Best Buy investments - rozhovor

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa filip glasa »

Prvá časť rozhovoru s Jaroslavom Brzoňom z BBI:
http://ako-investovat.sk/index.php/top- ... s-rozhovor" onclick="window.open(this.href);return false;
Jediné, z čeho tenhle koncept v uvozovkách žije – jelikož nemá poplatky za vedení účtu, otevření účtu, vstupní poplatky, manažerské poplatky - je, že naše společnost žije pouze z podílu na čistém vytvořeném zisku. Zpětně si inkasujeme od klientů 20 % z čistého dosaženého zisku. To je unikátnost toho konceptu u nás, v Čechách vlastně žádná jiná společnost dosud na tomhle principu nefunguje.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa filip glasa »

Pokračovanie rozhovoru s BBI o zlatej stratégií, opciách a neefektivitách na trhu:
http://ako-investovat.sk/index.php/top- ... i-na-zlato" onclick="window.open(this.href);return false;
Celkově pak i ten náš profil je podstatně méně rizikový, než je rizikový profil většiny institucí spravujících kapitál. A je to z několika důležitých důvodů. I naši dynamická portfolia mají riziko-výnosový profil, který je rizikem nižší než přímé investice do akcií nebo akciových fondů. Proč? Protože my jsi nemůžeme dovolit ztratit za 2 měsíce 40 procent nebo 50 procent, aby jsme pak museli vydělat 100 %, aby byl klient zpátky na nule. Proč? Protože my žijeme z podílu na čistém zisku. Takže náš koncept, vůbec ta základní myšlenka nás nutí, abychom ten riziko-výnosový profil byl co nejvyváženější, aby jsme dosahovali lineárních výnosů. Proto musíme optimalizovat riziko-výnosové profily a k tomu využíváme opce. Proto, abychom mohli dosahovat průběžných pravidelných čtvrtletních zhodnocení.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa filip glasa »

Dávnejšie som písal o tom ako nesedia modelové portfóliá v BBI s realitou:
http://ako-investovat.sk/index.php/hedg ... deje-v-bbi" onclick="window.open(this.href);return false;

Medzitým som už nepočul o niekom, kto by tam mal peniaze. Ale dnes sa ozval jeden pán a poslal mi emailom:
Dobry den, mam velmi spatnou zkusenost se spolecnosti BBI. Slibovali zhodnoceni dle jimi uvadenych modelovych portfolii v roce 2012. Za rok 2013 mi udelali ztratu 25%. Za kazde pololeti 12 %. Pry meli spatnou strategii a tak ji zmenili a udelali dalsi ztratu v roce. kde indexy rostly pres 20 %. Jejich modelova portfolia byla naporsto vycucana z prstu, nebyli schopni dolozit a na nekolikate upozoreni z me strany je potom pod tlakem ostatnich upravili. Pouzivali to jako hlevni marketingovy nastroj na ziskavani klientu - podvodny zpusob reklamy. Da se s tim neco delat, na koho se obratit, dle meho nazoru nejednali obezretne a nechranili odpovidajici zpusobem zajmy klientu. Dostali pokutu koncem roku 2013 pul mil. od CNB. Pokud ma nekdo podobnou zkusenost s nimi at se prihlasi a pokusime neco v tom podniknout. petr.trauske@seznam.cz
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa rabdo »

pozerám že tak som ja obstál ešte celkom v pohode keď mi od 3/2011 do 3/2012 odkrojili z investície "len" -5%
(skoro všetko na skrytých poplatkoch!!!) :twisted:
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa radvan »

BBI klasicky -33% od topu - aktualny stav na dynamickom portfoliu (od 07/2015 do 09/2015 - http://www.bbi.cz" onclick="window.open(this.href);return false;) ... klasicky profil opcnych strategii, ktore runuju (resp. vacsiny opcnych strategii) ... ked prudko skoci volatilita tak to urobi paseku ...

plus treba si vsimnut vyvazene a konzervativne za posledne 3 roky ... beznych 2.5% pa. ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa JUGGLER »

radvan napísal:BBI klasicky -33% od topu - aktualny stav na dynamickom portfoliu (od 07/2015 do 09/2015 -
Ahoj. Som prekvapený z toho čo robia. Nemám výhrady voči performance, zatial som vždy každému vravel, že tu je na mieste trpezlivosť a hodnotenie až v horizonte viacerých rokov.. Ale teraz som videl účet ktorý bol DD viac ako 50% za posledný mesiac! To je už silné kafé... Ďalšia vec je, že robia churning, čiže nehorázne ryžujú klientov na poplatkoch... Nadávame na banky a fondy, ktoré berú 1-2% ročne, ale oni ryžujú na poplatkoch okolo 10% ročne. :roll:
To pokladám za neférové, keďže berú 20% zo zisku na high water mark.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa Istiach »

