Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Maxim15
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 18 07, 2013 9:30 pm

Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Maxim15 »

Dostal som ponuku investovat cez offshore banky na ostrovoch pod britskou spravou. Mate niekto s tym skusenosti, proklamovanou vyhodou je nulova dan z vynosu.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Rokosák »

V pripade, ze investujes viac ako 10 milonov Eur tak to stoji za pokus.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Maxim15
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 18 07, 2013 9:30 pm

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Maxim15 »

Preco to musi byt az taka strasne vysoka suma?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ako fyzicka osoba si rezident v SR a dane platis tu. Ako pravnicka osoba si tam mozes zriadit firmu, ale to ta bude stat nejake peniaze na zaciatok + nejake peniaze kazdy rok.
Za dalsie - ako si tie peniaze chces potom poslat na Slovensko? Ak si ich posles sem, tak ich aj tak musis zdanit.
Maxim15
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 18 07, 2013 9:30 pm

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Maxim15 »

Malo by to byt zalozene na tom, ze mam pracovnu zmluvu v zahranici (expatriate). Nemozem si to otvorit kebyze pracujem na Slovensku ako obcan SR. K uctu sa vydavaju platobne karty, takze nie je problem vyuzivat tie peniaze. Malo by ist o banku Barclays.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ale zijes na Slovensku, takze by si mal danit tu. To co si vymyslel je danovy podvod.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa 14u24me »

Kdyz budes mit offshore ucet jako fyzicka osoba, tak musis zisky danit tam kde mas danovy domicil. Jinak je to danovy podvod.
Kdyz vlozis svoje penize do offshore firmy (nebo fondu), tak danis zisky az je z offshoru vybiras. Taky je nemusis vybrat a auto/nemovitost/.... si koupi offshorova firma misto fyzicke osoby. Na tohle uz se nazory danovych expertu lisi ale bezne to tak funguje. :idea:
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ofshorove ucty su za vysoke poplatky. V pripade snahy o obchadzanie dani to vyzaduje dalsie vydavky. Ide o specificku expertizu, ktora nie je zadarmo. Preto si myslim, ze vynasat capital offshore je draha zalezitost a oplati sa iba v pripade vyssej sumy.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa 14u24me »

Rokosák napísal:Ofshorove ucty su za vysoke poplatky.
Zalozeni offshore firmy stoji 500 az 800 USD, rocni poplatek zhruba mezi 200 az 400 USD. Ucet v bance nebyva vedeny zdarma ale nejsou to nijak zavratne poplatky.
Obtiznejsi je najit vhodnou jurisdikci pokud chci pres offshorovou firmu investovat na US a EU burzach. Ne kazdy broker otevre ucet uplne kazdemu z jakekoliv zeme.
Pro obcana EU muze byt offshore volbou i US corporation zalozena napr. ve state Deleware.
Rokosák napísal:V pripade snahy o obchadzanie dani to vyzaduje dalsie vydavky. Ide o specificku expertizu, ktora nie je zadarmo.
Pokud chce nekdo budovat slozitejsi offshorove struktury tak asi ano. Pokud jde jen o jednoduche zalozeni offshorove firmy a bankovniho konta k tomu, tak bych v tom nevidel nic sloziteho. Vsechno se da najit na internetu, chce to hledat a cist...samozrejme anglicky. Muj nazor je ze bych si na to ceske/slovenske pravniky (=zprostredkovatele) nikdy nenajal...a to nejen kvuli predrazenym sluzbam navic.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Rokosák »

US firma zalozena v state Delaware plati federalne dane. Existuje skutocne offshorova jurisdikcia tusim v state Colorado. Tiez si myslim, ze to je pre tazsiu vahovu kategoriu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa 14u24me »

Rokosák napísal:US firma zalozena v state Delaware plati federalne dane.
Klasicka C-corporation plati dane z firemnich zisku. S-corporation nebo LLC neplati dane na firemni urovni...jde o "pass through" ...dane se prenasi na majitele. Toho lze urcitym zpusobem vyuzit. Ale je to slozitejsi nez klasicka offshorova firma z karibiku kde se plati jen nekolik stovek $ rocne a firmy ani nemusi vest ucetnictvi :-)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Rokosák »

S-corp je iba pre obcanov USA.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa rasto800 »

Mate niekto skusenost s LLC a danami alebo vie ako to naozaj je?

