Fond kvalifikovanych investorov redside nova energy

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Marco1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 16 06, 2017 9:08 am
Has thanked: 1 time

Fond kvalifikovanych investorov redside nova energy

Príspevok od používateľa Marco1 »

Dobrý deň,
Zaujímal by ma Váš názor na investíciu do tohto fondu, Nakoľko nie som odborník, bolo nam to ponúknuté cez sprostredkovateľa salve.
preštudoval som informácie pre investora ktorú majú zverejnenú na stránke http://www.redsidefunds.com/media/W1siZ ... report.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Profilujú ho ako "bezpečná"investícia ako konkurencia k terminovaným vkladom avšak s vyšším výnosom. Výnosy za posledné obdobie 5-8, perc investuju do obnovitelnych zdrojov energii vlastia viacere hlavne solarne elektrárne hlavne v Sr a Čr, niake elektrárne na biomasu, v portfoliu maju aj korp dlhopisy "asi materskej" arca capital a spriaznených firiem. Ako bezpečnosť uvádzajú garantované vykupne ceny eletriny na 10až 15 rokov.ako laik však vidím riziká v možných budúcich nákupoch od " matky" za "výhodných podmienok". A neviem celkom z Čoho vyplynul zisk za min rok 50mil czk keď takmer všetky firmy v portfoliu spoločnosti sú v úctovnej strate. Nie som ekonom tak by som chcel poznat názor odborníkov.
dakujem
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fond kvalifikovanych investorov redside nova energy

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

riziko je najma politicke. Za Radicovej sa uvazovalo, ze na vynos z tychto garantovanych vykupnych cien bude uvalena extra dan v takej vyske, aby sa tieto nadmerne ceny eliminovali. Bol (a je) to totiz legalny tunel. V tom pripade by mohli niektori ti producenti aj pokrachovat.

inak tento fond ma byt ponukany s investiciou od 100 tisic Eur. V minulosti to ponukali tak hocijako, viaceri a viem, ze za to padla od NBS aj nejaka pokuta :)
Marco1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 16 06, 2017 9:08 am
Has thanked: 1 time

Re: Fond kvalifikovanych investorov redside nova energy

Príspevok od používateľa Marco1 »

Nieco podobne sa tusim ze stalo v rumunsku, neviedli by to k pravnym sporom voci statu?
Ano ponukaju to kvalifikovanym investorom Vstupna investicia od 125000 eur. Je potrebne podpsisat aj dokumenty o tom ze si je clovek vedomi rizik resp preukazat ze je kvalifikovany investor.
Pri danej investicii je vstupny poplatok 1percento, spravcovsky poplatok fo 1,9perc z NAV ale podla dostupnych informacii bol minuli rok okolo 1percenta.
Su este niake rizika ktore pri pripadnej investicii do tohto fondy brat dl uvahy?
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"