Kde si videl ten ucet, niekde na nete? Vies dat link?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nie na nete. Poprosil ma známy aby som sa mu pozrel do účtu a urobil nejaké vyhodnotenie. Poznám viacerých, čo idú ,alebo išli cez BBI. Ten Brzoň čo to vedie je ikona investovania v Čechách. Teda aspoň ja si to myslím podľa toho, čo so ňom viem. Macher na certifikáty, fundované prezentácie, mal aj svoju kapitolu v knihe Burza je ich biznis...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa Istiach »

Tak tu kapitolu si naschval este raz precitam.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ten Brzoň čo to vedie je ikona investovania v Čechách.
tak to si ja vobec nemyslim.
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa rogue_trader »

Istiach napísal:Tak tu kapitolu si naschval este raz precitam.
Ja som to cital pred viac ako 2 rokmi a vtedy som napisal:
V knihe burza je ich biznis - Jaroslav Brzon z BBI tvrdi ze namal ziadny stratovy rok, max 2 stvrtroky po sebe. Ked je taky dobry ako je mozne ze BBI ma vela nespokojnych klientov. Ani kniha (v ktorej su udajne overene vysledky) sa nezaobisla bez jednej veci, ktora so opakuje u kazdeho cloveka, ktory sa zaobera spravou cudzich penazi - a to je prikraslovanie vysledkov (to sa tyka nielen Brzona - ale aj ostatnych napr. Stepan Pirko uvadza produkt, ktory ma dobre vysledky, avsak vysledky ostatnych produktov uz nespomina a pod.).
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

Sefe nic proti, ale investicna ikona ??. :D

OWB, Cyrrus, Brokerjet.

Tomu hovoris kariera investicnej ikony. Pre mna su to Noname manazeri co si zakladaju na 2-3 roky noname spolocnosti . Furt to iste. uplne rovnaka kategoria .


Na kapitolu v knihe snad len tolko - aj ladis ma knihu :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Asi máte pravdu...ja ich kariéry neštudujem ..investing ma v podstate ani nezaujíma. Ale zoberte si, že investičné ikony vyrábajú média a potom sa to tak šíri medzi ľuďmi... A ľudia si následne povedia: ten musí byť dobrý keď vedie veľkú investičnú firmu, spravuje milióny , vystupuje v telke, alebo o ňom píšu v HN ...

Veď ja som sa o Gladišovi, či Brzoňovi možno dozvedal aj tuto od Filipa, ktorý s nimi voľakedy natáčal rozhovory.
A prečo s nimi natáčal rozhovory? No asi preto, že si myslel že sú dobrí... Takisto treba povedať, že prezentácia od nich bola vždy fundovaná... OK. Gladiš u mňa prepadol v kríze..toho poznáme dlho...možno viac ako 10 rokov...

U Brzoňa sme však nikdy nemali žiadne informácie...žiadny track rekord...to sa formuje posledné roky.
Ja nesledujem čo robí, ani ako si vedú portfólia...Z času na čas jednoducho narazím na ľudí, čo majú účet v BBI a chcú odo mňa aby som to posúdil.

OK. Teraz keď čítam ako toto vlákno začína, tak tento text ma fakt vytáča:

Jediné, z čeho tenhle koncept v uvozovkách žije – jelikož nemá poplatky za vedení účtu, otevření účtu, vstupní poplatky, manažerské poplatky - je, že naše společnost žije pouze z podílu na čistém vytvořeném zisku. Zpětně si inkasujeme od klientů 20 % z čistého dosaženého zisku. To je unikátnost toho konceptu u nás, v Čechách vlastně žádná jiná společnost dosud na tomhle principu nefunguje.

Pri účtoch ktoré som vyhodnocoval som vždy narazil na hrozitánske poplatky, ktoré si oni na klientských účtoch nastavujú sami. A nastavujú ich až na 30 násobok bežných cien, takže RT 2 x 1 € je u nich 2 x 30€ a z každého obchodu tak môžu inkasovať až 58 €. Po lopate povedané, prime broker klientovi naúčtuje za transakciu 30 €, sám si nechá len 1€ a BBI ako partnerskému brokerovi pripíše na účet 29€. Cez počet obchodov tak môžu vyciciavať účty klientov ako sa im zachce. Podľa toho čo som videl, tak cez poplatky odkrojili z účtov klientov aj 10% p.a. :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