Lebo som rozmyslal, ze by to mohla byt dobra vec.
1) Zalozim si LLC v USA (v Deleware napriklad). Spravim za 2015 nejaky zist.
2) V januari 2016 si poslem cast zisku z tej mojej LLC na svoj ucet v SK. Dajme tomu ze 50% z celeho zisku.

A teraz ja ako fyzicka osoba na slovensku si dam do danoveho priznania za rok 2015 cely zisk alebo nic alebo tych 50%? Lebo jak som tu cital, tak som tu videl viackrat ze zdanujem iba to co vyvediem z tej LLC firmy na Slovensko.
Ale to mi pride trochu divne. Ved asi by som mal zdanit cely zisk tej LLC firmy?
Alebo sa to naozaj berie tak, ze iba to zdanim co si poslem z tej firmy na svoj sukromny ucet? Ale potom danim az v priznani za rok 2016 lebo som si poslal peniaze v januari 2016?

Hmm snad je to zrozumitelne co pisem :)
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Dana »

Rasťo, neviem sice o tom nič, ale určite záleží na tom, odkial je firma riadená. Ak ju budeš mať riadenú z SR, musíš zisky zdaniť u nás, aj keby si v zahraničí nejakú daň platil. /ak si rezidentom SR/
Ak ju budeš mať riadenú zo zahraničia kde aj firma sídli, budeš sa riadiť len zákonmi USA a tam zdaňovať zisk firmy. U nás potom zdaniš len to, čo bude tvojim príjmom, teda peniaze, ktoré z tej firmy dostaneš podľa dátumu, kedy ti príjem nabehne. Ak ti to firma bude vyplácať ako dividendu, tá sa u nás nezdaňuje a zdravotné odvody by si platil len v prípade, že si u nás zdravotne poistený.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa rasto800 »

Dana napísal:Rasťo, neviem sice o tom nič, ale určite záleží na tom, odkial je firma riadená. Ak ju budeš mať riadenú z SR, musíš zisky zdaniť u nás, aj keby si v zahraničí nejakú daň platil. /ak si rezidentom SR/
Ak ju budeš mať riadenú zo zahraničia kde aj firma sídli, budeš sa riadiť len zákonmi USA a tam zdaňovať zisk firmy. U nás potom zdaniš len to, čo bude tvojim príjmom, teda peniaze, ktoré z tej firmy dostaneš podľa dátumu, kedy ti príjem nabehne. Ak ti to firma bude vyplácať ako dividendu, tá sa u nás nezdaňuje a zdravotné odvody by si platil len v prípade, že si u nás zdravotne poistený.
A vidis na to som vlastne zabudol, ze by vlastne bola riadena zo SR. Takze vlastne aj keby som si z nej poslal peniaze, tak v pripade, ze by som tu firmu tu na SR nepriznal, tak by to bolo z pohladu SR danovy podvod alebo ako to nazvat. A teda to nie je cielom.
Druha vec je, ze aktualne som danovy rezident ineho statu v EU a nie na Slovensku. Ale predpokladam, ze aj tu v Rakusku by bola situacia rovnaka a teda by sa ta firma danila podla nejakych rakuskych pravidiel aj keby firma bola v USA (podobne ako si tu napisala ze by to bolo v pripade ak by som bol rezidentom SR). Teda predpokladam, to by som si asi mal zistit.

Diky za odpoved. A za potvrdenie, ze teda prijem takyto potencialny by som danil podla datumu kedy som ho dostal.


