Uzavrety HF vs. Otvorený HF.

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
matatajko
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Št 22 11, 2012 2:34 am

Uzavrety HF vs. Otvorený HF.

Príspevok od používateľa matatajko »

Zdravím, v prípade že niekto spravuje rodinný majetok na finančnom trhu formou uzavreteho fondu a má to na inštitúciu, potrebuje byť regulovaný? A v prípade že by takýto fond chcel vytvoriť ako otvorený fond, aké všetky regulácie potrebuje naplnať? Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1403 times

Re: Uzavrety HF vs. Otvorený HF.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Na spravovanie rodinného majetku nepotrebuješ HF. HF sa zakladajú na to, aby sa spojil kapitál bohatých ľudí ( kvalifikovaný investor je spravidla vklad 100 000 ) a manažér fondu berie podiel na zisku ( spravidla 10-20% ) a správny poplatok ( spravidla 1-2%). Založenie a správa fondu stojí niekoľko desiatok tisíc USD, preto HF musí mať v správe väčší kapitál, aby dokázal pokryť tieto náklady. Kapitál v správe ( AUM ) by mal byť minimálne niekoľko miliónov...

Ak chceš spravovať rodinný majetok, teda vklady členov rodiny, môžeš si u niektorých brokerov založiť zvláštny účet, kde ty ako správca (advisor) spravuješ vklady vo forme podúčtov ( každý si vie kontrolovať svoj účet), alebo vo forme spoločného účtu ( joint ), alebo partnerského ( partnership, kde každý partner má určité % podielu ). Ak to neprevádzaš ako službu verejnosti, teda ide o súkromnú dohodu medzi tebou a členmi rodiny, tak to podľa mňa nemá byť prečo regulované. Regulujú sa len činnosti, kde poskytuješ služby verejnosti, alebo chceš spravovať vklady od hocikoho.

Názov témy je nesprávny, lebo to nemá nič spoločné s uzavretým, alebo otvoreným HF. Otvorený fond neznamená, že je otvorený pre verejnosť ...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
matatajko
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Št 22 11, 2012 2:34 am

Re: Uzavrety HF vs. Otvorený HF.

Príspevok od používateľa matatajko »

Ďakujem za odpoveď. Dozvedel som sa viac ako som chcel. Nie že by som sa chistal niečo také riešiť ale pre zaujímavosť. Lebo som dosť čítal o prípadoch kedy jeden člen rodiny spravoval majetok a neskôr z toho spravil verejný fond. Tak ma zaujímala tá problematika.

Len tam zvačša boli spomínané dlhodobejšie investičné stratégie. Hlavne dividendové ale nie ako Ladis. Ak nájdem ešte ten link postnem to.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"