Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa Honzajs »

Již tuto sobotu 12.12.2015 od 10:00 se koná akce XTB forex maraton, na který byl pozván jako host Zdeněk Zaňka, aby ukázal, jak se staví strategie pomocí genetických algoritmů.

Takže tu máme výzvu: Zdeněk Zaňka musí v přímém přenosu ukázat stavbu strategie, podle zadání diváků
Tuto sobotu, online, zdarma.

http://aos.finakademie.cz/martin-pozvanka-fx-maraton/" onclick="window.open(this.href);return false;

I když to není moje parketa, tohle si ujít nenechám. :P
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

...
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Pi 11 12, 2015 5:50 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Honzajs napísal: I když to není moje parketa, tohle si ujít nenechám. :P

Kopa sračiek. Za prachy robíte děvku pre XTB a vymývate mozgy začiatočníkom... :roll:

Už ťa vidím ako 8 hodín pozeráš webinár XTB o tom ako trejdovať Forex :lol:

Forex Trading maratón. Naučte sa obchodovať meny za 8 hodín! Počas jediného dňa sa dozviete, aké inštrumenty sú vhodné pre začínajúcich traderov, aké pravidlá je nutné pri obchodovaní dodržiavať a aké stratégie na začiatku zvoliť.

PRE VŠETKÝCH ÚČASTNÍKOV ŠPECIÁLNY BONUS!

Na základe Vášho zadania pre Vás počas prednášok vytvoríme ziskovú obchodnú stratégiu, ktorú Vám na konci webinára odovzdáme. Zároveň budeme priebežne komentovať samotný vývoj tejto stratégie. Overíte si tak, že zostaviť ziskovú stratégiu nie je nijak ťažké.


ALL: neviem kto je Zdenek Zaňka, ale ten soft okolo vývoja stratégii vyvinuli dvaja slováci Marek Frič a Tomáš Takáč.Volá sa StrategyQuant a môžete si ho pozrieť na stránke http://www.strategyquant.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Zaňka si urobil českú stránku a zarába na affiliate marketingu. A o to zrejme ide Honzajsovi i Kopáčkovi.

StrategyQuant: We have 4 exciting, high converting products and we pay 30% - 50% commission per sale!
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa Honzajs »

Dal jsem to sem proto, že co se ke mně doneslo, nejde o "obyčejný" Strategy Quant.
Nikomu to nenutím, je to pod křídly XTB a zdarma.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Honzajs napísal:Dal jsem to sem proto, že co se ke mně doneslo, nejde o "obyčejný" Strategy Quant.
Nikomu to nenutím, je to pod křídly XTB a zdarma.
Jasné. :roll: A úplne náhodou si dal linku na registráciu cez pro investory:

http://aos.finakademie.cz/martin-pozvanka-fx-maraton/" onclick="window.open(this.href);return false;

Aj e-book se udelal sám od sebe: http://aos.finakademie.cz/aos-ebook-sta ... ebook-aos/" onclick="window.open(this.href);return false; :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa Honzajs »

... proč bych nedal link přes PI?
Stejně, jako na PI zpracovávám menší reportáž. když to tak vadí, tak sem link na ní dávat nebudu :-)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa jogo »

Honzajs napísal: Nikomu to nenutím, je to pod křídly XTB a zdarma.
Co je zadarmo, to je podozrive. :)
Vobec to nebude "zadarmo". Zopar ludi ohuria vysledky ukazovane spatne v grafoch a pridu o par sto alebo tisic Eur pri realnom obchodovani. A potom po rokoch zistia, ze hladali vlastne "system na ruletu".

Ak si este necital tento clanok, tak si ho pozri: http://www.blueinvest.cz/podvodne-automaty/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ak aj po jeho prestudovani niekto este uveri AOS-kam na kratkych timeframoch, tak mu niet pomoci.

A este si uvedom, ze "dobre meno mas iba jedno". Tak ho neriskuj propagaciou AOS-iek. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa Honzajs »

Já jsem také uvedl, že AOS není moje parketa. To al nevylučuje to, že se na to podívám.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa Airmike »

jogo napísal:
Co je zadarmo, to je podozrive. :)
Vobec to nebude "zadarmo". Zopar ludi ohuria vysledky ukazovane spatne v grafoch a pridu o par sto alebo tisic Eur pri realnom obchodovani. A potom po rokoch zistia, ze hladali vlastne "system na ruletu".

Ak si este necital tento clanok, tak si ho pozri: http://www.blueinvest.cz/podvodne-automaty/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ak aj po jeho prestudovani niekto este uveri AOS-kam na kratkych timeframoch, tak mu niet pomoci.