JUGGLER napísal:Pri účtoch ktoré som vyhodnocoval som vždy narazil na hrozitánske poplatky, ktoré si oni na klientských účtoch nastavujú sami. A nastavujú ich až na 30 násobok bežných cien, takže RT 2 x 1 € je u nich 2 x 30€ a z každého obchodu tak môžu inkasovať až 58 €. Po lopate povedané, prime broker klientovi naúčtuje za transakciu 30 €, sám si nechá len 1€ a BBI ako partnerskému brokerovi pripíše na účet 29€. Cez počet obchodov tak môžu vyciciavať účty klientov ako sa im zachce. Podľa toho čo som videl, tak cez poplatky odkrojili z účtov klientov aj 10% p.a. :roll:
to fakt? ja som bol v tom, ze klient plati standardne IB poplatky. Respektive nikdy som od nich nepocul informaciu, ze by to tak nebolo. Co sa tyka ich strategii a vykonnosti, tie strategie su dobre, len problemom je, tak ako to casto byva, chamtivost. Kedze hlavny prijem maju z podielu na zisku, aj vyvazene portfolio u nich vyzera tak, ze 50% penazi alokuju klientovi do opcnej strategie na volatilitu. No a potom pride nejaky hukot a dopadne to presne takto
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter.cmorej napísal: Co sa tyka ich strategii a vykonnosti, tie strategie su dobre, len problemom je, tak ako to casto byva, chamtivost. Kedze hlavny prijem maju z podielu na zisku, aj vyvazene portfolio u nich vyzera tak, ze 50% penazi alokuju klientovi do opcnej strategie na volatilitu. No a potom pride nejaky hukot a dopadne to presne takto
Nuž ale tie stratégie potom nie sú dobré. Oni sú pekné, ale ked to znamená že sa im riadenie rizika môže vymknúť spod kontroly, tak to je šialenstvo. Ved trhy teraz len korigovali o bežných -10%. Čo to je? Nič. Zdravá korekcia.
V 2001 a 2009 sme mali poklesy o -60% a trhy boli celé mesiace v turbulenciách ...

Je divné, že v tých stratégiách potrebujú robiť tolko obchodov, že na poplatky idú tisíce... A už vôbec nechápem, že si to nevšimnú takí bystrí ľudia akými sú českí klienti... A do tretice, z toho čo viem o ETF, tak pákové UVXY je nevhodné na iné ako krátkodobé držanie...Pametáš sa ako sa svojho času zdeformovala cena na TVIXe? Videl som kopu iných deformácii... akákolvek dlhšia stratégia s tým je riziko. Predtým som u nich videl kopu obchodov na zlato, teraz sa mi zdá, že stále obchodujú volatilitu..

Ty Peter sa stretávaš s klientami BBI? Koľko odhaduješ že ich je na Slovensku?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

myslim si, ze to s tym vytvaranim ikon je trosku inak. Podla mna to, ze o tom Filip pise nema vobec nic spolocne s tym, ze si mysli, ze su to experti. Filip proste informuje o tom, ze sa nieco deje. a to ze sa u nas okrem hardcore sales nic nedeje asi nemusim pisat. Podla mojho nazoru nemozes ani ty verit, ze nejaki chlapci co teraz vysli zo skoly a este im tecie mlieko po brade budu schopny zalozit top performance hedgefund. rovnako tak niekto kto roky robil u najvacsich odrbavacov vo financnom sektore nebude menit svoje zavedene navyky a neprestane chargovat ludi len preto, ze je to nemoralne.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Ono sa tu ide trosku z extremu do extremu :) Brzon bol v OVB par mesiacov a sam nechapem preco toto vobec niekde uvadza. Potom robil v Citigroup a tento koncept (arbitrazne strategie zalozene na certifikatoch) "vyvinul" najprv pre nich. Kedze mu ho nedovolili aplikovat, tak si zalozil BBI. Pokial viem, gro penazi je ich vlastnych a hlavny investor tam je Ondrej Tomek (zarobil predajom centrum.cz)

Nemam sajnu kolko je na Slovensku klientov BBI. Poznam len vlastnych. Faktom je, ze ked chcete aktivnu spravu so sumou niekde medzi 50-100 tisic, take nie je velmi z coho vyberat.

Co sa tyka tej strategie na volaitilitu, tak ta je postavena na inkasovani opcnej premie. Pokial su trhy pokojne, tak strategia je vysoko ziskova. No a potom sa raz za cas stane, ze volatilita vystreli a strata je stopercentna. Pokial tvori tato strategia napr. 20% portfolia a investor nemal tu smolu, ze ten zly mesiac pride prave na zaciatku jeho investovania, tak mu to az taku paseku v portfoliu neurobi. Idealne strati iba cast predchadzajucich ziskov, s cim sa pri tejto strategii v podstate rata. Problem je, ak sa to stane na zaciatku alebo ak ma tato strategia v portfoliu neprimeranu vahu.

