Mini hedgefund

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Ferikes
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 17 09, 2015 6:52 pm

Mini hedgefund

Príspevok od používateľa Ferikes »

Obchodujem na burze uz dlhsi cas a zatial sa mi celkom dari. Coraz viac znamych a priatelov ma ziada aby som im zhodnotil peniaze. Zacal som o tom uvazovat a zrejme by som nemal problem vytvorit dalsi ucet, kde by som popri daytradingu obchodoval pozicne pre inych ludi (za nejake percenta zo zisku). V podstate by islo o princip hedge fondu ale uprimne nemam s tym absolutne ziadne skusenosti. Preto by som sa rad opytal skusenejsich:

1. Je mozne nejakym sposobom obist vsetku legislativu spojenu so spravou cudzich penazi? Tak aby to davalo zmysel aj mne aj "investorom"? T.j. da sa to urobit nejako tak aby mi niekto poslal peniaze na ucet a zaroven mal k tomu nejaky podklad ze su to jeho peniaze (aby to teda nevyzeralo tak ze mi musi slepo doverovat a spolahnut sa iba na moje dobre slovo) a na druhej strane aby to bolo tak aby som nemusel absolvovat celu tu administrativu a legislativne maratony spojene so zalozenim klasickeho hedge fondu? Dufam ze aspon niekto pochopil co myslim :D Osobne mi napadlo iba zalozit nejaku s.r.o. ktora by sa zaoberala tradingom a spolocnici by sa podla vkladov podielali na ziskoch. Len mi to pride malo flexibilne - ak niekto chce vytiahnut peniaze a pod.

2. Ma tu niekto skusenosti so zakladanim hedge fondu? Mohol by ich prosim nejako v strucnosti popisat? Ako je to narocne casovo a financne? Pripadne ak by ma vedel nasmerovat niekam kde sa tato problematika riesi?

Vopred dakujem za akekolvek rady.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Mini hedgefund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Na HF zabudni. To sú vysoké náklady. Musel by si spravovať milióny aby si prežil. Napíšem ti čo sa dá robiť, len sa mi ozvi na email a napíš stručne čomu sa venuješ: juggler@pobox.sk
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mini hedgefund

Príspevok od používateľa Airmike »

Ferikes napísal:Obchodujem na burze uz dlhsi cas a zatial sa mi celkom dari. Coraz viac znamych a priatelov ma ziada aby som im zhodnotil peniaze. Zacal som o tom uvazovat a zrejme by som nemal problem vytvorit dalsi ucet, kde by som popri daytradingu obchodoval pozicne pre inych ludi (za nejake percenta zo zisku). V podstate by islo o princip hedge fondu ale uprimne nemam s tym absolutne ziadne skusenosti. Preto by som sa rad opytal skusenejsich:

1. Je mozne nejakym sposobom obist vsetku legislativu spojenu so spravou cudzich penazi? Tak aby to davalo zmysel aj mne aj "investorom"? T.j. da sa to urobit nejako tak aby mi niekto poslal peniaze na ucet a zaroven mal k tomu nejaky podklad ze su to jeho peniaze (aby to teda nevyzeralo tak ze mi musi slepo doverovat a spolahnut sa iba na moje dobre slovo) a na druhej strane aby to bolo tak aby som nemusel absolvovat celu tu administrativu a legislativne maratony spojene so zalozenim klasickeho hedge fondu? Dufam ze aspon niekto pochopil co myslim :D Osobne mi napadlo iba zalozit nejaku s.r.o. ktora by sa zaoberala tradingom a spolocnici by sa podla vkladov podielali na ziskoch. Len mi to pride malo flexibilne - ak niekto chce vytiahnut peniaze a pod.

2. Ma tu niekto skusenosti so zakladanim hedge fondu? Mohol by ich prosim nejako v strucnosti popisat? Ako je to narocne casovo a financne? Pripadne ak by ma vedel nasmerovat niekam kde sa tato problematika riesi?

Vopred dakujem za akekolvek rady.
klasicky hedgefund je pomerne nakladne riesenie. radovo bz si musel investovat desiatky tisic eur. su firmy co ti to spravia na kluc ale myslim ze v tvojom pripade to vobec nema vyznam. mas teda 2 moznosti.

1. zalozit si firmu ktora bude obchodovat na vlastny ucet a ludia co do nej vlozili peniaze budu mat na firme podiel
2. spravovat peniaze cez PAMM. - mas vlastny ucet a to co na nom obchodujes sa kopiruje na ucty klientov.

prvy model ma chybu, ze je nemotorny a tvoji investori musia byt velky a musia ti verit
druhy model je velmi jednoduchy a prakticky bez nakladov , ale myslim, ze legislativa na Slovensku nieco take ako PAMM ani nepozna

no viac ako struktura by ta mala zaujimat tvoja vykonnost. a pokial ju nemas taku ze zaraba sustavne v dlhodobom horizonte, tak sa skor sustred na to aby si si nesposobil problemy.
Ferikes
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 17 09, 2015 6:52 pm

Re: Mini hedgefund

Príspevok od používateľa Ferikes »

Ano, ta moznost 1 mi napadla ako prva, pisal som to aj v prispevku vyssie. S.r.o. vyzera momentalne ako najschodnejsie riesenie. Moznost 2 mi nepride z viacerych dovodov vhodna.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini hedgefund

