Sporenie Across Sporenie+

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
JurajBartoš
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2017 2:03 am

Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa JurajBartoš »

Zdravím Vás,
sledujem toto diskusné fórum už dlhšiu dobu ale nenašiel som tu zatiaľ žiadne resp. minimum informácii k produktu
Across Sporenie+ a ani k spoločnosti, ktorá tento produkt poskytuje.
Má niekto z Vás skúsenosti s touto firmou a produktom? Alebo lepšie povedané aký máte názor na túto spoločnosti a
kvalitu tohoto sporenia vzhľadom na jeho zloženie?
Môj úmysel je sporiť cca 500 - 600 euro mesačne a vzhľadom na výšku poplatkov a spôsob investovania je tento produkt dosť lákavý.
Budem vďačný za akékoľvek info.
Nech Vás rast vašich portfólií sprevádza :-)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Podľa mňa je to pre verejnosť velmi dobrý produkt. Jeden z najlepších na trhu. Ak berieme do úvahy potenciál výnosu - máloktorý verejný fond prekoná benchmark. Z pohľadu nákladovosti - takmer žiadny fond v čistom výnose neprekoná benchmark. Takže víťazom je klient.

A teraz k nákladovosti: Vstupný poplatok Across Sporenia+ sa v závislosti od výšky mesačnej investície pohybuje medzi 1 a 2%. Bežný vstupný poplatok do klasického akciového podielového fondu sa pohybuje medzi 4 až 5%. Ročný manažérsky poplatok Sporenia+ je 0,72% p.a., kým v podielových fondoch tieto poplatky zvyknú bývať 1 až 2% p.a.

Zoberme si tvoj model. Chceš sporiť 600€ mesačne. Vieš zhruba vypočítať tvoju nákladovosť? Tak ju vypočítaj.
A hned porovnaj s investíciou do fondu. Následne napíšem prečo je to dôležité a aké je iné riešenie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JurajBartoš
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2017 2:03 am

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa JurajBartoš »

Takže, moja predpokladaná nákladovosť pri odhadovanom čase sporenia 15 rokov a pravidelnej sume dajme tomu 500 e nech sa to ľahšie počíta:
Z každého vkladu 1 % to znamená (5 euro x 12) x 15= 900 euro vstupný poplatok počas doby sporenia
Horšie to bude asi s tým priebežným ale skúsim to dať ako celok 0,73% ročne za 15 rokov s tým, že do toho nebudem rátať potecionálne kapitálové výnosy a ani straty ale len čistú hodnotu vkladov a každý rok navýšim o plánovaný vklad.
Simsala-bim vyšlo mi cca 5251 euro za 15 rokov na priebežných poplatkoch v prípade výkonnosti 0,0%.
Neviem, či je to úplne presne nakoľko nepoznám presný matematický model výpočtu výšky úrokov ale aký taký obraz to dáva.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa Rokosák »

Platis niekomu cez 300Eur rocne za to, ze drie 15 rokov ako kon za Tvoj vynos. Aj ked im to nevyjde, je mozne, ze bez nich by si stratil viac ako tych 300 + Eur?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
JurajBartoš
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2017 2:03 am

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa JurajBartoš »

Myslíš, že drú ako kone?
JurajBartoš
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2017 2:03 am

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa JurajBartoš »

Som veľmi zvedavý, uprimne bez irónie, na JUGGLER-ovo riešenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JurajBartoš napísal:Som veľmi zvedavý, uprimne bez irónie, na JUGGLER-ovo riešenie.

OK. Vyšlo ti zaokrúhlene nejakých 6000 náklady. A vložil by si za 15 rokov dokopy 90 000.
Pametám sa ako sme minulého roku vypočítavali náklady vo fonde a vyšlo to 34 000 na investíciu 100 000 za 10 rokov.
Teda asi tretina fuč za 10 rokov :roll:

Záver sa dá urobiť taký, že všetky tieto sporiace schémy, podielové fondy a kadejaké investičné životné poistenia (IŽP) Ti zoberú od 5% do 50% ( a stretol som sa s takými, čo aj viac ) z tvojej investície a výnosov. Z toho hladiska je to Across Sporenie asi najvýhodnejšie... Pre tých, čo sa nevyznajú a chcú aby im peniaze odchádzali z účtu na investičný účet je to asi najlepšia cesta.

