Best Buy investments - rozhovor

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa JUGGLER »

:)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa Airmike »

ja pod pojmom kvalifikovany investor rozumiem cloveka, ktory ma dostatocne vela prostriedkov a casu na to, aby si spravil research trhu. hlavne toho privatneho , kde su skutocni profici a privatne fondy. ma ten luxus, ze si moze dovolit konzultaciu a hlavne sa moze z Ackovymi manazermi stretnut. Je to totiz presne naopak ako si ludia myslia. Ackovy manazer za svojimi klientami nechodi, neprednasa na ziadnych konferenciach , a uz vobec nedranka peniaze. Vacsi problem je takeho manazera presvedcit, aby tvoju investiciu vobec zaradil do fondu. a to urobi len potom, ked si je na 100% isty , ze rozumies sposobu akym pracuje. existuju firmy ktore prepajaju takychto investorov s manazermi. a charguju si za to tiez slusne peniaze. a ano aj v strednej Europe a aj v tej vychodnej taketo firmy a fondy su, a ja som si vzdy myslel ze toto je prva liga. a nie nejaki studentici ktori si po skole povedia, ze aha urobime si fond a budeme sa hrat na Wallstreet


jako to nieje ziadna ofenziva z mojej strany, len vysvetlujem to , ze skupina fondov o ktorej sa tu bavite niesu ziadny top spickov i experti, ved to musi byt kazdemu na prvy pohlad jasne.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal: ani jeden z tychto fondov ktore si vymenoval do 1. ligy nepatri. pretoze su to fondy pre retail. a nie pre kvalifikovaneho investora. pre kvalifikovaneho investora existuju ine alternativy. takze tam bude asi pes zakopany.
Mika napísal:Je to totiz presne naopak ako si ludia myslia. Ackovy manazer za svojimi klientami nechodi, neprednasa na ziadnych konferenciach , a uz vobec nedranka peniaze. Vacsi problem je takeho manazera presvedcit, aby tvoju investiciu vobec zaradil do fondu. a to urobi len potom, ked si je na 100% isty , ze rozumies sposobu akym pracuje. existuju firmy ktore prepajaju takychto investorov s manazermi. a charguju si za to tiez slusne peniaze. a ano aj v strednej Europe a aj v tej vychodnej taketo firmy a fondy su, a ja som si vzdy myslel ze toto je prva liga
Mika napísal:jako to nieje ziadna ofenziva z mojej strany, len vysvetlujem to , ze skupina fondov o ktorej sa tu bavite niesu ziadny top spickov i experti, ved to musi byt kazdemu na prvy pohlad jasne.
Ok. A teraz otazka: Mozes nam zopar takychto privatnych fondov v strednej a vychodnej Europe vymenovat? Aby sme sa tu nezaoberali B-ckovimi retailovymi fondami a pozreli sa na vysledky A-ckovych fondov?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa Airmike »

Na vysledky Ackovych spravcou sa nepozries, pretoze nie su public, su private. a niesu urcene kazdemu. jediny dovod , preco som to napisal bolo to, ze Juggler napisal, ze ti manazeri, ktori tu boli vymenovani su prva liga. ale od prvej ligy maju na mile daleko.

ziadne zoznamy tu ja robit nebudem. nezda sa mi to vhodne.

viem, ze ti to ako odpoved nebude stacit, pretoze sa to da vnimat, ze je to len tvrdenie, nicim nepodlozene. nemam potrebu vsetko co napisem potvrdzovat. som uplne ok s tym, ze to pre niekoho moze byt tazko uveritelne.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

V tom pripade z verejne pristupnych fondov na SK/CZ budu ackove asi tie ktore vymenoval Juggler :)
Aj ked peniaze by som do nich nedaval.

