Amslico-Azijsky fond predaj

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
BK_One
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Po 26 08, 2013 6:25 pm

Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa BK_One »

Dobry den.Potrebujem poradit.Uzavrel som zmluvu s Amslico global Invest pred 9 rokmi a nemam paru ako dalej s predajom ako postupovat.Viem ze ak chcem zarobit musi mat priemer nakupu akcii vyzsi ako som kupil.Uvediem priklad.Moj priemer 3.1 takze musim pockat kym stupnu akcie vyzsie cca na 3.5-3.6.Investovanu sumu uvediem ako priklad 500 000 sk.Cize otazka znie ak je hodnota akcii 3.5 kupi Amslico vsetky akcie alebo mi ponukne nizsiu hodnotu.Ako mam postupovat pri predaji..mam napisat ziadost o predaji ...samozrejme zmluvu nechcem rusit.Ako dlho trva predaj...ide o to aby akcie moc neklesli.

Dakujem
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa incognito »

No nie som si isty, ci Amslico ma moznost vyberu... skor to maju ako "pozicku", kde si budes "poziciavat" vlastne peniaze a este im za to zaplatis dobry urok... dobre to maju vymyslene :)

Bez toho aby som zmluvu videl ti radim skor zrusit, je to dost draha zmluva hlavne na priebezne poplatky (zdvojeny spravcovsky poplatok), ktore ti znizuju vynos o dodatocne 1-2%p.a. (=rocne). Pripadne napis spravu...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

no pockat, pockat, on nepise, ze ma zivotnu poistku, on ma nakupeny podielovy fond priamo od spravcovskej spolocnosti, ci ? Ako PRESNE sa vola tvoja zmluva BK_One ?
BK_One
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Po 26 08, 2013 6:25 pm

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa BK_One »

Nemam ziadnu pozicku ani nepotrebujem.Mam Zivotne poistenie Global invest 100% Azijsky fond.

http://funds.amslico.sk/azijsky-akciovy-fond" onclick="window.open(this.href);return false;

Aby som bol presny po predaji akcii mam zaujem pokracovat v obchodovani s akciami lebo po 10 rokoch tam uz nie su poplatky za spravu.
Naposledy upravil/-a BK_One v Ut 27 08, 2013 6:48 pm, upravené celkom 1 krát.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Ked chces radu, tak prosim odpovedz na otazku ..aky je presny nazov zmluvy?
BK_One
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Po 26 08, 2013 6:25 pm

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa BK_One »

IŽP Amslico Global Invest - Ázijský akciový fond..v zmluve mam rocny poplatok 350 sk rocne pri vklade 48000+5% urok 50000.Bez poistenia v pripade smrti.
Bol by som rad keby som sa dozvedel aj o inych poplatkoch ktore tam su a ci sa mi oplati tam ostat aj po 10 rokoch.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa incognito »

to P. Cmorej: Hned v prvom prispevku pise, ze ma Global Invest... pokial viem, je to IZP :) takze napriamo to nebude, podla toho co pise v tom sam nema jasno (BK_one, nic v zlom...). Nechapem inak, preco chce odtial vyberat a potom tam dalej sporit...

Ze pozicku nemas je dobre, ze ju nepotrebujes je este lepsie :D ALE - v niektorych poistkach (aj od Amslica) to funguje tak, ze ak si odtial vyberies nasporene peniaze, tak to oni beru ako POZICKU :) ze je to svinstvo, to je druha vec... ako som pisal vyssie, nie som si len isty, ci to tak je v tejto zmluve... lebo v nejakej od Amslica to iste bolo, ci aj v Global Investe, to si nepamatam...

V kazdom pripade, je to dost draha zmluva, podla okolnosti by bolo vhodne uvazovat nad zrusenim (ale treba to premysliet), pretoze priebezne poplatky v Global Investe su dost vysoke a vyrazne znizuju vynos (min. 1-2%p.a.).

to BK_One: Aby nedoslo k nedorozumeniu - nechcem ti zle, len sa ti snazim vysvetlit, ze ta niekto dobre oblbol a danu zmluvu vidis vyrazne inak, ako v skutocnosti je :)
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa incognito »

A niekto ti to predal ako super investiciu... a nevezmi to v zlom, ale poplatkov v tej zmluve si nevidel ani polovicu... je ich tam daleko viac ako tych 350SK (cca 12€) rocne, to by bolo este to najmenej.

