J & T banka - termínovaný vklad

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie

J & T banka - termínovaný vklad

Poslaťod pelito » Pia 07 09, 2010 1:44 pm

Povazujete ten ich terminak na 3,6% p.a. za bezpecnu "investiciu"?
pelito

Re: J & T

Poslaťod filip glasa » Pia 07 09, 2010 3:24 pm

bezpečná je, keďže to istí štát (fond na ochranu vkladov), ale treba zvážiť podmienky. Hlavne nemožnosť predčasného výberu a automatické predlžovanie termiňáku po uplynutí doby viazanosti (treba si dať pozor na koniec viazanosti).
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Poslaťod JUGGLER » Pia 07 09, 2010 5:32 pm

Určite je bezpečnejšia ako tie ich dlhopisy. Keby začali padať banky, tak predpokladám, že JT a Privat padnú ako prvé...Tak by snáď v tom fonde bolo dosť peňazí :lol:
To by bola ešte najlepšia varianta.
...Ak by padli všetky banky, tak žiadna vláda nevie garantovať také záväzky. To by bola rovnaká garancia ako za grécke štátne dlhopisy. Ale únia by to vyriešila natlačením peňazí a hyperinfláciou.
Tvoj vklad by sa ti vrátil, akurát ceny by zatiaľ vyleteli násobne... takže úspory by sa ti aj tak znehodnotili :mrgreen:

OK. Koniec srandy. Termiňáky sú bezpečné.
Tak ako píše Filip, rozhodujú podmienky viazanosti. Tie ako sme rozoberali ( teraz sa nepametám, či pri JT alebo Pente ) boli dosť tvrdé a výhodné akurát pre banku.
S tou dobou viazanosti treba zvážiť, či nemôže nastať situácia, že budeš potrebovať peniaze a po druhé , či nehrozí vyššia inflácia (úroky a ceny by stúpli ).
Pri súčasnej inflácii ( to je tuším cca 0,7% ) sú úroky 3,5% dobrou investíciou. Rozhodne lepšou ako bol úrok 5% pri 4% inflácii.
In the stock market, timing is everything...
“Bull markets are born on pessimism, grow on skepticism, mature on optimism, and die on euphoria.” Templeton
"be fearful when others are greedy, and be greedy when others are fearful," Buffett
JUGGLER

Poslaťod pelito » Ned 07 11, 2010 10:25 pm

no jo, neviem co moze byt bezpecnejsie ako term, ale stale si lamem hlavu nad tymi 3,6%.
pelito

Poslaťod filip glasa » Pon 07 12, 2010 7:14 am

problem je, ze ak sa za rok dvihnu sadzby na 4,5%, tak ty budem este 2 roky musiet vysiet v tom 3,6% terminaku.
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin

Poslaťod pelito » Pon 07 12, 2010 10:41 am

maju vklad aj na 1 rok, takze ak by som si ustriehol koniec terminaku, nemal by byt problem ho po roku zrusit, aby sa automaticky nepredlzil...sadzby sa budu centr. banky snazit drzat co najnizsie, uvidime dokedy im to vyjde :mrgreen:
pelito

Re: J & T

Poslaťod akcni_stravenky » Pon 07 12, 2010 11:12 pm

V mojej zmluve je specificky uvedene (v bode 9) ze zmluva sa ukoncenim rocneho obdobia konci a istina + uroky budu vyplatene na dohodnuty ucet. Takze neviem o ake automaticke predlzovanie sa jedna. Automaticka obnova je tusim na 3M uctoch, ale to je len pre klientov > 100k euro. Jedine ze by tie zmluvy zmenili...

filip glasa píše: ale treba zvážiť podmienky. Hlavne nemožnosť predčasného výberu a automatické predlžovanie termiňáku po uplynutí doby viazanosti (treba si dať pozor na koniec viazanosti).
akcni_stravenky

Poslaťod osamely chodec » Uto 07 13, 2010 11:11 am

Treba si vzdy na zmluve pozriet,ako sa mozu menit podmienky zmluvy.Bezna prax je ze spravca fin. prostriedkov, alebo banka zmeni podmienky zmluvy a zasije to co najnenapadnejsie na svoju internetovu stranku. Po uplynuti istej doby ak protistrana nereaguje je to povazovane za suhlas. Zazil som :shock: .
Cena plynu može len stúpať. Jun 2009, December 2011.
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Obrázok užívateľa
osamely chodec

Poslaťod akcni_stravenky » Uto 07 13, 2010 8:06 pm

on moze jednostranne menit akurat vseobecne obchodne podmienky a cennik (napriklad v style ze zmenu zverejni na internete a ak sa neodvolas, ma sa za to ze suhlasis), nie zmluvu. takuto podstatnu nalezitost ako je dispozicia s vkladom po splatnosti, to rozhodne sam od seba zmenit nemoze.