Co sa tyka tych poplatkov, teraz neviem ci som to spravne pochopli. Tvrdis ze ide o churning z overtradingu alebo na realne poplatky v IB maju nahodene nejake vlastne poplatky? Ake strategie sa na ucte obchodovali tym klientom co si videl ucty? Kolko tam mali tej volatility?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Asi máš pravdu. Som naivný...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa Airmike »

peter

Ja nikoho nechcem nadcenovat alebo podcenovat, podla mna za kazdeho hovoria len cisla. to ci robil v city 10 mesiacov alebo v OVB 3 je v podstate irelevantne, priznavam. ide mi skor o to pozriet sa na to s pohladu nejakej socialnej inteligencie. kazdy vie ze OVB je scam. preco si to ten chclap vobec pise do CVcka je jeho vec.

dalej sa snazim povedat to, ze ludia u nas strasne rychlo dozrievaju, neumerne rychlo . kazdy chce spravovat peniaze, kazdy chce manazovat fondy, ale realne vysledky skoro nikto nema. maju napad ako na to , ale napad je jedna vec a prax druha. preto je moj nazor taky, ze namiesto technik ako odrbavat klientov, ktore su dost preflaknute by sa v prvom rade vsetci spravcovia mali zamerat na to ako spravit nejaku performance. ak performance nemaju no tak ok. ale potom nech sa nikto necuduje ze si po forach o nich hateri vypisuju taketo veci.

videl si niekedy ze by som povedal spatne slovo na janecka? ani nahodou, podla mna je to pan. a povedzme v mojich ociach investicna ikona. a takych ikon je napriklad v cechach dost. ale ja som nikdy o nich v suvislosti s investovanim necital. a je to len preto ze si sami investuju svoje zarobene miliony.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter. Churning znamená, že klientovi účtuješ nadmerne vysoké poplatky + robíš nadmerne veľa transakcí. To nejde od seba oddeliť. Keby mali investičnú stratégiu kde raz za čas kúpia a raz za čas predajú, tak nikomu nevadí, že ho to ročne stojí 200€ miesto možných 20. Ale ked ti zmiznú z účtu tisíce a z tých tisícov ide 95% do ich kapsy, tak logicky dôjdeš k tomu, že je to rovnaký churning akým sa preslávil Capital Partners, len viac sofistikovaný. Aký je v tom rozdiel? Tí pred nimi si účtovali 1-2% a nútili klientov do obchodov cez telefón. Oni si nastavia fees na 30 násobok a robia tolko obchodov, kolko uznajú za vhodné...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter.cmorej napísal: Nemam sajnu kolko je na Slovensku klientov BBI. Poznam len vlastnych. Faktom je, ze ked chcete aktivnu spravu so sumou niekde medzi 50-100 tisic, take nie je velmi z coho vyberat.
Presne o to mi ide. Teba poznám ako najlepšieho a najobjektívnejšieho poradcu na svete. A si ním preto, lebo sa vyznáš a nepodrazíš nijakého klienta. Preto budem rád, keď sa tým vlastným klientom pozrieš do výpisov a urobíš vlastnú analýzu. Je to jednoduché, trvá to len pár minút a som zvedavý k čomu dospeješ. Nerád by som sa cítil ako čierna ovca, ktorá tu niekoho obviňuje. Vravím len to čo som videl. To že niet z čoho vyberať s tým súhlasím, ale zas na druhej strane bohužiaľ, pri 2 ročnom track-recorde zatial nevidím ani performance, ani riadenie rizika. Tá performance mi vadí najmenej. To je normálka. Veď nemusí sa dariť celé roky. To vravím aj ľuďom. V riadení rizika mám hranicu 20-30%. Nad DD väčším ako 50% žasnem...To je failure. A ten churning, ak to potvrdia aj iní - to je už vážna vec.
Verím, že sa na to pozeráš rovnako ako ja a dáš mi vedieť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa rabdo »

Ahojte

BBI patrilo kedysi k tým lepším investičným spoločnostiam. možno že to fakt chalami brali vtedy úprimne, čo sa týka poplatkov. no investing je veľmi ťažký chlebíček a ked im ČNB zakázala obchodovanie klientských peňazí, vidím ich terajšie látanie obchodovania skôr ako cestu do pekla než na výslnie.
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dakujem Juggler :) skusim si od niektoreho klienta vypytat vypis, nech sa na to pozriem. Nehladal som definiciu churningu, ale podla mna je to mozne aj s normalnymi poplatkami. Staci robit vela neopodstatnenych obchodov len aby sa generovali poplatky z ktorych mam podiel.
hruuzo
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 01 02, 2012 12:08 pm

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa hruuzo »

Pan Cmorej - v 2012 som sa prave na Vase doporucenie stal klientom BBI ( zdoraznujem, ze doporucenie bolo sice Vase, ale rozhodol som sa sam.. )
Dnes je aktualny stav mojho porfolia cca - 66% ..
Koli analyze Vam mozem kedykolvek poskytunut vypis z riadeneho portfolia na posudenie - som zvedavy na Vase posudenie krokov BBI z odsutpom rokov ..
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dobry, tak to ma mrzi. Odvtedy sme neboli v kontakte (na tych par hromadnych emailov co som posielal ste myslim nereagovali) a dufal som, ze ste z tejto investicie vystupili. Vo vasom pripade som ani nevedel ake portfolio ste u nich mali, iba som sprostredkoval kontakt. Predpokladam, ze aj Vy ste mali podstatnu cast vo volatilite. Zial bolo to v dobe kedy sme ich aj tu na fore chvalili. Vypis poslite, rad sa na to pozriem.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa jogo »