Lenže tiíe náklady sú dosť veľké peniaze, hlavne keď si uvedomíš, že ty riskuješ a oni len inkasujú. Nečudo, že fondový bisnis je pre banky a poisťovne zlatá baňa...

OK. Ale teraz nechcem o tom filozofovať.. Dôvod prečo sme tu nepreberali Across Sporenie je taký, že väčšina ľudí, čo tu chodí skôr, či neskôr príde na to, že si môžu sporiť aj sami a to takmer bez nákladov. To sporenie u Acrossu totiž ide do tzv. indexového fondu obchodovaného na burze (ETF ..exchange traded fund)...čo je proste akoby jedna akcia v ktorej je zahrnutých 500 akcií z indexu SP500. Tá akcia sa volá SPY a v súčasnosti má cenu 229 USD. Existuje spústa takých akcií, používajme názov ETF..na rôzne indexy, trhy, sektory, odvetvia ...

Čiže ked si to chceš robiť sám, tak si založíš účet u brokera a nakupuješ si sám. Nákup takej akcie, dajme tomu 100 kusov SPY stojí u brokera 1 až 15 USD. Zoberme, že priemer je 7 USD. Čiže investícia 22 900 stojí 7 USD a keby si do toho vrazil rovno 100 000 , tak ťa to stojí 5x viac, čo je 35 USD...ale kludne to zaokrúhlime na 100 alebo aj na viac, lebo nakupovať budeš postupne. Za držanie takého ETF si eminent účtuje 0,1% . Čiže to je náklad po vklade 6000 za prvý rok iba 6 USD...po rokoch, ked tam bude 100 000 by to bolo 100 ročne. Pri SPY dostávaš ešte dividendy...dividendový výnos je teraz zhruba 2% ročne.

Ked si to všetko spočítaš a zaokrúhliš, že za 15 rokov by si investoval 100 000, tak:
1. keď to budeš robiť sám, bude ťa to stáť pár stoviek
2. ked to budeš robiť cez najlepší produkt v SR, čo podľa mňa je teraz to Across sporenie, bude to stáť pár tisíc ..dajme tomu tých 6000
3. Ked to budeš robiť cez fondy, IŽP a iné sporiace schémy..tak počítaj, že ťa oholia o 1 tretinu až polovicu ( 30 000 až 50 000 ) a to sme nepočítali výnosy.

P.S. Máme tu chlapíka, čo má o tom stránku..poštuduj: http://peniazesucas.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa Rokosák »

Predpokladam, ze Accross investuje do ETFiek. Je ich tisice, z ktorych si potrebujes vybrat. Pochybujem, ze sa najde mnoho amaterov, ktori by si dokazali vybrat lepsie ako Accross a to aj s nulovymi nakladmi.

Na druhej strane, poplatky, ktore uctuju fondy na Slovensku vo vseobecnosti su nenormalne. Mnohe aj viac ako 5%. Dnes by som tolko nedal ani Buffettovi. Vykonnost fondu s 5% poplatkom by casto prekonal aj amater s naslepo vybranymi ETFkami.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
JurajBartoš
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2017 2:03 am

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa JurajBartoš »

Dakujem Juggler-ovi za odpovedˇ. Presne toto bol môj zámer ale uvažoval som nad tým ako si to uľahčiť. V skutočnosti to je
možno tak, že som len chcel nájsť niekoho na koho by som mohol v prípade neúspechu preniesť zodpovednosť za zlé rozhodnutie lebo veď kto by nadával sám sebe, že. Nejakú chvíľku už sledujem rôznych správcov ETF a ich produkty a zatiaľ najviac ma zaujali produkty od Vanguard-u. čo sa týka akcií tak VIG, VYM, VOO a VWO a čo sa dlhopisovej časti týka tak BND a BLV.
Zaujímajú ma také, ktoré nesú aj nejakú dividendu a dátum ich vzniku je pre rokom 2008 aby bolo jasné ako si vedú v časovom období, ktoré zahrňa aj riadny pokles.
Ďalší z dôvodov sú samozrejme minimálne priebežné poplatky za správu.

Opravte ma ak je moje uvažovanie niekde chybné.

Dakujem
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa Rokosák »

JurajBartoš napísal:D V skutočnosti to je
možno tak, že som len chcel nájsť niekoho na koho by som mohol v prípade neúspechu preniesť zodpovednosť za zlé rozhodnutie lebo veď kto by nadával sám sebe, že.
Fantasticky a unikatny vyrok, blahozelam! Si jednym z mala, ktori su schopni objektivnej analyzy svojich pohnutok. Poznanie seba je velmi dolezite aj pri investovani.

