Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Páči sa vám obsah stránky http://www.kreditnekarty.eu?

Áno
10
77%
Nie
3
23%
 
Celkom hlasov: 13

liberum
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 25 08, 2008 3:56 pm
Kontaktovať používateľa:

Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa liberum »

Ahojte všetci,

Po týždňoch práce sa mi konečne podarilo dokončiť porovnanie všetkých slovenských kreditných kariet ponúkaných bankami a ostatými finančnými inštitúciami na Slovensku a tak pomôcť ľuďom zorientovať sa v širokej ponuke. Všetko to nájdete na http://www.kreditnekarty.eu
Chcem vás poprosiť o vaše názory na stránku, čo by ste tam chceli ešte nájsť, čo sa vám nepáči.....

A teraz, ako poďakovanie pár rád, na čo sa pri výbere karty zamerať:

1. Bezúročné obdobie - je obdobie, počas ktorého čerpáte úver úplne bez úrokov. Zvyčajne to je od 40 do 51 dní. Inými slovami, banka vám požičia peniaze na toto obdobie zdarma.

2. Bežná úroková sadzba - Toto je veľmi dôležitý údaj, ak nesplatíte plnú sumu čerpaného úveru počas bezúročného obdobia. Tento úrok sa pobybuje zvyčajne od 17% a viac ročne. Nie je to málo, preto si treba dávať pozor. Pozor! Vždy treba uhradiť minimálnu splátku určenú bankov.

3. Minimálna splátka - zvyčajne 5% z celkovej čerpanej sumy.

4. Sankčný úrok - je úrok, ktorý si banka účtuje ak porušíte podmienky zmluvy. Tento úrok sa pohybuje okolo 30% ročne!!!

Toto sú základné info, na ktoré sa treba zamerať. Ďaľšie podrobnosti si pozrite na http://www.kreditnekarty.eu a ešte raz vopred ďakujem za vaše názory.

Marek Mauer
portál http://www.kreditnekarty.eu
info@kreditnekarty.eu
Mnoho ďaľších zaujímavých informácie a porovnanie kreditných kariet najdete na http://www.kreditnekarty.eu
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

2. Bežná úroková sadzba - Toto je veľmi dôležitý údaj, ak nesplatíte plnú sumu čerpaného úveru počas bezúročného obdobia. Tento úrok sa pobybuje zvyčajne od 17% a viac ročne. Nie je to málo, preto si treba dávať pozor. Pozor! Vždy treba uhradiť minimálnu splátku určenú bankov.
Otazka? Pišes, že bežnú úrokovú sadzbu platíš vždy,keď nesplatíš plnu sumu čerpaného úveru. Ak uhradím minimálnu splatká určenú bankov tak už úroky neplatím?

Sankčný úrok - je úrok, ktorý si banka účtuje ak porušíte podmienky zmluvy. Tento úrok sa pohybuje okolo 30% ročne!!!
- Možes mi vymenovať aké su hlavné dôvody pre porušenie zmluvy?


posuniem tu stranku ďalej.
Obrázok
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa Andrej »

Stránka sa mi páči, je tam kopa údajov na jednom mieste. Len dve praktické pripomienky mám k nej:
- chýba mi tam info v akej mene sú jednotlivé karty účtované a ako sa prepočítava kurz, toto je pre mňa dosť dôležité pri výbere,
- neviem ako máš premyslenú aktualizáciu informácií, sledovať tú kopu webov či sa niečo nezmenilo môže byť celkom fuška.
liberum
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 25 08, 2008 3:56 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa liberum »

Ďakujem za otázky a pokusim sa zodpovedat.

K otázke č.1 Bežný úrok
Napr. S kreditnou kartou si spravil platby v hodnote 10 000 Sk. Povedzme, že v zmluvných podmienkach je uvedené, že minimálna splátka je 5% z čerpaného úveru. Rozhodneš sa spalatiť iba 5% čo je 500 Sk. Ostatných 9 500 Sk sa začína úročiť sadzbou bežného úroku napr. 17% p.a. až pokiať nesplatíš čerpaný úver.

K otázke č.2 Sankčný úrok
Povedzme, že si sa dostal do ťažkej finančnej situácie a nemáš ani na splatenie min 5%. V tom prípade si porušil zmluvné podmienky a začínajú ti účtovať sankčný úrok.

Vždy si treba dobre čítať obchodné podmienky pre vydanie kreditnej karty. Postupne budem pridávať na stránku a linky na obchodné podmienky tej ktorej banky.

Dúfam, že som ti odpovedal dostatočne a budem rád, ak budeš šíriť stránku ďalej.

Marek
http://www.kreditnekarty.eu
Mnoho ďaľších zaujímavých informácie a porovnanie kreditných kariet najdete na http://www.kreditnekarty.eu
liberum
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 25 08, 2008 3:56 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa liberum »

Ahoj Andrej,
Väčšina kariet je účtovaná v Sk pokiaľ nie je uvedené inak. V niektorých prípadoch to je USD/EUR a tento údaj je naznačený menovou skratkov pri poplatkoch v tabuľke /Sk, USD, EUR/ O aktualizáciach ma informujú banky. A pridám tam ešte eurokalkulačku....

Ďakujem za názory a podnety. Veľmi si ich cením.

Marek
www.kreditnekarty.eu
Mnoho ďaľších zaujímavých informácie a porovnanie kreditných kariet najdete na http://www.kreditnekarty.eu
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa filip glasa »

kreditky nepoužívam, ale keď raz začnem tak, si to tu naštudujem. Celkom zaujímavé infos. Dúfam, že sa pridá aj Tibor, lebo má celkom v tých kartách prehľad.

Inak len tak pre info dinners club a american express sú najdrahšie karty pre príjemcov kariet ( obchody s POS terminálom). Ak platíte kartou u známeho, tak radšej nejakou bežnou než týmito :wink:
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa Bebe »

Bezúročné obdobie je trochu zavádzajúci pojem, lebo môžu nastať iba dva prípady.