Tam sa ti neoplatilo ani zacinat, zostavat sa ti tam podla mna neoplati vobec. Ak tam nemas ani ziadne krytie rizik, zvaz zrusenie zmluvy, lebo takto len dotujes Amslico.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

som to cital cez telefon, ten "global" som kdesi prehliadol :) (teda ak tam vobec bol, lebo BK_One spatne upravuje prispevky) ... BK_One to nie je ziadne investovanie. Bez do Amslica a spytaj sa ich aka je odkupna hodnota aby si vedel ako si "zainvestoval" Viac ako jedna rocna platba (myslim, ze pri Global Investe 140 % rocnej platby), islo na zaciatku na provizie. Plus k tomu mastny sekundarny management fee, mesacne poplatky na zmluve, plus pokuta pri zruseni .. no s panom bohom. Ak ti to nesluzi aj ako poistenie, tak urcite zrusit
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa incognito »

Na Global Investe od Amslica je "provizny" poplatok 195% rocneho poistneho, nie 140%... teda jedine ze by som sa mylil :) ale pokial sa dobre pamatam, taka lacna ta zmluva nie je :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ja som to len trepol z hlavy, co zmluva Amslico, to iny poplatok, kto si to ma vsetko pamatat :)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa Rokosák »

Sila poplatkov!
1 Euro investovane 50 rokov pri 8% vynose, ktory bol ponechany vo fonde a teda preinvestovany narastie na 47 Eur
s 2% poplatkov a inych nakladov je vysledok 18 Eur
s 3% inflaciou 4 Eura

Cize za 50 rokov si mozeme stvornasobit vklad akurat mi najdite fond existujuci 50 rokov s rocnym vynosom 8%.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
almada
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 28 08, 2013 3:33 pm

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa almada »

napriklad

Templeton Growth Fund Inc.A
ISIN: US8801991048
zalozeny 1954, doteraz priemer 12,30% p.a.

https://www.franklintempleton.com/retai ... erformance
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa incognito »

peter.cmorej napísal:ja som to len trepol z hlavy, co zmluva Amslico, to iny poplatok, kto si to ma vsetko pamatat :)

:D ono to bolo dost popularna zmluva a vela sa rozoberala v Cechach, ked ju cesky Partners odmietlo a hlavne FC a OVB to prezentovali ako jednu z najlacnejsich zmluv na trhu... svojho casu to bola najdrahsia zmluva na trhu, zial uz nie je a su aj drahsie... takze preto si ju tak dobre pamatam :) vela marketingu okolo nej, prd z toho...
BK_One
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Po 26 08, 2013 6:25 pm

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa BK_One »

Pokial viem zmluva sa da zrusit po 9 rokoch bez pokut.Pred rokom som ziadal o info o odkupnej hodnote.Hodnota akcii bola cez 3.5 a suma bola zhodna ako som investoval.

Ziadal som info ake poplatky tam este su ale dajak nikto nenapisal a ake hodnoty tam su.
Ziadal som ako postupovat ci mam napisat ziadost ale tiez nic.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa incognito »

BK_one, velmi sa mi paci formulacia "ziadal som" :)

P. Cmorej rad odkazuje na svoje blogy, ja ta odkazem sem :D :

http://www.finmag.cz/cs/finmag/financni ... co-invest/" onclick="window.open(this.href);return false;

Toto je ceska verzia zmluvy, ktoru mas ty.

Napis JASNE, co vlastne chces, nech sa v tom niekto vyzna. Lebo zatial si napisal len veci, ktore nikam nevedu alebo odpoved na ne ti nijako nepomoze... a uprimne, asi vsetko co o tej zmluve vies nebude zalozene na pravde, este som nevidel IZP, kde by po 9 rokoch bol mozny odkup bez poplatku. Ak sa dobre, pamatam, tak tam poplatok pri odkupe/zruseni klesal zo 100% v druhom roku o 10% rocne...