Hmm a este jedna podotazka (nemam ziadnu sro ani zivnost, tak mozno sa teraz spytam uplnu blbost):
Keby ta firma v USA bola riadena rezidentom SR, tak to znamena, ze zisk by firmy by sa danil na Slovensku. To chapem. Ale co ostatne veci ako uctovnictvo a podobne. To by som na slovensku robit predsa nemusel, nie? Skratka by som len tu na Slovensku danovemu dal nejake cislo, ze to je zisk? Alebo by som musel mat vsetko (uctovnictvo a neviem co este) vedene na Slovensku podla slovenskych pravidiel?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Airmike »

no neviem ci to chapes, mozno to nechapem ja ale myslim si, ze ak mas firmu v USA , tak ju mozu riadit aj martania a dane budu odvadzat v USA.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Dana »

Pravdepodobne by bol od dane v USA oslobodený, ked podnikanie prebieha z iného štátu. Ale samozrejme, že firma musí zdaniť zisk najprv v štáte, kde sídli a potom sa postupuje podľa zákonov štátu odkial prebieha podnikanie a štátu rezidencie vlastníka/kov firmy.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa rasto800 »

Dana napísal:Pravdepodobne by bol od dane v USA oslobodený, ked podnikanie prebieha z iného štátu. Ale samozrejme, že firma musí zdaniť zisk najprv v štáte, kde sídli a potom sa postupuje podľa zákonov štátu odkial prebieha podnikanie a štátu rezidencie vlastníka/kov firmy.
Ano presne tak. Napriklad taka "LLC" firma v Deleware je oslobodena od income tax v Delaware ak vlastnik je non-resident USA a ak "If you don't operate your company in Delaware, no income tax reports or accounting data will be requested by the state of Delaware and your company is not responsible for paying Delaware income tax.".
Len aj tam ked pozeram pravidla, tak dokonca spominaju nieco take, ze danova povinost prechadza na vlastnika(kov) tej LLC. Tj. ak by som bol vlastnikom a bol zdanovany v USA tak by to slo do mojho danoveho priznania ako fyzicke osoby. Ale tak to je zas nieco ak by som bol US tax rezident a to tu tahat nebudeme. Tu je o tom viac napisane keby to niekoho zaujimalo: http://www.companiesinc.com/llc/

To co tu Dana spomina, to som niekde videl dokonca uz par rokov dozadu, ze rozhoduje aj to odkial je firma riadena. A to je na zaklade nejakych medzistatnych zmluv? Alebo to je nieco co zrovna ma SR v nejakom zakone taketo pravidlo?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Airmike »

No tak to som s toho paf. :)
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Dana »

Myslím, že také pravidlá budú mať všetky štáty vo svojich zákonoch. Vždy, kde podnikáš, tam musíš zdaniť zisky príp. v štáte rezidencie. Treba pozerať aj zákony o dani z príjmov /daň právnickych osôb/ aj zmluvy o zamedzení dvoj. zdanenia.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

je to tak ako pise Dana. Preto maju vsetky tie schrankove firmy neodkrytych vlastnikov a su tam nejake nastrcene osoby.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa rasto800 »

peter.cmorej napísal:je to tak ako pise Dana. Preto maju vsetky tie schrankove firmy neodkrytych vlastnikov a su tam nejake nastrcene osoby.
No to chapem. Ale ja nehladam cestu ako neplatit dane zo zisku. Mne len prislo jednoduchsie obchodovat cez takuto dajmetomu specialnu (LLC) firmu v USA ako tu zalozit na SK sro a ist cez nu.
A ked napriklad pre tu LLC nemusim robit ziadne uctovnictvo ani podobne veci v USA (alebo v inej krajine kde taketo schrankove firmy sa daju), tak potom ako je to so zdanenim v SK?
Ja tu potom na slovensku davam zisk tejto firmy, ktoru vlastnim do mojho danoveho priznania ako fyzickej osoby?? Alebo takuto kravinu, ze zalozit "schrankovu" firmu v zahranici, priznat sa k jej vlastnictvu a potom zdanit jej zisk tu na SK nikto nerobi? :)
A to mi danovy urad tu na slovensku zozerie len tak hocijake cislo co poviem ze ta firma ma taky a taky zisk? To mi pride celkom uletene. Alebo pre mna vyvstane snad robit aj nejake dalsie uctovnictvo na slovensku?
Netusite?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