1. Ak využívate kartu iba sporadicky alebo príležitostne, tu ozaj môže ísť o bezúročné obdobie až 60dní, prakticky ale menej, no príležitostné využívanie zas preplatíte v ročnom poplatku.

2. Kartu využívate pravidelne a intenzívne, v toto prípade sa iba prvá platba odloží na neskôr. Potom už musíte platiť pravidelne a každý mesiac vyplatiť kreditnú kartu v plnej výške, ak nechcete využívať splátky. Takže relevantné je iba prvé odloženie splátky.

Kreditnú kartu som zrušil a dúfam, že ju už nikdy nebudem potrebovať, alebo o nej uvažovať, takže neviem posúdiť informačnú hodnotu webu, ale môžem povedať, že web je pekne modrý ako obloha a je dôležité, aby spotrebitelia mali hlavu v oblakoch, lebo budúcnosť pre nich nie je ružová.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
liberum
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 25 08, 2008 3:56 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa liberum »

Bebe, dakujem za prispevok no musim trochu oponovat. Portal http://www.kreditnekarty.eu vznikol prave preto, aby sa dali na jednom mieste porovnat vsetky kartove produkty a clovek si mohol vybrat ten, ktory vyhovuje prave jeho poziadavkam.

Ak napriklad viem, ze kartu chcem mat iba skutocne ako zabezpeku v pripade neocakavanych vydavkov, vyberiem si kartu, ktora je bez rocneho poplatku za vedenie.

Ak naopak pouzivam kartu pravidelne a napr. vela cestujem, vyberiem si kartu, ktora mi ponuka napr. cestovne poistenie, zlavy v hoteloch a pod.

Ja som bol pred casom tiez toho nazoru, ze na co mi je kreditna karta, ak mam dostatok hotovosti a nepotrebujem zit na uver. No kreditna karta je vyborny nastroj, ako si budovat kreditnu historiu, ktora je velmi dolezita pre banky pri rozhodovani o prideleni uveru. Ak banka vidi, ze vyuzivate kreditne karty(forma uveru) a vsetky splacate na cas, banka vas eviduje ako kienta, ktory nema ziadne problemy so spalcanim. To sa potom moze odrazit v lepsich urokovych podmienkach a aj vo vyske uveru, ktory vam moze pridelit ak napr ziadate o spotrebny uver a pod.

Este raz dakujem za nazor a dufam, ze aj napriek tomu, ze nemate dobre skusenosti s kreditnymi kartami odporucite stranku http://www.kreditnekarty.eu ludom, ktori potrebuje radu v tejto otazke.

Dakujem

Marek Mauer
http://www.kreditnekarty.eu
Mnoho ďaľších zaujímavých informácie a porovnanie kreditných kariet najdete na http://www.kreditnekarty.eu
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa Pette »

Hm, moj pohlad na kreditne karty je jasny - je to vyborny nastroj. Beriem to ako inu formu hotovosti - teda to, co s nou zaplatim, nato mam realne peniaze. Raz mesacne vsetko vyplatim a vybavene, nemusim riesit, ze mam v penazenke len tisicku a vec stoji 1500, neotravujem sa s hotovostou po jedle a pod.

Jasne, ak to niekto pouziva ako "riesenie" nedostatku penazi, daleko nezajde - na zapade, hlavne USA sa casto vyskytuju aj pripady, ako niekto vyplatil kreditku A kreditkou F - teda 4 tou dalsou postupne, a to nemoze skoncit dobre:)

Dalsi bonus - ak aktivne pouzivate sukromnu kartu, mate v podstate zadarmo kartu a cestovne poistenie. Bez komplikacii s hotovostou a pripadnymi poplatkami, ak aktivne platite debetnou kartou k uctu.

Teda vo finale, ako vsetkom - ak pouzivate rozum, nie je problem.
liberum
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 25 08, 2008 3:56 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa liberum »

Pette, dakujem za tvoj nazor.... mas pravdu v tom, ze traba pouzivat rozum hlavne ak ide o penize... Kazda kreditna karta ponuka nieco ine a preto sa treba najprv rozhliadnut, porovnat a az potom sa rozhodnut.

Pette, ak sa ti stranka www.kreditnekarty.eu paci, zahlasuj a ak ta to nebude obtazovat tak povedz o nej aj priatelom.

Dakujem.

Marek Mauer
portal www.kreditnekarty.eu
Mnoho ďaľších zaujímavých informácie a porovnanie kreditných kariet najdete na http://www.kreditnekarty.eu
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa Andrej »

liberum napísal:Väčšina kariet je účtovaná v Sk...
Zle som sa vyjadril, myslel som na to ze ked kartu pouzijem v zahranici, tak niektore sa prepocitavaju cez euro, niektore cez dolar, a preto si treba vybrat taku kartu, aby ma tie prepocty neoberali o peniaze. Tibor by o tom vedel porozpravat.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa filip glasa »

Mne v banke hovorili niečo akože, že VISA a Mastercard idu z miestnej meny na USD potom na EUR a to na SKK.
Maestro a tie iné lacné karty iba z miestmej meny na EUR s potom na SKK.

Alebo teda nejaké takéto šialenosti.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

FILIP: VISA je americká, je lepšia pre transakcie v USD. MC pre euro.

LIBERUM:
Pekne si to urobil. Ale ja ti nadhodím inú tému.
Ja mám domáce i zahraničné kreditky, ale keď dôjde na platenie tak mám často obavy.
Problém je v tom, že kreditka sa dá veľmi ľahko zneužiť.
Dáš ju do ruky čašníkovi, alebo predavačke a keď ich na sekundu stratíš z dohľadu môžu ti ich skopírovať. Potom Ti vyberú celý limit.
A pre platby cez internet stačí len číslo a expirácia.
Čiže ja ti nadhadzujem tému, ktorá by tiež mala byť na tej stránke. Aby ľudia vedeli na čo si majú dávať pozor, ako sa dajú kreditky zneužiť.
I napriek tomu, samozrejme, kreditka je super vec.
A hlavne teda, keď ňou neživíš banku, ale realizuješ platby.
Pri tejto príležitosti musím pochváliť Tatrabanku. Keď ešte v iných bankách na Slovensku ani nevedeli, čo je kreditka ( a žiadali kadejaké deposity ), tak Tatrabanka ako prvá prišla na trh s normálnou kreditkou a majiteľ ani nemusel byť jej klientom. Bolo to približne v roku 1999. A nemali konkurenciu ešte pár rokov.