A este si uvedom, ze "dobre meno mas iba jedno". Tak ho neriskuj propagaciou AOS-iek. :wink:
kazdy seminar alebo prezentacia ma svoju cenu a hodnotu. to ze je to zadarmo je indikator hodnoty

no a ked ta zaujima, kto z toho bude mat ten profit. tak

broker na poplatkoch
skolitel na affiliate provizii
a tvorca softu na licencii

http://www.strategyquant.com/purchase" onclick="window.open(this.href);return false;

a ja sa divim vsetkym zucastnenym , ze ani jeden z nich nevie kodit , ani jeden nema skusenosti s manazovanim realnych penazi ale vsetci sa prezentuju ako uzasni experti. a pritom je to iba primitivny sales. nikto ten produkt nevytvoril ale nabalia sa nan 3 kategorie predavacov. za drobne :D .

no a Vam s jugglerom to lezie na nervy, a ja nechapem preco. asi je dobre si uvedomit ze nediskutujete na platforme pre profesionalov, ale na diskusnom fore kde chopdi laicka verejnost, ktora je konzument financnych produktov. tak sa s tym asi budete musiet zmierit.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal: no a Vam s jugglerom to lezie na nervy, a ja nechapem preco. asi je dobre si uvedomit ze nediskutujete na platforme pre profesionalov, ale na diskusnom fore kde chodi laicka verejnost, ktora je konzument financnych produktov. tak sa s tym asi budete musiet zmierit.
Neviem o nijakých profesionálnych fórach. Podľa mňa všade je podobná skladba, či už je tých laikov menej alebo viacej. Nemyslím si, že ked fórum vyberá členské 100 USD a väčšina si píše do statusu ,,professional, že všetci sú pros.

Nemám nič proti, keď sa prezentujú školenia a produkty. Mne lezie na nervy pokrytectvo typu ,,důkaz místo slibů,, a ,,ja si to nenechám ujít,, a pritom tomu robia affiliate marketing. Načo to divadlo? My tu nie sme naivky. My tu odjakživa kritizujeme tieto veci a vystríhame laikov. Koľko laikov zahučí kým príde na to, že tento ,,důkaz místo slibů,, je presný opak: ,,slib bez důkazu,,?

Všetci vieme, že XTB sú šmejdi a o čo im ide. Nijaký profík ich neodporúči. A zrazu nám tu jeden akože profík podsúva svoju affiliate registračnú linku na nich so slovami ,,tohle si ujít nenechám,,. Tak sa pýtam koľko centov im XTB zaplatí za každú ovečku, čo im naženú do košiara? Tebe to pripadá normálne? Ty by si sa tiež takto nechal kúpiť?

Mne osobne ten spôsob, akým sa prezentujú dvíha krvný tlak. Nediv sa, že tak reagujem.

UDÁLOST ROKU SE BLÍŽÍ !

Teď naštvu politiky, takzvané bankéře, takzvané finanční poradce. A další hochy, kteří žijí z vašich peněz.

Rozdělují se miliardy. Kdo u toho bude včas, ten vydělá. Na ostatní bohužel čeká chudoba.

Balík peněz se rozděluje. Budete u toho konečně i vy?

Odhalím několik zásadních skutečností, které Vám pomohou vydělat pořádný balík.

Tady máte stroj na peníze. Vyzkoušel jsem ho, funguje :) Příště vám ukážu "raketu", která vynese balík.

Podívejte se, jak předhoníme všechny amatéry a jak si přisypeme pořádné peníze na naše účty.


Svojho času tak začínali ,,finančníci,,. Prešli kurzom Toma Repíka a hned z nich boli veľkí profíci. Za štýl akým sa prezentovali si vyslúžili výsmech u ľudí z biznisu. I keď dnes zrejme ponúkajú aj edukačnú kvalitu, u mnohých sa nezbavili nálepky bratov Grimmovcov.

Na záver výňatok z diskusie: http://akcie.finakademie.cz/webinar/" onclick="window.open(this.href);return false;

Karel • před 2 měsíci
Dobrý den pane Dvořáku, zvažuji, zda se také přihlásit do vašeho kurzu. Chtěl bych se proto zeptat na několik otázek, ocenil bych vaši otevřenost. Pokud nechcete na některé otázky odpovídat veřejně, tak prosím o poslání na mail svacinka@gmail.com
1) .......
2) .........
3) ......
4) ........
5) ......
6) A protože bych chtěl vědět, zda se budu případně učit u kováříčka a nebo u kováře, zajímá mě jak velké portfolio si spravujete, stačí řádově, zda se jedná o statisíce, miliony a nebo desítky milionů.
Děkuji za odpovědi, budu se podle nich rozhodovat, zda do kurzu nastoupím.