Este raz, ak to mas na sporenie, radsej si to zrus :) alebo este lepsie, nascanuj ju a posli mi/nam ju ;)
janci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 27 08, 2013 2:26 pm

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa janci »

ODKUPNY POPLATOK
1. rok  bez moznosti
2. rok bez moznosti
3. rok 70%
4. rok 60%
5. rok 50%
6. rok 40%
7. rok 30%
8. rok 20%
9. rok 10%
10. a viac 0%

Po 10. Roku by to malo byt bez pokuty... tiez cakam kym to zrusim... 3 more to go :-(
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa incognito »

Moze byt... ked si precitas clanok a diskusiu pod nim, pochopis preco je zmluva nastavena tak, aby sa dalo argumentovat pre jej "zachovanie" aspon 10 rokov...

Keby Global Invest nemal zdvojeny m.fee a uzky vyber fondov, mohlo to byt velmi zaujimava (=vyhodna) zmluva...
janci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 27 08, 2013 2:26 pm

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa janci »

Ja viem, ze to nieje vyhodna zmluva... :D

Davnejsie som ju posielal Petrovi Cmorejovi ci by sa mi pomohol na nu pozriet a pomoct ako z toho von s co najmensimi stratami... a pri mojom nastaveni zmluvy mu to podla jeho slov po dlhom case vyslo na okamzite nezrusenie zmluvy. Odporucal pockat do toho 10. roku a zrusit potom aby som sa vyhol odkupnemu poplatku.
BK_One
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Po 26 08, 2013 6:25 pm

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa BK_One »

Zdravym.Sledujem tento fond a dost rastie tak som napisal do amslika ze chcem znizit sumu na 100 eur.Dostal som odpoved ze ak znizim sumu tak sa mi bude vsetko kratit.V septembri mam vyrocie tak potrebujem radu lebo.To co sa mi bude kratit nenapisali.Zeby len zastrasovanie.Dakujem

Jedna otazka off topic.Mam Mbank a sledujem aj tam fondy a India pekne rastie.Oplati sa investovat....http://www.1cornhill.com/navi/home#" onclick="window.open(this.href);return false;
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa incognito »

Mozno mysleli vsetky poistne sumy... inak sa tam nema co kratit.

Co ziskas tym, ze znizis poistne? Len preto, ze ten fond rastie...

Ponuka mBank je obmedzena na WIOF fondy, ktore su teraz vedene pod CORNHILL AM. Drahsie a horsie riadene fondy tazsie najdes.

Vyberat fondy podla toho, ze "pekne rasu" je nezmysel. Fondy sa nevyberaju ako ovocie... ked uz, mal si tam investovat ked to klesalo a teraz by si bol v zisku... kazdopadne, tak sa portfolio nezostavuje.
Investor123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ne 08 12, 2013 1:34 pm
Been thanked: 2 times

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa Investor123 »

incognito napísal: Ponuka mBank je obmedzena na WIOF fondy, ktore su teraz vedene pod CORNHILL AM. Drahsie a horsie riadene fondy tazsie najdes.
To, ze WIOF fondy su zle riadene - s tym uplne suhlasim, lebo ked sa clovek pozrie na ich vykonnost, tak iba jediny skoncil za obdobie posledneho roka v pluse (aj to len malickom), co je naozaj umenie pocas globalneho rastoveho trendu :)

Ale co je na tychto fondoch drahe? V mBank nie su ziadne vstupne ani vystupne poplatky, rocne poplatky za spravu maju +/- na urovni inych spravcovskych spolocnosti. Takze nieco mi unika pri tychto fondoch? Nejake ine poplatky tam su?
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa incognito »

1) Najdi si TER (celkove naklady) fondu.

2) Management fee 2,5% je +/- na urovni inych sprav. spol.? Pozri si taky Pioneer...
Scotparker
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 04 05, 2015 7:39 pm

Re: Amslico-Azijsky fond predaj

Príspevok od používateľa Scotparker »

Ja mám skúsenosti s touto zmluvou a je tam vystupny poplatok ale da sa hybat s tou zmluvou aby tam clovek nedaval viac a tym pádom mohol presuvat peniaze inam a ich reinvestovat aby pre neho pracovali.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"