A ešte jedna vec. Trh s kreditkami je momentálne široký. Ale aby sme dobehli západ, treba ešte jednu vec. Aby banky, keď majú spolahlivého klienta , s dobrým ratingom, aby mu postupne znižovali úroky. Teda nie 19% paušálne pre nových klientov i tých starých. Ale dobrým klientom postupne znižovať - tak ako pri úveroch.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
liberum
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 25 08, 2008 3:56 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa liberum »

Páni, dakujem za prispevky. Cenim si kazdy komentar, ktory tu zanechate.

Najprv sa chcem vyjadrit k prepoctom a budem strucny. Neviem ci ma vyznam to rozoberat, ked sme 4 mesiace pred zavedenim EUR. Myslim, ze uz musime vydrzat a tento problem sa vyriesi samo.

Pokial ide o zneuzitie karty, to je uz tema, nad ktorou sa treba ozaj dobre zamysliet. Dost ma prekvapilo to, ze pri platbach na Internete staci len cislo karty a expiracia. Mozes to upresnit? Hovoris o internetovych ochodoch na slovenskych web strankach? Ja travim prevaznu cast z roka v USA a robim nespocetne mnozstvo platiem kartou cez internet. Tu sa vzdy pri platba vyzaduje okrem zadania cisla karty a doby expiracie aj "billing address" cize adresa na ktoru ti chodi vypis z banky a ktoru ma banke v databaze. Po stlaceni tlacitla "zaplatit" system predajcu skontroluje a porovna udaje s bankou a ked sa zhoduju platba sa zrealizuje.

No ak to je na SVK ako hovoris ty, tak potom banky musia skutocne zapracovat na lepsiej ochrane.

Ked som naplnal databazu viem, ze American Express ponukal poistenie zneuzitia karty, ktore sa vztahuje na neopravnene transakcie. Ale nevravim, ze iba amex. To je jedna, ktoru si pamatam.

Preto hovori, ze treba skutocne do detailov nastudovat, co ktora karta ponuka a za akych podmienok. Preto vznikol aj portal http://www.kreditnekarty.eu, aby sa mali ludia kde obratit a ziskat kvalitne info na jednom mieste.

Pani, este raz dakujem za nazory a samozrejme tesim sa na dalsie. Ak ak vas to nebude obtazovat, spomente stranku aj svojim priatelom.

Marek Mauer
portal http://www.kreditnekarty.eu
Mnoho ďaľších zaujímavých informácie a porovnanie kreditných kariet najdete na http://www.kreditnekarty.eu
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa jonatanus »

o kreditnych kartach neviem dokopy nic, takze k tomu sa vyjdarovat nebudem, ale ak chces nazor ku stranke tak:

celkom slusny design, no vadia mi tam dve veci:
1. to lave menu nevyzera moc dobre, navyse je neprehladne a podstatne veci (clanky, newsletter..) mas uplne dole (tie clanky by bolo asi lepsie riesit formou blogu a ten dat niekde do horneho menu co si vsimnes hned)
2. adsense - jednak ten pas hore a este horsie jak konci to lave menu a prechadza do reklam (co trocha zavana smejdactvom, posobi to tak ze chces aby si niekdo pomylil menu s tou reklamou..)

celkovo nerozumiem preco si niekdo nasadzuje reklamu na web ktory je spusteny 2 dni.
ty potrebujes dosiahnut aby sa ten web siril, aby nikoho nenapadlo ze je to naka (s prepacenim) MFA sracka (v prvej sekunde som vahal) a aby si sa tvaril ze davas ludom nieco uplne zadarmo a nic zato nechces - o to skorej tvoju stranku nejak podporia, zalinkuju, atd.

a aj keby si uz naky traffic mal, neviem ci by sa ta reklama nedala vymyslet lepsie, adsense je urcite najslabsie co tam mozes mat, keby si sa vedet dohodnut s tymi bankami nejak (a zaroven ostat objektivny samozrejme) ze si tam daju banner, alebo nieco take.. vid http://www.youtube.com/watch?v=rNweIIe30Ns

inac to vyzera dobre, drzim palce
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa filip glasa »

keby si sa vedet dohodnut s tymi bankami nejak
bez šancí. Ku koncovému klientovi sa dostaneš len s portálom typu sme, zoznam a podobne. K agentúram sa dostaneš s trafikom v tisícoch UIP denne.

Osobne si myslím, že tie reklamy sú dosť odlíšené od odkazov. MFA web by to bol až keby to agresívne umiestnil do článku kde to vyzerá ako seriózny externý odkaz a podobne.

Každopádne mám dojem, že sa tam dajú tie karty nejako objednať a potom je to normálny biznis a v tom prípade tam adsense nemá čo robiť. Je to potom skôr na škodu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

liberum napísal:
Pokial ide o zneuzitie karty, to je uz tema, nad ktorou sa treba ozaj dobre zamysliet. Dost ma prekvapilo to, ze pri platbach na Internete staci len cislo karty a expiracia. Mozes to upresnit? Hovoris o internetovych ochodoch na slovenskych web strankach? Ja travim prevaznu cast z roka v USA a robim nespocetne mnozstvo platiem kartou cez internet. Tu sa vzdy pri platba vyzaduje okrem zadania cisla karty a doby expiracie aj "billing address" cize adresa na ktoru ti chodi vypis z banky a ktoru ma banke v databaze. Po stlaceni tlacitla "zaplatit" system predajcu skontroluje a porovna udaje s bankou a ked sa zhoduju platba sa zrealizuje.