Ja zas nenachadzam slov. :?

p.s: Ked tu Jogo raz za cas napise, ze malokto dokaze prekonat SP500 tj. 8%p.a dlhodobo, tak sa tu kazdy nad tym len usmeje.
Ked este Jogo raz za cas zacne tvrdit, ze z tych "malokto" ,co dokazu dlhodobo prekonat SP500, je drviva vacsina len nahodna fluktuacia rozdelenia ziskov, tak uz si kazdy pomysli, ze ten Jogo je "iba skrachovany trader", co sa stal dlhodobym investorom a vobec ho neberu vazne. :)
A po rokoch sa potom znu taketo vysledky, ak sa niekto pokusa prekonat SP500 akymkolvek sposobom.(tradingom, stock pickingom, rozdelenim portfolia do roznych aktiv(dlhopisy, komodity, nehnutelnosti atd.), vyberom aktivne spravovanych fondov, vyberom financnych poradcov atd.)
Dufam, ze aspon Radvan a Juggler ma v tomto smere nesklamu a dokazu ten SP500 porazit a to preukazatelne "nenahodne". :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Vladimir J
Active Member
Príspevky: 80
Dátum registrácie: St 29 10, 2014 11:05 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa Vladimir J »

jogo napísal:p.s: Ked tu Jogo raz za cas napise, ze malokto dokaze prekonat SP500 tj. 8%p.a dlhodobo, tak sa tu kazdy nad tym len usmeje.
Vždy, keď toto napíšeš, tak ja s tebou súhlasím a vážne prikyvujem hlavou. A tiež to hovorím každému, kto je ochotný ma počúvať (málo). To mi ale, samozrejme, nebráni v tom, aby som svoje vlastné peniaze investoval do individuálnych akcií :o
Vladimir, http://www.peniazesucas.sk/aiailp/" onclick="window.open(this.href);return false;. It is about time in the markets, not timing the markets.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa jogo »

Vladimir J napísal:To mi ale, samozrejme, nebráni v tom, aby som svoje vlastné peniaze investoval do individuálnych akcií :o
Aky je vysledok tohto investovania v porovnani s SP500?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Vladimir J
Active Member
Príspevky: 80
Dátum registrácie: St 29 10, 2014 11:05 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa Vladimir J »

jogo napísal:Aky je vysledok tohto investovania v porovnani s SP500?
Voči S&P to rátam kvartálne, takže k 31.3. je to CAGR 18.79% (za posledných 7 rokov) vs 17.46% S&P500 (to je vrátane reinvestovaných dividend). Ešte je to trocha skreslené tým, že moje výsledky sú net of fees a net of taxes, S&P je gross.
Vladimir, http://www.peniazesucas.sk/aiailp/" onclick="window.open(this.href);return false;. It is about time in the markets, not timing the markets.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa filip glasa »

Neviem ci tema BBI je o tom ze sa tazko poraza vykonnost indexu.

BBI je podla mna o niecom inom. Naivny pan so slabymi skusenostami si urobil firmu na spravovanie penazi. Ludia mu uverili lebo hovoril o tom ako banky a fondy zdieraju investorov. Len si nejako neuvedomil ze jeho nastavenie spravovania penazi je pre investorov este horsie a menej vyhodne.
A ze jeho sposob vypoctu vykonnosti aj poplatkov je zavadzajuci, komunikacia so zakaznikmi je tiez klamliva, jeho skusenosti su velmi slabe atd, atd.

Ale ked uz mal v sprave relativne vela penazi, par ludom prerobil, niekto do jeho "spravcovskej firmy" investoval, mal teda rozne zavazky, tak sa z toho uz nedalo lahko vycuvat. Prave naopak - z naivnej predstavy o spravovani penazi to islo smerom k cielenemu zavadzaniu.

Bol to skor odrb na ludoch nez problem s prekonavanim indexu. Aj ked ten odrb nebol zamer od zaciatku asi.

Kazdopadne poucenie je, ze ked to vyzera prilis ruzovo, tak ptreba hladat negativa. A alternativy su casto horsie nez mainstream, len naoko dobre vyzeraju.
Realne je velmi tazke vytvorit alternativny sposob spravovania penazi ktory bude poplatkovo vyhodnejsi ako obycajne podielove a indexove fondy.
A ze by bola alternativa z nejakeho dovodu vynosnejsia nez obycajne podielove a indexove fondy - to je tiez dost nizka pravdepodobnost. Vyssi vynos u alternativ je vo vacsine pripadov urobeny za pomoci vyssieho rizika, ktore vsak nie je na prvy pohlad tak zjavne.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal: Neviem ci tema BBI je o tom ze sa tazko poraza vykonnost indexu.