Karel dal zrejme nepríjemnú otázku a podľa mňa aj hlúpu... Lebo veľkosť kapitálu nie je tak dôležitá ako to, či majster vôbec dokáže poraziť benchmark. Ja by som si tipol, že majster odpovie v štýle ,,nehanbím sa, že som menší, ale dokážem viac ako tí veľkí... a dal by dúkaz místo slibú...veď niečo tej laickej verejnosti sľubuje a chce za to peniaze.

Nuž ale, odpoveď bola poněkud zvláštna:

Zdravím, díky za zájem. K jednotlivým otázkám:
.
.
.
6: Mohl bych napsat cokoliv, je to nezkontrolovatelné. Lhát se mi ale nechce a zveřejňovat takto svůj majetek nepovažuji za rozumné. Takže na férovku: sorry, nebudu odpovídat.


Bez komentára.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa Honzajs »

Já jsem odpověděl na položenou otázku...

Taky dále bez komentáře :-)
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa Honzajs »

JUGGLER napísal:
Všetci vieme, že XTB sú šmejdi a o čo im ide. Nijaký profík ich neodporúči. A zrazu nám tu jeden akože profík podsúva svoju affiliate registračnú linku na nich so slovami ,,tohle si ujít nenechám,,. Tak sa pýtam koľko centov im XTB zaplatí za každú ovečku, čo im naženú do košiara? Tebe to pripadá normálne? Ty by si sa tiež takto nechal kúpiť?
Když Ti řeknu, že XTB za dodaný afill na webinář nic neplatí ani platit nebude, budeš mi to věřit? Asi ne, ale je to tak. :wink:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Honzajs napísal: Když Ti řeknu, že XTB za dodaný afill na webinář nic neplatí ani platit nebude, budeš mi to věřit? Asi ne, ale je to tak. :wink:
Verím Ti. Ale podľa toho sa rozhodne, či bude váš hlavný partner webu, alebo nie. :wink:

Moskva slzám neverí.... Tipnem si, že XTB platí minimálne 1 melón CZK ročne a má všetko dokonale prekalkulované...
To sú pre vás ľahšie zarobené peniaze ako na burze, však? :roll:

Čím horší broker, tým viac marketingu mu treba. Ovce v košiari podojí, potom oholí - treba nové....
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa Airmike »

Juggler - teraz napisem jeden dlhy post, ktory si drviva vacsina ani neprecita, ale risknem to lebo som uz dlho nic zmysluplne nenapisal. :)

som si skoro isty, ze s tym milionom rocne si uplne mimo. Ja som celkom ochotny uverit tomu ze honzajs to robi zadarmo. je to sice trochu smiesne a nepochopitelne, a v principe si vobec nemyslim, ze by z toho mal nejaky obrovsky cash. aj ked nie napriamo. ale tak ci tak, si myslim ze to skor budu drobne. ale to asi nieje moja vec. nech si kazdy robi biznis aky chce

Všetci vieme, že XTB sú šmejdi a o čo im ide. Nijaký profík ich neodporúči. A zrazu nám tu jeden akože profík podsúva svoju affiliate registračnú linku na nich so slovami ,,tohle si ujít nenechám,,. Tak sa pýtam koľko centov im XTB zaplatí za každú ovečku, čo im naženú do košiara? Tebe to pripadá normálne? Ty by si sa tiež takto nechal kúpiť?

ano mas pravdu v tom co pises. a na otazku ci by som ja bol ochotny sa nechat takto kupit odpoviem narovinu, ze samozrejme nebol. ale ja v tejto pozicii niesom, takze sa tym trapit nemusim. kazdopadne toto nieje uplne spatna diskusia ak sa to berie vo vseobecnosti. mnohym marketerom sa poznatky z nej mozu zist. takze kludne rozvediem.
podme teda diskutovat trochu vseobecne , aby sme sa tu nepourazali a nevznikol flame. participacia a spolupraca z brokerskymi firmami ma dva uhly pohladu. prvorady je ten moralny , druhy ten biznis pohlad.

takze z toho moralneho pohladu.