No ak to je na SVK ako hovoris ty, tak potom banky musia skutocne zapracovat na lepsiej ochrane.

To že ti treba zadať aj billing address považuješ za ochranu? Viackrát sa mi stalo, že mi americký obchodník zamietol platbu kartou, lebo mal Slovensko na čiernej listine. Keď dôjde k zneužitiu, vydavateľ karty mu škodu preplatí len keď má môj podpis (tak ako sa podpisuje pri bežných platbách). Naposledy, keď som niečo kupoval v USA, tak žiadali odo mňa prefaxovať kópiu kreditky z mojou autorizáciou k platbe a podpisom. Takú volovinu som ešte nevidel. Ponúkol som im , že to preskenujem a pošlem mailom s tým, že zakryjem aspoň časť čísel.. To neprijali.
Ale mám aj jednu pozitívnu skúsenosť. Raz som jednému obchodníkovi zaplatil 500 USD a tovar som nedostal. Jeho stránka zmizla z webu, tak som urobil reklamáciu cez moju banku. A Visa mi peniaze vrátila.
K niektorým kreditkám je taká služba, že po urobení platby, alebo výbere dostaneš SMS na mobil. To je celkom dobrá ochrana, aj ked sa nedá použiť pri zahraničných kartách (odmietajú posielať cezhraničné sms).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
liberum
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 25 08, 2008 3:56 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa liberum »

Ahoj Juggler, stale si myslim ze zadavanie aj billing address je lepsie ako len cislo karty a expiration date. A ked sa nad tym zamyslim, tak ta ten obchodnik v podstate chranil proti zneuzitiu a vyzadoval od teba verifikaciu. Nie je toto ochrana?

Aku ochranu by si navrhoval ty? Ja si myslim, ze je to vsetko zalozene na dovere a serioznosti. Seriozny business ani nepomysli na zneuzitie tvojej karty lebo viez ze by ho to z dlhodobeho hladiska mohlo existencne ohrozit. Len co by sa zacala sirit sprava, ze business zneuzil tvoju kartu, stratili by doveru aj ostatnych zakaznikov. To nepotrebuju.

A pokial ide o neserioznych podnikatelov, ti su vsade a ozaj neviem ako tomu zabranit, ked jediny sposob ako mozu spracovat tvoju kartu v internetovom prostredi je poskytnut im kartove udaje. Aj VISA vie ze podvody sa deju ale tiez s tym nic neurobia, iba ak to ze ponukaju sluzbu proti zneuzitiu a ich serioznost sa ti potvrdila vratenim penazi.

Este jedna vec. Napr aj platba v restauraciach a pod. Tu v USA viem ze ked platis cez terminal v obchode alebo v restauracii terminal vytlaci dva vypisy. Jeden pre obchodnika, ktory podpisujes a druhy je tvoja kopia. Na vypise pre obchodnika je zobrazene plne cislo kreditnej karty a na zakaznickom je iba posledne stvorcislie. Takze aj v restauracii vedia tvoje cislo karty. Takze keby ju chcu zneuzit znovu cez ich terminal uvidis to na tvojom vypise z uctu, ze ktory merchant to urobil. A keby to chcu zneuzit na internete tak uz by potrebovali aj tvoju billing address. Takze sa vratim k tomu ze zadavanie billing address nie je az take zle.

Ale to je moj osobny nazar a nechcem ho nasilu pretlacat....

Marek
www.kreditnekarty.eu
Mnoho ďaľších zaujímavých informácie a porovnanie kreditných kariet najdete na http://www.kreditnekarty.eu
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

liberum napísal: A ked sa nad tym zamyslim, tak ta ten obchodnik v podstate chranil proti zneuzitiu a vyzadoval od teba verifikaciu. Nie je toto ochrana?

Je to ochrana , ale nie moja. Mňa tým buzerujú. A keď ma nútia , aby som im faxoval fotokópiu kreditky s plným vyobrazením čísel - vystavujú ma nebezpečenstvu.
Kreditka ma slúžiť na rýchlu a pohodlnú platbu. Ja kašlem na ich ochranu - napísal som im, že nech nechajú platbu prejsť a pošlu mi tovar neskoršie. Ignorovali to. Mňa nezaujíma ich systém, ako prebieha platba, autorizácia a pod. že oni môžu mať problémy. Ja mám kreditku na to, aby som ja z nej mal výhody.

A čo sa týka toho odkopírovania celej karty z magnetickým prúžkom. To ti hrozí všade. Mafia zaplatí za každú kartu povedzme 5000-10 000 Sk tomu, čo urobí kópiu. Údaje pošlu do zahraničia a za nejaký čas ťa naraz vybrakujú. Ja mám jednu kartu bez limitu, takže tú používam len velmi opatrne. Na internete používam osobitnú a limitovanú kartu.
Ale aj tak sa mi dvakrát stalo, že mi predavačka zobrala kartu z dohľadu a musel som na ňu vrieskať, aby to nerobila. Raz mi jeden pokladník zobral kartu a zmizol s ňou pod pultom. Vtedy som sa sťažoval priamo manažmentu. A naposledy mi baba v Hornbachu zobrala kartu a obrátila sa ku mne chrbtom, takže som nevidel, čo s ňou robí. Manažment obchodných centier by mal školiť predavačov nech také veci nerobia. Ostane s toho nedobrý pocit, keď sa to stane.