BBI je podla mna o niecom inom. Naivny pan so slabymi skusenostami si urobil firmu na spravovanie penazi. Ludia mu uverili lebo hovoril o tom ako banky a fondy zdieraju investorov. Len si nejako neuvedomil ze jeho nastavenie spravovania penazi je pre investorov este horsie a menej vyhodne.
A ze jeho sposob vypoctu vykonnosti aj poplatkov je zavadzajuci, komunikacia so zakaznikmi je tiez klamliva, jeho skusenosti su velmi slabe atd, atd.

Ale ked uz mal v sprave relativne vela penazi, par ludom prerobil, niekto do jeho "spravcovskej firmy" investoval, mal teda rozne zavazky, tak sa z toho uz nedalo lahko vycuvat. Prave naopak - z naivnej predstavy o spravovani penazi to islo smerom k cielenemu zavadzaniu.

Bol to skor odrb na ludoch nez problem s prekonavanim indexu. Aj ked ten odrb nebol zamer od zaciatku asi.
Ahoj Filip.

Nebolo to len cielené zavádzanie a manipulácia s modelovými portfóliami. To zavádzanie pretrváva: modelové portfólia majú na svojej stránke doteraz a ešte stále tam nájdeš vyhlásenie Brzoňa, že nemali žiadny stratový rok:

Od roku 2006 investiční strategie připravené naší společností vydělávají průměrně 16% p.a. (včetně let 2007/8 a 2010/11). Nejvyššího výnosu dosáhly v roce 2006 a to +78 %. Nejnižšího v letech 2008 a 2010 a to ve výši +3 %. Žádný rok nebyl ztrátový.

Tu je ďalšia lož:

Naše odměna se vypočítává podle výsledků a výkonnosti našich investičních strategií, které dodáváme našim obchodním partnerům, což nás motivuje k neustálemu zlepšování a překonávání. Tento přímý, spravedlivý a transparetní přístup slučuje zájmy obou zúčastněných stran a pomáhá dosahovat našeho společného cíle: poskytovat dlouhodobé a trvalé zhodnocení kapitálu při zachování co nejnižšího možného rizika.

Tento priamy, spravodlivý a transparentný prístup zakrýva činnosť, ktorá sa nazýva churning. Klienti BBI si vo svojích výpisoch od brokera môžu nájsť stovky transakcií, ktoré zrejme nemajú nič spoločné s investičnou stratégiou...myslím, že ide len o prehnané otváranie a zatváranie pozícii za účelom zisku z predražených poplatkov.
Odhadujem, že rok, čo rok im takto zmizne z účtov 5 až 10% z kapitálu. Žasnem nad tým, že to takto fungovalo dlhé roky , že sa nikto nesťažoval. Veď tí klienti by sa mali spojiť, dať si urobiť znalecké posudky, dať to právnikom... Sranda je, že to takto v podstate funguje ďalej...na webe nenájdeš sťažnosti, varovania , všetko je zastrešené cez licencovaného o.c.p. No proste Kocúrkovo. Ale ked to nikomu nevadí, tak OK. Aspoň my vieme kde je pravda, v ďalšom prípade sme rozoznali zrno od pliev...
filip glasa napísal: Kazdopadne poucenie je, ze ked to vyzera prilis ruzovo, tak treba hladat negativa. A alternativy su casto horsie nez mainstream, len naoko dobre vyzeraju.
Realne je velmi tazke vytvorit alternativny sposob spravovania penazi ktory bude poplatkovo vyhodnejsi ako obycajne podielove a indexove fondy.
A ze by bola alternativa z nejakeho dovodu vynosnejsia nez obycajne podielove a indexove fondy - to je tiez dost nizka pravdepodobnost. Vyssi vynos u alternativ je vo vacsine pripadov urobeny za pomoci vyssieho rizika, ktore vsak nie je na prvy pohlad tak zjavne.
Minule som čítal tvoje staršie články - z obdobia, keď si písal o slovenských a českých hedge fondoch. Robil si kopu rozhovorov z mainstreamovými hviezdami ... Gladiš, Trebula, Zychová...písal si o fondoch ako Polaris, Charles Bridge, tuším aj Metatron z portfólii JT.

OK, zoberme si , že táto SK a CZ scéna je braná médiami ako tip-top. Aj ty si bol v podstate súčasťou toho aký imidž si verejnosť o nich vytvárala.

Pozrime sa napr. na stránku: http://www.ceskainvesticnikonference.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

SEZNAMTE SE S ČESKOU INVESTIČNÍ ŠPIČKOU, KTERÁ VÁM PŘEDSTAVÍ KONKRÉTNÍ INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTÍ:

Za pouhých 4000 českých kaček sa verejnosť môže dozvedieť o super investíciách cez super hviezdy....

a ideme zaradom: Gladiš VLTAVA, Jakub Skryja - VERDI Kapitál, Kamil slížek...Ján Kaška...všetci títo sú na úrovni tých, čo zastupujú asset manažment veľkých bánk.