XTB je lokalna firma, bez zaujimaveho a konkurencieschopneho produktu, sluzby a navyse aj s trochu primitivnym marketingom. cieli na urcitu skupinu ludi. touto skupinou je laicka verejnost z lokalneho trhu. biznis model nieje uplne spatny. v profesionalnom svete funguje taka vec, ze sa sam nemozes pasovat do role experta. potrebujes tretiu stranu, ktora je nezavisla a da ti kredibilitu. ak kredibilitu nemas, tak si v haji.
v retail svete to funguje inac. za experta sa mozes vyhlasit aj sam , pretoze tvoja cielovka su klienti, ktori vobec netusia kde su industry standardy. takze firmy robia to, ze si kredibilitu buduju (alebo ju skor simuluju) pomocou marketingovych aktivit. ak nemas kvalitny produkt , tak musis produkt ktory mas prezentovat v dobrom svetle. na to ti posluzia lokalni marketeri. je to krasny efekt sinergie. tvoj lokalny marketer vobec nemusi povedat, ze tvoj produkt je spica. staci ze ma link na svojom webe kde prezentuje svoj produkt. no a uplne najlepsie je, ked kvalita produktu lokalneho marketera je na podobnej urovni ako kvalita produktu brokerskej firmy. zakladom je, aby ste cielili na rovnaku cielovu skupinu a tou su klienti. no a o tom je ten affiliate program. na tejto mikro urovni ti nikto neda cash na stol. pretoze si kazdy velmi dobre uvedomuje aka je hodnota toho co predava. a v tom je ta moralna dilema. ak vies, ze to co predavas nema velku pridanu hodnotu, tak proste mozes robit zadarmo a cielis na objem. kriticku masu ktora ti v buducnosti prinesie par centov.
ty s jogom tomu mozete hovorit ze niekto niekomu robi devku. ja to beriem ako neodmyslitelnu sucast biznisu.

aby sme si rozumeli, mne sa tiez nepaci, ked sa na jeden v podstate celkom dobry produkt nabali 10 marketerov, ktori predavaju shit. ale v podstate tu nieje cesta ako tuto vec obist . pretoze to si uz vyzaduje trochu biznis myslenia. ktore nijakemu marketerovi do hlavy nenalejes.

aby sme sa bavili konkretne, poviem to takto. ja sa venujem algotradingu uz nejaku dobu. tak dam svojich par poznatkov.
ten software na testovanie nieje spatny. je to dobra a jednoducha pomocka. ako si si mohol vsimnut z videi a aj zo stranky o tom softe, tak vyuziva jednoduche formy machine learningu. nieje to len optimalizacny softvare ale v podstate tam ide aj o geneticke algoritmy a umelu inteligenciu. samozrejme nieje to uplne rocket sciense ale ako zaciatok to vobec nieje zle.
no a na tych videach z XTB som si vsimol jednu vec. ten mlady muz ktory v podstate predava svoj skill "obsluha softwaru". je daleko za skillmy ostatnych "kolegov" ktori buduju svoje primitivne strategie a optimalizuju ich v MT4ke. cely ten webinar sa da prelozit do zrozumitelnej reci asi takto.

nasli sme si na webe software - jeden z nas ho vie pouzivat - kupte si software, zalozte si ucet u brokera - vsetci na tom zbohatneme.

ty hovoris ze dokaz miest slubov nieje dobra fraza. no ale podla mna to uplne sedi. pre mna je dokazom to co bolo prezentovane ako ciel. chalani dokazali ze vedia hladat na internete. nasli software, ktory im sam najde strategiu ktora je najoptimalnejsia. dokazali ze otestovat strategiu a najst optimalne riesenie dokazes za 5 minut. a navyse ti to odprezentovali zadarmo. job done.

z mojho pohladu informacna hodnota 0. ano taky software exituje. nic nove som sa nedozvedel. mam ho v doma uz dlho. presne viem kde ma slabe miesta a kde ma tie silne. ale predstav si ze niekto, kto nevie ani obchodovat, ani programovat a v zivote o takom niecom nepocul to moze byt uplna revolucia. to je proste ten impulz, ktory prinesie pozornost velkej masy a pritom zadarmo. nikto nic nevymyslel. vsetci len predavaju.

z biznis pohladu

pre mna je cela tato situacia cista komedia. pretoze neviem ci vies, ale machine learning je teraz top tema prave na CZ a SK univerzitach. ak by chlapci z XTB alebo Honzajs prisli na MatFyz alebo Feiku a povedali studentom. mame tu takyto problem . chceme vytvorit software. spravrte skupinu a urobte to ako diplomovku. dame vam 50% profit s predaja a my sa postarame o distribuciu. V tomto momente by pre mna bola firma XTB a aj Honzajs hrdina. niekto kto mal tolko rozumu, aby svoju aktivitu spojil s realnym produktom na ktorom sa podielal. vsetci by vyhrali. studenti by vytvorili produkt a spravili zaujimavu diplomovku a mali by risk free cash s provizii. XTB by konecne vytvorilo nejaky normalny produkt ktory by mohlo distribuovat, aj keby ho spojili s ich shit servisom, bola by tam pridana hodnota. no a chalani co tu robia free webinare, by sa mohli prezentovat trosku v inom svetle.