Prikladám pár článkov o zneužívaní a bezpečnosti kariet a internetu:

http://www.sme.sk/c/3921642/Aj-na-plato ... pozor.html

http://www.topky.sk/cl/10/178436/Karty- ... ju-zneuzit

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Tem ... 24&LngID=0

http://www.etrend.sk/osobne-financie/mo ... 30737.html

http://www.etrend.sk/firmy-a-trhy/finan ... 99472.html

http://www.etrend.sk/firmy-a-trhy/finan ... 38220.html
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa Pette »

Hej, bezpecnost...
No, nebola lepsia ani kedysi - vtedy stacil odtlacok karty cez mechanicky printer a to ako uznate, nebol problem okopirovat radovo za par sekund...
Pomerne slusna moznost zabezpecenia je autorizacia platby cez sms/vytocenie telefonneho kodu. Alebo este lepsie, odblokovanie na jednu operaciu zaslanim sms/kodu pred platbou. Chytim do ruky telefon, vytukam, podam kartu, podpisem, idem prec.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

liberum napísal:Ja som bol pred casom tiez toho nazoru, ze na co mi je kreditna karta, ak mam dostatok hotovosti a nepotrebujem zit na uver. No kreditna karta je vyborny nastroj, ako si budovat kreditnu historiu, ktora je velmi dolezita pre banky pri rozhodovani o prideleni uveru. Ak banka vidi, ze vyuzivate kreditne karty(forma uveru) a vsetky splacate na cas, banka vas eviduje ako kienta, ktory nema ziadne problemy so spalcanim. To sa potom moze odrazit v lepsich urokovych podmienkach a aj vo vyske uveru, ktory vam moze pridelit ak napr ziadate o spotrebny uver a pod.
to plati v USA, nie vsak u nas. U nas je to dokonca presne naopak :) Kreditna karta sa berie ako tvoj zavazok, je zapisana v uverovom registri. Tvoja bonita sa potom znizuje presne o sumu minimalnej splatky, ktoru mas na kreditke dohodnutu. Priklad: mas kreditku s limitom 30 000 a splatku dohodnutu na 5000 Sk. Tych 5000 beru ako tvoj fixny vydavok. Uz sa mi viac krat stalo, ze klient ktoremu som robil uver musel zrusit kreditku, lebo vdaka nej nesplnal podmienku bonity. Dalsia vec je, ze kreditka ta moze posunut v ratingu o jeden aj viac stupenkov nizsie = vyssia urokova sadzba.

Pokial viem, kreditna historia nema u nas ziaden pozitivny efekt. Jedine negativny, ak si nesplacal poriadne, nemusia ti dat uver alebo ti zdvihnu sadzbu. Opacnym smerom, ze by ti sadzbu znizili, to pokial viem nefunguje.
silverlive
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:36 am

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa silverlive »

Liberum:
Sú tam pomiešaní vydavatelia kariet (v SR to môžu byť len banky) s kartovými spoločnosťami (VISA, MasterCard/Maestro) a partnerskými firmami (Quattro, Cetelem, Homecredit, GE Money).

Námatkovo som si pozrel karty HomeCreditu a ešte jednej banky. Chýba Ti ich najrozšírenejšia YES karta. Pri ďaľšej karte máš zase nesprávny názov - nemá byť ČSP, ale ČPS (= Česká Poisťovňa Slovensko).

Úprimne: Nepotešil si ma.
Z tých chabých pokusov o odpoveď na Jugglerove poznámky o bezpečnosti a z Jonatanusovej poznámky ohľadom adsense taktiež nemám dobrý pocit.
liberum
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 25 08, 2008 3:56 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa liberum »

Silverline dakujem za komentar.... Yeskartu od Homecredit som chcel pridat, ale home page yeskarta.sk je presmerovana na stranku homecredit, kde nie su o karte poskynute ziadne udaje. Kontaktoval som Homecredit aby sa k tomu vyjadrili. Ak je karta stale v ponuke urcite ju tam pridam.

..... Ak mozes a si expert v oblasti bezpecnosti kreditnych kariet, prosim podel sa s nami o tvoje vedomosti. Dakujem.

Marek
www.kreditnekarty.eu
Mnoho ďaľších zaujímavých informácie a porovnanie kreditných kariet najdete na http://www.kreditnekarty.eu
silverlive
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:36 am

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa silverlive »

Nie som odborník špeciálne na bezpečnosť kariet aj keď sa kartovému biznisu venujem profesionálne (hlavne online autorizácii a zúčtovaniu kartových transakcií, čiastočne aj vydávaniu a správe kariet).
Veľmi rád prispejem do diskusie ku konkrétnemu problému týkajúcemu sa konkrétneho produktu alebo typu transakcie. Záleží na smere, akým sa Tvoj projekt/stránka vydá. Zatiaľ mám dojem, že bude slúžiť buď na zárobok z reklamy, alebo na online predaj kartových produktov.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa Andrej »

Jedna vec mi tam dost chyba - ked rozklikavam tie typy kariet v tom prvom menu vlavo, neukazu sa ziadne karty daneho typu. Len popis co ten typ znamena. Konkretne - hladam nejaku predplatenu kartu ako darcek, ale ziadne hladanie ta stranka neumoznuje.
liberum
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 25 08, 2008 3:56 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa liberum »

Ahoj Andrej, mas pravdu ale je to preto, lebo zial zatial som nenasiel ziadnu banku, ktora by takyto produk momentalne ponukala. Mozno som iba zle hladal.... Takze ak niekto vie o banke alebo aj inej institucii, co taketo nieco ponuka dajte mi vediet bud cez forum alebo na email info@kreditnekarty.eu. a rad to tam pridam.

Pre SILVERLIVE: Dostal som odpoved od HomeCredit na otazky o kreditnej karte Yes. Tato karto sa uz nevydava a nahradila ju Strieborna karta

Marek
www.kreditnekarty.eu
Mnoho ďaľších zaujímavých informácie a porovnanie kreditných kariet najdete na http://www.kreditnekarty.eu
liberum
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 25 08, 2008 3:56 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa liberum »

Andrej, nadalo mi to a este raz som sa na to pozrel. Tak nakoncie som nasiel jednu darcekovu kartu a uz som ju pridal. Pozri si to na http://www.kreditnekarty.eu/druhy/predp ... rty_9.html

Tak zatial iba to. Ak najdes este nieco ine daj mi vediet.