Fajn. Minule som si povedal, chcem vidieť aký má výnos/riziko investičná špička. Ako prvého som analyzoval Gladiša a utrpel som šok: +15% dokopy za 11 a pol roka. Riziko DD -85%. Očistene o infláciu by každý investor s ním od začiatku do konca prišiel o 10% svojho kapitálu.. OK. Povedal som si, urobil chybu v 2008/2009... od toho sa predsa dá abstrahovať. Analyzoval som posledných 5 rokov a výsledok?: výnos za 5 rokov je 5 x nižší ako by dosiahol hocijaký amatér v etf... :roll:

http://ako-investovat.sk/clanok/1274/pr ... m-gladisom" onclick="window.open(this.href);return false;

OK. Ideme ďalej. Chlapci z Metatronu a Acrossu majú výsledky fondov prezentované na ich stránkach. Nebudem to komentovať - cením si však transparentnosť. U metatronu som však počul, že niektoré fondy boli pre performance zrušené a ďalej sa prezentujú tie, čo vyhovujú. Neviem čo je na tom pravdy. Asi to nikto nesleduje...

Katarina Zychová - tigrica z Wall Streetu...robil si s ňou interview. Lenže ja sa neviem dopátrať výsledkov. Prísne tajné! Hlavne, že na investičných konferenciách a médiách je Verdi tip-top....

Slovak Hedge Fond - Lukáš Trebula...detto...fond pre kvalifikovanú verejnosť.. Humbuk v médiách po založení...kopa odborných kecov...Ale po rokoch: obrovská záhada, či vôbec prosperuje...

Chlapci s Charles Bridge...naháňajú klientov po telefóne....sprostredkovatel poskytne performance...OK..Tu je aspoň prehľad, ked už nemajú odvahu dať výsledky na web. Aspoň z času na čas si to viem vyhodnotiť.

Filip. Chcel som pokračovať v tvojej práci a pozrieť sa ako sa vodí manažérom s ktorými si robil rozhovory.
Som sklamaný. Nemôžem sa dopátrať výsledkov ! Ako je to možné ? Chápem, že HF sú určené pre kvalifikovaných investorov, ale ako je možné, že sú pre verejnosť, ale výsledky nie sú pre verejnosť dostupné?

Vlastne sú databázy HF , ale prístup stojí tisícky dolárov... Mám podozrenie, že toto je ešte viac utajovaný humbuk ako nejaký Brzoň v BBI. Vlčica z Wall Street mi v tomto kontexte pripadá ako Nora Mojseová...vymyslený imidž ...všetko bez vyhodnocovania čísiel ! Ako môže niekto Wall Street fungovať bez vyhodnotenia? Veď investovanie je len o číslach a riziku, o ničom inom.

Rád by som pokračoval v analýzach a napísal pár odborných článkov, tak ako o fonde Vltava. Aspoň tu pre nás. Myslím, že Gladiš si nezaslúži aby bol prvý a posledný. Takisto by som rád trackoval performance investičných špičiek, veď je to abnormálne, že to nik nerobí ! Ako môžu novinári niekoho prezentovať, ked nevedia o ňom nič? Ako môžu študenti univerzít niekomu tlieskať, keď nepoznajú jeho výnos a riziko? Ako sa môžu v TV prezentovať ľudia o ktorých sa vraví, že sú špičkoví profesionáli a nikto nevie, či vôbec dokážu poraziť infláciu, nieto ešte nejaký benchmark?

Vieš mi poradiť kde sa dopátrať k (s)prostým číslam? Chcel by som pokračovať vlčicou z Wall Street a prvým slovenským hedge fondom. Tí ľudia tu oxidujú pomaly 15 rokov, prezentujú sa verejne, poskytujú investičné služby a nikto o nich nevie nič?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa Rokosák »

Vela stastia Juggler! Pre neoficialnu organizaciu ci jednotlivca (nie MF, alebo NB) je pravdepodobne najspolahlivejsie zistit vynosy od samotnych klientov. Zial ti co zarobili sa nechvalia a stratovi sa hanbia, ale vzdy su vynimky.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa Casey »

Wau Juggler to si sa pustil do velkeho projektu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nepustil, lebo nemám čísla. :roll: Ale možno sa nájde nejaký dobrodinec z inštitucionálnej sféry, ktorý má prístup k výsledkom. Ďalšia vec je, že pokiaľ niečo nie je verejné a na 100% overené, či si ja vôbec môžem dovoliť urobiť analýzu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa Casey »

jj tak som to aj myslel,ze budes mat asi dost velky problem sa vobec k nejakym cislam dostat.Jedina moznost by asi len bola cez Filipa,ale tadial asi tiez cesta nepovedie.Zverejnenim zlych vysledkov by prilis ich biznisu a imidzu nepomohlo.
Zakosil si do vysokej travy.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa Airmike »