no a aby sm nezabudol. tu najpodstatnejsiu vec a to su prachy.

ak si chalani delia tuto proviziu , tak na tom skutocne asi vela netrhnu. mna osobne by zaujimalo , kolko klientov s tych stoviek co mali na webinari si moze dovolit kupit soft za 1000-1500 Eur

http://www.strategyquant.com/partners" onclick="window.open(this.href);return false;

honzajs si asi mysli ze ho hejtujes , lebo mas predstavu ze z toho ma balik. o com svedci aj tvoj post o milione. :) teraz ti to mozno pride usmevne. v podstate sa da povedat, ze ak si cela skupinka zarobi na to marketingove divadlo, tak si mozu povedat, ze to nebolo zbitocne. a v jednom mas pravdu. ten negativny dopad v podobe , ze prepozical meno nejakej firma moze mat zle nasledky. kazdopadne aspon nieco skusa. to ci sa to oplati je na inteligencii zucastnenych. XTB uz hlbsie nepadne, to je jasne. to ostatne je uz na chalanoch.


BTW len pre predstavu. urobit taky software je otazka 6-12 mesiacov pre ludi ktori vedia co chcu. tak si chalani mozu zratat kolko ich to zbitocne divadielko stalo energie. a kolko by ich stalo, keby ten google pouzili na nieco ine ako na hladanie linkov na affiliate programy.
Naposledy upravil/-a Airmike v Po 14 12, 2015 10:14 am, upravené celkom 1 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal:
ALL: neviem kto je Zdenek Zaňka, ale ten soft okolo vývoja stratégii vyvinuli dvaja slováci Marek Frič a Tomáš Takáč.Volá sa StrategyQuant a môžete si ho pozrieť na stránke http://www.strategyquant.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Zaňka si urobil českú stránku a zarába na affiliate marketingu. A o to zrejme ide Honzajsovi i Kopáčkovi.

haha tento post som si vobec nevsimol. tak nakoniec zasa slovaci :D
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja vacsinu tvojich prispevkov citavam aj ak su dlhsie a myslim ze takych ludi je tu viacero. Ked nemam cas necham si to na neskor.

XTB sa nechcem zastavat, stratil som u nich v 2011 skoro 5000 EUR (ale to by som v tom case stratil aj cez Dukascopy). Ked to porovnas s tym co ostatne sa na SK ponuka tak medzi slepcami su jednooki.
Porovnaj to s podielovymi fondami ktore bezny clovek kupi vo VUB, SLSP alebo CSOB. Cez XTB mas moznost nakupit SP500 a ine zakladne akciove indexy s 10 az 50 nasobne nizsimi nakladmi ako sprostredkovane cez spomenute banky. Investiciu mozes zacat v momente a v momente ju ukoncit. Cize na slovenske pomery je to urcita pridana hodnota.

Ked ich porovnas s Plus500 tak aj na forex je tam taky rozdiel v nakladoch na obchodovanie ako medzi XTB a Dukascopy.

Vychadzam zo stavu v 2011, posledne roky ich nesledujem.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa Airmike »

neporovnavas rovnake produkty. nechcem sa bavit kto je jednooky medzi slepimi.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa Honzajs »

Mika napísal:
... ale machine learning je teraz top tema prave na CZ a SK univerzitach. ak by chlapci z XTB alebo Honzajs prisli na MatFyz alebo Feiku a povedali studentom. mame tu takyto problem . chceme vytvorit software. spravrte skupinu a urobte to ako diplomovku....
Musím přiznat, že zmínka o Matfyzu mě pobavila. Proč?

Protože 6 lidí z mého nejbližšího příbuzenstva (když to vezmu po bratrance a tchýni) jsou absolventy matfyzu. Nebýt roku 1989 (maturoval jsem 1991), byl jsem sedmý. Ještě na gymnáziu jsem jezdil na letní soustřední pořádané pražským matfyzem pro středoškoláky...
Nakonec jsem na přijímačky na matfyz nedošel, protože už před nimi jsem už byl přijat na pražské VŠE a zároveň Informatiku na fakultě elektrotechnické na ČVUT :-)
Zvolil jsem finance.

Kdybych šel studovat dnes, nešel bych na VŠE, šel bych studovat na matfyz čistou matematiku. :roll:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:Juggler - teraz napisem jeden dlhy post, ktory si drviva vacsina ani neprecita, ale risknem to lebo som uz dlho nic zmysluplne nenapisal. :)

...honzajs si asi mysli ze ho hejtujes , lebo mas predstavu ze z toho ma balik. o com svedci aj tvoj post o milione. :) teraz ti to mozno pride usmevne.