netusim
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Rado »

rasto800 napísal: Ja tu potom na slovensku davam zisk tejto firmy, ktoru vlastnim do mojho danoveho priznania ako fyzickej osoby?? Alebo takuto kravinu, ze zalozit "schrankovu" firmu v zahranici, priznat sa k jej vlastnictvu a potom zdanit jej zisk tu na SK nikto nerobi? :)
To, že si vlastníkom firmy v zahraničí neznamená, že ju musíš daniť na Slovensku. Pokiaľ nebudeš štatutár alebo v dozornej rade, tak ti táto povinnosť odpadá. Štatutár (konateľ) bude niekto z miestnych v danom štáte. Ak dostaneš podiel na zisku (dividendu), tak u nás daň neplatíš iba zdravotné poistenie, čo sa bude asi tiež meniť. Pokiaľ budeš konateľom takej firmy, tak platí §2 pís. d. Zákona o dani z príjmov. Myslím, že je to tam dosť jasne napísané.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Dana »

Rasťo, zdalo by sa ti výhodné zdaňovať zisk firmy ako FO v § 6 ako príjem z podnikania? Ja to teda ako výhodu nevnímam, ale možno to pre niekoho výhoda je, ak sa zdaňovanie zisku nerieši na 2x, raz na úrovni firmy ako PO a potom ako FO.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa rasto800 »

Rado napísal: To, že si vlastníkom firmy v zahraničí neznamená, že ju musíš daniť na Slovensku. Pokiaľ nebudeš štatutár alebo v dozornej rade, tak ti táto povinnosť odpadá. Štatutár (konateľ) bude niekto z miestnych v danom štáte. Ak dostaneš podiel na zisku (dividendu), tak u nás daň neplatíš iba zdravotné poistenie, čo sa bude asi tiež meniť. Pokiaľ budeš konateľom takej firmy, tak platí §2 pís. d. Zákona o dani z príjmov. Myslím, že je to tam dosť jasne napísané.
No tak som sa dokopal trochu si precitat cast toho zakona o dani z prijmov:
Takze ano, tam mi to pride jasne, ako ste tu vsetcia napisali, ze rozhoduje miesto skutocneho vedenia PO.

d) daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou
...
2. právnická osoba, ktorá má na území Slovenskej republiky sídlo alebo miesto skutočného vedenia; miestom skutočného vedenia je miesto, kde sa prijímajú riadiace a obchodné rozhodnutia štatutárnych orgánov a dozorných orgánov právnickej osoby, aj ak adresa tohto miesta nie je zapísaná v obchodnom registri,


potom ma zaujal § 17:

Všeobecné ustanovenia o zisťovaní základu dane

(1) Pri zisťovaní základu dane alebo daňovej straty sa vychádza
a) u daňovníka účtujúceho v sústave jednoduchého účtovníctva1) alebo u daňovníka, ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 10 alebo ods. 11, z rozdielu medzi príjmami a výdavkami,
b) u daňovníka účtujúceho v sústave podvojného účtovníctva1) z výsledku hospodárenia,
...