Juggler

divim sa, ze mas stale energiu hladat nieco, co sa najst neda. trackovat performance tam, kde ziadna nieje nedokaze ani panboh. ano viem, ze ta irituje, ze novinari a marketaci tlacia do medii to co tlacia. ale to je doba v ktorej zijeme. novinari nerobia investigativu, ale inzerciu . tak to je a myslim si, ze sa na tom nic nezmeni ani keby si prisiel z nejakymi revolucnymi zisteniami. ktore su btw: kazdemu sofistikovanemu investorovi uplne jasne. do fondov ktore si hore spominal neinvestuju ziadni sofistikovani investori, ale retail.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal: Juggler

divim sa, ze mas stale energiu hladat nieco, co sa najst neda. trackovat performance tam, kde ziadna nieje nedokaze ani panboh.
Je to prostá ľudská zvedavosť. Robím niečo so zápalom 15 rokov a rád by som vedel akú úroveň má ,,1 liga,,.

Nemyslím si, že sa to nedá. Tých fondov nie je v CZ/SK tak veľa. Vltava, Metatron, Polaris sú na webe, Charles Bridge som videl....všetky ostatné by mali byť v databázach HF, ktoré sú zrejme prístupné cez terminály Bloomberg a Reuters.Prístup do iných databáz je však platený a stojí 3000-6000 USD. Navyše, každý z tých fondov sa prezentuje verejne, hľadajú si klientov...Takže nemôže byť až taký problém dostať sa k informáciam.

Mika napísal:
ano viem, ze ta irituje, ze novinari a marketaci tlacia do medii to co tlacia. ale to je doba v ktorej zijeme. novinari nerobia investigativu, ale inzerciu .
To ma šokuje. Vždy som rád čítal také články, ale nikdy som nepátral po výsledkoch. Napadlo ma to až teraz, keď som začal robiť ES a Aktívneho investora. Nemôžem uveriť vlastným očiam, že novinári píšu o niečom, čo nemajú preverené...že študenti univerzít nepoznajú čísla, že sa usporiadavajú konferencie so vstupom 4000 CZ, kde títo ľudia prezentujú svoju prácu ako investičnú príležitosť. Veď musia svojím klientom ukázať výsledky. Môžu byť investori do fondov takí hlúpi, že vložia peniaze niekde kde nepoznajú výsledky ?

Tretí rozmer je, že aj mňa sa pýtajú ľudia, kto je dobrý v SK a CZ. Ja ľuďom vravím, že sa vyznám, že im zadarmo poradím. Naozaj od srdca, úprimne. A na to im neviem odpovedať? Aj na BBI sa ma pýtali a nevedel som. Aj na Charles Bridge sa ma pýtajú, lebo sprostredkovatelia sa ozývajú cez telefóny. Je načase aby som mal prehľad, aby som sa vyznal, vedel kvalifikovane odpovedať...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa Airmike »

okey tak tomuto rozumiem co pises. problem bude teda cisto v nedorozumeni. ani jeden z tychto fondov ktore si vymenoval do 1. ligy nepatri. pretoze su to fondy pre retail. a nie pre kvalifikovaneho investora. pre kvalifikovaneho investora existuju ine alternativy. takze tam bude asi pes zakopany. ze som nedokazal pochopit preco chces robit research nejakych beckovych fondov , ktore sa snazia utrhnut si na trhu kolac dump money
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hej. Retail. Bohatší, ale stále ešte finančne negramotný retail...keď taký retail nezarobí, ani sa nesťažuje. Už mi dochádza prečo potom organizujú konferencie, vyvolávajú ľuďom s titulmi pred menom, robia si inzerciu v médiách... Čachtická pani potrebuje novú krv... :lol:

Vieš čo má BBI napísané na svojích stránkach?

Naše moderní investiční strategie jsou určeny pro:

OBCHODNÍKY S CENNÝMI PAPÍRY
INVESTIČNÍ SPOLEČNOSTI
BANKY

V případě zájmu o naše služby nás prosím kontaktujte:.....


No neinvestuješ, ked sa zrazu tebe malému investoríkovi s 50 000 € naskytne taká príležitosť ? :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Best Buy investments - rozhovor

Príspevok od používateľa Airmike »

to ano, napisane to tam ma. ale som si skoro isty ze ziadny

OBCHODNÍCI S CENNÝMI PAPÍRY , INVESTIČNÍ SPOLEČNOSTI a BANKY jeho klientmi niesu. pretoze na tych strankach si mozes precitat aj toto.

Zakladatel a akcionář společnosti Best Buy Investments, a.s. působí na kapitálových trzích již od roku 1999. Během své praxe se seznámil s různými druhy společností nabízejících investiční služby, jako například poradenská společnost OVB Allfinanz, obchodníci s cennými papíry Cyrrus a Brokerjet České Spořitelny,

to si tam ten pan mohol napisat rovno. som clovek , ktory si skusa rozbehnut svoj vlastny biznis, ale som v podstate amater takze pripadne straty idu na vase triko. rovnako som pracoval v spolocnostiach kde je parazitovanie na klientoch sucastou firemnej kultury.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"