Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie

Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Poslaťod iceberg8 » Štv 02 23, 2017 9:50 am

Vie niekto o banke/karte, ktora funguje na principe ako fungovala karta u ZUNO ?
Cize aby sa transakcia uctovala kurzom VISA/MC a nie deviznym kurzom banky, ktory je horsi o 2%
Co som zatial hladal, ani jednu taku banku som nenasiel... Co je dost divne..
iceberg8

Re: Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Poslaťod akcni_stravenky » Ned 03 19, 2017 1:37 pm

ak to nemusi byt priamo banka, tak v tom pripade bude asi najlepsi Revolut - predplatena platobna karta s cistym medzibankovym kurzom, takze sa dostavas na este lepsie hodnoty nez ZUNO, kedze uz Visa/MC maju nejaku proviziu a takto sa jej (pre vacsinu krajin na svete, ktore ta karta podporuje) vyhnes. pre krajiny ktore karta nepodporuje sa pouzije kurz MC. dobijanie karty sa robi bud z tvojho osobneho uctu na ich anglicky eur/gpb ucet, alebo z normalnej platobnej karty co mas od banky.
akcni_stravenky

Poslaťod iceberg8 » Ned 03 19, 2017 3:00 pm

tak to je velmi zaujimave, a pozriem si to, vdaka !

hm, ta ich kalkulacka mi ukazuje ze za 1eur mam 26.88 czk.. google ukazuje kurz 27.06 dnes, tj o 0.04 viac ako pred par dnami.. skusim to pozriet zajtra, aky kurz bude revolut ponukat..

zmenaren od 1000eur dava 26.85 (ked bol 27.02)
iceberg8

Poslaťod Alo Bunda » Ned 03 19, 2017 11:20 pm

akcni_stravenky píše:ak to nemusi byt priamo banka, tak v tom pripade bude asi najlepsi Revolut - predplatena platobna karta s cistym medzibankovym kurzom, takze sa dostavas na este lepsie hodnoty nez ZUNO, kedze uz Visa/MC maju nejaku proviziu a takto sa jej (pre vacsinu krajin na svete, ktore ta karta podporuje) vyhnes. pre krajiny ktore karta nepodporuje sa pouzije kurz MC. dobijanie karty sa robi bud z tvojho osobneho uctu na ich anglicky eur/gpb ucet, alebo z normalnej platobnej karty co mas od banky.

Zaujimave EUR/USD kurz Revolut 1,07930
VISA 1,07271
zatial ale nemaju appku na windows phone
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
Alo Bunda
Obrázok užívateľa
Alo Bunda

Poslaťod iceberg8 » Pon 03 20, 2017 8:52 pm

Alo Bunda, a stred bol aky, nepamatas si ?
iceberg8

Poslaťod Alo Bunda » Pon 03 20, 2017 9:17 pm

iceberg8 píše:Alo Bunda, a stred bol aky, nepamatas si ?

Neviem ale mrknul som na EUR.USD close price u IB 17.3.17 tak 1,073775 ťažko revolut mohol mať 1,07930 asi mi treba nove okulare :D
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
Alo Bunda
Obrázok užívateľa
Alo Bunda

Poslaťod akcni_stravenky » Uto 03 21, 2017 12:08 am

pokial si pozeral cez vikend, tak vtedy je pevny kurz, ktory je o nieco horsi. cez pracovne dni budes vidiet ze sa kurz kazdu chvilu meni a je uplne rovnaky ako trhovy bez akejkolvek prirazky. aktualne je trebars eurczk 27.0127, eurusd 1.0738.

pre mna je aj vyhodou zuctovanie kurzom v tej sekunde, kedy robis platbu, a nie az niekedy nasledne za par dni, ako je to zvykom v drvivej vacsine bank.

iceberg8 píše:tak to je velmi zaujimave, a pozriem si to, vdaka !

hm, ta ich kalkulacka mi ukazuje ze za 1eur mam 26.88 czk.. google ukazuje kurz 27.06 dnes, tj o 0.04 viac ako pred par dnami.. skusim to pozriet zajtra, aky kurz bude revolut ponukat..

zmenaren od 1000eur dava 26.85 (ked bol 27.02)
akcni_stravenky

Poslaťod iceberg8 » Uto 03 21, 2017 7:25 pm

mas pravdu, dik za doplnenie..

a je mozne z toho Revolutu poslat si to na ucet v tej cudzej mene ? alebo je to vlastne len cisto platobna karta ? alebo ej to mozne len pre UK rezidenta ? ale pisu tam ze trasnfer money everywhere...

kedze potrebujem CZK, vo FIO mam CZK ucet, tam by som to mohol prijat, to by bolo mozne takto ? :)

pyta si to odo mna referer code, keby chces, mozes mi ho poslat :) ked uz si mi to oficialne odporucil :)
iceberg8

Poslaťod akcni_stravenky » Str 03 22, 2017 6:00 pm

mas tam ucet v troch moznych menach eur/usd/gbp, medzi ktorymi si mozes priamo v appke robit vymenu penazi, ak chces, ale nemusis.

postup je teda taky ze uploadnes peniaze do revolutoveho uctu v eur (ci uz normalnym bankovym prevodom, alebo cez sparovanu platobnu kartu). ak mas napriklad pocit ze je dobry kurz dolara, tak mozes aktualnym medzibankovym kurzom prekonvertovat nejake peniaze z toho revolutoveho eur uctu na revolutovy usd ucet. ak platis kartou nieco v usd a mas na usd ucte peniaze, strhnu sa peniaze z neho. ak nemas, strhnu sa ti z toho na ktorom peniaze mas (teda u slovaka asi najskor z EUR, pricom konverzia je na zaklade aktualneho dobreho kurzu). ta jedna karta teda funguje ako multimenova karta. aspon myslim, to som realne neskusal, mam peniaze iba na eur ucte a vsetky cudzomenove platby sa mi konvertuju do eur.

myslim ze poslat peniaze na cudzi bankovy ucet ide, ale po novom sa menili podmienky a od urcitej pomerne velkej sumy si k tomu vybornemu kurzu uctuju nejaku prirazku. taktiez budes musiet zrejme pocitat s "poplatkami zahranicnych bank" u toho FIA, kedze by ti tie CZK prijdu cez swift a nie ako SEPA platba. neviem, neskusal som, radsej som pouzil cesky RoklenFX na "velkonakup" CZK.

taktiez pri vyssich utratach budes musiet spravit v apke overenie tvojej osoby, budes sa musiet odfotit spolu s tvojim dokladom totoznosti.

ja to pouzivam od doby ked to bolo este cele uplne zadarmo, teraz uz pre novych klientov uctuju za vydanie platobnej karty a pridavaju obmedzenia, ale myslim ze pre cestovatelov sa to stale velmi oplati.

referer nemam, myslim ze ziadne promo tohto typu nemaju, ta sluzba sa siri aj bez toho :)
akcni_stravenky

Poslaťod iceberg8 » Štv 03 23, 2017 6:49 am

Hm, to mozu po mne legalne chciet fotku tvare? A co ak sa nechcem odfotit z osobnych dovodov ? Ved to je take dost potupne/zosmiesnujuce si robit selfie :)
iceberg8

Späť na Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť