Vhodny cas na investovanie

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kleeo1
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 30 07, 2013 9:15 am

Vhodny cas na investovanie

Príspevok od používateľa kleeo1 »

Pani vy ste na burze uz dlho, mozno mi niekto bude vediet poradit. Niekde tu na fore mal niekto poznamku o vianocnych vypredajoch na burze. Stale mi tato myslienka chodi po rozume. Co to znamena? Su v ramci roka nejake opakujuce sa odobia vhodne na nakup? Ci som to cele zle pochopila? Dakujem za kazdy koment k veci.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Vhodny cas na investovanie

Príspevok od používateľa Istiach »

Idealne by bolo keby si uviedla kto to povedal a co presne povedal. Skus to pohladat, ak si pamatas co tam bolo presnejsie napisane.
kleeo1
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 30 07, 2013 9:15 am

Re: Vhodny cas na investovanie

Príspevok od používateľa kleeo1 »

Citala som to minuly tyzden, neviem, ci to nebolo v obchodoch, co robi juggler a spol. Ale fakt som si nie ista. Iba mi to stale viri hlavou, ci si mam odlozit nejake penaize na zimu a vtedy kupit.... ja viem, ze nikto nema vestecku gulu, ale ak je nejake pravidelne sa opakujuce obdobie, bolo by ho fajn vyuzit ;) ale este skusim dohladat...

Inak mi to celkom dava zmysel, ze na vianoce sa vyberaju peniaze, cize ide to dole a naopak po novom roku, nove predsavzatia a vsetko stupa... Len ci to je naozaj tak. Ak by mal niekto skusenost budem rada za info...
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Vhodny cas na investovanie

Príspevok od používateľa Istiach »

Existuje nieco ako Januarovy efekt, ale to asi nemyslis. http://ako-investovat.sk/clanok/655/januarovy-efekt" onclick="window.open(this.href);return false;

Z dlhodobeho hladiska je to vsak asi zanedbatelne.

PS: Pisane v 2013: Dôležité je tiež zodpovedať si či má benchmark potenciál v raste. Môj názor je, že korekcia je za rohom a preto v týchto týždňoch by som bol opatrný. :D
kleeo1
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 30 07, 2013 9:15 am

Re: Vhodny cas na investovanie

Príspevok od používateľa kleeo1 »

To som nemala na mysli, ale mozno je to aj ono. Skusala som to hladat v diskusii, ale nenasla som to :( tak ma teraz skor zaujimaju skusenosti z praxe. Inak Istiach o tom krahu sa hovori tak dlho, ze uz to podla mna bude za rohom ;) :)))
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Vhodny cas na investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kleeo1 napísal:Citala som to minuly tyzden, neviem, ci to nebolo v obchodoch, co robi juggler a spol. Ale fakt som si nie ista. Iba mi to stale viri hlavou, ci si mam odlozit nejake penaize na zimu a vtedy kupit.... ja viem, ze nikto nema vestecku gulu, ale ak je nejake pravidelne sa opakujuce obdobie, bolo by ho fajn vyuzit ;) ale este skusim dohladat...

Inak mi to celkom dava zmysel, ze na vianoce sa vyberaju peniaze, cize ide to dole a naopak po novom roku, nove predsavzatia a vsetko stupa... Len ci to je naozaj tak. Ak by mal niekto skusenost budem rada za info...
Vianočné výpredaje TOVARU. Nie akcií. Akcie v období Vianoc zvyčajne rastú.
Nikto nevie čo bude. Ale ked sa chces aspoň trochu vyhnúť riziku poklesu, tak počkaj do konca septembra, resp. do polovice októbra. September býva najhorší mesiac na burze. Tento rok sú možné turbulencie na US trhu v rámci schvalovania nového rozpočtu a zvyšovania dlhového stropu. Ak do polovice oktobra nepríde pokles, tak už potom začína nová earnings sezona a trhy zvyčajne rastú až do konca roka. Ak by pokles prišiel, tak najlepšie bude nakupovať do poklesu. Čím bližšie bude k polovici oktobra - tým bude vyššia šanca, že sa trhy upokoja a porastú.

Ak by trhy poklesli z iného dôvodu ako politické turbulencie, tak bude dôležitá príčina. Ekonomika USA je na tom zatiaľ dobre + dolár pekne oslabil (to pomôže). Ale keby začala vojna /Sev. Korea, Rusko, Irán a pod /, alebo obchodná vojna s Činou, alebo sa zosypala Čína, tak sa môže začať väčší pokles. Ten zatial moc nehrozí, ale raz určite príde...býčie trhy nevydržia donekonečna. Toto ekonomické oživenie je len vdaka natlačeným peniazom, nízkym úrokom a na úkor ďalšieho zadlžovania.O to tvrdšie to raz skončí...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kleeo1
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 30 07, 2013 9:15 am

Re: Vhodny cas na investovanie

Príspevok od používateľa kleeo1 »

Dakujem Juggler, tak som to asi nejako zle pochopila a zle v hlave vyhodnotila :) ja mam pocit, ze teraz uz mierne trhy klesaju, ved uvidime. Cakam teda. Pekny den
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Vhodny cas na investovanie

Príspevok od používateľa Ladis »

'''Niekde tu na fore mal niekto poznamku o vianocnych vypredajoch na burze. Su v ramci roka nejake opakujuce sa odobia vhodne na nakup?''' Kleopatra

Nechal jsem nejprve trochu slávy daytraderovi, on potřebuje slávu víc než já, aby mohl na Slovensku dobře prodávat.
I když jsem chtěl paní Kleopatře odpovědět na otázku jako první.

Jedná-li se o akciích, nemluví se nikdy o vánočních výprodejích, ale naopak o ''vánoční rally''. Chybný výraz u akcií je rallye. Nutno psát rally.

Každý rok je to jinak s růstem akcií, každý rok rostou nebo klesají jiný měsíc. Pokud jsou ale akcie levné s PE PB PS a mají výnos dividendy vyšší jak 3%, je dobré koupit akcie jakýkoliv den roku, pokud ten den neklesají, není kurz na webstránce červený ale zelený. Jestli ale v den nákupu trochu akcie rostly, druhý den ale klesají a člověk se dostane druhý den do mínus, to je jedno.
Jen daytrader musí akcie sledovat každý den nebo nastavit stop loss order a rychle prodat, dokud je jen málo v minus.
Value investor však chce držet akcie léta a mít radost z dividend. Pokud koupil akcie levně s PE PB PS, je mu jedno, jestli se dostanou do mínus. Vždyť dlouhodobě, za několik dekád budou akcie stovky procent v plus, pokud nemíří firma k bankrotu jak Nokia, AMD, General Motors, AIG, Enron, Worldcom, Air Berlin, Solarworld. Mám na mysli zdravé firmy jak BMW, BASF, Iberdrola, Royal Dutch Shell, AT&T, Sanofi. Ty by měly být za 20-30 let několik stovek procent nad dnešním kurzem.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
kleeo1
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 30 07, 2013 9:15 am

Re: Vhodny cas na investovanie

Príspevok od používateľa kleeo1 »

Ladis, ja tomuto rozumiem a som s tym stotoznena, ze akcie a ich vyvoj su pre vacsinu popolacie absolutne nepredvidatelne, a preto snaha akokolvek nacasovat kupu je iracionalna. Iba ma zaujimalo, ci neexistuju nejake obdobia v roku, ktore sa pravidelne opakuju. To je vsetko. Inak ak by to asi existovalo, bol by kazdy bohaty ;) ja nie som daytrader, takze u mna to ani nehra velku rolu, iba to bola cista zvedavost.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"