Ak sa zabavit za cenu vysokych strat - tak to by som si vybral radsej FOREX. Ten je zaujimavejsi.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:Na vysledky Ackovych spravcou sa nepozries, pretoze nie su public, su private. a niesu urcene kazdemu. jediny dovod , preco som to napisal bolo to, ze Juggler napisal, ze ti manazeri, ktori tu boli vymenovani su prva liga. ale od prvej ligy maju na mile daleko.

ziadne zoznamy tu ja robit nebudem. nezda sa mi to vhodne.

viem, ze ti to ako odpoved nebude stacit, pretoze sa to da vnimat, ze je to len tvrdenie, nicim nepodlozene. nemam potrebu vsetko co napisem potvrdzovat. som uplne ok s tym, ze to pre niekoho moze byt tazko uveritelne.
Ti A-ckovi spravci su este tajomnejsi ako B-ckove fondy. :)
Cakal som podobnu odpoved a uz som si na taketo odpovede zvykol. Pre mna to staci a ostatni nech si urobia nazor sami. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa Airmike »

presne tak
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Súhlas. Ja si myslím, že Áčkovým treba dopriať pokoj duše.

Pretože:

1. v súkromí nech si každý robí čo chce...

2. ostať v súkromí si môžu dovoliť len najlepší...majú dostatočný funding...nepotrebujú raisovať kapitál od verejnosti, nemusia sa otravovať z retailom...

3. niet na spoluprácu profesionála z profesionálom...ked niekto robí to, čomu rozumie a robí to pre toho, kto tomu rozumie

Väčšina manažérov Béčkových fondov si musí budovať imidž, robiť reklamu, následne jednať z klientmi, všetko im vysvetlovať, spovedať sa... A to všetko len preto, že potrebujú ich prachy, že nevedia bez ich priazne zarobiť.

Takže nebudem sa dobíjať do súkromia tých, čo si robia svoju prácu, ktorým nezáleží na sláve a peniazoch verejnosti.

Zaujímajú ma len tí, ktorí poskytujú služby verejnosti, ktorí sa prezentujú v médiách, píšu knihy, vyhlasujú o sebe, že sú dobrí.

Tak ako som povedal: chcem to vedieť zo zvedavosti. Chcem vidieť čo sa dá očakávať od týchto verejných investičných alternatív a chcem mať pravdivý obraz, aby som vedel ľuďom poradiť.

A možno mi neuveríte: rád by som videl úspech, rád by som niekoho pochválil, rešpektoval a našiel ľudí ktorých môžem ďalej odporúčať a od ktorých sa sám môžem niečo naučiť.

P.S. Na poslednom stretku som stretol jedného súkromného trejdera, o ktorom si myslím, že je dobrý a ktorý potešil moju dušu. Postupne ho čeknem, pozriem si jeho trejdy, ale teším sa, že sme sa zoznámili a že sa možno aj skamarátime. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa filip glasa »

Podľa mňa sa väčšina HF dá dohľadať na Bloombergu. Bloomberg terminál je síce drahý, ale zas ho má kadekto v práci - v banke alebo v AM. Stačí si nájsť kamaráta kto ho má.
Minimálne Vltava aj Metatron na bloombergu sú.

Čo sa týka HF, tak si nemyslím že sú horšie ako BBI v transparentnosti. Majú transparentnú poplatkovú štruktúru a sú relatívne prísne regulované. V tomto smere sú na tom podobne ako obyčajné podielové fondy. Počítajú klasické NAV ktoré je už očistené od poplatkov, takže tam k zlepšovaniu výnosov oproti publikovaným číslam na bloombergu nedochádza.
Rozdiel je v tom, že pri HF sú poplatky o dosť vyššie ako pri podielových a indexových fondoch. A ak robíš výnosy napríklad ako priemer, tak po vysokých HF poplatkoch si na tom horšie ako v obyčajných fondoch.

A podľa mňa ak bežný človek zverejní graf z bloomebrgu, tak neporušil reguláciu. Čiže to môže urobiť bez rizika že niečo poruší - čo by v prípade že to zverejní fond samotný mohlo hroziť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"