Zrušenie príkazu systémom - prečo?

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
ondro
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: St 30 03, 2016 8:16 pm
Been thanked: 2 times

Zrušenie príkazu systémom - prečo?

Príspevok od používateľa ondro »

Ahojte,

dnes som cez LYNX obchodoval SH - konštantný objem. Včera som nakúpil za 38.62, dnes predal za 38.74 a ku koncu obchodných hodín pokúsil opätovne nakúpiť za 38.61. Pri nákupe som dostal chybovú hlášku:
Zrušeno systémem:
cash available (settled cash): 115.72; cash needed for this order and other pending orders: 11201.90
Keď sa však pozriem na svoj účet v poli hotovosť vidím sumu v eurách, ktorá po prepočítaní na USD dostatočne prevyšuje sumu potrebnú pre zrealizovanie obchodu aj s rezervou. Neviete v čom môže byť problém?

Účet mám hotovostný. Znamená to, že vysporiadania predchádzajúceho obchodu nemôžem otvoriť ďalší obchod?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zrušenie príkazu systémom - prečo?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Myslím, že pri cash účtoch trvá vysporiadanie až 3 dni. Prehoď si cash účet na MARGIN. Malo by sa to dať cez account manažment. Potrvá to chvílu, kým ti to schvália, ale budeš mať pokoj na večné časy. A budeš môcť aj shortovať.
Cash účet je určený len na investovanie. Nemá žiadnu výhodu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ondro
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: St 30 03, 2016 8:16 pm
Been thanked: 2 times

Re: Zrušenie príkazu systémom - prečo?

Príspevok od používateľa ondro »

O.k., ďakujem za radu. Nebol som si istý, či je lepšie zvoliť Reg T margin alebo Portfolio margin, zvolil som ten Reg T margin, dúfam, že je to o.k.. Zmena si vyžadovala aj aktualizáciu investičného dotazníka a bude sa to 48 pracovných hodín schvaľovať.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zrušenie príkazu systémom - prečo?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ondro napísal:O.k., ďakujem za radu. Nebol som si istý, či je lepšie zvoliť Reg T margin alebo Portfolio margin, zvolil som ten Reg T margin, dúfam, že je to o.k.. Zmena si vyžadovala aj aktualizáciu investičného dotazníka a bude sa to 48 pracovných hodín schvaľovať.
Dobre si zvolil. Ked ti to schvália, budeš môcť regulérne trejdiť. Aj shortovať. Obchodovanie na margin, teda možnosť ísť nad rámec cash účtu ( cez deň do 4x, na overnight do 2x) ako i shortovanie a trading futures začína od sumy 2000. Do sumy 25 000 môžeš robiť 3 daytrejdy behom 5 dní (každý DT sa ti zobrazí v accounte odčítaním od počtu 3 a po 5 dnoch sa obnoví). Otvorenie pozíce a zavretie na druhý deň, to môžeš robiť neobmedzene. Takisto daytrading futures a CFD môžeš robiť neobmedzene.
Pri účte nad 25K sa automaticky stávaš PDT...pattern daytrader a máš neobmedzený daytrading regulárnych akcií. Pri sume nad 25K si musíš dať pozor aby si znova neklesol pod 25K. Vtedy ti stopnú trading a bud na účet doložíš tolko aby si bol nad 25K, alebo ich môžeš požiadať, aby ti zmenili status. To však urobia iba 1x za istý čas (myslím, že 6 mesiacov). Takže nad 25K sa treba udržať , alebo po zrušení PDT mať na pamäti, že ak znova presiahneš 25K tak na padnutie pod 25K máš limit tých 6 mes.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ondro
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: St 30 03, 2016 8:16 pm
Been thanked: 2 times

Re: Zrušenie príkazu systémom - prečo?

Príspevok od používateľa ondro »

Ďakujem za cenné rady. Ešte by som sa spýtal, čo presne sa pre tento účel rozumie pod DT. Je to nákup a následný predaj v rovnaký obchodný deň? Alebo to funguje aj opačným smerom? Napríklad, že niekoľko dní držím etf, ktoré v rámci dňa predám a následne naspäť dokúpim? Presne o to som sa pokúšal včera.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zrušenie príkazu systémom - prečo?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ondro napísal:Ďakujem za cenné rady. Ešte by som sa spýtal, čo presne sa pre tento účel rozumie pod DT. Je to nákup a následný predaj v rovnaký obchodný deň? Alebo to funguje aj opačným smerom? Napríklad, že niekoľko dní držím etf, ktoré v rámci dňa predám a následne naspäť dokúpim? Presne o to som sa pokúšal včera.
Je to nákup a následný predaj v rovnaký obchodný deň

Ak uzavrieš starú pozíciu a otvoríš novú, to nie je daytrade.

P.S.: Pozor na SL ! Ak nakúpiš v jeden deň viac akcií a nahodíš na nich SL (alebo PT..profit taking )...a tá SL(alebo PT) sa ti v ten istý deň realizuje, tak to je uzavretie pozície a DT. Takže takto môžeš vyrobiť naraz viac DT, alebo si to pokaziť, keď ich už nemáš dosť.
Vynulovanie počtu DT znamená, že ti nedovolia otvoriť žiadnu pozíciu, kým ti nenabehne volný DT ( každý realizovaný DT sa obnoví po 5 dňoch).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"