Timovanie marketu pri pravidelnom investovani

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Timovanie marketu pri pravidelnom investovani

Príspevok od používateľa demorez »

Riesim si tak jednu vec: snazim sa pravidelne nakupovat ETFka za 300 eur mesacne. Tento rok vsak trhy zacali byt nejake volatilne a spravne timovanie zacina byt dost klucove. Navyse mam brokera degiro, takze zadarmo mozem urobit na dane ETF len jednu tranzakciu za mesiac.

Alternativy vidim taketo:
1) Nakupujem ked su ceny nizke - toto som robil doteraz, stalo ze mesiac som nekupil nic, potom ked kleslo tak som dokupil viac ETF. Kupoval som ich ale po jednom, takze som zistil ze pri dalsich nakupoch na poplatkoch stracam az 5%.

2) Nakup k pevnemu datumu - proste kazdy mesiac 15. nakupim planovany pocet ETF bez ohladu na aktualnu cenu. Dost mi ale vadi riziko ze by som nakupoval ked trhy su najvyssie.

3) Nastavim limit order na urovni minimalnej hodnoty predchadzajuceho mesiaca. Ak sa mi order realizuje tak OK, pokial nie tak posledny den v mesiaci dokupim planovany pocet ETFiek za aktualny kurz.

Ako tento problem riesite vy, ak ho vobec riesite?
mapper
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2016 4:11 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 4 times

Re: Timovanie marketu pri pravidelnom investovani

Príspevok od používateľa mapper »

mam tiez Degiro a riesim to ked mam v dany mesiac cas tak kupim. V dlhodobom horizonte sa ceny priemeruju - raz kupis lepsie, raz menej. Ak si dieta stasteny alebo timer tak si vyhral :) otazka je ci stoji to sledovanie cely mesiac za to...
JozefL
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 28 03, 2018 8:00 am

Re: Timovanie marketu pri pravidelnom investovani

Príspevok od používateľa JozefL »

Vidim to ako zly pomer snahy a mozneho benefitu. Neoplati sa to, presne ako pise mapper, priemeruje sa to..
endy123
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2011 6:03 pm

Re: Timovanie marketu pri pravidelnom investovani

Príspevok od používateľa endy123 »

Ahojte,
tiez riesim podobnu strategiu..
Ja mam ale otazku k poplatkom.
Prikupovat chcem ETFko: IE00B5BMR087
Je to S&P500 s akumulovanymi dividendami.
Z nejakeho dovodu som si otvoril ucet Degiro Irsko.
Neskor som zistil, ze na irskej burze sa toto ETF asi neda kupit, Degiro mi ho ponuka len na ASE, LSE, pripadne u talianov.
No a ked ho kupim na ASE, Irske Degiro si uctuje 2,5EUR/rocne pripajaci poplatok na burzu.
Teraz zvazujem, ci to vyklikat a otvorit ucet u Holandskeho Degira, tym padom budem mat burzovy pripajaci poplatok 0EUR.
Alebo sa na to vyprdnem a 2,5EUR/rocne ozeliem - niekomu to asi pride ze riesim kraviny.. mozno ano, tak ale ked je to vec vyklikania, mam v pazi..
Riesil niekto podobnu kravinu? :)
endy123
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2011 6:03 pm

Re: Timovanie marketu pri pravidelnom investovani

Príspevok od používateľa endy123 »

Inak, este ohladne metody prikupovania ETF..
Mozno to pre niekoho bude prilis sofistikovane, ale ja volim strategiu breakoutov po korekciach.
V prilohe obrazok denneho grafu IE00B5BMR087. Kazdy pokles sa da sledovat trendovou ciarou, ked cena vylezie z trendovej ciary, prikupim..
Samozrejme to asi treba prisposobit individualnej strategii, ze kolko penazi v akom case tam chcem umiestnit.. pripadne ist na tyzdenny graf..
Prílohy
SP500 denny graf
SP500 denny graf
_Hustler_
Príspevky: 48
Dátum registrácie: So 10 03, 2018 10:03 pm

Re: Timovanie marketu pri pravidelnom investovani

Príspevok od používateľa _Hustler_ »

Osobne akcie časujem investíciu na iniciačných zonach velkých hráčov , to znamená rotácia trhu v času a výstrel up , následne čakám že sa trh vráti na rotačnú úroven , konkrétne volumové POC(point of control) kde nakupujem.. v70-90% čase sa na tejto úrovni trh otáča UP . táto úroven poc rotácie je znak velkých hráčov že tam našli likviditu / našli protistranu , teda je70-80-90%tná šanca že pri návrate je tam najde zas a trh na tejto úrovni vystrelí hore .. .

priemere,ekonomické modeli ,TA , atd nejde efektívne použiť pri časovani . preto časujem na základe volumového POC. túto stratégiu ma naučil manager jedného hedge fundu v Nemecku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"