Odpoved na Tvoju otazku ci manazeri investicii dru ako kone - myslim si, ze ano. Takisto si myslim, ze mnohi su napriek tomu neuspesni, ale to je bezne aj v inych odvetviach ci cinnostiach.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

JUGGLER napísal:Ročný manažérsky poplatok Sporenia+ je 0,72% p.a., kým v podielových fondoch tieto poplatky zvyknú bývať 1 až 2% p.a.
Je to 0,82%. Zaujimalo by ma, ci su v tom zaratane naklady samotneho ETF. Podla mna nie. V tom pripade, ak dam klientovi rozumny vstupny poplatok a indexove fondy od Amundi, tak ho to stoji rovnako, mozno aj menej. Tie fondy maju TER do 0,5%
http://www.across.sk/produkty/sporenie/#2" onclick="window.open(this.href);return false;
JurajBartoš
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2017 2:03 am

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa JurajBartoš »

Peter Cmorej má pravdu. Už som oslovil o radu aj jeho portál môj.poradca a vyšlo to presne ako hovorí. Jediné, čo ma tam škrie je, že na výber z indexových etf mi ponúka len fondy od amundi. Ale asi bude na to dôvod.
Každopádne všetci páni(predpokladám, že ani za jedným menom s neskrýva žena), ktorí ste reagovali: veľmi pekne ďakujem
za pomoc a rady.

Juraj
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa Rokosák »

Za rok sa ozvi s vysledkami.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

zial nikto iny ako Amundi dnes na Slovensku indexove fondy neponuka. Viem, ze sa pracuje na nejakych dalsich, ale neviem kolko to potrva
mapper
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2016 4:11 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 4 times

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa mapper »

pre nas Slovakov ma zmysel drzat nejake Amundi fondy v EUR alebo kludne radsej nieco v USD? kvoli kolisaniu kurzu USD/EUR rozmyslam ci tento rozdiel neznehodnocuje investicie v dolaroch (napr SPY, QQQ). dakujem
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

tu som to vysvetloval , v tej poslednej casti o Eure: https://cmorej.blog.sme.sk/c/376709/co- ... rexit.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa Rokosák »

“oslabovanie eura voči doláru bude s vysokou pravdepodobnosťou pokračovať” pise sa v blogu z polovice marca 2015.

Ako to dopadlo? Vtedy EURUSD 1.05 dnes 1.14.

S vysokou pravdepodobnostou ani Cmorej nema dalekohlad, cez ktory vidime do buducnosti. Peto je vsak v dobrej spoocnosti, Goldman Sachs predpovedal paritu a stale nic. :D
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

:) pravdepodobnost nie je istota!
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa Rokosák »

peter.cmorej napísal::) pravdepodobnost nie je istota!
Suhlasim!
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa iceberg8 »

fiha 1.14, cas nakupit nejake dolare asi :D (a potom uvidim 1.24 a budem si trieskat hlavu o stenu, ale zaujimava je CZK, mozno coskoro 26, som mal viac nakupit za 27, ale mozno bude 28 coskoro, ktovie)
Odoslané z počítača
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa amalfi »

Zdravim. Vie mi niekto napisat co sa toho Acrossu a indexovych fondoch tyka to ich investicne sporenie ake realne poplatky vyzaduje? AMSLSP ponuka aj nulove poplatky ak clovek vydrzi v sporenii povedzme do akciovych fondov aspon tri roky.Na stranke Acrossu som sa docital zepoplatok sa pohybuje medzi 1 az dvoma percentami plus manazersky poplatok 0,72 Co je tiez urcity naklad.No je to uvedene este minuly rok.Kolko by tak pytali pri sporenni mesacne asi 700 az 800 euro?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Across pyta 300 Eur za zalozenie uctu, 0,72% p.a. management fee a 1 az 2% je vstupny poplatok, zavisi od distributora. Plus k tomu naklady fondov. Vyber fondov ziaden. Indexove podielove fondy su lepsie riesenie. Nakoniec aj lacnejsie.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa amalfi »