Prečítal som od slova do slova. I ked nie zo všetkým súhlasím, diskusia je o výmene názorov. :)

Napíšem aj ja viac, ale potom si dám pauzu..fakt to žerie veľa času,..treba sa radšej viac venovať rodine a tradingu.

Z mojej strany - úprimne: nejde o hejtovanie , ani o prachy. Ja som len taký samovytáčací typ , proste vravím veci na rovinu a bez obalu.

Honzajsa poznám roky, stretli sme sa aj osobne v Tatrách. Vždy som si ho vážil a považujem ho za experta na fundamenty. Nemám nič ani proti jeho webinárom o FA. Dokonca sám by som sa zúčastnil, keby to nebolo pre mňa časovo náročné. Keď Honzajs z toho spraví knihu, tak si ju kúpim a prečítam.

K tomu však musím dodať, že v knižnici mám aj knihu od Tureka a to o TA. Nečítal som ju síce, ale kúpil som ju voľakedy, lebo ho považujem za experta na TA. Proste nemám nič voči ľuďom, ktorí sa dlhé roky niečomu venujú a potom to zhrnú a dajú na papier. Vážim si každú pridanú hodnotu.

Aby bolo z mojej strany jasno, to všetko sú znalosti z oblasti teórie. Po 15 rokoch na burze však môžem pokojne urobiť záver, že teória v tradingu/investingu takmer vôbec nesúvisí s tým, či sa na burze presadíme, alebo nie. Toto sa mi nechce rozvádzať, ale som presvedčený , že ľudia od fachu mi rozumejú. Proste teórie, znalosti a edukačný biznis je jedna vec a zarábanie v praxi je úplne iná vec.

Mám zmysel pre empatiu a preto hľadím na veci aj z pohľadu iných – nielen ľudí, čo sú v biznise roky, ale aj z pohľadu tých čo začínajú. Ja si veľmi dobre si pametám ako som sám začínal.

Vyjadrujem sa síce expresívne a možno som príliš otvorený, ale veríš-neveríš, to čo som napísal Honzajsovi, to isté by som povedal svojej manželke, svojej rodine, svojmu najlepšiemu kamarátovi. A to isté sa snažím aplikovať aj na seba samého.

Pár ľudí odo mňa chcelo, aby som ich niečo naučil a niekoľkokrát som sa o to aj pokúsil. Ale takmer vždy to dopadlo rovnako: žiadna teória v tradingu nemá význam, pokiaľ ju nevstrebe do seba človek , ktorý má na trading psychické a emocionálne dispozície. Takého žiaka som stretol v živote len jedného. Dnes je bohatý a živí sa tradingom. Nuž, ale to je výnimka..fakt výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo.

Dodám len toľko, že nikdy som nikoho neučil za peniaze a nikdy ani nebudem. Keď odovzdávam niečo tu vo forme príspevkov, tak len preto aby som sa podelil. Niekto tu niekedy napísal, že tu priespievame preto aby sme si hľadali klientov, investorov a neviem čo iné. KOKOTINA ! To je ten nedostatok empatie. Nie každý dokáže pochopiť, že tu niekto iný obetuje čas a energiu a robí to zadarmo. Hej. Dnes je taký svet. Zadarmo Ti nedaruje nikto nič. Hm – len náš predseda vlády ,ale ten nerozdáva zo svojeho. :lol:

Ale vrátim sa k tomu hejtovaniu. Omyl! A neverím, že Honzajs si myslí, že ho hejtujem. Poviem to otvorene a verím, že to takto aj pochopil. Vytáča ma spôsob tej prezentácie ktorou ho podľa mňa nakazil Kopáček. Už som to tu opisoval ...vytváranie imidžu majstrov sveta a laici vy ste nuly ..vy ešte nezarábate? My vás to naučíme!.... Proste divadlo a veľké frázy, ktoré nie pre každého dopadnú dobre. Ľudia sa nakazia bacilom ,,easy money,, a to v extrémnej situácii môže dopadnúť aj tragicky...viď ten športovec, čo spáchal samovraždu. Bol naložený v striebre. Niekdo mu vsugeroval, že cena striebra už nemôže viac klesať a kto vsadí, ten zarobí mailand. Prišiel o všetko. Preto som alergický na všetkých šmejdov, nielen na tých čo odrbávajú dôchodcov. Preto som bol prvykrát sklamaný aj z PR Honzajsa , ked som mu napísal: Aj Ty Brutus?