Marek
www.kreditnekarty.eu
Mnoho ďaľších zaujímavých informácie a porovnanie kreditných kariet najdete na http://www.kreditnekarty.eu
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa Andrej »

Super, velka vdaka, presne toto som hladal :D
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa slimak »

http://i41.tinypic.com/2a6tp9t.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Nechapem, neskutocna drzost.

Zena ma kreditnu kartu vo VUB. V oktobri sa poziciavalo auto a spolocnost si zobrala zalohu 300 eur,ktore v novembri 6/11(8.11) vratili. Za oktober som dlhoval 1030,47 eur. Splatny den je 9 dni po prvej strede v mesiaci, teda 11.11.2011.

Kedze som videl,ze spolocnost vratila 300 eur,tak som im vratil 11.11. (v den splatnosti) zvysnych 750(nechal som aj nejaku rezervu). Banka si este "strhava" nejaku minimalnu splatku v tomto pripade 53 eur (15.11).

Bol som v kamennej expoziture(tam bola len zena,na to ja nemam nervy, a viem ze asi nic nevedia, nevedeli ani kedy je splatny den) u nas, telefonoval som na ich call centrum, ze zaco to? Za co urok 3,23 eur. Ked som nic nebol dlzny? Telefonovali sme 18 minut(stym ze asi 15 minut bolo to navadzanie ci ticho,kedy si to overovali).
Proste aj tak mi nevedeli vysvetlit kvoli comu urok, tak ze to reklamujeme a neskor daju vediet z coho tie uroky.
Splatky maju dobre spocitane 300+750+53 = 1103.

Dnes volali zene, ze tie uroky su kvoli tomu, ze 300 euro som ako ze nezaplatil ja. Proste ako ze som dlzny. A tie uroky nenapocitali priklad k 30.11. ale az do 7.12. kedy vyhotovili ten vypis.
Dlzny som bol od 11.11. - 280,47 a potom od 16.11 az do datumu vytlacenia vypisu(7.12) 227,47 eur. Ono to aj priblizne vyda tych 3,23.
Proste reklamaciu zamietli. Ze tak software vypocital tak to je.
Uz ste sa s tym stretli? Co stym? Nie je to bezdovodne obohacovanie,podvod a ja neviem co este?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja som mal kedysi dávno podobný problém. Nebolo to vo VÚBke...ale teraz vidím, že sa to týka všetkých bánk.
Nebol som na Slovensku, nedostával som poštu a tak som dopĺňal kreditný účet niekoľko mesiacov cez vrátenie platieb od obchodníka a myslel som, že je to v poriadku. Nebolo.
Formálne som mal účet v prebytku, takže mesačná splátka mala byť ,,nula,, ...lenže softvér vrátenú platbu neberie ako depozit ( vklad ), ale vykazuje banke, že nebola uhradená ani minimálna splátka. A takto mi to nielenže vypočítalo úrok, ale naparilo ešte aj sankčný úrok. Tebe sankčný úrok nenaparili , lebo aspoň časť platby dostali od teba a softvér to zaregistroval.
Ja som bol vtom čase v zahraničí ...banka ma vraj neúspešne naháňala, posielala upomienky, vraj mi nespočetne krát volali a pod. Nakoniec mi zablokovali úplne iný - devízový účet.
Narobili cirkus a pritom stačilo, aby sa niekto z pracovníkov pozrel na stav účtu a videl by, že žiadny neuhradený dlh neexistuje. Skrátka ten ich systém je nastavený tak, že neberie do úvahy vrátenú platbu od obchodníka, ani celkový stav účtu.

Mne sa to stalo pred desiatimi rokmi. Banka sa ospravedlnila, všetko dali do poriadku, úroky aj sankcie mi vrátili. Bol som rád, lebo kreditka vtedy nebola bežná vec.

Dnes si na tie vrátené platby od obchodníka treba zrejme dávať extra pozor.
Lebo ak Ti systém vygeneruje neuhradenie minimálnej splátky, tak Ti nielenže naparia úrok + sankčný úrok, ale môže sa Ti to nakoniec dostať do úverového registra.

Ak by si mal vrátenú platbu od obchodníka 1030 € a neposielal banke nič ( v dobrej viere, že im nič nedlhuješ) - presne tak by si mohol dopadnúť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa slimak »

Mne sa to stalo pred desiatimi rokmi. Banka sa ospravedlnila, všetko dali do poriadku, úroky aj sankcie mi vrátili. Bol som rád, lebo kreditka vtedy nebola bežná vec.
Vidis, takyto postup by som ocakaval aj ja. Zatial sme to reklamovali,len telefonicky cez call centrum. Som zvedavy na vypis za december. Lebo v decembri som poslal,len sumu co som dlhoval za november 290 eur a plus si stiahli 18 eur tu minimalnu splatku(5% z dlhu).Som zvedavy co im system vygeneruje.

Keby som nebol mal v novembri ziadne platby kartou, teda ani nic neplatil, to by si uctovali uroky za kazdy mesiac zo sumy 227 plus uroky?

Tak co stym, nie som ochotny platit ich 19% uroky za dlh,ktory som nemal. To ze v januari kreditnu kartu rusim je jasne, ja som ju potreboval,len kvoli tomu prenajmu auta.
Ma zmysel to reklamovat na expoziture? Prave citam, ze drzitel karty potvrdzuje spravnost vypisu,ak do 20 dni odo dna vystavenia neduruci banke pisomnu reklamaciu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

slimak napísal:Ma zmysel to reklamovat na expoziture? Prave citam, ze drzitel karty potvrdzuje spravnost vypisu,ak do 20 dni odo dna vystavenia neduruci banke pisomnu reklamaciu.
Jasné, že na pobočke. Jedine tam o Teba zabojujú.
Ak im stojíš za niečo, tak by mali zavolať do headquarters a vybaviť to individuálne.
Zrušenie kreditky tiež nie je zadarmo. Spýtaj sa ich. Keď máš nízke ročné platby ( teraz dávajú nízke mesačné ), tak tie práve bývajú podmienené používaním karty aspoň jeden rok.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa jogo »