kocinavi píše:Treba si vzdy na zmluve pozriet,ako sa mozu menit podmienky zmluvy.Bezna prax je ze spravca fin. prostriedkov, alebo banka zmeni podmienky zmluvy a zasije to co najnenapadnejsie na svoju internetovu stranku. Po uplynuti istej doby ak protistrana nereaguje je to povazovane za suhlas. Zazil som :shock: .
akcni_stravenky

Poslaťod filip glasa » Str 07 14, 2010 9:50 am

akze neviem o ake automaticke predlzovanie sa jedna.

písali to v tom článku na SME, kde porovnávali či je termiňák v J&T banke výhodnejší, alebo nie. Bližšie som to neskúmal.
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin

Poslaťod akcni_stravenky » Uto 09 07, 2010 2:46 pm

Brány J&T Banky sa otvoria pri sume 10-tisíc eur
Banka sa snaží udržať si vklady a po roku znižuje 30-tisícovú hranicu pre termínované účty

http://financie.etrend.sk/investicie/br ... c-eur.html

J&T poslala informaciu o zmene urokov a podmienok bonusov existujucim klientom postou asi dva tyzdne vopred.
akcni_stravenky

Poslaťod filip glasa » Uto 09 07, 2010 3:56 pm

zaujímavé je, že podľa toho čo tam píšu, tak sa im nepodarilo získať klientov na dlhšie ako ročné vklady. Pritom tie boli myslím najviac propagované. Skôr som si myslel, že ľudia zaberú na čo najviac % p.a. - nech je to na akokoľvek dlho.
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin

Poslaťod akcni_stravenky » Uto 09 07, 2010 6:02 pm

Tie rozdiely v uroceni /3,6pct rok vs. 4pct dva roky/ neboli nejako vyznamne a myslim ze rok je pre vela ludi psychologicka hranica. Taktiez bonus u dvojrocneho vkladu bol podla mna zle vymysleny - bolo mozne cerpat len jeden dvojtyzdnovy pobyt, nebolo ho mozne rozdelit na dva tyzdnove. A navyse je kriza :lol:

filip glasa píše:zaujímavé je, že podľa toho čo tam píšu, tak sa im nepodarilo získať klientov na dlhšie ako ročné vklady. Pritom tie boli myslím najviac propagované. Skôr som si myslel, že ľudia zaberú na čo najviac % p.a. - nech je to na akokoľvek dlho.
akcni_stravenky

Poslaťod akcni_stravenky » Uto 09 07, 2010 6:04 pm

Inak sucasni klienti si mozu prolongovat svoje vklady za podmienok ktore platili do pondelka (t.j. za vyssie uroky) do konca septembra.

filip glasa píše:zaujímavé je, že podľa toho čo tam píšu, tak sa im nepodarilo získať klientov na dlhšie ako ročné vklady. Pritom tie boli myslím najviac propagované. Skôr som si myslel, že ľudia zaberú na čo najviac % p.a. - nech je to na akokoľvek dlho.
akcni_stravenky

Poslaťod amalfi » Uto 08 01, 2017 1:01 am

Ako je mozne ze Privat a JNT maju najvyssie uroky? Ja si to viem vysvetlit tak ze maju obrovske investicie .Hlavne developerske a v pripade JNT im die skor o to aby ludia presli z terminakov do dlhopisovych fondov.,Faktom je ze sa skupine dobre dari.Dokonca do nej vstupili aj Cinania.
amalfi

Poslaťod iceberg8 » Uto 08 01, 2017 8:44 pm

ozivujeme stare temy ?
My new smartphone: Samsung iPh0n3 SEs 6X LTE 520p
iceberg8

Poslaťod amalfi » Str 08 16, 2017 11:37 pm

Prepac Iceberg.Mal som uz pred siestimi rokmi typ na tento portal aj ked som sa registroval len pred par tyzdnami.Ked som sa s jednym panom bavil o tom ako je to s Ja a Ty bankou.On mi dal radu ze toto je najlepsia stranka kde sa skutocne môzem dozvediet do coho sa da realne ist a kde je pravda.Môj nazor na teno portal je ze je tu vytvorena finacna inteligencia respektive skupina ludi ktori sa delia o velmi rozumne prispevky a kazdy kto chce rozumnu radu si zaver musi urobit sam.......Nemam sice vysoku skolu ,ani niesom dobry v matematike ani som nerobil vo Fimexe ci v Acrosse, v Cyrruse ci v inych nemenovanych firmach.Mozno je medzi vami vela podnikatelov a byvalych zamestnancov takychto firiem ale kde inde si clovek môze dat nezavisle poradit ked neche zacat podnikat ale nestacia mu tri ci 4 percenta z dlhopisov ci nejake to percento z terminakov.
amalfi

Späť na Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia