Alerty na trendy vybranych ETF

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
mapper
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2016 4:11 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 4 times

Alerty na trendy vybranych ETF

Príspevok od používateľa mapper »

Ahojte,

chcem investovat dlhodobo ale nechce sa mi sledovat ETF kazdy den avsak viem ze najlepsie je investovat pri poklese. Neviete o nejakom toole/stranke co by umoznovala sledovat vybrany kos ETF a pri (vyznamne) klesajucom trende alebo pod nastavenu hodnotu by poslala notifikaciu / email?

dakujem
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Alerty na trendy vybranych ETF

Príspevok od používateľa Aurelio »

Pripajam sa, tiez uz dlhsie hladam nieco podobne, takze ak niekto o niecom viete, tak hned pomozete minimalne dvom ludom :-)

Edit: este dodam, ze mne ide o alerty na US akcie

Vdaka.
Power of Knowledge
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2798
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Alerty na trendy vybranych ETF

Príspevok od používateľa Rokosák »

Prosim zrusit toto vlakno! Alerty mozu byt telesnemu, dusevnemu a financnemu zdraviu skodlive. Predstavte si, ze niekto dovercivy klikne na toto vlakno a bude sa nim riadit. Pritom doporucenia mozu byt z nedoveryhodnych zdrojov ako Seychelly, Goldman Sachs a podobne. Alebo sem klikne chalanisko z piatej triedy, lebo si mysli, ze Alert je pocitacova hra. Treba dbat aj na moralku deti. Ta ňe?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
mapper
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2016 4:11 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 4 times

Re: Alerty na trendy vybranych ETF

Príspevok od používateľa mapper »

Rokosak nechcem alerty denneho typu. Chcem napr. pri poklese 10, 20% alebo pod zvolenu hodnotu. Pre moje 1-4x rocne investovanie by to mohlo stacit. Prosim odpovedat a nemazat :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Alerty na trendy vybranych ETF

Príspevok od používateľa Istiach »

otvor finviz, pozri, vidis. zavri.

Trva to 15 sekund
locke
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 20 10, 2014 3:22 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Alerty na trendy vybranych ETF

Príspevok od používateľa locke »

if this than that, da sa nastavit alebo vytvorit applet taha info z yahoo finance , ci uz poslat mail alebo notifikaciu cez pushbullet do telefonu - napr ak index klesne pod urcitu hodnotu alebo je denny pokles vacsi ako x %

https://ifttt.com/stocks" onclick="window.open(this.href);return false;
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Alerty na trendy vybranych ETF

Príspevok od používateľa Aurelio »

som sa normalne zasmial k jakym nedorozumeniam moze dojst, ked clovek nenapise poriadne co ma na mysli :D

ja som mal na mysli alert typu: posli mi mail ak akcie USSteel padnu pod 10$, AT&T pod 30$ atd.
Istiach napísal:otvor finviz, pozri, vidis. zavri.

Trva to 15 sekund
takto som fungoval, ked som striehol na nakup povedzme 5 titulov a ku kazdemu som vedel limitnu cenu, pri ktorej by som zacal konat. ale ked striehnes na povedzme 20 titulov, tak si tie limitne ceny jednoducho nepamatas :-) Konkretny priklad: Mam limitku 50$ na Realty Income Corp(NYSE:O) a ani neviem jak sa to skotulalo za mesiac a pol z 68 na 55. Vsimol som si to iba niekedy minuly tyzden. Tymi mailami mi odpadnu starosti.
locke napísal:if this than that, da sa nastavit alebo vytvorit applet taha info z yahoo finance , ci uz poslat mail alebo notifikaciu cez pushbullet do telefonu - napr ak index klesne pod urcitu hodnotu alebo je denny pokles vacsi ako x %

https://ifttt.com/stocks" onclick="window.open(this.href);return false;
ruky nohy bozkavam, velmi pekne dakujem!!
Power of Knowledge
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Alerty na trendy vybranych ETF

Príspevok od používateľa jpeg »

https://winpes.cz/interactive-brokers-scale-trader/" onclick="window.open(this.href);return false;
yurij
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 02 06, 2016 5:19 pm

Re: Alerty na trendy vybranych ETF

Príspevok od používateľa yurij »

to sa jedna o akysi ciastocny automat ktore za teba obchoduje v stanovenom range.

ak chces iba sledovat ceny aktiv, tak TWS od IB umoznuje nastavit alerty na prekrocenie cenovej urovne, pri prekroceni zobchodovaneho objemu, percentualna zmena ceny... nie je potreba vyuzivat externe app :)
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Alerty na trendy vybranych ETF

Príspevok od používateľa Aurelio »

takze ludia, teraz som nahodou objavil, ze Barchart.com umoznuje price alerty - staci sa zaregistrovat, konto je zdarma.

Barchart.com je podla mna lepsi ako ifttt.com/stocks , pretoze umoznuje pekny prehlad na aky titul a aku hodnotu ste si alert zadali, kdezto na ifttt.com nevidite nic a musite si pamatat ze ci ste na uvedeny titul uz alert nastavovali alebo nie. Barchart nadalej umoznuje nastavit alert aj na intraday, na ifttt.com bolo mozne myslim iba end-of-day.

Barchart pred dvoma tyzdnami spustil uplne novy prerobeny dizajn webu a strasne vela veci im tam nefunguje, tak dufam, ze toto nebude ten pripad. Ale myslim, ze oni casom vychytaju vsetky muchy a bude to super web ako predtym :-)
Power of Knowledge
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Alerty na trendy vybranych ETF

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to je fakt taky problem najst sluzbu kde sa daju nastavit alerty? :) ja pouzivam uz roky rokuce Marketwatch, for free, a da sa tam tusim nastavit aj alert na pokles/rast o niekolko %
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"