Slimak: Jedna zasadna otazka- Stoji ti to reklamovanie a natahovanie sa za tych 3,23 Euro?
Ja som mal problem s Ceskym poskytovatelom internetu a kazdy mesiac mi posielal fakturu za 800 CZK, hoci som u nich vypovedal zmluvu.To uz bolo ine kafe.
Ten podnik-kolos nebol schopny pochopit, ze uz nie som v Prahe, zijem na Slovensku a kod, ktorym zrusim zmluvu mi musia poslat na Slovensko.Nie-oni mi ho stale posielali na ubytovnu v Prahe, hoci faktury mi chodili uz davno na Slovensko.
Nabehol som do tej Prahy a isiel osobne zrusit tu zmluvu. A oni mi povedali, ze kod mi musia poslat postou, ze priamo to zrusit nemozem.Ochranku som neprekonal, tak k nikomu rozumnemu som sa nedostal.Na slak trafenie....
Vtedy som si spomenul na cloveka, ktory mi ten internet zriadil.Bol to 4 clovek u tej istej firmy, ktory mi ten internet dokazal zriadit ako zahranicnej osobe,lebo traja pred nim povedali, ze sa to neda.
Siel som za nim na pobocku a zrusil mi ten internet na pockanie.
Ake bolo moje prekvapenie, ked mi dalsi mesiac zase prisla faktura na 800 CZK. Zamailoval som mu a on to za mna zacal reklamovat. 3 mesiace mi este chodili faktury, kym sa mu podarilo zrusit tu moju zmluvu a stornovat tie faktury.Ak by som toho cloveka nestretol a zrusenie zmluvy si on nezobral ako svoj zavazok voci mne, snad este teraz by som sa s tou spolocnostou sudil, ze som im neuhradil ich neopravnene faktury. A asi by som ten sud prehral. :?

Problem aky mas teraz ty riesim odchodom od danej banky a diverzifikaciou rizika. Ale ktovie, ci v inej banke je to lepsie...
Mal som vkladnu knizku na heslo.Dovod? Byval som na ubytovnach a tam neni velky problem sa dostat k mojim dokladom a podpisu.
Isiel som do banky vybrat peniaze z tej knizky. Pani za prepazkou ma vobec heslo nepytala a vydala mi celu hotovost na tej knizke.Ked som mal peniaze v ruke, ukazal som panicke, ze knizka je na heslo. Scervenala az po korienky vlasov.
Nerobil som jej problem. Vedel som, ze ak ju pocitac pustil ku mojemu vkladu aj bez hesla, ta banka hra s heslom len divadlo.Uz v tej banke nemam ziadne peniaze...ale nie som si isty, ci v bankach, kde mam teraz hotovost je to s tym heslom inac...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa Rokosák »

Neviem ci to stoji Slimakovi za to, ale ja mam taky isty pristup. Stazovanim sa ovplyvnujeme poskytovatelov sluzieb. Inak sa moze stat, ze si myslia, ze jen vsetko je v poriadku, co je lepsi pripad, alebo, ze kazda grazlovina stoji za to. Ja osobne velmi rad plytvam casom organizacii u ktorych sa mi nieco nepaci.

Keby sme boli vsetci ako Slimak, banky by si menej trufali. Kazde prehliadnutie nedostatkov dodava bankam guraze.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa slimak »

Keby som mal vtedy 1000 eur poslal by som ich tam. Nemal som ,len 750 a bol som rad ze ta spanielska spolocnost to vratila realativne rychlle.
Ci mi to za to stoji? Iste ak to stoji VUB ma okradnut o 3,23 eura, preco by som sa ich nemal domahat? Ak ma okradli.

Nieje nahoda,preco zene oznamili vec 28.12.(vtedy som o tom pisal, mozbno jej povedali ze mi to vratia,len mi to zena nepovedala), je to 20 dni a viac kedy to mozem reklamovat. Ja si pockam na vypis decembrovi a pojdem to reklamovat.
Ci mi to za to stoji? isto. Naco som asi skenoval svoj vypis a to pisal. Oje..bali ma Ok, nie su prvy ani posledny len o tom informujem. Ak im stoji ma obrat o 3,23 tak o tom budem informovat dalej, na Sme si spravim blog a upozornim na ich praktiky, stoji mi to za to.

Este sa mi stalo,ze jeden hotel mi stiahol platbu vopred a potom sme to platili cez post terminal druhy krat. To na vypise nieje lebo to bolo v oktobri. Tiez sme to reklamovali a tvrdia ze sa to vybavi do polroka. naco su take sluzby? Vediet to zavolam do hotela a to vratia. Neverim ze by robili problemy inak by na booking.com skoncili a skoncili by uplne.
Kazde prehliadnutie nedostatkov dodava bankam guraze.
Nielen banke a nielen guraze. Tam stracame peniaze a hajzly zarabaju a pritom nemaju na com. Nemaju narok.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa jogo »

Suhlasim s Vami, ze treba poukazovat na nedostatky, ale cim dalej, tym menej to robim.
Preco?
Uz nemam silu bojovat snad proti 90% vacsine Slovakov, ktori kradnu a podvadzaju(kazdy podla svojich moznosti a postavenia v zamestnani). Useknes tejto oblude jednu hlavu a miesto nej vyrastu dalsia dve.
Ako tych 90% ludi presvedcit, ze sa nam lepsie bude zit, ak nebudeme kradnut a podvadzat. A ak navyse budu poukazovat na tieto veci v svojom okoli,tak sa vystavia nepriazni spolupracovnikov, kamaratov aj veducich.
A hlavne, aby kazdy zacal od seba a nie poukazovanim na tych druhych-svojho sefa, ministra, stranu, Fica alebo Dzurindu.