A z toho teda vyplyva, ze aj ta firma v USA "riadena" zo SK si musi viest nejake slovenske uctovnictvo kvoli tomu ze je tu zdanovana na slovensku?
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa rasto800 »

Dana napísal:Rasťo, zdalo by sa ti výhodné zdaňovať zisk firmy ako FO v § 6 ako príjem z podnikania? Ja to teda ako výhodu nevnímam, ale možno to pre niekoho výhoda je, ak sa zdaňovanie zisku nerieši na 2x, raz na úrovni firmy ako PO a potom ako FO.
Ahoj Dana,
nie som si isty, ze uplne teraz chapem co sa mi tu snazis povedat :) Hovoris tu o tom, ze ked budem vlastnit a riadit tu zahranicnu firmu zo Slovenska, tak mne sa tu jej zisk bude zdanovat v mojom danovom priznani (ako FO) podla § 6 ako príjem z podnikania? A to je nevyhodnejsie pre mna ako keby som mal tu na slovensku sro firmu a tu by som najskor zdanil ako PO a potom keby som si z nej vyplatil prijem tak to by slo do mojho zdanenia osobneho danoveho priznania ako FO?
rasto
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Rado »

Aký zmysel má debata o tom, že vlastním spoločnosť v zahraničí a som zároveň jej štarutárom? Keď ju mať nebudem, tak dane platím rovnako na Slovensku a mne odpadnú náklady a starosti s riadením zahraničnej spoločnosti.
Keď už rozvíjať debatu, tak o spoločnosti, ktorú síce vlastním, ale nie som jej štatutárom. Takto by starosti a náklady s ňou spojené mala kompenzovať daň, ktorá by mala byť nižšia ako na Slovensku.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Dana »

Rado, ak zaplatíš nižšie dane v druhom štáte, lebo tam akože podnikáš, tak o čo menej tam zaplatíš, to máš potom na Slovensku ako rezident dodaniť. A povedz mi, čo si tým vyhral. Nehovoriac, že ked budeš spoločník alebo neviem akú funkciu budeš vo firme mať, tak ti za nejakú prácu vo firme aj ked bude bez pracovnej zmluvy už nájdu aj nejaký príjem zo závislej činnosti.

Tu sa asi rieši to, že zisk firmy, ktorá je sice právnickou osobou by sa /možno/ nemusel daniť 23%, ale ten zisk by si zdanili spoločníci každoročne ako fyzické osoby 19 %.. Aspoň tým sa na nete vychvaľujú aká je to dobrá vec. Ale či je to naozaj tak, že by si mohli spoločníci zisk zdaniť ako fyzické osoby, neviem potvrdiť. Ak by to tak nebolo oproti sro žiadna výhoda. A vzhľadom k nákladom je to aj tak o ničom.

Rasťo, účtovníctvo by si musel u nás robiť. A neviem, či to ešte chceš ďalej rozoberať, lebo zdá sa, že veľký význam to nemá.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Dana »

Ale asi by to šlo pod FO zdaňovať, aj tu to tak nejak píšu.
http://www.incorporated.cz/danove-raje/ ... cnici-llc/" onclick="window.open(this.href);return false;

potom platí, čo som napísala, len príjem, by sa nezdaňoval podľa dátumu keď by nabehol na účet, ale podľa dátumu, ked firma vykazuje hospodársky výsledok zisk /stratu, čo je koncom roka.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa rasto800 »

Dana napísal: Rasťo, účtovníctvo by si musel u nás robiť. A neviem, či to ešte chceš ďalej rozoberať, lebo zdá sa, že veľký význam to nemá.
No ak by som musel robit tu este aj uctovnictvo spolu s tym, ze to dodanit z tych 0% v USA na 23% u nas, tak to samozrejme dalej riesit vyznam nema :)

Chapem, ze potom nieco taketo ma naozaj asi len vyznam, ze schovam vlastnictvo a idem na to, ze na to nikto na slovensku nepride (a to si myslim, ze naozaj nepride).

Ja som skor premyslal, ze by takato firma mala vyhodu, ze napriklad ziadne uctovnictvo, ze k tomu ucet v USD priamo v USA banke (co ja odtialto ako fyzicka osoba nemam sancu zalozit). Pripadne, ze by sa zdanovalo u mna ako FO postupne len to co by som z takejto firmy vytiahol.