K tomu biznisu. Môj biznis je trading. Tam kde denne chodím do práce ležia na zemi miliardy dolárov. Nik mi nebráni zobrať si toľko, koľko chcem. To je moja filozofia. To je moja náplň práce a zároveň môj koníček. Peniaze druhých ma nezaujímajú. To, čo však neznášam je chamtivosť a keď človek kvôli nej stráca charakter.

Ten post o tom milióne nemá nič spoločné zo závisťou. Za prvé to nie je balík ( napísal som milión CZK) a za druhé nezáleží na sume, ked ide o charakter. A za tretie: ten komu veľmi záleži na prachoch, ten nikdy neuspeje na burze. Takže to nie je môj prípad. Ja fandím všetkým chlapcom od fachu a úprimne obdivujem všetkých čo sa finančne presadia.

Ked už sa bavíme o tom, že melón sa ti zdá veľa...tak je to okolo 40 000 €... To nie je veľa a odhad som si nevycucal z prsta. Podobný web ako tento: 25-50K. Mám známeho, ktorý prevádzkuje väčší web a má z hlavného partnera 250K.
Ale čo z takých peňazí , keď na webe robí kopa ľudí, je kopa nákladov... Potom sa stávaš závislý na sponzoroch a tvoja cesta dole začína... Bŕŕŕ.

Z biznis pohľadu. Keby som mal vlastný web, vôbec by som nenamietal aby môj hlavný sponzor bol akýkoľvek broker.
Nech platí ten kto na to má a nech má banner na mojom webe. Banner je len reklama. Ale děvku by som mu nerobil !
V tom si môžeš zobrať príklad z nášho Filipa. Mal tu Saxo, mal ho ako hlavného sponzora, ale do zadku sa mu nepchal, ani ho nepropagoval.

Jo. A ešte úplne na záver. Neexistuje taká situácia, že by som niečo predával verejnosti, alebo sa prezentoval v médiách, bez toho, aby som nepreukázal výsledky. Veď čo je na tom také zložité sadnúť si z niekým privátne k PC, nalogovať sa k brokerovi a ukázať ako sa darilo posledný týždeň, mesiac, rok, tri roky , desať rokov... Veď je to biznis ako každý iný. Neexistuje firma bez účtovnej úzávierky a neexistuje ani trading/investing bez výsledkov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa futurer »

+ 1
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa Airmike »

Ok Juggler,

ja ti rozumiem, a viem preco ta to stve, a pravdu povediac mna stvu trochu ine veci a z inych dovodou. ale to je trochu ina tema.

Ked už sa bavíme o tom, že melón sa ti zdá veľa...tak je to okolo 40 000 €... To nie je veľa a odhad som si nevycucal z prsta. Podobný web ako tento: 25-50K. Mám známeho, ktorý prevádzkuje väčší web a má z hlavného partnera 250K.
Ale čo z takých peňazí , keď na webe robí kopa ľudí, je kopa nákladov... Potom sa stávaš závislý na sponzoroch a tvoja cesta dole začína... Bŕŕŕ.


ver mi, ze mne sa milion vela nezda. pride mi to v podstate smiesna suma, robit zo seba debila koli milionu. lenze toto je o niecom inom. chlapi to robia za ovela menej. mne sa zda ta hypoteza ze oni maju partnership za 1 mega uplne nerealna. Honzajsov web nieje ani zdaleka taky ako filipov. nema trafic a ani UIP. to znamena ze mu broker 40k rocne neda. (btw je to 40k USD nie EUR)
ja viem ze partnershipom sa daju dosiahnut pekne peniaze a ver tomu , ze o affiliate programoch a sposoboch ako vyjednat sponzorship viem dnes daleko viac ako pred 1-2 rokmi, a neskromne poviem, ze aj daleko viac ako ktorykolvek marketer, ktory prevadzkuje web o financiach u nas. zaujimam sa o tuto oblast dost intenzivne. cele to stoji a pada na tom , co z toho ten broker ma. preto hovorim, ze XTB je mala lokalna firmicka. nema vobec vyznam s takou firmou stracat cas.

ale v principe. nepovedal si nic, s cim by som nesuhlasil. ja som sa ti snazil vysvetlit, ze chlapi sice predavaju shit a v podstate ludi zavadzaju, ale nema vyznam sa tym vobec zaoberat. pretoze to nestoji za to. im tych par korun pride zaujimavych a su ochotni obetovat svoje meno. ty by si to neurobil. ale to je jedina vec ktoru si z toho mozes vziat.
poviem pravdu, ze mna by fakt zaujimalo, ze co je ten dovod, preco sa clovek takto dobrovolne profesionalne odpise. ale odpoved vobec necakam. pretoze by ma asi sklamala. podla mna si nikto z nich neuvedomuje.