P.S: Pred Vianocami nam ukradli masinu za 1500 Euro.
Teraz sa na nu musime 5-ti poskladat. Ja to beriem pre seba ako trest za to, ze ked som videl, ako na tej stavbe prebieha culy "vymenny obchod s materialom firiem, podobne ako na kazdej inej stavbe, na ktorej som doteraz robil", tak som to jednoznacne neodsudil ako zlo.Predtym som to takto robil a niesol dosledky svojho nesuhlasu s ich pocinanim.Nemozem chodit pomedzi zlodejov a mysliet si, ze budu taky ferovi, ze mne neukradnu, len mojmu sefovi.Sak mne neukradli, ale moj sef mi to stiahne z poslednej vyplaty.Uz nemam dost sily ani vole stale bojovat proti vacsine.Aj tak by sa asi nic nezmenilo, ale mozno by som bol uchraneny od tejto kradeze, na ktoru sa teraz budem skladat.Ktovie...
Preto v najblizsich volbach volim Matovica a spol, lebo poukazuju na nedostatky a nesu za to tazke nasledky minimalne v mediach. Drzim im palce, aby mali dost sily a neodradilo ich, ze 90% ludi s nimi nesuhlasi. Lepsie je zapalit malu sviecku ako nadavat na hustnucu tmu....
Navyse mi nepredlzili zmluvu, lebo volby, a firma nema zakazky na buduci rok, tak sa zbavuje koho moze.
Taketo veci ja vzdy beriem pozitivne. V takej praci, ako som tento rok robil, minuly rok zomreli 2 ludia na Slovensku. My sme sa parkrat vyhli len zo stastim tazkemu urazu, takze ktovie, co by bolo, keby bolo...
Takze prajem stastny Novy rok. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa gangstro »

Ktorá kreditná karta je najlepšia - čo sa týka vracania peňazí( bodov) z nákupov?
ďakujem za odpovede
PeterSch
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Pi 24 02, 2012 9:20 am
Been thanked: 2 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa PeterSch »

Ja som doteraz využíval Tesco kreditnú kartu - nulové mesačné poplatky, 2 Clubcard body za platbu v Tesco a 1 Clubcard bod za platby inde.
Tiež som začal "pátrať" či neexistuje niečo výhodnejšie. Našiel som toho viac, ale zvažoval som toto:
- O2 koncom minulého roka posielala svojim vybraným klientom Bonusovú platobnú Kartu O2. Benefit je tam 2% - to je najviac čo som našiel. Mesačný poplatok zasa 1,65€. Chcel som si ju teda vybaviť ale odpísali mil, že sa to nedá - bola to len jednorázová akcia :(
- potom som našiel Zdravú kartu od zdravotnej poisťovne Dôvera. Bonus za nákup v lekárni je tam 10%, inde 1% a mesačný poplatok 1,65€. Tak som si pozeral (3 roky dozadu) koľko v priemere mesačne minieme v lekárni. V konečnom dôsledku mi to vyšlo, kvôli mesačnému poplatku, horšie ako tá Tesco karta.
- no a potom som našiel skupinu kariet, ktroré ponúkajú 3% bonus pri tankovaní pohonných hmôt, inde 1% a majú mesačný poplatok 0,65€. Jedná sa o karty Autokarta, Autokarta PLUS a Autokarta Allianz. Tá karta Allianz je len pre tých, ktorý majú PZP v Allianzi. Zasa som si zrátal koľko minieme mesačne na penzín resp. plyn. A tak som sa rozhodol pre Autokartu. Okrem vyššieho "zisku" je výhodou oproti Tesco karte aj to, že bonus je vo forme penazí a nie bodov.
Tú Autokartu ešte nemám - akurát to riešim, lebo jediný spôsom ako si ju "objednať" som našiel cez web a ja nechcem toľko osobných informácií zadávať cez internet. Takže to riešim písomne.

Prehľad kariet od jednej spoločnosti som našiel tu http://www.vub.sk/osobne-financie/byvan ... fh/cennik/" onclick="window.open(this.href);return false;

Takže, ako vždy :), jednoznačná odpoveď na najvýhodnejšiu kartu neexistuje. Záleží to od toho, koho je človek klientom (O2, Dôvera, Allianz, ...) a kde najviac míňa (lieky, Tesco, PHM, ....).
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tu je celkom dobrý prehľad klasických kreditiek, cash-back i vernostných:
http://totalmoney.etrend.sk/kreditne-karty/" onclick="window.open(this.href);return false;

Na svojej kreditke najviac neznášam, že termíny splátok sú (naschvál) urobené tak, že človek musí striehnúť kedy je deadline ( v mojom prípade tretí piatok v mesiaci ).

Čiže to vidím ako nevýhodu...ale pred viac ako desiatimi rokmi nebolo na výber...
Dnes už mám aj kreditku - debetku...bez splátok, bez úrokov, limit do výšky zostatku a plní úlohu kreditky všade tam kde potrebujú kredit ( rezervácie, rent a car, platby v zahraničí... ).

Všetko sa mi sťahuje automaticky ( voda, plyn, elektrika ), alebo na trvalý príkaz, len tú moju starú kreditku musím nosiť v hlave, aby som nepremeškal tretí piatok ( má vždy iný dátum ) a nenaparili mi sankčný úrok ( cca 27% ). Na tie úroky by som aj kašlal, ale zabudnúť na to tak, že som niekde mimo, na dlhšie a bez internetu...tak sa mi to dostane do úverového registra.

P.S. Ináč úroky u nás sú pekne úžernícke. Aj 20% p.a., kým v zahraničí bez problému polovičné. Takže pri klasickej kreditke, kde karta fakt funguje ako úver a nie je pravidelne dopĺňaná do 100%, radím pozerať predovšetkým na úroky.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3823
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa osamely chodec »

K teme ako si vybrat dobru kreditnu kartu, pisem ze pre mna je odpoved jasna - nevybrat ziadnu.
Pouzivam uz iba debetne karty s cash back om. Za kreditky pytaju banky nehorazne rocne poplatky.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"