iShares Core DAX UCITS ETF

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
samo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 05 11, 2015 7:58 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

iShares Core DAX UCITS ETF

Príspevok od používateľa samo »

Ahojte,
vedel by mi niekto prosím "polopate" vysvetliť, prečo sa pri prezeraní informácií o produkte "iShares Core DAX® UCITS ETF (DE)" zobrazuja informácia, či ide o Individual investora alebo o Institutional investora? Ide o napr. toto ETF na DAX:
https://www.ishares.com/uk/institutiona ... tf-de-fund" onclick="window.open(this.href);return false;
Znamená to, že ja ako individual investor nemôžem do toho fondu investovať? Nečítal som tie podmienky dopodrobna, tak ak náhodou už ste to niekto videli, tak poprosím o informácie, prípadne si to budem musieť naštudovať.
Prípadne aký iný fond odporúčate, ktorý trackuje DAX index.
Vopred ďakujem za odpoveď
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: iShares Core DAX UCITS ETF

Príspevok od používateľa jogo »

samo napísal: Znamená to, že ja ako individual investor nemôžem do toho fondu investovať?
Som individualny investor a to ETF-ko mam nakupene na XETRE uz od minuleho roka.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
samo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 05 11, 2015 7:58 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: iShares Core DAX UCITS ETF

Príspevok od používateľa samo »

jogo napísal: Som individualny investor a to ETF-ko mam nakupene na XETRE uz od minuleho roka.
Taktiež mám kúpené dané ETF už pol roka, iba ma tá informácia prekvapila, že keď vyberiem Invidual investor, tak mi nezobrazí informácie o danom ETF. Vtedy, keď som ho kupoval, tak takúto poznámku to nezobrazovalo ak sa dobre pamätám (aj keď samozrejme môžem sa mýliť).
Zrejme iba riešim blbosti... :D
Palo
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 7 times

Re: iShares Core DAX UCITS ETF

Príspevok od používateľa Palo »

Nepozeral som detaily tohto ETFka, takze len vseobecne predpokladam, ze je to otazka regulacie ponukanych financnych produktov. Subjekt, ktory VEREJNE PONUKA nejake financne produkty (a web stranka iShares predstavuje ponuku aj ked tam priamo nevies nakupit, ale ktokolvek si ju moze pozriet) musi poskytovat urcite mnozstvo informacii, ktore je v pripade individualnych investorov (retail) ovela vacsie ako institucionalnych (profesionalnych), kedze sa predpoklada, ze institucie maju podstupovane riziko "zmaknute" ovela lepsie a aj vacsi kapital niest pripadnu stratu. Resp. subjekt musi vyselektovat kto je retail a kto institucional a podla toho ponukat produkty. A tento zrejme verejne ponukaju iba pre institucionalnych. Regulacia finacneho trhu zasla daleko...ale to uz je ina tema. Ak u tvojho online broker vidis dany titul, nic ti osobne nebrani si ho kupit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"