Príspevok od používateľa osamely chodec »

aky by mala ta s.r.o. predmet podnikania, teda na co by mala opravnenie?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mini hedgefund

Príspevok od používateľa Airmike »

ak s.r.o. obchoduje na vlastny ucet. tak moze mat v predmete podnikania napisane v podstate cokolvek. nepotrebuje licenciu pretoze nespravuje peniaze klientov. len podielnikov.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini hedgefund

Príspevok od používateľa osamely chodec »

nie tak celkom, pretoze do nakladov si moze davat vydavky suvisiace s podnikatelskou cinnostou, na co nema opravnenie nie su na potom danovo uznane nalkady.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mini hedgefund

Príspevok od používateľa Airmike »

celkom nerozumiem co myslis , ale ak myslis ze strata je vydavok. tak to tak nieje. vydavky su len feecka.

s.r.o je obdoba l.t.d . a vacsina firiem v zahranici robi cez l.t.d
ja som toto komunikoval aj s NBS a dostal som vyrozumenie ze pokial sa jedna o ucet na firmu tak si moze kazda firma obchodovat co chce. kde chce. co sa tyka dani, tak to ti spracuje aj bezny uctovnik. stacia mu vypisy s uctov.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini hedgefund

Príspevok od používateľa osamely chodec »

poviem to zjednodusene musis mat v s.r.o. nejaky predmet podnikania na ktory mas zivnostensky list a na ten robit realne biznis a popri tom akoze zhodnocovat volne zdroje s.r.o. obchodovanim na fin. trhoch cez brokera. Ale ak budes mat cinnost na ktoru ma s.r.o. opravnenie nulovu a zisky jedine z zhodnocovania penazi , tazko presvedcis danovakov , ze pocitac, auto, najom... suvisia s tvojou podmikatelskou cinnostou . Ak niekto vie aky predmet podnikania vo volnej zivnosti /bez licencie / by mohla mat s.r.o. obchodujuca na financnych trhoch , napiste a pripadne dajte link zo zoznamu.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mini hedgefund

Príspevok od používateľa Airmike »

myslim, ze to nieje tak uplne problem pre danovy urad. nieco spojene s poradenskou firmou a financiami tam v zivnostiach je. ale je to uz par rokov a pravdu povediac, neskumal som to dopodrobna. nasa firma nemala ziadny iny prijem z inych cinnosti. len trading. ale viem, ze vtedy bolo mozne mat balik niekolkych zivnosti. danovaci nikdy s nicim problem nemali. mali vsetky dokumenty vypisy a financne transakcie k dispozicii. za tie roky sme nemali ziadny problem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Mini hedgefund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

osamely chodec napísal: Ale ak budes mat cinnost na ktoru ma s.r.o. opravnenie nulovu a zisky jedine z zhodnocovania penazi , tazko presvedcis danovakov , ze pocitac, auto, najom... suvisia s tvojou podmikatelskou cinnostou . Ak niekto vie aky predmet podnikania vo volnej zivnosti /bez licencie / by mohla mat s.r.o. obchodujuca na financnych trhoch , napiste a pripadne dajte link zo zoznamu.
Súhlas. Tie daňovo uznatelné výdavky, ktorými ztopíš zisky z tradingu nemusia daňováci uznať pokiaľ firma nemá žiadny iný predmet podnikania. Takže ideálne je ked firma robí oficiálne napr. školiaci (edukačný), či poradenský biznis a k tomu má účet u brokera, kde zhodnocuje financie aj sama sebe. Čiže sám o sebe ten trading na firmu má význam len vtedy, keď vieš znížiť svoj daňový základ o daňovo uznateľné výdavky. Firma napríklad musí rátať aj s násobnými výdavkami na dáta, news, anylýzy atd...lebo tieto služby sú ináč spoplatňované občanom a ináč inštitúciám. Kým dáta pre občana vyjdú na 10-20 mesačne, firmu tie isté na 200-300. Ďalej na firmu nemusíš zo zisku platiť zdravotný odvod. Ten sa platí len ak je jednotlovcom vyplatený podiel na zisku, či dividenda . Ked založiš sro, kde si spoločníci vyplácajú celý zisk, tak potom ako občania musia zaplatiť aj 14% odvody z podielu na zisku ( max.6500 či tak nejak).
Zdaňovať už druhýkrát nemusia, ale odvody zaplatiť musia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Sindik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 1:23 pm

Re: Mini hedgefund

Príspevok od používateľa Sindik »

Bohuzel zalozeni plnohodnotneho hedgeoveho fondu je narocne. V Cesku existuje moznost zalozeni fondu kvalifikovanych investoru, ktery ma zvyhodnenou dan ze zisku 5% misto beznych 19, ale nevim, jak je to na Slovensku. My ve Finematicu (http://www.finematic.cz" onclick="window.open(this.href);return false;) v soucasnosti resime podobnou otazku a nakonec asi zkusime zalozit fond mimo Cesko(Slovensko).
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mini hedgefund

Príspevok od používateľa Airmike »

Sindik

len som sa chcel opytat, na stranke mas, ze ste obaja s UK. a podla toho co viem tak prave na asej fakulte dost ludi riesilo algoritmicke obchodovanie. mali ste tam nejaku Vacsiu skupinu ludi, ktori sa zaujimali o tuto problematiku, alebo je to len nahoda a nepoznate sa?


dakujem za odpoved
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"