Kazdopadne vela info som sa v tomto vlakne dozvedel uz a mam co dalej riesit a premyslat nad cim .... aargh uz pisem ako Yoda :D
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa rasto800 »

Dana napísal:Ale asi by to šlo pod FO zdaňovať, aj tu to tak nejak píšu.
http://www.incorporated.cz/danove-raje/ ... cnici-llc/" onclick="window.open(this.href);return false;

potom platí, čo som napísala, len príjem, by sa nezdaňoval podľa dátumu keď by nabehol na účet, ale podľa dátumu, ked firma vykazuje hospodársky výsledok zisk /stratu, čo je koncom roka.
No ano, ale tam pisu o pripade ked "máte trvalý pobyt v USA, máte zelenou kartu nebo jste občanem USA" ak to spravne citam. A tiez este skor je tam napisane:
"Daňové úřady USA (IRS) zachází pro daňové účely s jednočlennými LLCs jako kdyby její jediný člen byl živnostník (sole proprietorship), který přímo sám dosahuje veškeré příjmy a výdaje. To znamená, že LLC sama o sobě neplatí daně a nemusí podat daňové přiznání daňovým úřadem (IRS)."

Tj. takto vnima tu LLC firmu danovy urad v USA(IRS) a nie danovy urad na slovensku :) Tj. slovensky DU to nebude brat ako firmu, ktora v USA plati 0% dan a teda, ze na slovensku to dodanit sadzbou platnou pre PO na slovensku atd?
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Dana »

Tak ja myslím, že ak je to v USA vnímané ako FO, tak potom aj u nás by sa to malo zdaňovať len pod FO a teda by potom mohlo stačiť aj jednoduché účtovníctvo. Každopádne však zisk firmy zdanený musí byť a to každý rok.
Daň z PO je už "len" 22 %, ale sa mi to už nechcelo opravovať.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa rasto800 »

Dana napísal:Tak ja myslím, že ak je to v USA vnímané ako FO, tak potom aj u nás by sa to malo zdaňovať len pod FO a teda by potom mohlo stačiť aj jednoduché účtovníctvo. Každopádne však zisk firmy zdanený musí byť a to každý rok.
Daň z PO je už "len" 22 %, ale sa mi to už nechcelo opravovať.
Diky za info! Inak taketo info, ze ako by to riesil nas DU, tak to existuje sanca, ze mi to niekto priamo na nejakych informaciach na DU povie? Alebo mozem tak akurat snivat, ze tam sedi niekto kto pozna problematiku a este sa aj podeli o info? :)

No este raz diky. Skusim este zhrnut cele info z tohto vlakna do nejakeho tu dalsieho prispevku. Hlavne ked ma zase o pol roka podobnu vec napadne riesit alebo niekoho ineho :D
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Investovanie cez offshore ucet(Guernsey, Isle of Man)

Príspevok od používateľa Dana »

Čo sa týka úradov, snívanie je pravdepodobnejšie. Chcel by si po nich príliš špeci veci. Ale ak by vedeli, povedali by ti.
Skôr ako na úradoch je lepšie sa pýtať priamo na finančnej správe. https://www.financnasprava.sk/sk/opytaj ... nej-spravy" onclick="window.open(this.href);return false;, Dostatočne zrozumiteľná odpoved nie je zaručená, ale ak vedia, snažia sa.
Ak sa teda niečo nové od nich dozvieš, potom to hoď aj sem.

A ešte k tomuto „No ano, ale tam pisu o pripade ked "máte trvalý pobyt v USA, máte zelenou kartu nebo jste občanem USA" ......

Ak by si tam mal trvalý pobyt, neviem čo je tá zelená karta..... bol by si považovaný za rezidenta USA a v tom prípade tam platíš normálne dane z FO. /netýkala by sa ťa tá nulová daň/
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"