Btw: dnes mi na mail prislo toto

Přátelé,
gratuluji! Akciový kurz jsme si s vámi užíval.
Probrali jsme toho hodně, a řada z vás už na akciích umí solidně vydělat.
Jenže: Hodně z vás chce umět víc.
Hodně z vás chce aktivnější a častější obchody.
A všichni chceme vyšší zisky, chceme vyždímat z trhu maximum.
Co byste řekli na zisk 58% za rok?
- bez vysedávání u počítače
- bez programování složitostí
- bez stresu, v pohodě
- při zaměstnání
- bez otravných ručních testů
Kolega Zdeněk Zaňka ukázal, že to jde
A zítra, ve středu 16.12., se na to můžete podívat zdarma.
Podívejte se na tuto stránku a uvidíte, co zítra Zdeněk "odpálí".
Stroj na peníze? Mýtus? Fakta?
Ve středu v 18:00 hodin, buďte u toho.


a ja sa stale pytam jednu vec. oplati sa o tomto vobec diskutovat? mne teda nie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal: Btw: dnes mi na mail prislo toto

Přátelé,
gratuluji! Akciový kurz jsme si s vámi užíval.
Probrali jsme toho hodně, a řada z vás už na akciích umí solidně vydělat.
Jenže: Hodně z vás chce umět víc.
Hodně z vás chce aktivnější a častější obchody.
A všichni chceme vyšší zisky, chceme vyždímat z trhu maximum.
Co byste řekli na zisk 58% za rok?
- bez vysedávání u počítače
- bez programování složitostí
- bez stresu, v pohodě
- při zaměstnání
- bez otravných ručních testů
Kolega Zdeněk Zaňka ukázal, že to jde
A zítra, ve středu 16.12., se na to můžete podívat zdarma.
Podívejte se na tuto stránku a uvidíte, co zítra Zdeněk "odpálí".
Stroj na peníze? Mýtus? Fakta?
Ve středu v 18:00 hodin, buďte u toho.


a ja sa stale pytam jednu vec. oplati sa o tomto vobec diskutovat? mne teda nie.
Nuz co, financnici.cz odisli do zahranicia, tak treba zaplnit uvolnene miesto na trhu. :)
Mas pravdu, o tomto sa fakt neoplati diskutovat. Kazdy na to musi prist sam. Jeden pri tom strati kopu casu, druhy kopu penazi, treti dobre meno...
Mudry sa uci na chybach inych a hlupy na vlastnych.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nepochybujem že QuantStrategy.com je pridaná hodnota. Teším sa, že za tým stoja naší chlapci.
Niekde som čítal, že do dnešnej podoby to vyvíjali 12 rokov.

Lenže je takisto nespochybniteľné, že tieto produkty a sľuby s tým spojené nie sú vhodné do rúk retailového segmentu, ktorý nerozumie Forexu a je typickou cieľovou skupinou takých brokerov ako XTB.

Ani tá tisícka, čo to stojí nie je veľký cost pre ľudí, čo sa v tradingu, forexe a futures vyznajú...samozrejme za predpokladu, že vedia o čom AOS je a aký veľký rozdiel je medzi backtestingom a ziskami do budúcnosti.

Mimochodom, ked už spomínam naších chlapcov tak klobúk dole pred tvorcami http://finviz.com/" onclick="window.open(this.href);return false; a takisto http://quantpedia.com/" onclick="window.open(this.href);return false;. Neviem či viete, že za oboma stojí náš Jonatanus a pri Quantpedii takisto náš Radvan.

Pozrite sa aký majú obidve reviews vo svete. Finviz ako najlepší screener na svete a to druhé ako zdroj stratégii. Klobúk dole!. Finviz takisto nedávno pridal backtesting...ako ich poznám, tak na vysokej úrovni.
Ja na Finviz chodím denne pozerať správy a mám tam takisto watchlist portfólia. Zadarmo. Stači sa registrovať.
Takisto tam pozerám futures a stav trhov a odvetví, ked nemám otvorenú svoju platformu.

Pokiaľ viem, tak Jonatanus a Filip dali dokopy: http://www.finstat.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; Unikátny ekonomicko-štatisticky projekt na Slovensku. Preto má Filip na nás teraz tak málo času. :wink:

Takisto neviem či viete, že sme spolu z Čechmi svetová špica v antivírusoch. Avast, Avg, Eset...niekde som čítal, že spolu na svete ich používa viac ako 60% užívateľov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Důkaz místo slibů, v přímém přenosu

Príspevok od používateľa Marcos »

pekny kontrast, quantpedia a finviz versus "stroj na penize". Meno mame len jedno, niet viac co dodat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"