ETF pre deti (S&P 500)

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
embe
Active Member
Príspevky: 104
Dátum registrácie: So 07 02, 2009 1:07 pm
Bydlisko: Bratislava

ETF pre deti (S&P 500)

Príspevok od používateľa embe »

Ahojte, v inej teme som pisal o zruseni podeilovych fondov, co sa skoro komplet podarilo. Takze teraz mam otvorene 3 ucty u Lynx . Jeden pre mna s manzelkou (my sme uz aj kompletne zainvestovany - 80% IWDA iShares MSCI World UCITS EUR Acc + 20% SYBJ SPDR EUR HIGH YIELD), druhy a treti pre deti.

Deti maju 3+roky a 1+rok. Takze tam nie je moc co spekulovat, ETF na S&P 500 to isti. A nic viac. Detom odkladam (zatial) po 50 EUR, cize 3r syn ma momentalne 2200 EUR a rocna dcera 800 EUR. Raz rocne dokupovat

Jedine co sa neviem rozhodnut, ci kupit ETF v EUR alebo v USD. Alebo nebodaj hedzovany iShares https://www.ishares.com/uk/intermediari ... rmediaries V aprili klesol TER z 0.45 na 0.20%

Deti maju ucty samozrejme v EUR.

Kedze to maju na vela rokov, asi by som mal ist do USD, spravne? Alebo je to jedno? Ked kupim EUR ETF, tak usetrim poplatky za prevod z EUR na USD u Brokera, no zase TER v USD je 0.07% napr....

https://www.justetf.com/de-en/find-etf. ... tOrder=asc

Ako (by) ste to riesili?
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: ETF pre deti (S&P 500)

Príspevok od používateľa Aurelio »

ja by som siel do USD, kedze je to investicia na 20 rokov a hedzovat to minimalne prvych 10 rokov nema velky vyznam, iba je to drahe. budes priebezne dokupovat, cize aj kurzy budes priemerovat.

inak ako sa ti podarilo zalozit ucet detom? ja som tu nedavno riesil v inej teme, ze by som chcel novorodencovi dat nejake portoflio dividendovych akcii a tema skoncila tak nejak ze sa to neda. mozes popisat nejake blizsie info?
Power of Knowledge
embe
Active Member
Príspevky: 104
Dátum registrácie: So 07 02, 2009 1:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ETF pre deti (S&P 500)

Príspevok od používateľa embe »

Ahoj, no ono nie su realne otvorene na deti, su na mna, ale ked som ich vytvaral, tak som poprosil Lynx, aby to nejako odlisili, takze vytvorili prihlasovacie udaje podla mien deti. Ti co mate u Lynx, viete o com hovorim. Inak Lynx sa mi paci aj v tom ze, ziadny dalsi vklad netreba dokladovat vypismi z uctu atd, tak ako je to u Degiro co som dakde cital.

Takze ucty mam odlisene zatial prihlasovacimi udajmi. Planujem neskor poziadat Lynx o pridanie manzelky k obom uctom, tak ako to mam na svojom. Aby v pripade, ze sa mi daco stane, tak mala pristup k obom uctom. No a samozrejme ani to nemusi stacit, takze zavet to isti.

Ked budu mat 18, cas ukaze ci ich pridat, ako disponentov k uctom. Bol by som ozaj nerad, keby nasetrene prachy vytiahli za ucelom kupy fetu, auta a podobne :)
embe
Active Member
Príspevky: 104
Dátum registrácie: So 07 02, 2009 1:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ETF pre deti (S&P 500)

Príspevok od používateľa embe »

Takze nakupene iShares Core S&P 500 UCITS USD (Acc) obom deckam.

U Lynx sa neda nakupit ETF v USD ked je ucet v EUR. treb najprv zmenit EUR na USD priamo v platforme. Az potom sa da kupovat. Cize pri sucasnom kurze a cene sa mi podarilo kupit 3ks ETF pre dceru a 10ks pre syna.
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: ETF pre deti (S&P 500)

Príspevok od používateľa rogue_trader »

na akej burze si kupoval dane etf? ak by si ho kupoval na holandskej alebo nemeckej burze tak ho mozes nakupit priamo v EUR a nemusis zamienat EUR na USD.
embe
Active Member
Príspevky: 104
Dátum registrácie: So 07 02, 2009 1:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ETF pre deti (S&P 500)

Príspevok od používateľa embe »

Neslo to, aj som volal do lynxu kvoli tomu. Kupoval som na londynskej burze.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"