Ako hladam tak hladam Ale nikde neozem najst link na podielovy fond Amundi Index Equity Euro ktory je podla tvojho blogu v pripade jednorazove j investicie z podielovych fondov jedine najlepsie riesenie.Na stranke Unikredit bank to nie je ale kde potom?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

daju sa nakupit cez EIC, tz. cez nas. Vyska vstupneho poplatku je predmetom dohody. http://eic.eu/fondy?form-id=funds&unit_ ... lear-form=" onclick="window.open(this.href);return false;
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa amalfi »

No pozeram znamena to ze nemate nic spolocne s Unikredit bankou a jedna sa o nebankovku.Ako moze clovek verit firme ktora neni zastresena bankou? Este Across je pomerne znamy Ale EIC mi nic nehovori.Niekto tu pisal ze by som sa mal pre Amundi rozhodnut preto lebo chcem produkt od kamennej banky..Aj ked musim uznat ze tych Amundy fondov na Vasej stranke je tak Vela ze som nevedel najst ani ten Amundi Index Equity Euro .Aj ked mat taky desat percent rocne je zaujimave.Co pozeram vykonnosti.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

EIC je obchodnik s cennymi papiermi, rovnako ako Across, ziadna nebankovka :) btw. EIC vzniklo odclenenim od Acrossu. Necital som celu temu, takze neviem kto ti co odporucal. Neviem ako bola myslena ta kamenna banka
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa amalfi »

Ahoj Peter.To som nevedel.Pisal mi Jugler o tom ako reakciu ze hladam nieco ako kamennu banku ze radsej by odporucal fondy Amundi (Amundi fondy, ktoré sú predsa len podobná inštitúcia ako tie kamenné banky, ktoré sú dôveryhodnejšie.)
Na rozdiel od Acrossu.Pises mi ze nebankovk.Ano je to obchodnik s cennymi papiermi ako mnoho inych.Ved tam sa predsa prevadzaju peniaze na ich ucet a oni to zainvestuju alebo sa mylim? Mali sme tu uz aj Bartolomeja ci Afin a kde su teraz? Kde ma clovek zaruku ze ked padne nejaka dostane svoje peniaze spät? Poistovne krachuju,banky niektore krachuju..Myslis ze ako novacik v ETF sfere o ktorej vlastne viem mozno nejaky rok z nejakej diskusie by som dokazal ist k obchodnikovi s cennymi papiermi a zverit mu vacsiu ciastku na mozno desat rokov? Alebo presvedcit niekoho z rodiny ze Firma co nie je vraj nebankovka ale obchodnik s cennymi papiermi je bezpecnejsia ako kamenna banka? Kam sa podelo privatne bankovnictvo velkych bank? Radia vobec ludom aj ETF.Lebo ako citam tak citam vidim tu len komentare ze akykolvek fond od beznej banky vyjde oproti investiciam na burze daleko drahsie.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Sporenie Across Sporenie+

Príspevok od používateľa Aurelio »

Rad by som prispel do diskusie, snad to bude uzitocne info: Amundi ako dcera patri Societe Generale, jednej z najvacsich europskych bank, ked uz sa ideme bavit o nebankovkach. Firmy ako Amundi, Pioneer Investments ci ako sa volaju a podobne maju este mensiu sancu krachu ako klasicke banky, lebo tieto firmy iba vyberaju prachy od ludi, tie investuju do akcii/dlhopisov/atd a beru si za to nechutne poplatky. Je jedno, ci vykazu stratu z obchodovania alebo zisky, oni si beru percenta z objemu prachov, ktore spravuju, takze maju vzdy prijem, aj ked sa nedari. Na druhu stranu banky poskytuju uvery kde hrozi nesplatenie, takze riziko krachu banky je omnoho vyssie ako spravcovskej spolocnosti. Inak to, ze nejaka banka ma kamenne pobocky je skor na pritaz, pretoze to neumerne zvysuje naklady /najom, zamestnanci, udrzba, rekonstrukcie atd/. Osobne sa bankam s vela pobockami vyhybam, hoci som prave pre dceru zmienenej Societe Generale pracoval. Najvynosnejsie produkty bank su uvery, fondy (cez dceru amundi) a platobne terminaly. Uvery su rizikove, lebo hrozi nesplatenie, ale fondy a platobne terminaly su dojna krava v porovnani k riziku. U fondov staci spravovat velky objem a brat percenta, u platobnych terminalov staci pretacat velke objemy a brat percenta - bezrizikove v oboch pripadoch.
Power of Knowledge
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"