekomu, kto pride koli tomu co si precital o 100K a bude sa chciet sudit. Slova ze nikto si tu stratu nebude narokovat ta nezachrania.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Forexové roboty

Príspevok od používateľa jogo »

Marian Marek napísal:[Všimol som si, že na tomto fóre je bohužiaľ zvykom arogantne a podráždene komentovať.
V tvojom príspevku vôbec nepíšeš k veci, toto vlákno je o forexových robotoch, a ty si prečítaš môj web, vyberieš si hovadinu a ideš kritizovať a dokazovať aký si skúsený trader.
Ak vidim taku amatersku radu na webe, ktory laka ludi na forex, tak mi neda nezareagovat aj trocha arogantne.
Ako vidim, stale si tuto chybu na svojom webe neopravil.
Predtym som to bral ako tvoju nevedomost, teraz, ked som ta upozornil na tvoj omyl, a si ho neopravil, to beriem ako tvoj zamer... :?
O co Ti ide? Chces ludi dostat do dlhov?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Forexové roboty

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MM: Jogo sa len šiel na tvoju stránku pozrieť čo si zač. V nádeji, že narazí na odborníka. A ostal šokovaný, že tvrdíš ľuďom, že sa obchodovaním na forexe nemôžu dostať do dlhov. Mýliš sa. A mýliš sa aj v tom, že žiadny broker od teba nebude dlh vymáhať. Neide o žiadnu volovinu. Pri obchodovaní na páku ide o veľmi dôležitú vec.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Forexové roboty

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Marian Marek napísal:
V dnešnej konkurencii si to nemôže reálne dovoliť, tobôž nie ak si mal nastavený stop-loss alebo nebodaj guaranteed stop-loss.

A na této nepravdě jsi byl kde? Dokonce i snad tady někdo na fóru psal jak se dostal přesně tímto způsobem do dluhu vůči brokerovi.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Forexové roboty

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:MM: Jogo sa len šiel na tvoju stránku pozrieť čo si zač. V nádeji, že narazí na odborníka. A ostal šokovaný, že tvrdíš ľuďom, že sa obchodovaním na forexe nemôžu dostať do dlhov.
Presne tak to bolo.... :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Forexové roboty

Príspevok od používateľa jogo »

Myslim, ze tento odkaz do tohto vlakna patri, kedze je to o forexovych robotoch: http://www.blueinvest.cz/podvodne-automaty/" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"