Účet v rakúskej banke

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
stentasch
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 10 07, 2013 5:31 pm

Účet v rakúskej banke

Príspevok od používateľa stentasch »

Dobrí deň.
Chystám sa za prácou do Rakúska a chcel by som poradiť ohladne založenia účtu + poprípade sporiaceho účtu , či je vhodnejšie sporiť v priamov rakúsku alebo na slovensku.
Na sporenie plánujem odkladať 500-800€ mesačne . Chel by som vedieť či by sa skor oplatilo dávať na 1 rok na sporiaci účet a následne založiť noví a zase začať na odkladať?
Nasporené peniaze z prvého roku poprípade investovať v závislosti výhodnosti produktov a podla situácie na finančných trhoch (fond , terminovaní učet etc.).
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Účet v rakúskej banke

Príspevok od používateľa filip glasa »

podľa mňa si nemusíš zakladať druhý sporiaci účet v ďalšom roku. Len si tie nasporené peniaze zo sporiaceho vyberieš a investuješ tam kde to bude najvýhodnejšie v danom čase.
Na termínovaný účet si peniaze môžeš posielať priamo z bežného účtu. Sporiaci je dobrý ak ešte nevieš čo s tými usporenými peniazmi a chceš ich mať rýchlo dostupné.
goldb328
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 20 08, 2013 7:10 am

Re: Účet v rakúskej banke

Príspevok od používateľa goldb328 »

Potrebovala by som poradiť ako prepočitať jednotlivé sadzby EURIBOR, ktoré sú všetky dané p.a. na p.m.
Ďakujem!
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Účet v rakúskej banke

Príspevok od používateľa Rado »

(p.a./360)*30 je asi najednoduchšie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Účet v rakúskej banke

Príspevok od používateľa kolega »

Rado napísal:(p.a./360)*30 je asi najednoduchšie.
nie som si isty ale nebola by lepsia 12-ta odmocnina ? .. alebo 12-ta mocnina ak chceme mesiace na roky
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Účet v rakúskej banke

Príspevok od používateľa Marcos »

Ahojte, mate niekto realne skusenosti so zalozenim osobneho uctu v rakuskej banke ak v rakusku nepracujem a ani tam nemam trvaly ani prechodny pobyt? Ak ano, v ktorej? DIk!
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"